Program för Neptuniaden 2011
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 4
Heatlista Gren 68
|
Tävling |
Neptuniaden 2011 |
|
Utskriftsdatum |
22 maj 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:14 |
|
|
Arrangör |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 maj 2011 |
|
|
|
|
Gren 68, 200m Ryggsim Po C |
Finaler (2) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
280 |
0 |
Andreas Westerlund |
1996 |
AV0396 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
|
464 |
1 |
Edward Eliasson |
1997 |
AP5397 |
SS04 |
|
25m |
2:44.84 |
45 |
2 |
Daniel Edmark |
1996 |
AL9196 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:41.87 |
561 |
3 |
Michail Papantonioy |
1997 |
|
POLISEN |
|
50m |
2:34.97 |
195 |
4 |
Martin Jareman |
1996 |
AN9396 |
SKURU IK |
|
25m |
2:33.11 |
156 |
5 |
Nicklas Eriksson |
1996 |
AW0796 |
NYKÖPING |
|
25m |
2:33.90 |
536 |
6 |
Henri Hellström |
1997 |
|
RaisU |
|
25m |
2:35.21 |
196 |
7 |
Vincent Kiippa |
1997 |
AT8997 |
SKURU IK |
|
25m |
2:44.60 |
351 |
8 |
Christian Scheid |
1997 |
AP5197 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:51.49 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
183 |
0 |
Axel Bååthe |
1997 |
AQ6597 |
SKURU IK |
|
25m |
2:31.78 |
369 |
1 |
Axel Dahlbom |
1996 |
AG0196 |
UPSALA S |
|
25m |
2:30.16 |
312 |
2 |
Denis Marijanovic |
1996 |
AP3596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:26.99 |
498 |
3 |
Daniel Nesbö |
1996 |
|
Skjetten |
|
50m |
2:22.73 |
406 |
4 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:09.93 |
511 |
5 |
Santeri Pigg |
1996 |
|
Cetus |
|
25m |
2:15.45 |
19 |
6 |
Oliver Hegardt |
1996 |
AM5596 |
DANDERYD |
|
25m |
2:23.37 |
404 |
7 |
Oscar Frisk-Garcia |
1996 |
AF7396 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:29.97 |
232 |
8 |
Tobias Henriksson |
1996 |
AN4796 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:30.97 |
377 |
9 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
UPSALA S |
|
25m |
2:32.39 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
22 maj 2011 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
15:14 |
|