Program for Julklappsdoppet 2011
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
Julklappsdoppet 2011 |
|
Utskriftsdatum |
03 december 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:43 |
|
|
Arrangör |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 december 2011 |
|
|
|
|
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar C |
Försök (6) |
Sponsor: Worth Kommunikation |
2009: David Wimmerstedt 1997 Upsala Simsällskap 33.30 |
2008: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 32.33 |
2007: Alexander Morgan 1996 Stockholms Kappsimningsklubb 32.86 |
2006: Oskar Ekström 1994 Linköpings Allmänna SS 31.73 |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
385 |
2 |
Adam Dobos |
1999 |
AT5599 |
SIGTUNA SK |
|
25m |
|
10 |
3 |
Hugo Cooper |
2000 |
AP5900 |
DJURÖ IF |
|
25m |
1:09.33 |
455 |
4 |
Victor Hahn |
1999 |
AN0799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Jonas Peterson |
1999 |
AJ0799 |
TUREBERG |
|
25m |
51.21 |
45 |
2 |
David Toreborg |
1999 |
AQ5999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
49.27 |
134 |
3 |
Samuel Brodin |
2000 |
AO3900 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
48.99 |
197 |
4 |
Daniel Thelenius |
2000 |
AQ5100 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
49.13 |
284 |
5 |
Max Bergström |
1999 |
AO7599 |
UPSALA S |
|
25m |
49.57 |
17 |
6 |
Anton Brutar |
1999 |
AS9199 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:01.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
1 |
David Mårsäter |
1999 |
AO8599 |
UPSALA S |
|
25m |
47.71 |
126 |
2 |
Alexander Berglund |
2000 |
AO4900 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.69 |
22 |
3 |
Eric Fant |
1999 |
AQ3999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
46.17 |
123 |
4 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR1100 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
46.43 |
392 |
5 |
Anton Nyman |
1999 |
AF1599 |
SIGTUNA SK |
|
25m |
46.96 |
46 |
6 |
Oscar Törnquist |
2000 |
AM9300 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
48.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
365 |
1 |
Max Sundberg Sjölin |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
44.44 |
214 |
2 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
25m |
40.99 |
410 |
3 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
POLISEN |
|
25m |
34.82 |
167 |
4 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
39.17 |
182 |
5 |
Nils Nordh |
1999 |
AR8199 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
42.84 |
323 |
6 |
Gustav Ödman |
2000 |
AC3700 |
UPSALA S |
|
25m |
45.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
1 |
Karl Dannfors |
1999 |
AA2799 |
UPSALA S |
|
25m |
44.20 |
224 |
2 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
40.82 |
85 |
3 |
Andre Filipsson |
1999 |
AA9799 |
SKURU IK |
|
25m |
34.14 |
361 |
4 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
38.32 |
359 |
5 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
41.75 |
320 |
6 |
Anton Särnblad |
2000 |
AC2700 |
UPSALA S |
|
25m |
45.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Philip Dannfors |
1999 |
AA1799 |
UPSALA S |
|
25m |
43.47 |
246 |
2 |
Kalle Sandahl |
1999 |
AM8799 |
SKK |
|
25m |
39.33 |
268 |
3 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
34.11 |
282 |
4 |
Alexander Almasi |
2000 |
AB0300 |
UPSALA S |
|
25m |
37.96 |
306 |
5 |
Axel Henriksson |
1999 |
AA3799 |
UPSALA S |
|
25m |
41.27 |
329 |
6 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
45.54 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
03 december 2011 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
08:43 |
|