Startliste for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 15, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 180 | Holm Josephine | 1999 | KVIK | 9982AA | 50 m | 29.60 | |
2 | 182 | Kann Chamie | 1999 | KVIK | 9928AH | 50 m | 29.70 | |
3 | 347 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 29.94 | |
4 | 78 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 30.61 | |
5 | 230 | Christiansen Emma H. | 1999 | AGF | 9988AO | 50 m | 30.63 | |
6 | 118 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 30.76 | |
7 | 450 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 31.13 | |
8 | 246 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 31.15 | |
9 | 50 | Larsen Freja Hamann | 1999 | KOLDING | 9914AC | 50 m | 31.18 | |
10 | 308 | Tang-Holbek Sarah | 2000 | HØRSHOLM | 0044AF | 50 m | 31.54 | |
11 | 311 | Dehn Rikke | 1999 | GI40HERMES | 9978AE | 50 m | 31.64 | |
12 | 79 | Christensen Nicoline | 1999 | GENTOFTE | 9934AL | 50 m | 31.73 | |
13 | 393 | Nielsen Amalie Bach | 1999 | HORSENS | 9942AG | 50 m | 31.75 | |
14 | 437 | Heick Emilie | 1999 | AIF | 9996AC | 50 m | 31.85 | |
15 | 267 | Lerche Clara | 1999 | LYNGBY | 9946AN | 50 m | 31.96 | |
16 | 37 | Jacobsen Julie Bingen | 1999 | MK 31 | 9954AF | 50 m | 32.10 | |
17 | 71 | Bonde Anna | 1999 | HOBRO | 9906AC | 50 m | 32.10 | |
18 | 82 | Falbe-Hansen Emilie | 1999 | GENTOFTE | 9962AD | 50 m | 32.11 | |
19 | 379 | Gürtler Yazmin B. | 2000 | KØGE | 0094AB | 50 m | 32.13 | |
20 | 87 | Hørlykke Caroline | 2000 | GENTOFTE | 0032AH | 50 m | 32.29 | |
21 | 378 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 32.33 | |
22 | 24 | Terp Lisa | 1999 | STRUER | 9968AA | 50 m | 32.36 | |
23 | 314 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | GI40HERMES | 0074AF | 50 m | 32.39 | |
24 | 405 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 32.43 | |
25 | 57 | Rask Camilla | 1999 | OSK | 9984AJ | 50 m | 32.46 | |
26 | 272 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 32.55 | |
27 | 417 | Madsen Stine | 1999 | RINGE | 9972AC | 50 m | 32.57 | |
28 | 258 | Bromose Louise | 1999 | LYNGBY | 9924AH | 50 m | 32.67 | |
29 | 61 | Zachariassen Sofia | 1999 | OSLF | 9988AN | 50 m | 32.68 | |
30 | 243 | Hansen Katrine Lund | 1999 | SKOVBAKKEN | 9918AV | 50 m | 32.68 | |
31 | 376 | Clausen Kathrine | 1999 | KØGE | 9974AE | 50 m | 32.73 | |
32 | 19 | Petersen Sofie Steen | 2000 | HELSINGE | 0026AH | 50 m | 32.81 | |
33 | 28 | Mogensen Klaudia W. | 2000 | SILKEBORG | 0008AC | 50 m | 33.03 | |
34 | 300 | Jønsson Julia | 2000 | HØRSHOLM | 0048AL | 50 m | 33.36 | |
35 | 233 | Green Natascha Alexandra | 2000 | AGF | 0062AQ | 50 m | 33.41 | |
36 | 271 | Refn Sara Krell | 1999 | LYNGBY | 9944AN | 50 m | 33.51 | |
37 | 274 | Townsend Rachel | 2000 | LYNGBY | 0002AP | 50 m | 33.57 | |
38 | 348 | Mårtensson Amalie | 2000 | JYLLINGE | 0004AE | 50 m | 33.57 | |
39 | 363 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 33.69 | |
40 | 324 | Greisen Christine | 2000 | GI40HERMES | 0046AD | 50 m | 33.72 | |
41 | 358 | Kjøngerskov Trine | 2000 | HERNING | 0038AC | 50 m | 33.82 | |
42 | 21 | Madsen Nanna Kibsgaard | 2000 | STRUER | 0026AA | 50 m | 34.03 | |
43 | 4 | Bærentsen Amalie | 2000 | AALBORG | 0078AE | 50 m | 34.06 | |
44 | 326 | Hager Mathilde | 2001 | GI40HERMES | 0154AB | 50 m | 34.33 | |
45 | 415 | Krumbak Maria Caroline | 2000 | NÆSTVED | 0064AE | 50 m | 34.37 | |
46 | 76 | Bennetsen Nicole | 2000 | GENTOFTE | 0048AA | 50 m | 34.39 | |
47 | 14 | Thomsen Line | 2000 | AALBORG | 0022AP | 50 m | 34.56 | |
48 | 36 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | MK 31 | 0058AA | 50 m | 34.67 | |
49 | 296 | Christensen Cecilie Girke | 2000 | HØRSHOLM | 0084AI | 50 m | 34.78 | |
50 | 200 | Lønne Kristine | 2000 | TEMPO | 0016AL | 50 m | 34.82 | |
51 | 350 | Weitling My | 2000 | JYLLINGE | 0032AA | 50 m | 34.88 | |
52 | 109 | Knudsen Katrine | 2000 | ST ESBJERG | 0074AJ | 50 m | 34.93 | |
53 | 27 | Larsen Julie Lundorff | 2000 | SILKEBORG | 0018AC | 50 m | 35.03 | |
54 | 356 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 35.12 | |
55 | 389 | Brock Celine | 2000 | HERLEV | 0038AA | 50 m | 35.13 | |
56 | 43 | Bierre Victoria | 2000 | VÆRLØSE | 0022AS | 50 m | 35.14 | |
57 | 39 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 35.15 | |
58 | 309 | Thorngreen Nana | 1999 | HØRSHOLM | 9984AH | 50 m | 35.17 | |
59 | 256 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 35.21 | |
60 | 305 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 35.22 | |
61 | 189 | Kornbek Sofie | 2000 | KVIK | 0084AD | 50 m | 35.23 | |
62 | 48 | Jørgensen Anne Katrine | 2000 | KOLDING | 0006AE | 50 m | 35.43 | |
63 | 334 | Schelde Clara Marott | 2000 | GI40HERMES | 0092AD | 50 m | 36.75 | |
64 | 332 | Olsen Lea Alberte | 2000 | GI40HERMES | 0028AI | 50 m | 37.69 | |
65 | 394 | Pedersen Nikita | 2000 | HORSENS | 0042AG | 50 m | 37.80 | |
66 | 299 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 38.21 | |
67 | 323 | Feilberg Luna Donde | 2000 | GI40HERMES | 0036AJ | 50 m | 38.61 | |
68 | 327 | Haskiel Lea Othmar | 1999 | GI40HERMES | 9938AE | 50 m | 39.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:30 |