Startliste for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 2, 400m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 180 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 4:47.20 | |
2 | 413 | Morsing Laura | 1999 | HSK | 9942AB | 50 m | 4:57.29 | |
3 | 111 | Carr Johanne | 1999 | NYBORG | 9992AA | 50 m | 4:57.76 | |
4 | 437 | Heick Emilie | 1999 | AIF | 9996AC | 50 m | 5:01.29 | |
5 | 78 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 5:01.87 | |
6 | 441 | Høgskilde Cecilie | 1999 | VI39 | 9922AD | 50 m | 5:06.52 | |
7 | 450 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 5:10.91 | |
8 | 234 | Hansen Cecilie Lykke | 1999 | AGF | 9918AC | 50 m | 5:13.10 | |
9 | 119 | Gosvig Gitte Sørensen | 1999 | ALLERØD | 9962AA | 50 m | 5:15.20 | |
10 | 182 | Kann Chamie | 1999 | KVIK | 9928AH | 50 m | 5:17.26 | |
11 | 347 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 5:17.34 | |
12 | 230 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 5:17.67 | |
13 | 118 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 5:19.23 | |
14 | 87 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 5:20.27 | |
15 | 24 | Terp Lisa | 1999 | STRUER | 9968AA | 50 m | 5:20.45 | |
16 | 100 | Frandsen Louise Kronborg | 1999 | WEST SWIM | 9924AA | 50 m | 5:20.70 | |
17 | 380 | Hansen Emma | 1999 | KØGE | 9954AA | 50 m | 5:23.73 | |
18 | 314 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | GI40HERMES | 0074AF | 50 m | 5:24.28 | |
19 | 313 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | GI40HERMES | 0076AD | 50 m | 5:24.34 | |
20 | 27 | Larsen Julie Lundorff | 2000 | SILKEBORG | 0018AC | 50 m | 5:28.13 | |
21 | 382 | Kielgast Asta | 1999 | KØGE | 9972AE | 50 m | 5:30.41 | |
22 | 86 | Holten Cathrine Laura | 2000 | GENTOFTE | 0018AA | 50 m | 5:32.80 | |
23 | 363 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 5:33.38 | |
24 | 186 | Sylvest Sara | 2000 | KVIK | 0086AD | 50 m | 5:36.08 | |
25 | 358 | Kjøngerskov Trine | 2000 | HERNING | 0038AC | 50 m | 5:38.53 | |
26 | 134 | Laursen Johanne | 1999 | HOLSTEBRO | 9918AH | 50 m | 5:39.05 | |
27 | 213 | Olsen Eva | 2000 | ISHØJ | 0094AM | 50 m | 5:39.86 | |
28 | 109 | Knudsen Katrine | 2000 | ST ESBJERG | 0074AJ | 50 m | 5:45.89 | |
29 | 51 | Baraviec Cecilie | 2000 | OSK | 0016AB | 50 m | 5:47.57 | |
30 | 19 | Petersen Sofie Steen | 2000 | HELSINGE | 0026AH | 50 m | 5:51.26 | |
31 | 379 | Gürtler Yazmin B. | 2000 | KØGE | 0094AB | 50 m | 5:51.47 | |
32 | 200 | Lønne Kristine | 2000 | TEMPO | 0016AL | 50 m | 5:51.92 | |
33 | 21 | Madsen Nanna Kibsgaard | 2000 | STRUER | 0026AA | 50 m | 5:51.95 | |
34 | 406 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 5:52.90 | |
35 | 301 | Kepp Natasja | 2000 | HØRSHOLM | 0088AH | 50 m | 5:53.67 | |
36 | 125 | Taylor Camilla | 2000 | ALLERØD | 0082AA | 50 m | 5:54.13 | |
37 | 117 | Frederiksen Kathrine Pii | 2000 | ALLERØD | 0036AA | 50 m | 5:55.32 | |
38 | 46 | Mcneese Beth | 2001 | PINGVINEN | 0186AL | 50 m | 5:57.65 | |
39 | 145 | Lyhne Smilla | 2000 | THISTED | 0046AL | 50 m | 5:58.35 | |
40 | 403 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 5:58.80 | |
41 | 99 | Skov Freja A. | 2000 | HELSINGØR | 0078AA | 50 m | 6:00.24 | |
42 | 141 | Nielsen Stine Eskebo | 2001 | VEST | 0156AB | 50 m | 6:19.30 | |
43 | 116 | Bobjerg Emma | 2000 | ALLERØD | 0052AJ | 50 m | 6:24.80 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |