Startliste for DM Kortbane 2020 Damer
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
DM kortbane |
|
Udskriftsdato |
13 december 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 december 2020 |
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
160 |
2 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
MK31 |
|
25m |
1:17.14 |
58 |
3 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.74 |
77 |
4 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.29 |
122 |
5 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
STT |
|
25m |
1:15.51 |
163 |
6 |
Kristine Hülsen |
2002 |
0286AH |
VEJLE |
|
25m |
1:16.77 |
113 |
7 |
Freja Romanski |
2003 |
0308AI |
AALBORG |
|
25m |
1:21.08 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
Caroline Haugland |
2007 |
0756AJ |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.23 |
136 |
3 |
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
S 68 |
|
25m |
1:15.03 |
141 |
4 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
TRITON B |
|
25m |
1:14.56 |
149 |
5 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:14.85 |
83 |
6 |
Amalie Averhoff Møbes |
2002 |
0226BB |
HADERSLEV |
|
25m |
1:15.23 |
75 |
7 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.24 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:13.46 |
53 |
3 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:13.02 |
138 |
4 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
TRITON B |
|
25m |
1:12.77 |
171 |
5 |
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
VIBORG |
|
25m |
1:12.88 |
24 |
6 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
LYNGBY |
|
25m |
1:13.10 |
70 |
7 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
25m |
1:13.74 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
AGF |
|
25m |
1:11.83 |
111 |
3 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AGF |
|
25m |
1:10.98 |
17 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:06.55 |
159 |
5 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
MK31 |
|
25m |
1:08.77 |
36 |
6 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:11.68 |
23 |
7 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.58 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
2 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 JGI |
|
25m |
1:11.82 |
20 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.21 |
158 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK31 |
|
25m |
1:06.14 |
104 |
5 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
25m |
1:08.43 |
135 |
6 |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
S 68 |
|
25m |
1:11.53 |
110 |
7 |
Julie D. Hald |
1996 |
9692AX |
AGF |
|
25m |
1:12.11 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
2 |
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
A6 SLANGE |
|
25m |
1:11.73 |
93 |
3 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.51 |
109 |
4 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
Berns |
|
25m |
1:05.83 |
45 |
5 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:08.04 |
139 |
6 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
25m |
1:11.05 |
177 |
7 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
25m |
1:11.95 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
13 december 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
18:08 |
|