Startliste for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
DÅM Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
19 juni 2011 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|
|
Arrangør |
STO10 & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 juni 2011 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
444 |
2 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
GSK |
|
50m |
1:26.74 |
395 |
3 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
DURUP |
|
50m |
1:24.24 |
116 |
4 |
Emma Bobjerg |
2000 |
0052AJ |
ALLERØD |
|
50m |
1:23.70 |
25 |
5 |
Diana Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
1:23.79 |
332 |
6 |
Lea Alberte Olsen |
2000 |
0028AI |
GI40HERMES |
|
50m |
1:25.93 |
14 |
7 |
Line Thomsen |
2000 |
0022AP |
AALBORG |
|
50m |
1:27.79 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Line Fensten Jørgensen |
2000 |
0012AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:20.21 |
305 |
2 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:19.07 |
301 |
3 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:18.53 |
5 |
4 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
50m |
1:18.12 |
439 |
5 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
0054AC |
AIF |
|
50m |
1:18.43 |
406 |
6 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:18.58 |
134 |
7 |
Johanne Laursen |
1999 |
9918AH |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:19.60 |
54 |
8 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
1:20.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Christine Greisen |
2000 |
0046AD |
GI40HERMES |
|
50m |
1:17.87 |
76 |
2 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.69 |
440 |
3 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
50m |
1:17.46 |
109 |
4 |
Katrine Knudsen |
2000 |
0074AJ |
ST ESBJERG |
|
50m |
1:16.97 |
39 |
5 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:17.19 |
112 |
6 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
1:17.54 |
86 |
7 |
Cathrine Laura Holten |
2000 |
0018AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.83 |
350 |
8 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:17.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
28 |
1 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.85 |
326 |
2 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
GI40HERMES |
|
50m |
1:16.36 |
200 |
3 |
Kristine Lønne |
2000 |
0016AL |
TEMPO |
|
50m |
1:16.18 |
21 |
4 |
Nanna Kibsgaard Madsen |
2000 |
0026AA |
STRUER |
|
50m |
1:16.01 |
348 |
5 |
Amalie Mårtensson |
2000 |
0004AE |
JYLLINGE |
|
50m |
1:16.18 |
19 |
6 |
Sofie Steen Petersen |
2000 |
0026AH |
HELSINGE |
|
50m |
1:16.28 |
233 |
7 |
Natascha Alexandra Green |
2000 |
0062AQ |
AGF |
|
50m |
1:16.66 |
448 |
8 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GSK |
|
50m |
1:16.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
212 |
1 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
9972AG |
TUNE |
|
50m |
1:15.77 |
415 |
2 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
0064AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:15.52 |
296 |
3 |
Cecilie Girke Christensen |
2000 |
0084AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:14.94 |
208 |
4 |
Sofie Ubbesen |
1999 |
9913AQ |
DELTA |
|
50m |
1:14.05 |
353 |
5 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
SLANGERUP |
|
50m |
1:14.76 |
4 |
6 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
1:15.11 |
356 |
7 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:15.61 |
424 |
8 |
Nana Hansen |
2000 |
0048AJ |
VORDINGB |
|
50m |
1:15.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
363 |
1 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
1:13.57 |
344 |
2 |
Mia Ishøj Nielsen |
2000 |
0066AB |
FARUM |
|
50m |
1:13.50 |
183 |
3 |
Celina Lohmann |
1999 |
9938AD |
KVIK |
|
50m |
1:13.35 |
37 |
4 |
Julie Bingen Jacobsen |
1999 |
9954AF |
MK 31 |
|
50m |
1:12.72 |
358 |
5 |
Trine Kjøngerskov |
2000 |
0038AC |
HERNING |
|
50m |
1:12.97 |
313 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
50m |
1:13.37 |
27 |
7 |
Julie Lundorff Larsen |
2000 |
0018AC |
SILKEBORG |
|
50m |
1:13.53 |
147 |
8 |
Anette Poulsen |
1999 |
9928AG |
THISTED |
|
50m |
1:13.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Mathilde Top Jacobsen |
1999 |
9968AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:12.59 |
243 |
2 |
Katrine Lund Hansen |
1999 |
9918AV |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:11.30 |
57 |
3 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
1:10.92 |
272 |
4 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.84 |
24 |
5 |
Lisa Terp |
1999 |
9968AA |
STRUER |
|
50m |
1:10.90 |
121 |
6 |
Anne Sofie Nielsen |
1999 |
9904AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:11.11 |
122 |
7 |
Cecilie Reesbøll |
1999 |
9954AN |
ALLERØD |
|
50m |
1:12.39 |
405 |
8 |
Ditte Friis |
1999 |
9912AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
1:12.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Nicoline Christensen |
1999 |
9934AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:10.50 |
361 |
2 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
1:09.86 |
267 |
3 |
Clara Lerche |
1999 |
9946AN |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.56 |
82 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.33 |
50 |
5 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
1:09.51 |
378 |
6 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
50m |
1:09.72 |
118 |
7 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:10.09 |
413 |
8 |
Laura Morsing |
1999 |
9942AB |
HSK |
|
50m |
1:10.70 |
|
|
Heat 9 (10) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.51 |
314 |
2 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
GI40HERMES |
|
50m |
1:10.71 |
87 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:09.87 |
347 |
4 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
50m |
1:07.59 |
246 |
5 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
1:08.96 |
308 |
6 |
Sarah Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:10.09 |
379 |
7 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
0094AB |
KØGE |
|
50m |
1:10.82 |
186 |
8 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
1:11.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
450 |
1 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.24 |
437 |
2 |
Emilie Heick |
1999 |
9996AC |
AIF |
|
50m |
1:07.27 |
182 |
3 |
Chamie Kann |
1999 |
9928AH |
KVIK |
|
50m |
1:06.31 |
180 |
4 |
Josephine Holm |
1999 |
9982AA |
KVIK |
|
50m |
1:01.54 |
78 |
5 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.87 |
230 |
6 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
50m |
1:06.76 |
111 |
7 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
50m |
1:07.74 |
71 |
8 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
50m |
1:08.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
19 juni 2011 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:31 |
|