Program för Skånska Mästerskapen
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 29
|
Tävling |
Skånska Mästerskapen |
|
Utskriftsdatum |
05 november 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Kristianstad |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 november 2011 |
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (5) |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
AG2194 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:09.02 |
1:09.02 |
4 |
Tom Hangård |
1996 |
AL3796 |
SS IDEN |
|
25m |
1:07.85 |
1:07.85 |
5 |
Max Johansson |
1994 |
AM4594 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:08.49 |
1:08.49 |
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
1:06.62 |
1:06.62 |
3 |
Johan Nilsson |
1994 |
AW9794 |
MKK |
|
25m |
1:06.22 |
1:06.22 |
4 |
Denniz Sabo |
1995 |
AN4395 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:05.88 |
1:05.88 |
5 |
Antony Truong |
1997 |
AF5797 |
KSLS |
|
50m |
1:06.10 |
1:06.10 |
6 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
AB9794 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:06.50 |
1:06.50 |
7 |
Fabian Steen |
1996 |
AH9596 |
HS |
|
50m |
1:07.23 |
1:07.23 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Gustav Nyrenstedt |
1992 |
AD6992 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:05.78 |
1:05.78 |
2 |
Viktor Rosenqvist |
1997 |
AK4197 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:04.58 |
1:04.58 |
3 |
Marcus Kindberg |
1993 |
AI6993 |
SK RAN |
|
50m |
1:03.45 |
1:03.45 |
4 |
Tobias Bellman |
1993 |
AK9593 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:02.94 |
1:02.94 |
5 |
Viktor Kertes |
1996 |
AP5196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:03.42 |
1:03.42 |
6 |
Gustav Holmström |
1996 |
AH8596 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:04.23 |
1:04.23 |
7 |
Rudi Dollmayer |
1991 |
AR2391 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.55 |
1:05.55 |
8 |
Anton Faberling |
1994 |
AJ3794 |
HS |
|
50m |
1:05.81 |
1:05.81 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Adam Rohde |
1993 |
AV6593 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:02.32 |
1:02.32 |
2 |
Nicolas Nord |
1994 |
AL4194 |
MKK |
|
25m |
1:01.77 |
1:01.77 |
3 |
Johan Norén |
1986 |
AF9186 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:00.44 |
1:00.44 |
4 |
Martin Svensson |
1994 |
AE7794 |
SS IDEN |
|
25m |
59.87 |
59.87 |
5 |
Viktor Christiansson |
1995 |
AD5795 |
TYRINGE SS |
|
25m |
1:00.42 |
1:00.42 |
6 |
Linus Wannebro |
1995 |
AN3995 |
KSLS |
|
25m |
1:00.44 |
1:00.44 |
7 |
Gustav Andersson |
1993 |
AM5593 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:01.93 |
1:01.93 |
8 |
Tony Brkic |
1994 |
AV1794 |
S 71 |
|
25m |
1:02.62 |
1:02.62 |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Original |
Tid |
|
1 |
Jens Barkentin |
1994 |
AC0994 |
HS |
|
25m |
59.26 |
59.26 |
2 |
Sebastian Bergenzaun |
1991 |
AP5391 |
POSEIDON |
|
25m |
57.93 |
57.93 |
3 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
HS |
|
25m |
56.25 |
56.25 |
4 |
Daniel Lundahl |
1991 |
AG5991 |
HS |
|
25m |
54.21 |
54.21 |
5 |
Robbin Steén |
1987 |
AE5187 |
YSTADS SS |
|
25m |
55.83 |
55.83 |
6 |
Patrik Ujlaki |
1992 |
AK6392 |
HS |
|
25m |
57.91 |
57.91 |
7 |
Emil Möller |
1994 |
AJ5994 |
HS |
|
25m |
59.21 |
59.21 |
8 |
Emil Davidsson |
1990 |
AS0190 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
59.41 |
59.41 |
Skapad av WinGrodan 1.19.04 |
Utskriftsdatum |
05 november 2011 |
Licensierad till: Bodens BK Simklubb |
Utskriftstid |
10:38 |
|