Startliste for Vestdanske Kortbanemesterskab
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Grand Prix 1/ Vest Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|
|
Arrangør |
OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-29 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 59.53 2009-10-25 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
318 |
2 |
Mille Kjær Hindhede |
1997 |
9734AE |
HERNING |
|
25m |
1:12.69 |
74 |
3 |
Kathrine Maron |
1994 |
9488AN |
HSK |
|
25m |
1:12.46 |
90 |
4 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
9604AE |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:11.54 |
183 |
5 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
25m |
1:12.24 |
147 |
6 |
Charlotte Thor |
1995 |
9502AG |
IHF |
|
25m |
1:12.50 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Solvej Mathiasen |
1994 |
9452AK |
AGF |
|
25m |
1:11.13 |
102 |
2 |
Louise Frederiksen |
1995 |
9506AP |
HORSENS |
|
25m |
1:10.45 |
254 |
3 |
Louise Østergaard Vinther |
1994 |
9432AC |
THISTED |
|
25m |
1:10.27 |
248 |
4 |
Maria Søe Beith |
1996 |
9676AH |
THISTED |
|
25m |
1:09.74 |
316 |
5 |
Simone Friis Hansen |
1995 |
9538AG |
HERNING |
|
25m |
1:10.19 |
208 |
6 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
9538AN |
OSLF |
|
25m |
1:10.42 |
286 |
7 |
Sofie Ramsgaard |
1995 |
9544AI |
AALBORG |
|
25m |
1:11.06 |
282 |
8 |
Pernille Moth |
1994 |
9438AK |
AALBORG |
|
25m |
1:11.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Sofie Reffstrup Pedersen |
1995 |
9526AK |
AGF |
|
25m |
1:09.20 |
279 |
2 |
Ghita Kobbelgaard |
1995 |
9528AG |
AALBORG |
|
25m |
1:08.36 |
189 |
3 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.23 |
46 |
4 |
Sidse Kehlet |
1996 |
9696AH |
WEST SWIM |
|
25m |
1:06.53 |
193 |
5 |
Freja Østergaard |
1995 |
9552AF |
SILKEBORG |
|
25m |
1:06.99 |
209 |
6 |
Cecilie Villadsen |
1995 |
9584AF |
OSLF |
|
25m |
1:08.24 |
273 |
7 |
Cecilie Hansen |
1995 |
9512AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:08.58 |
275 |
8 |
Emma-Sofie Hestbech |
1996 |
9694AD |
AALBORG |
|
25m |
1:09.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
67 |
1 |
Nina Vestergaard |
1992 |
9226AE |
DELTA |
|
25m |
1:11.98 |
210 |
2 |
Tine Aagaard |
1989 |
8986AA |
OSK |
|
25m |
1:10.74 |
288 |
3 |
Amalie Stage |
1993 |
9326AC |
AALBORG |
|
25m |
1:09.60 |
326 |
4 |
Heidi Mikkelsen |
1985 |
8516AA |
HERNING |
|
25m |
1:07.01 |
251 |
5 |
Janni Overgaard |
1993 |
9394AF |
THISTED |
|
25m |
1:08.89 |
53 |
6 |
Cecilie M. Pedersen |
1993 |
9378AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:10.51 |
139 |
7 |
Nina Højris Jørgensen |
1992 |
9254AM |
LYSENG |
|
25m |
1:11.26 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
195 |
1 |
Mie Bøgh |
1991 |
9184AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.37 |
87 |
2 |
Kamilla Malczynska |
1993 |
9358AG |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.71 |
68 |
3 |
Camilla Rasmussen |
1991 |
9116AL |
GRINDSTED |
|
25m |
1:09.37 |
36 |
4 |
Katrine Holm Sørensen |
1992 |
9282AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:02.80 |
182 |
5 |
Isabella Kjeldsen |
1993 |
9346AJ |
SILKEBORG |
|
25m |
1:08.08 |
81 |
6 |
Louise B. Dalgaard |
1990 |
9096AC |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.17 |
56 |
7 |
Marie Philipsen |
1992 |
9244AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:11.03 |
166 |
8 |
Pernille Bak Larsen |
1991 |
9146AB |
S 68 |
|
25m |
1:12.58 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|