Program for Arena Lyngby Open 2022 Stadion
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lørdag indl
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Arena Lyngby Open 2022 Stadion
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
21. jan 2022 to 23. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Lyngby Storcenter |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
2 |
|
Kaare Asskildt |
2006 |
VÆRLØSE |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
FARUM |
2:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
4 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
TRITON B |
2:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
FARUM |
2:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
3 |
|
Jonathan Rasmussen |
2006 |
VI39 |
2:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
4 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
HOLBÆK |
2:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
5 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
TRITON B |
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
312 |
1 |
|
Jacob Michael Madsen |
2006 |
VÆRLØSE |
2:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
2 |
|
Emanuele Holm Ciampi |
2006 |
FARUM |
2:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
3 |
|
Victor Hemmingsen |
2006 |
RINGSTED |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
4 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
STT |
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Guðmundur Leo Rafnsson |
2006 |
IRB |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
GLADSAXE |
2:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
1 |
|
Gabríel Þór Sigurmundarson |
2003 |
IRB |
2:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
GLADSAXE |
2:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
3 |
|
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
KVIK |
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
4 |
|
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
SVØMSK |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
5 |
|
Frederik Vestergaard |
2006 |
VI39 |
2:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
6 |
|
Emil Olsen |
2006 |
STT |
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 5 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Rasmus Capion |
2005 |
VORDINGB |
2:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
2 |
|
Stefán Elías Berman |
2003 |
IRB |
2:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
3 |
|
William Leth |
2004 |
GLADSAXE |
2:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Anders K. Kortegaard |
2004 |
A6 JGI |
2:05.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
286 |
5 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
TRITON B |
2:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
6 |
|
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
RINGSTED |
2:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 6 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
FARUM |
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
2 |
|
Hjalte Petersen |
2004 |
NÆSTVED |
2:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
3 |
|
Anders Gaard |
2006 |
VI39 |
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Noah Tranum |
2004 |
A6 JGI |
2:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
5 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
HOLBÆK |
2:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Viktor Bernstein |
2006 |
HVIDOVRE |
2:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 7 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
232 |
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
STT |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
2 |
|
Sebastian Hviid Larsen |
2004 |
HØRSHOLM |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
3 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
SVØMSK |
2:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
315 |
4 |
|
Sean Petersen |
2006 |
VI39 |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
5 |
|
Anton Rytter Bech |
2005 |
HVIDOVRE |
2:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Fannar Snævar Hauksson |
2004 |
IRB |
2:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale Årg. 2004-2006, 8 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
185 |
1 |
|
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
GLADSAXE |
2:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
2 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
LYNGBY |
1:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
3 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
GLADSAXE |
1:54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
4 |
|
Elias Noe |
2004 |
HOLBÆK |
1:56.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
GLADSAXE |
1:59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
6 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
HOLBÆK |
2:00.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer |
Finale 2003 og ældre, 9 (9) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
289 |
1 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
TRITON B |
1:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
2 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
TRITON B |
1:54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
277 |
3 |
|
Gustav Klit Stjernholm |
2002 |
TRITON B |
1:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
4 |
|
Christopher H. Brown |
2002 |
HOLBÆK |
1:52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
5 |
|
Mikkel Mortensen |
2003 |
SVØMSK |
1:55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
6 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
HVIDOVRE |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2022 07:45.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|