Program för Stockholms kort bane DM 2010
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Finaler Lördag 20/11
Heatlista Gren 13
|
Tävling |
DM |
|
Utskriftsdatum |
20 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Åkersberga |
|
Utskriftstid |
16:06 |
|
|
Arrangör |
Åkersberga & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 november 2010 |
|
|
|
|
Gren 13, 200m Bröstsim Damer |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 2:19.64 2003-03-14 |
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam 2:25.04 2001-12-14 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-27 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
369 |
2 |
Malin Atran |
1998 |
AN7698 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:56.38 |
599 |
3 |
Julia Ewerbring |
1998 |
AI8298 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:55.63 |
444 |
4 |
Isabella Lian |
1996 |
AY8296 |
SKURU IK |
|
25m |
2:55.77 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
712 |
1 |
Emmeli Hansson |
1995 |
AZ0295 |
POLISEN |
|
25m |
2:55.26 |
446 |
2 |
Enya Mcpheat |
1997 |
AS4697 |
SKURU IK |
|
25m |
2:53.75 |
448 |
3 |
Vendela Mörkdal |
1995 |
BG2895 |
SKURU IK |
|
25m |
2:52.51 |
388 |
4 |
Elin Talback |
1997 |
AN0897 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:53.16 |
467 |
5 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
BG6695 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:55.15 |
468 |
6 |
Ida Edin |
1996 |
AS8896 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:55.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
375 |
1 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
BV5493 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:51.14 |
377 |
2 |
Johanna Holm |
1996 |
AI7896 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:47.32 |
387 |
3 |
Fanny Strömstedt |
1996 |
AK4696 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:46.30 |
436 |
4 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
AR7893 |
SKURU IK |
|
25m |
2:46.87 |
418 |
5 |
Olivia Nelin |
1995 |
BE1695 |
SK NEPTUN |
|
25m |
2:49.70 |
691 |
6 |
Hanna Olsson |
1996 |
AG9296 |
SS04 |
|
25m |
2:52.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
374 |
1 |
Josefin Eriksen |
1995 |
AS2495 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:42.81 |
598 |
2 |
Josephine Ewerbring |
1991 |
AR2291 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:34.25 |
542 |
3 |
Jessica Eriksson |
1993 |
AT2293 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:30.24 |
665 |
4 |
Sara Thydén |
1989 |
AL9289 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:32.31 |
581 |
5 |
Vendela Norrman |
1995 |
AQ4495 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:40.33 |
479 |
6 |
Sophie Näsström |
1993 |
AP5293 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:45.50 |
Skapad av WinGrodan 1.18.25 |
Utskriftsdatum |
20 november 2010 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
Utskriftstid |
16:06 |
|