Startliste for Thisted Cup 2011
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2011 |
|
Udskriftsdato |
02 oktober 2011 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2011 |
|
|
|
|
Løb 24, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Sponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Eleonor Lindborg 1992 Trelleborg Kappsims 02.14.96 2008 |
Løbssponsor: |
|
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
380 |
3 |
Julie Elefsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
|
199 |
4 |
Laura Ragnarsdottir |
1998 |
9848AU |
S 68 |
|
25m |
|
56 |
5 |
Maria Euström |
2000 |
AL1800 |
TRELLEB K |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
222 |
1 |
Julie Engsig |
2000 |
|
SMUT |
|
25m |
3:35.22 |
138 |
2 |
Laura Christensen |
1997 |
9708AY |
NORD |
|
25m |
3:29.52 |
460 |
3 |
Anna Mathiesen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
25m |
3:24.21 |
345 |
4 |
Ingrid Elise Volden |
1999 |
|
KristianSA |
|
25m |
3:14.20 |
208 |
5 |
Astrid Toft |
1997 |
9728AW |
S 68 |
|
25m |
3:16.92 |
212 |
6 |
Freja Bergmann |
1999 |
9962AO |
S 68 |
|
25m |
3:26.43 |
457 |
7 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
25m |
3:30.00 |
358 |
8 |
Millie Famestad |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
3:36.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Malin Jönsson |
1990 |
CD0690 |
MKK |
|
25m |
3:11.50 |
426 |
2 |
Eva Elvensø Gregersen |
1999 |
9932AL |
AABYBRO |
|
25m |
3:08.27 |
362 |
3 |
Emilie Kjenstadbakk |
1996 |
|
Elverum |
|
25m |
3:07.09 |
215 |
4 |
Anne-Mette Andersen |
1993 |
9374AP |
SMUT |
|
25m |
3:05.44 |
201 |
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
3:05.74 |
197 |
6 |
Line Meldgaard |
1997 |
9782AW |
S 68 |
|
25m |
3:07.40 |
196 |
7 |
Cecilie Kjærsgaard |
1997 |
9708AS |
S 68 |
|
25m |
3:09.62 |
234 |
8 |
Isabella Pedersen |
1998 |
9862AU |
SMUT |
|
25m |
3:12.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Silje Mariell Madsen |
2000 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
3:03.41 |
357 |
2 |
Ine Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
3:02.20 |
121 |
3 |
Kirstine Feldinger |
1996 |
9634AQ |
HORSENS |
|
25m |
3:00.66 |
271 |
4 |
Sofie Brøndum Bossen |
1996 |
9694AB |
AALBORG |
|
50m |
2:57.62 |
237 |
5 |
Pernille Rytter |
1994 |
9404AU |
SMUT |
|
25m |
2:57.71 |
350 |
6 |
Ida Køhl Berg |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
3:01.71 |
80 |
7 |
Freya Bloch Johnson |
2000 |
0074AB |
HOBRO |
|
25m |
3:03.05 |
63 |
8 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEB K |
|
25m |
3:04.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
172 |
1 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
25m |
2:56.38 |
403 |
2 |
Cecilie Bjerg |
1996 |
9634AM |
AGF |
|
25m |
2:53.45 |
375 |
3 |
Maren Sofie Aske |
1997 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:52.53 |
365 |
4 |
Nanna Ovesen |
1996 |
|
Elverum |
|
25m |
2:52.19 |
216 |
5 |
Janni Bach |
1994 |
9438AP |
SMUT |
|
25m |
2:52.26 |
344 |
6 |
Oda Sodefjed Tørnkvist |
1998 |
|
KristianSA |
|
25m |
2:52.99 |
131 |
7 |
Anne Jakobsen |
1997 |
9796AE |
JARL |
|
25m |
2:55.68 |
309 |
8 |
Linette Nanna Rasmusssen |
1997 |
9764AM |
AALBORG |
|
25m |
2:56.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Rikke Glinvad |
1997 |
9788AS |
AALBORG |
|
25m |
2:50.57 |
468 |
2 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
25m |
2:50.00 |
387 |
3 |
Maren Mæhre |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:45.50 |
385 |
4 |
Solveig Lund |
1996 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:42.95 |
185 |
5 |
Rebekka R. Andersen |
1996 |
9664AN |
S 68 |
|
25m |
2:43.70 |
60 |
6 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEB K |
|
25m |
2:47.78 |
378 |
7 |
Maren Ditlefsen Dahl |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:50.37 |
417 |
8 |
Jannie Burmeister |
1998 |
9832AJ |
SKAGEN |
|
25m |
2:51.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
390 |
1 |
Rebecca Sundtjønn |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:40.44 |
187 |
2 |
Celine Drivsholm |
1996 |
9654AN |
S 68 |
|
25m |
2:39.62 |
306 |
3 |
Lise L. Nielsen |
1996 |
9634AG |
AALBORG |
|
25m |
2:39.33 |
96 |
4 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:38.01 |
73 |
5 |
Iben Rohde |
1994 |
9424AM |
HERNING |
|
25m |
2:38.23 |
435 |
6 |
Marte Fjellet |
1995 |
|
Poseidon |
|
25m |
2:39.43 |
471 |
7 |
Pernille Krog Poulsen |
1995 |
9556AT |
THISTED |
|
25m |
2:40.00 |
415 |
8 |
Stine Mary Vissing |
1997 |
9788AB |
AGF |
|
25m |
2:41.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Kristin E Johnson |
1993 |
|
Elverum |
|
25m |
2:37.40 |
42 |
2 |
Hannah Skog |
1997 |
AK3297 |
MKK |
|
25m |
2:35.51 |
269 |
3 |
Asta Blanch |
1996 |
9604AC |
AALBORG |
|
25m |
2:34.31 |
410 |
4 |
Marlene Jessing Larsen |
1996 |
9656AQ |
AGF |
|
25m |
2:33.93 |
75 |
5 |
Emma Sørensen |
1997 |
9774AL |
HERNING |
|
50m |
2:34.11 |
284 |
6 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
25m |
2:34.32 |
11 |
7 |
Ingrid Svan Kjær |
1998 |
|
Poseidon |
|
25m |
2:36.83 |
412 |
8 |
Maria Nielsen |
1996 |
9616AO |
AGF |
|
25m |
2:37.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
200 |
1 |
Pernille Rasmussen |
1996 |
9654AH |
S 68 |
|
25m |
2:29.98 |
74 |
2 |
Camilla Svane |
1995 |
9546AU |
HERNING |
|
25m |
2:28.29 |
22 |
3 |
Ida Gutlic |
1996 |
AP0496 |
MKK |
|
25m |
2:26.78 |
274 |
4 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
25m |
2:23.55 |
245 |
5 |
Anne-Kirstine Knudsen |
1997 |
9768AE |
VILDBJERG |
|
25m |
2:25.61 |
479 |
6 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
9432AC |
THISTED |
|
25m |
2:28.08 |
90 |
7 |
Isabella K. Sørensen |
1994 |
9466AE |
HOBRO |
|
25m |
2:29.20 |
379 |
8 |
Rebecca Grindland Ege |
1998 |
|
Vågsbygd |
|
25m |
2:32.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Marte Stamland |
1996 |
|
Poseidon |
|
25m |
2:21.32 |
29 |
2 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
MKK |
|
25m |
2:21.15 |
26 |
3 |
Linnéa Olsson |
1994 |
BX0494 |
MKK |
|
25m |
2:15.67 |
254 |
4 |
Pernille Larsen |
1992 |
9264AG |
WEST SWIM |
|
25m |
2:06.38 |
27 |
5 |
Ida Lindborg |
1994 |
AB0494 |
MKK |
|
25m |
2:08.29 |
439 |
6 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
25m |
2:20.31 |
45 |
7 |
Nelly Hansson |
1993 |
AG8693 |
MKK |
|
25m |
2:21.25 |
46 |
8 |
Hanna Jörlund |
1991 |
BL6891 |
MKK |
|
25m |
2:22.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
02 oktober 2011 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|