2021-01-19   19:15:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for DM Kortbane 2020 Damer

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

mandag 09.30

3_S
Løb 3, 200m Medley Damer 
 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:01.86 06-12-2014 
Nordisk Rekord Senior: Louise Hansson (1996) 2:06.29 2015-11-04 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 18-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 25-11-2011 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
95  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  25 m  2:11.65   
50  Grandt Maria  1998  HOVEDSTAD  9806AF  25 m  2:12.26   
129  Gaard Regitze  2001  KVIK  0178AG  25 m  2:13.49   
97  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  2:13.50   
133  Hansen Sofie  2002  KVIK  0202AI  25 m  2:14.50   
16  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  25 m  2:14.70   
103  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  25 m  2:18.67   
140  Echardt Frederikke  2002  TRITON B  0274AG  25 m  2:21.05   
49  Hingebjerg Johanne  2002  HOVEDSTAD  0298AA  25 m  2:21.90   
10  52  Maagøe Sofie  2003  HOVEDSTAD  0366AA  25 m  2:22.14   
11  37  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  25 m  2:22.22   
12  145  Stjernholm Liva  2004  TRITON B  0486AA  25 m  2:23.05   
13  127  Meng Emilie  2003  KVIK  0318AC  25 m  2:23.13   
14  19  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  25 m  2:23.36   
15  54  Zebitz Josefine  2004  HOVEDSTAD  0454AI  25 m  2:23.42   
16  47  Grubert Esther Else  2003  HOVEDSTAD  0374AG  25 m  2:23.89   
17  146  Jung Mathilda Hyldal  2004  TRITON B  0414AM  25 m  2:24.10   
18  78  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  25 m  2:24.23   
19  137  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  25 m  2:24.38   
20  92  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  25 m  2:24.63   
21  Bramm SIF  2006  A6 JGI  0624AE  25 m  2:24.84   
22  143  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  25 m  2:25.33   
23  142  Brandt Julie Darlem  2001  TRITON B  0182AH  25 m  2:25.69   
24  82  Petersen Alberte Hedevang  2003  HADERSLEV  0352AO  25 m  2:26.08   
25  166  Sørensen Liva Gottorp  2006  VEST  0694AD  25 m  2:26.30   
26  44  Jensen Caroline Wiuff  2004  HOVEDSTAD  0492AD  25 m  2:27.19   
27  Brage Silja  2005  A6 JGI  0544AL  25 m  2:28.93   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  16 december 2020 
Licens til Helsingør Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark