Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 maj 2011 |
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
262 |
2 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
25m |
3:17.56 |
173 |
3 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
25m |
3:16.57 |
54 |
4 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:17.41 |
13 |
5 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
GI40HERMES |
|
25m |
3:17.96 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Helena Splidt-Samuelsen |
2000 |
0062AP |
ISHØJ |
|
25m |
3:15.64 |
191 |
2 |
Caroline Fraser |
2002 |
0288AC |
LYNGBY |
|
25m |
3:15.23 |
34 |
3 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
GI40HERMES |
|
25m |
3:14.86 |
145 |
4 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:14.94 |
65 |
5 |
Olivia Iris Ryding |
2001 |
0136AD |
BIRKERØD |
|
25m |
3:15.30 |
61 |
6 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
25m |
3:16.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
25m |
3:13.80 |
268 |
2 |
Natascha Bonnen Sjøgren |
2000 |
0032AG |
VEST |
|
25m |
3:08.50 |
256 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
3:07.06 |
324 |
4 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
25m |
3:07.33 |
60 |
5 |
Caroline Fritzböger |
2001 |
0172AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:13.61 |
8 |
6 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
GI40HERMES |
|
25m |
3:13.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
0044AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:06.04 |
41 |
2 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
ALLERØD |
|
25m |
3:04.05 |
52 |
3 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:59.15 |
153 |
4 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:02.58 |
55 |
5 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:04.29 |
168 |
6 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
3:06.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
16 |
1 |
Ida-Maria Esbensen |
1999 |
9954AK |
GI40HERMES |
|
25m |
2:57.12 |
72 |
2 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
25m |
2:56.01 |
221 |
3 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:54.00 |
286 |
4 |
Amalie Henum |
1999 |
9968AH |
GLADSAXE |
|
25m |
2:54.92 |
327 |
5 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
2:56.14 |
322 |
6 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
2:58.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Nana Thorngreen |
1999 |
9984AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:50.22 |
202 |
2 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
25m |
2:48.49 |
185 |
3 |
Louise Bromose |
1999 |
9924AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:48.26 |
254 |
4 |
Alberte Mantzius Heerwage |
1999 |
9908AC |
TRITON B |
|
25m |
2:48.37 |
201 |
5 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:49.80 |
167 |
6 |
Emma Hansen |
1999 |
9954AA |
KØGE |
|
25m |
2:53.34 |
|
|
Heat 7 (8) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
3 |
1 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
DRAGØR |
|
25m |
2:55.88 |
255 |
2 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
2:55.44 |
251 |
3 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
25m |
2:44.46 |
15 |
4 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
2:50.48 |
138 |
5 |
Julia Jxnsson |
2000 |
|
HØRSHOLM |
|
25m |
2:55.70 |
5 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
2:58.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
2:47.07 |
257 |
2 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
25m |
2:44.74 |
309 |
3 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
9922AD |
VI39 |
|
25m |
2:34.85 |
90 |
4 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:35.28 |
43 |
5 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:45.49 |
10 |
6 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
GI40HERMES |
|
25m |
2:47.39 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|