Program för Citadellsim 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Citadellbadet |
Arrangör: |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jun 2021 till den 6 jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar
|
Final 1 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
688 |
3 |
|
Otto Gjelvold |
2009 |
SK TRITON |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
4 |
|
Eric Sandrup |
2009 |
HÖGANÄS SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
672 |
5 |
|
Jonas Cherchmi |
2009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar |
Final 2 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
702 |
2 |
|
Albin Lindman |
2009 |
SK TRITON |
4:09.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
3 |
|
Lukas Lund |
2009 |
HS |
3:31.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
|
Kim Strunk |
2007 |
KSLS |
3:07.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
601 |
5 |
|
Hugo Evander |
2007 |
SK RAN |
3:29.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
6 |
|
Simon Björk |
2009 |
SK LÖDDE |
3:48.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
675 |
7 |
|
Yonas Hsissi |
2009 |
SK SYDSIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar |
Final 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
1 |
|
Tim Edelberg |
2007 |
POSEIDON |
2:59.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
595 |
2 |
|
Kevin Andersson |
2005 |
SK RAN |
2:57.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
3 |
|
Charlie Arnell |
2005 |
HS |
2:55.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
448 |
4 |
|
Dag Bäckerud |
2007 |
MKK |
2:54.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
598 |
5 |
|
Adrian Bajram |
2007 |
SK RAN |
2:55.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
444 |
6 |
|
Viktor Lövberg |
2007 |
MKK |
2:56.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
450 |
7 |
|
Zack Östman |
2007 |
MKK |
2:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
8 |
|
Erik Sperling |
2007 |
HS |
3:02.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar |
Final 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Gustav Ingoldsson |
2007 |
HS |
2:51.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
597 |
2 |
|
Gustav Bach |
2005 |
SK RAN |
2:48.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
518 |
3 |
|
Esbjörn Nilsson |
2007 |
POSEIDON |
2:44.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
743 |
4 |
|
Victor Ravn Rehnström |
2009 |
VELLINGE-N |
2:43.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
5 |
|
Benjamin Andersson Medhanie |
2007 |
POSEIDON |
2:44.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
509 |
6 |
|
Arthur Ekman |
2007 |
POSEIDON |
2:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
449 |
7 |
|
Joris Jokubka |
2007 |
MKK |
2:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
305 |
8 |
|
Dennis Henriksson |
2005 |
LANDSKRONA |
2:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar |
Final 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
505 |
1 |
|
Alexander Zhang |
2007 |
POSEIDON |
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
828 |
2 |
|
Benjamin Huasson |
2007 |
RINGSJÖ SK |
2:32.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
3 |
|
Felix Ferm |
2005 |
HS |
2:29.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
610 |
4 |
|
Kim Larsson |
2005 |
SK RAN |
2:24.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
691 |
5 |
|
Albin Björnström |
2007 |
SK TRITON |
2:29.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
6 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HS |
2:30.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
605 |
7 |
|
Arvid Johansson |
2007 |
SK RAN |
2:34.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
8 |
|
Vilgot Lindberg |
2005 |
HS |
2:42.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Herrar |
Final 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
596 |
1 |
|
Arvid Axelsson |
2003 |
SK RAN |
2:20.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
|
Malte Svensson |
2005 |
HS |
2:18.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
3 |
|
Niklas Andersson |
2005 |
HS |
2:16.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
4 |
|
Emil Hassling |
2000 |
LANDSKRONA |
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
5 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
MKK |
2:15.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
6 |
|
Lucas Lindblom |
2000 |
LANDSKRONA |
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
363 |
7 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
MKK |
2:20.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
663 |
8 |
|
Daniel Olsson-Shirazi |
1997 |
SK SYDSIM |
2:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-06-06 07:12:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|