Startliste for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Hillerød Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
12 november 2011 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
12 november 2011 |
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (18) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
111 |
2 |
Maria Lomidze |
2000 |
0034AR |
FR.VÆRK |
|
25m |
|
190 |
3 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
25m |
1:08.30 |
247 |
4 |
Mathilde Bischoff |
2001 |
|
A6 |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
239 |
2 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
58.84 |
219 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
54.58 |
206 |
4 |
Michele Jensen |
2002 |
0232AF |
TRITON B |
|
25m |
55.53 |
210 |
5 |
Sarah Kennedy |
2001 |
0108AL |
TRITON B |
|
25m |
59.15 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
112 |
1 |
Lærke Skov Nielsen |
2001 |
0112AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
53.92 |
390 |
2 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
HILLERØD |
|
25m |
52.10 |
115 |
3 |
Cecilie Lynghøj Storgaard |
2000 |
0038AQ |
FR.VÆRK |
|
25m |
50.37 |
102 |
4 |
Kira Bakx |
2002 |
0232AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
50.77 |
226 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
52.93 |
108 |
6 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
54.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
25m |
47.40 |
229 |
2 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004AD |
TRITON B |
|
25m |
44.82 |
220 |
3 |
Ida Markussen |
2001 |
0142AC |
TRITON B |
|
25m |
42.96 |
114 |
4 |
Regitze Rahn-Nielsen |
1999 |
9946AE |
FR.VÆRK |
|
25m |
43.86 |
183 |
5 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
25m |
45.54 |
142 |
6 |
Bolette Mandrup Jensen |
2000 |
0046AR |
ROSKILDE |
|
25m |
47.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
HILLERØD |
|
25m |
42.33 |
277 |
2 |
Ida-Sofia Bech Wehne |
2001 |
0194AE |
A6 |
|
25m |
41.70 |
258 |
3 |
Sofie Kepp Jensen |
2002 |
0262AA |
A6 |
|
25m |
41.34 |
164 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
25m |
41.64 |
8 |
5 |
Sofia Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
41.88 |
71 |
6 |
Clara Marie Juhlert |
2000 |
0002AJ |
ALLERØD |
|
25m |
42.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
25m |
40.87 |
116 |
2 |
Emilie H. Witte |
2000 |
0022AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
40.47 |
110 |
3 |
Minella Jespersen |
1999 |
9908AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
40.42 |
7 |
4 |
Clara Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
25m |
40.42 |
103 |
5 |
Sigrid Tanghus Belza |
1999 |
9904AX |
FR.VÆRK |
|
25m |
40.75 |
104 |
6 |
Sarah Castell |
1999 |
9932AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
41.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Frida Sidenius Jensen |
2001 |
0128AC |
ALLERØD |
|
25m |
39.95 |
72 |
2 |
Line Hanghøj Kjelgaard |
2000 |
0032AF |
ALLERØD |
|
25m |
39.27 |
203 |
3 |
Katrine Jensen |
2000 |
0034AA |
TRITON B |
|
25m |
39.19 |
466 |
4 |
Emilie Poulsson |
1998 |
9894AY |
HELSINGE |
|
25m |
39.21 |
100 |
5 |
Katrine Maria Arnkjær |
1999 |
9942AW |
FR.VÆRK |
|
25m |
39.37 |
389 |
6 |
Emma Brogaard |
2001 |
|
HILLERØD |
|
25m |
39.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Sofie Grøndal |
1999 |
9906aa |
SLANGERUP |
|
25m |
39.03 |
12 |
2 |
Josefine Lykke Wibom |
2000 |
0046AI |
HILLERØD |
|
25m |
38.97 |
269 |
3 |
Kamilla Neve |
2000 |
0082AE |
A6 |
|
25m |
37.82 |
113 |
4 |
Emilie Trolle Pedersen |
1999 |
9972AV |
FR.VÆRK |
|
25m |
37.83 |
59 |
5 |
Julie Jarlbo Berner |
2001 |
|
ALLERØD |
|
25m |
39.00 |
147 |
6 |
Caroline F. Jørgensen |
1997 |
9786AV |
ROSKILDE |
|
25m |
39.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Victoria Bülow |
2001 |
0188AC |
VI39 |
|
25m |
37.29 |
158 |
2 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
25m |
37.18 |
386 |
3 |
Annabella B. Wammen |
2000 |
0096AM |
HILLERØD |
|
25m |
36.87 |
260 |
4 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
25m |
36.91 |
138 |
5 |
Stine Boe Gad |
1997 |
9706AW |
ROSKILDE |
|
25m |
37.23 |
73 |
6 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
25m |
37.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Rebecca Thoby |
