Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe2 |
|
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 maj 2011 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
2 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
GI40HERMES |
|
25m |
3:42.79 |
58 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
25m |
3:41.28 |
183 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
3:41.60 |
56 |
5 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:44.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Fiona Grundtvig |
2000 |
0026AD |
GLADSAXE |
|
25m |
3:40.16 |
246 |
2 |
Laura Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
3:39.33 |
136 |
3 |
Marina Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:39.06 |
14 |
4 |
Christine Greisen |
2000 |
0046AD |
GI40HERMES |
|
25m |
3:39.28 |
36 |
5 |
Victoria Bülow |
2001 |
0188AC |
VI39 |
|
25m |
3:39.61 |
55 |
6 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:40.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
324 |
1 |
Jasmin Boe Rasmussen |
2000 |
0006AM |
ISHØJ |
|
25m |
3:38.31 |
291 |
2 |
Amalie Drud Nielsen |
2000 |
0058AI |
GLADSAXE |
|
25m |
3:37.01 |
182 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
3:34.75 |
310 |
4 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
25m |
3:36.80 |
139 |
5 |
Natasja Kepp |
2000 |
0088AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:37.72 |
154 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:38.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
3:33.14 |
105 |
2 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
25m |
3:27.07 |
135 |
3 |
Christine Matilde Heineke |
2000 |
0092AO |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:25.22 |
317 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
GSK |
|
25m |
3:25.39 |
52 |
5 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
25m |
3:28.30 |
49 |
6 |
Lærke Koch Sonnenborg |
2000 |
0012AF |
ALLERØD |
|
25m |
3:34.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004AD |
TRITON B |
|
25m |
3:24.29 |
82 |
2 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
3:23.10 |
229 |
3 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
3:15.90 |
48 |
4 |
Cecilie Reesbøll |
1999 |
9954AN |
ALLERØD |
|
25m |
3:16.78 |
168 |
5 |
Mette Hegelund |
2000 |
0068AC |
KØGE |
|
25m |
3:23.61 |
103 |
6 |
Nikoline N. Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
25m |
3:24.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
25m |
3:13.59 |
221 |
2 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
3:09.70 |
125 |
3 |
Mathilde Top Jacobsen |
1999 |
9968AN |
HILLERØD |
|
25m |
3:05.45 |
110 |
4 |
Elisabeth Lyngfeldt |
1999 |
9968AG |
HELSINGØR |
|
25m |
3:09.68 |
163 |
5 |
Kathrine Clausen |
1999 |
9974AE |
KØGE |
|
25m |
3:12.86 |
240 |
6 |
Celina Lohmann |
1999 |
9938AD |
KVIK |
|
25m |
3:15.49 |
|
|
Heat 7 (8) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
25m |
3:17.82 |
164 |
2 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
3:14.20 |
146 |
3 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:57.44 |
138 |
4 |
Julia Jxnsson |
2000 |
|
HØRSHOLM |
|
25m |
3:08.66 |
153 |
5 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
3:17.57 |
205 |
6 |
Rachel Townsend |
2000 |
0002AP |
LYNGBY |
|
25m |
3:21.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
MK 31 |
|
25m |
3:03.28 |
252 |
2 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
3:01.37 |
92 |
3 |
Frederikke Gunni |
1999 |
9952AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:55.31 |
9 |
4 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:57.66 |
196 |
5 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
25m |
3:02.15 |
294 |
6 |
Stine Lærke Strøm |
1999 |
9962AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 |
Udskriftsdato |
29 maj 2011 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|