Startliste for Thisted Cup 2011
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag indl.
Seedede heat Løb 36
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
02 oktober 2011 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2011 |
|
|
|
|
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer |
Finaler (14) |
Sponsor: Dagli´ Brugsen |
Stævnerekord: Majken Thorup 1978 Aalborg 01.07.49 2003 |
Løbssponsor: |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
2 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEB K |
|
25m |
2:01.73 |
133 |
3 |
Gitta Nielsen |
1999 |
9906AQ |
JARL |
|
25m |
1:58.63 |
475 |
4 |
Anne Sofie Sølvkjær |
2000 |
|
THISTED |
|
25m |
1:56.26 |
197 |
5 |
Line Meldgaard |
1997 |
9782AW |
S 68 |
|
25m |
1:57.83 |
418 |
6 |
Maria Ottesen |
1999 |
9974AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:58.72 |
91 |
7 |
Camilla Undall-Behrend |
1998 |
9824AY |
HOBRO |
|
50m |
2:12.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
235 |
1 |
Michelle Pedersen |
2000 |
0072AK |
SMUT |
|
25m |
1:53.44 |
212 |
2 |
Freja Bergmann |
1999 |
9962AO |
S 68 |
|
50m |
1:51.59 |
420 |
3 |
Ida Mikkelsen |
1998 |
9864AM |
SKAGEN |
|
25m |
1:49.65 |
478 |
4 |
Amalie Vinther |
1995 |
9506AU |
THISTED |
|
25m |
1:48.12 |
62 |
5 |
Johanna Lundqvist |
1999 |
BF6699 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:48.91 |
455 |
6 |
Amalie Kjeldgaard Larsen |
1999 |
|
THISTED |
|
25m |
1:50.00 |
199 |
7 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
9848AU |
S 68 |
|
50m |
1:52.49 |
437 |
8 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
25m |
1:54.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Louise Sørensen |
2000 |
0012AP |
THISTED |
|
25m |
1:46.11 |
194 |
2 |
Maria Ingvardsen |
1997 |
9738AX |
S 68 |
|
50m |
1:45.21 |
165 |
3 |
Elena Holmgaard |
2000 |
0044AT |
STRUER |
|
25m |
1:44.74 |
230 |
4 |
Martha Moeslund |
1998 |
9884AW |
SMUT |
|
25m |
1:43.76 |
457 |
5 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
1:44.02 |
472 |
6 |
Sofie Poulsen |
1999 |
|
THISTED |
|
25m |
1:45.07 |
138 |
7 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
25m |
1:45.95 |
206 |
8 |
Emine Bjarup Thøgersen |
1998 |
9878BA |
S 68 |
|
50m |
1:46.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
137 |
1 |
Nanna H Andersen |
1996 |
9678AI |
NORD |
|
25m |
1:43.48 |
376 |
2 |
Embla Cora Janett Benham |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:42.25 |
130 |
3 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
9978AQ |
JARL |
|
25m |
1:41.47 |
183 |
4 |
Matilde Snitgaard |
2000 |
0054AF |
STRUER |
|
25m |
1:40.91 |
358 |
5 |
Millie Famestad |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
1:41.25 |
345 |
6 |
Ingrid Elise Volden |
1999 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:42.05 |
419 |
7 |
Karoline Nielsen |
1997 |
9736AL |
SKAGEN |
|
25m |
1:43.24 |
145 |
8 |
Julie Ottesen |
1996 |
9646AU |
NORD |
|
25m |
1:43.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Caroline Birkeland |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:39.45 |
350 |
2 |
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:39.12 |
321 |
3 |
Emma Bull-Gjertsen |
1997 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:38.76 |
383 |
4 |
Ida Helene Hustad |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:37.32 |
380 |
5 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:38.40 |
141 |
6 |
Hannah Ibsen |
1997 |
9738AQ |
NORD |
|
25m |
1:39.08 |
240 |
7 |
Rebecca Pallesen |
2000 |
0038AI |
SMUT |
|
25m |
1:39.21 |
83 |
8 |
Anne Sofie Skjellerup |
1999 |
9934AM |
HOBRO |
|
25m |
1:40.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:37.06 |
175 |
2 |
Mai Rossau Noer |
1997 |
9744AC |
STRUER |
|
25m |
1:35.82 |
372 |
3 |
Silje Skogli |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:34.30 |
215 |
4 |
Anne-Mette Andersen |
1993 |
9374AP |
SMUT |
|
25m |
1:33.80 |
468 |
5 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
1:34.24 |
422 |
6 |
Fie Elisabeth Jensen |
1995 |
9536AM |
SKAGEN |
|
25m |
1:35.07 |
362 |
7 |
Emilie Kjenstadbakk |
1996 |
|
Elverum |
|
25m |
1:36.47 |
204 |
8 |
Alberte R. Sørensen |
1996 |
9634AN |
S 68 |
|
25m |
1:37.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
365 |
1 |
Nanna Ovesen |
1996 |
|
Elverum |
|
25m |
1:33.43 |
6 |
2 |
Stine Marie Karlberg |
1999 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:32.54 |
429 |
3 |
Mette H Larsen |
1997 |
9794AN |
AABYBRO |
|
25m |
1:31.06 |
195 |
4 |
Charlotte K. Jakobsen |
1996 |
9684AM |
S 68 |
|
25m |
1:30.31 |
391 |
5 |
Malin Kristine Teisrud |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:30.59 |
126 |
6 |
Cecilie Schmidt |
1995 |
9536AT |
HORSENS |
|
25m |
1:32.02 |
60 |
7 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:32.93 |
104 |
8 |
Johanne Laursen |
1999 |
9918AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:33.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
390 |
1 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:30.06 |
373 |
2 |
Silje I Øyen |
1995 |
|
Elverum |
|
25m |
1:29.87 |
128 |
3 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
25m |
1:29.33 |
394 |
4 |
Arberesha Veliqi |
1993 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:28.80 |
385 |
5 |
Solveig Lund |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:28.82 |
271 |
6 |
Sofie Brøndum Bossen |
1996 |
9694AB |
AALBORG |
|
25m |
1:29.70 |
258 |
7 |
Rikke Svejgård Nielsen |
1997 |
9754AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:29.98 |
480 |
8 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:30.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Emma Marie Amdisen |
1997 |
9772AS |
S 68 |
|
25m |
1:27.71 |
346 |
2 |
Ine Emilie Rist Jensen |
1996 |
|
Lillesand |
|
50m |
1:26.71 |
113 |
3 |
Anne Hjortsøe Petersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:26.28 |
28 |
4 |
Cecilia Laursen |
1997 |
AK4297 |
MKK |
|
25m |
1:26.01 |
379 |
5 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:26.21 |
81 |
6 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
1:26.43 |
378 |
7 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:26.95 |
344 |
8 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
1:28.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Kristin E Johnson |
1993 |
|
Elverum |
|
25m |
1:25.27 |
227 |
2 |
Julie Levisen |
1997 |
9766AV |
SMUT |
|
25m |
1:24.23 |
101 |
3 |
Thea Rud Iversen |
1997 |
9744AW |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:23.65 |
389 |
4 |
Ina A. Steinsland |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:22.38 |
24 |
5 |
Hanna Hinderup |
1996 |
BE9496 |
MKK |
|
25m |
1:23.63 |
7 |
6 |
Marie Malvik |
1997 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:23.72 |
61 |
7 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:25.00 |
179 |
8 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
STRUER |
|
25m |
1:25.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Maja Lundström |
1995 |
AN3695 |
MKK |
|
25m |
1:21.79 |
106 |
2 |
Camilla Madsen |
1997 |
9796AP |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:21.48 |
125 |
3 |
Emma Nørgaard |
1997 |
9794AF |
HORSENS |
|
25m |
1:21.23 |
11 |
4 |
Ingrid Svan Kjær |
1998 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:19.77 |
30 |
5 |
Anna Fransson |
1993 |
AS3493 |
MKK |
|
25m |
1:20.26 |
482 |
6 |
Hege Omdal |
1989 |
|
Oslo IL |
|
25m |
1:21.30 |
413 |
7 |
Sofie Reffstrup Pedersen |
1995 |
9526AK |
AGF |
|
25m |
1:21.66 |
34 |
8 |
Elin Hemby |
1994 |
AP2694 |
MKK |
|
25m |
1:22.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Iben Nielsen |
1994 |
9458AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
1:19.55 |
303 |
2 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
25m |
1:18.41 |
388 |
3 |
Sofie Reisænen |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:18.07 |
452 |
4 |
Helle Kjær |
1994 |
9486AR |
THISTED |
|
25m |
1:17.57 |
9 |
5 |
Sara-Louise Pedersen |
1996 |
|
Poseidon |
|
25m |
1:17.67 |
29 |
6 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
25m |
1:18.23 |
127 |
7 |
Signe B. Thomasen |
1996 |
9652AA |
HORSENS |
|
25m |
1:18.57 |
351 |
8 |
Vilde Bjørnebye |
1995 |
|
Elverum |
|
25m |
1:19.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
25m |
1:17.25 |
251 |
2 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
WEST SWIM |
|
25m |
1:16.63 |
36 |
3 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
AV0896 |
MKK |
|
25m |
1:16.41 |
392 |
4 |
Amalie Thorstensen |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:15.73 |
109 |
5 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:15.77 |
22 |
6 |
Ida Gutlic |
1996 |
AP0496 |
MKK |
|
25m |
1:16.46 |
439 |
7 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
50m |
1:17.15 |
122 |
8 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
25m |
1:17.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
37 |
1 |
Emma Jansson |
1994 |
AP4694 |
MKK |
|
25m |
1:14.48 |
252 |
2 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
50m |
1:13.60 |
262 |
3 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:13.39 |
278 |
4 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
AALBORG |
|
25m |
1:12.34 |
308 |
5 |
Maria Pedersen |
1995 |
9596AN |
AALBORG |
|
25m |
1:12.49 |
259 |
6 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:13.57 |
298 |
7 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:13.78 |
399 |
8 |
Guro Aas |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
1:15.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|