1996 |
9696AV |
A6 |
|
25m |
36.20 |
241 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
36.07 |
98 |
3 |
Louise Albrechtsen |
1998 |
9894AH |
FR.VÆRK |
|
25m |
35.78 |
250 |
4 |
Sofie Carmel |
1997 |
9762AN |
A6 |
|
25m |
35.99 |
343 |
5 |
Julie Bach Nielsen |
1997 |
9748AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
36.14 |
48 |
6 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
VI39 |
|
25m |
36.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
25m |
35.41 |
235 |
2 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
35.16 |
221 |
3 |
Stine Mathiasen |
1998 |
9874AR |
TRITON B |
|
25m |
34.95 |
40 |
4 |
Camilla Westermann |
1997 |
9794AJ |
HELSINGE |
|
25m |
35.01 |
371 |
5 |
Cecilie Sewohl Bentzen |
1999 |
9972AO |
HILLERØD |
|
25m |
35.26 |
150 |
6 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
25m |
35.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Fie Hansen |
1999 |
9924AC |
A6 |
|
25m |
34.64 |
440 |
2 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
34.02 |
372 |
3 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
25m |
33.94 |
216 |
4 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
34.01 |
281 |
5 |
Sarah Wohlert |
1998 |
9862AJ |
A6 |
|
25m |
34.48 |
5 |
6 |
Amanda Bundgaard Pedersen |
2000 |
0088AQ |
HILLERØD |
|
25m |
34.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
379 |
1 |
Caroline Johansen |
1999 |
9958AN |
HILLERØD |
|
25m |
33.42 |
278 |
2 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
A6 |
|
25m |
33.09 |
135 |
3 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
32.86 |
382 |
4 |
Caroline Høst Lorenzen |
1999 |
9916AG |
HILLERØD |
|
25m |
32.99 |
377 |
5 |
Signe Hauch |
1998 |
9826AB |
HELSINGØR |
|
25m |
33.28 |
198 |
6 |
Alberte Mantzius Heerwage |
1999 |
9908AC |
TRITON B |
|
25m |
33.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Ida Brix Jakobsen |
1998 |
9876AN |
ROSKILDE |
|
25m |
32.80 |
38 |
2 |
Sofie Steen Petersen |
2000 |
0026AH |
HELSINGE |
|
25m |
32.21 |
381 |
3 |
Lærke Lindgreen Lauritsen |
1997 |
9708AK |
HILLERØD |
|
25m |
32.07 |
169 |
4 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
32.10 |
24 |
5 |
Emily Gantriis |
1999 |
9966AB |
HELSINGE |
|
25m |
32.61 |
266 |
6 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
32.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
25m |
31.95 |
19 |
2 |
Sissel Gro Peltz Bloch |
1995 |
9502AL |
HELSINGE |
|
25m |
31.69 |
30 |
3 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
25m |
31.46 |
404 |
4 |
Julie Hartmann Nielsen |
1997 |
9774AP |
HILLERØD |
|
25m |
31.48 |
238 |
5 |
Bolette Thomsen |
1997 |
9786AI |
TRITON B |
|
25m |
31.78 |
215 |
6 |
Natalie Løwe Legin |
1998 |
9854AG |
TRITON B |
|
25m |
32.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Louise Jørgensen |
1995 |
9524AT |
HELSINGE |
|
25m |
31.21 |
144 |
2 |
Nanna Johansen |
1996 |
9662AH |
ROSKILDE |
|
25m |
31.03 |
405 |
3 |
Louise Hartmann Nielsen |
1997 |
9764AP |
HILLERØD |
|
25m |
30.82 |
427 |
4 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
30.88 |
171 |
5 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
25m |
31.12 |
282 |
6 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
31.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
21 |
1 |
Serina P. Snellman Floris |
1995 |
9564AD |
HELSINGE |
|
25m |
30.67 |
443 |
2 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
30.16 |
425 |
3 |
Caroline Oxholm |
1997 |
9788AF |
BIRKERØD |
|
25m |
29.77 |
362 |
4 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
9452AQ |
HILLERØD |
|
25m |
29.80 |
356 |
5 |
Karoline Hauerbach |
1995 |
9568AO |
HILLERØD |
|
25m |
30.59 |
353 |
6 |
Louise Sørensen Gosvig |
1997 |
9784AA |
HILLERØD |
|
25m |
30.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
29.40 |
456 |
2 |
Trine Meier |
1995 |
9564AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
29.03 |
173 |
3 |
Rikke Voss |
1997 |
9756AP |
ROSKILDE |
|
25m |
28.84 |
355 |
4 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
HILLERØD |
|
25m |
28.98 |
253 |
5 |
Karen Gjerløff |
1998 |
9862AD |
A6 |
|
25m |
29.24 |
368 |
6 |
Marie-Louise Wibom |
1996 |
9656AP |
HILLERØD |
|
25m |
29.45 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
12 november 2011 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|