2019-08-20   03:08:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet, 7-8 maj 2011

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2011    Utskriftsdatum  07 maj 2011   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  08:14   
  Arrangör  SK Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 maj 2011         
 
 
 
Gren 17, 200m Frisim Herrar B  Finaler (4) 
Sponsor: Bravida 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
112  Max Andersson  1996  AC6196  SK RAN    50m  2:51.19 
153  Johan Valeur  1996  AH8996  SK HAJEN    25m  2:32.38 
74  Adam Åkesson  1996  AR7996  YSTADS SS    25m  2:33.76 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Dragomir Petrov  1996  AX9596  MKK    25m  2:28.92 
224  Alexander Wåhlin  1996  AK9796  ESLÖVS SS    25m  2:22.87 
324  Måns Tangvald  1995  AN3595  VELLINGE-N    25m  2:19.23 
88  Joachim Olsson  1995  AC4795  YSTADS SS    25m  2:17.93 
156  Per Christerson  1995  AG3995  SK HAJEN    25m  2:18.20 
175  Johan Dahlstrand  1996  AV8396  HS    25m  2:20.39 
405  Cedric Sjöberg  1996  AQ7796  HÖGANÄS SS    50m  2:23.24 
288  Erik Nilsson  1996  AL7996  SK SYDSIM    25m  2:31.08 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Christian Andersson  1995  AC9995  YSTADS SS    25m  2:14.63 
407  Ian Fernström  1995  AQ2795  HÖGANÄS SS    25m  2:14.20 
121  Markus Svensson  1995  AC5595  SK RAN    25m  2:11.32 
114  Oskar Olofsson  1995  AD4995  SK RAN    25m  2:10.03 
404  Victor Möller  1996  AN5196  HÖGANÄS SS    25m  2:10.15 
157  Johan Jönsson  1995  AG1995  SK HAJEN    25m  2:11.85 
64  Marcus Andersson-Arvidsso  1996  AF8996  MKK    25m  2:14.29 
349  Olav Sköljingstad  1995    Stavang.SC    50m  2:17.84 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Ole-Martin Turöy  1995    Stavang.SC    50m  2:08.75 
346  Alexander Marki  1995    Stavang.SC    50m  2:06.71 
312  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    25m  2:05.46 
190  Oscar Pihl  1995  AS3995  HS    25m  2:02.08 
192  Alexander Johansson  1995  AH1395  HS    25m  2:03.56 
189  Enzo Schön  1996  AN1396  HS    25m  2:06.30 
38  August Ström  1995  AN8795  MKK    50m  2:08.58 
11  Gustav Holmström  1996  AH8596  SK LÖDDE    25m  2:08.87 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  07 maj 2011 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner