2020-11-29   07:42:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma IKM-Finaalit 2020

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
1 T13,14,15 800m VU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 2270 Anni Frusti 2007 Nokian Pyry FIN 9:28.61
2 9 Enna Äyrämöinen 2007 Cetus Espoo FIN 9:30.21
3 1683 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 9:34.89
4 96 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 9:35.16
5 2248 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura FIN 9:35.26
6 Uimaseura Kangasalan Kuohu 9:36.94
2396 Hanni Koski 2007 FIN
7 Cetus Espoo 9:38.78
123 Milka Marjakaarto 2007 FIN
8 Helsingfors Simsällskap 9:39.43
349 Ursula Ursin 2007 FIN
9 Rauman Uimaseura 9:39.77
1339 Erin Heinikangas 2007 FIN
10 Lappeenrannan Uimarit 9:41.01
1021 Aino Ruotsalainen 2007 FIN
11 Åbo Simklubb 9:43.62
1883 Kerttu Rantanen 2007 FIN
12 Lappeenrannan Uimarit 9:46.32
1023 Emmi Salo 2007 FIN
13 Oulun Uinti 1906 9:53.89
1697 Eevi Hirvasoja 2007 FIN
14 Raision Urheilijat 9:54.73
2051 Minea Kynkäänniemi 2007 FIN
15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:55.02
1430 Joanna Högback 2007 FIN
16 Uinti Tampere 9:58.75
2468 Nella Kortteinen 2007 FIN
17 Porin Uimaseura 9:59.74 RES
1322 Hanna Törmä 2007 FIN
18 Joensuun Uimaseura ry 10:02.55 RES
866 Vilma Vatanen 2007 FIN
19 Oulun Lohet 10:05.59 RES
1622 Kaisa Keränen 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 61 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo FIN 8:48.12
2 25 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo FIN 9:21.26
3 1830 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb FIN 9:22.39
4 Raision Urheilijat 9:23.01
2057 Sini Mäkilä 2006 FIN
5 Åbo Simklubb 9:25.36
1866 Daniela Lietzén 2006 FIN
6 Helsingfors Simsällskap 9:25.46
338 Wilma Sundt 2006 FIN
7 Cetus Espoo 9:32.33
204 Enni Tammilehto 2006 FIN
8 Cetus Espoo 9:35.82
140 Emmi Nieminen 2006 FIN
9 Cetus Espoo 9:37.89
170 Helmi Räsänen 2006 FIN
10 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 9:38.20
470 Malin Lindblom 2006 FIN
11 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:39.14
1457 Hannah Lamminmäki 2006 FIN
12 Lappeenrannan Uimarit 9:40.73
999 Anniina Kurvinen 2006 FIN
13 Oulun Uinti 1906 9:42.32
1775 Sara Seppänen 2006 FIN
14 Nurmijärven Uinti 9:44.38
572 Anniina Jokiniemi 2006 FIN
15 Raision Urheilijat 9:44.53
2041 Katriina Kallio 2006 FIN
16 Aurajoen Uinti Ry 9:53.76
1992 Mirella Sauhula 2006 FIN
17 Cetus Espoo 9:59.45 RES
172 Cécilia Richard 2006 FIN
18 Vieskan Uimarit 10:02.08 RES
1515 Noora-Maria Linna 2006 FIN
19 Helsingfors Simsällskap 10:09.00 RES
310 Ella Kostiainen 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 159 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo FIN 8:48.91
2 Helsingfors Simsällskap 8:49.14
293 Ada Hakkarainen 2005 FIN
3 Uimaseura Kangasalan Kuohu 9:18.36
2393 Aino Hinkka 2005 FIN
4 Cetus Espoo 9:21.86
107 Kira Lindroos 2005 FIN
5 Åbo Simklubb 9:24.37
1902 Ella Suominen 2005 FIN
6 Lappeenrannan Uimarit 9:26.44
993 Ida Kauppinen 2005 FIN
7 Cetus Espoo 9:30.97
78 Laura Kousa 2005 FIN
8 Gladius Kirkkonummi 9:31.30
266 Emilia Niemi 2005 FIN
9 Åbo Simklubb 9:31.51
1848 Kukka Kangas 2005 FIN
10 Åbo Simklubb 9:36.02
1851 Minttu Kiili 2005 FIN
11 Simmis Wanda ry 9:38.89
688 Elina Ryynänen 2005 FIN
12 Oulun Uinti 1906 9:41.63
1696 Aada Hirvasoja 2005 FIN
13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:43.59
1431 Matilda Holmlund 2005 FIN
14 Cetus Espoo 9:43.72
65 Ellen Kettunen 2005 FIN
15 Rauman Uimaseura 9:43.77
1350 Anni Törmänen 2005 FIN
16 Salon Uimarit 9:45.03
2133 Roosa Tuomainen 2005 FIN
17 Oulun Uinti 1906 9:45.56 RES
1790 Elina Turunen 2005 FIN
18 Rovaniemen Uimaseura 9:47.17 RES
1811 Riina Niemi 2005 FIN
19 Cetus Espoo 9:52.67 RES
189 Jasmin Savonen 2005 FIN
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.46 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
2 P13,14,15,16 100m RU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 2354 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere FIN 1:10.91
2 438 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 1:14.94
3 364 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit FIN 1:15.35
4 990 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 1:16.36
5 1793 Leevi Väyrynen 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 1:16.62
6 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:17.88
2410 Juho Rosenström 2007 FIN
7 Uinti Tampere 1:18.01
2507 Valtteri Pellinen 2007 FIN
8 Lappeenrannan Uimarit 1:18.25
1026 Onni Scharin 2007 FIN
9 Kajaanin Uimaseura 1:18.37
1557 Tuukka Orre 2007 FIN
10 Nurmijärven Uinti 1:18.51
574 Oiva Koppelmäki 2007 FIN
11 Cetus Espoo 1:19.40
116 Leo Mannonen 2007 FIN
12 Åbo Simklubb 1:19.59
1838 Christian Edelman 2007 FIN
13 Cetus Espoo 1:19.70
141 Ilmari Nieminen 2007 FIN
14 Uinti Tampere 1:20.31
2548 Mikael Uitto 2007 FIN
15 Octopus Lohja 1:21.36
595 Eetu Niemi 2007 FIN
16 Helsingfors Simsällskap 1:21.46
332 Leevi Pixa 2007 FIN
17 Lahden Uimaseura 1:22.05 RES
2239 Joonas Pulkkinen 2007 FIN
18 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:22.07 RES
2395 Väinö Hinkka 2007 FIN
19 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:22.11 RES
1470 Aaron Qvisén 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 131 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 1:07.34
2 1760 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.41
3 899 Kaapo Laaja 2006 Keuruun Toverit FIN 1:12.11
4 ORCA Helsinki 1:12.38
419 Aleksandr Vysotskiy 2006 FIN
5 Aurajoen Uinti Ry 1:12.62
1982 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 FIN
6 TaTu Tampere 1:13.18
2344 Sebastian Sojolin 2006 FIN
7 Vieskan Uimarit 1:13.66
1523 Torsti Saarela 2006 FIN
8 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:13.71
1428 Ilari Hatunen 2006 FIN
9 Cetus Espoo 1:14.21
145 Aarne Nuutinen 2006 FIN
10 Hämeenlinnan Uimaseura 1:14.71
2187 Ilmari Partanen 2006 FIN
11 Kuopion Uimaseura 1:15.02
955 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 FIN
12 Kouvolan Uimarit 1:15.52
914 Konsta Kukkonen 2006 FIN
13 Uinti Tampere 1:15.63
2480 Matias Leiwo 2006 FIN
14 Cetus Espoo 1:16.25
171 Mikael Rasinmäki 2006 FIN
15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.80
1454 Erik Kotanen 2006 FIN
16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.41
1484 Viljo Varsanpää 2006 FIN
17 Uinti Tampere 1:18.02 RES
2511 Väinö Pitkänen 2006 FIN
18 Riihimäen Uimaseura 1:18.12 RES
616 Anton Helén 2006 FIN
19 Aurajoen Uinti Ry 1:18.17 RES
1937 Joonatan Davie 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1341 Sakari Korri 2005 Rauman Uimaseura FIN 1:07.67
2 Uinti Tampere 1:08.54
2530 Samuel Sainio 2005 FIN
3 Vanders 1:08.55
786 Leo Währn 2005 FIN
4 Aurajoen Uinti Ry 1:09.39
1939 Ajjuub Ezzat 2005 FIN
5 Lappeenrannan Uimarit 1:09.44
1008 Nooa Matela 2005 FIN
6 Aurajoen Uinti Ry 1:09.45
2000 Tuomas Toppinen 2005 FIN
7 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:09.57
2406 Miklas Pikkuhuhta 2005 FIN
8 Vanders 1:09.68
753 Antti Musikka 2005 FIN
9 Salon Uimarit 1:10.56
2114 Miika Nurminen 2005 FIN
10 Swimming Jyväskylä 1:11.17
1137 Vilho Tikkanen 2005 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:11.65
1777 Lauri Siurua 2005 FIN
12 Uinti Tampere 1:11.74
2515 Oliver Priimägi 2005 FIN
13 Oulun Uinti 1906 1:11.86
1694 Roni Heikkinen 2005 FIN
14 ORCA Helsinki 1:12.47
394 Serhat Kalin 2005 FIN
15 Helsingfors Simsällskap 1:12.76
314 Veikka Leväsalo 2005 FIN
16 Gladius Kirkkonummi 1:13.11
260 Anton Kettunen 2005 FIN
17 Uinti Tampere 1:13.24 RES
2423 Oliver Aspholm 2005 FIN
18 Joensuun Uimaseura ry 1:13.82 RES
854 Frans Riekki 2005 FIN
19 Kuopion Uimaseura 1:13.98 RES
938 Tuomas Hämäläinen 2005 FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Helsingfors Simsällskap 1:02.38
315 Davin Lindholm 2004 FIN
2 Lahden Uimaseura 1:04.86
2240 Santeri Pulkkinen 2004 FIN
3 Helsingfors Simsällskap 1:05.67
284 Onni Äijälä 2004 FIN
4 Salon Uimarit 1:06.30
2110 Alexander Malyshkov 2004 FIN
5 Hyvinkään Uimaseura 1:07.06
513 Joonas Maaranen 2004 FIN
6 Hyvinkään Uimaseura 1:08.68
512 Akseli Maaranen 2004 FIN
7 TaTu Tampere 1:10.60
2311 Niilo Kilpeläinen 2004 FIN
8 ORCA Helsinki 1:11.17
417 Arttu Valonen 2004 FIN
9 Aurajoen Uinti Ry 1:11.26
1947 Mikael Hirsiniemi 2004 FIN
10 Lahden Uimaseura 1:11.32
2224 Jesse Hyppönen 2004 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:11.55
1693 Jere Heikkilä 2004 FIN
12 Oulun Uinti 1906 1:11.61
1729 Atte Leinonen 2004 FIN
13 Åbo Simklubb 1:11.77
1879 Jaakko Pihlava 2004 FIN
14 Swimming Jyväskylä 1:11.98
1140 Markus Veckman 2004 FIN
15 Lahden Uimaseura 1:12.50
2229 Aapo Koskinen 2004 FIN
16 Uinti Tampere 1:13.23
2489 Lauri Mäkinen 2004 FIN
17 Järvenpään Uintiklubi ry 1:13.33 RES
541 Ukko-Pekka Luomala 2004 FIN
18 2305 Konsta Kallio TaTu Tampere 1:13.89 RES
2004 FIN
19 2116 Joona Pohjola Salon Uimarit 1:14.00 RES
2004 FIN
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.46 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
3 T12-15 100m SKU
12-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1742 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:04.70
2 1780 Viivi Säntti 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:04.86
3 2393 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 1:06.08
4 215 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo FIN 1:06.37
5 1746 Saara Niemi 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 1:06.62
6 Åbo Simklubb 1:06.96
1846 Ellen Kaituri 2006 FIN
7 Oulun Uinti 1906 1:07.11
1748 Reeta Ollonen 2006 FIN
8 Cetus Espoo 1:07.29
159 Tuuli Pippuri 2005 FIN
9 Nummelan Kisaajat 1:07.37
559 Vilma Leppähaara 2005 FIN
10 Joensuun Uimaseura ry 1:07.58
835 Maria Korkalainen 2005 FIN
11 Åbo Simklubb 1:07.61
1835 Maura Bergström 2005 FIN
12 Salon Uimarit 1:07.90
2112 Kiia Metsäkonkola 2005 FIN
13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:08.13
1447 Enni Kinnunen 2005 FIN
14 Aurajoen Uinti Ry 1:08.21
1961 Lilli Kulpakko 2005 FIN
15 Helsingfors Simsällskap 1:08.22
304 Ariel Julienne Jämsen 2006 FIN
16 Kokkolan Uimaseura 1:08.25
1235 Teea Jestoi 2005 FIN
17 Raision Urheilijat 1:09.14 RES
2043 Milla Karttunen 2005 FIN
18 Cetus Espoo 1:09.72 RES
72 Jenni Korkeamäki 2007 FIN
19 Uinti Tampere 1:09.81 RES
2479 Isla Leinonen 2006 FIN
11 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
4 P14,15,16 200m PU
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 57 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 2:21.40
2 1218 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat FIN 2:23.65
3 246 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi FIN 2:24.95
4 1751 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:26.63
5 1760 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:26.84
6 Salon Uimarit 2:29.03
2121 Matias Saarinen 2006 FIN
7 Aurajoen Uinti Ry 2:29.18
1937 Joonatan Davie 2006 FIN
8 Vanders 2:29.47
741 Nico Kulju 2006 FIN
9 Cetus Espoo 2:30.59
191 Tomi Silander 2006 FIN
10 Cetus Espoo 2:36.70
90 Aarne Laurila 2006 FIN
11 Uinti Tampere 2:38.61
2560 Áron Zautasvili 2006 FIN
12 Aurajoen Uinti Ry 2:43.18
1975 Romeo Maranzani 2006 FIN
13 Porin Uimaseura 2:43.53
1319 Benjamin Salo 2006 FIN
14 Uinti Tampere 2:44.36
2518 Pyry Pyykkö 2006 FIN
15 Uinti Tampere 2:51.08
2547 Niklas Töyrylä 2006 FIN
16 Aurajoen Uinti Ry 2:52.62
2011 Alex Yli-Salomäki 2006 FIN
17 Swimming Jyväskylä 2:53.70 RES
1117 Aleksi Metsäpelto 2006 FIN
18 Uinti Tampere 2:56.37 RES
2510 Saku Pietilä 2006 FIN
19 Uinti Tampere 3:01.30 RES
2543 Tobias Syrjä 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1939 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 2:22.81
2 1460 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls FIN 2:23.09
3 1868 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb FIN 2:23.59
4 Lahden Uimaseura 2:24.71
2252 Topias Tynjä 2005 FIN
5 Uinti Tampere 2:25.17
2484 Akseli Liukkonen 2005 FIN
6 Hyvinkään Uimaseura 2:27.33
521 Nico Peltonen 2005 FIN
7 Simmis Grani 2:27.46
422 Max Emil Robert Helseth Dahl 2005 FIN
8 Kuopion Uimaseura 2:27.91
938 Tuomas Hämäläinen 2005 FIN
9 Simmis Wanda ry 2:31.96
671 Juho Kotamäki 2005 FIN
10 Lappeenrannan Uimarit 2:32.75
1008 Nooa Matela 2005 FIN
11 Porin Uimaseura 2:33.19
1323 Juho Törmä 2005 FIN
12 Cetus Espoo 2:34.16
23 Ivan Gavrilov 2005 FIN
13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:34.67
1438 Konsta Joensuu 2005 FIN
14 ORCA Helsinki 2:37.50
394 Serhat Kalin 2005 FIN
15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:38.53
1466 Salomo Pihlaja 2005 FIN
16 Hämeenlinnan Uimaseura 2:38.96 LATE
2176 Iiro Kyllönen 2005 FIN
17 Swimming Jyväskylä 2:40.83 RES
1131 Nikita Daniel Semach 2005 FIN
18 Salon Uimarit 2:41.07 RES
2114 Miika Nurminen 2005 FIN
19 Nokian Pyry 2:48.76 RES
2278 Kasper Kytö 2005 FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1686 Eetu Haipus 2004 Oulun Uinti 1906 FIN 2:12.68
2 Helsingfors Simsällskap 2:12.99
315 Davin Lindholm 2004 FIN
3 Oulun Uinti 1906 2:14.86
1685 Arttu Haipus 2004 FIN
4 TaTu Tampere 2:15.80
2327 Lassi Niemi 2004 FIN
5 Oulun Uinti 1906 2:16.48
1687 Jere Hannuksela 2004 FIN
6 Cetus Espoo 2:19.68
182 Samuel Saari 2004 FIN
7 Salon Uimarit 2:22.28
2108 verneri lehtovaara 2004 FIN
8 ORCA Helsinki 2:23.77
417 Arttu Valonen 2004 FIN
9 Tuusulan Uimaseura ry 2:26.34
706 Eero Asikainen 2004 FIN
10 Oulun Uinti 1906 2:30.22
1709 Jami Kenttälä 2004 FIN
11 ORCA Helsinki 2:32.84
408 Lauri Pyykkö 2004 FIN
12 TaTu Tampere 2:33.21
2314 Akseli Kotti 2004 FIN
13 Swimming Jyväskylä 2:33.50
1132 Mikko Sihvo 2004 FIN
14 Åbo Simklubb 2:35.97
1910 Jeremia Varonen 2004 FIN
15 Lahden Kaleva 2:37.54
2216 Aaro Tenhu 2004 FIN
16 Kuopion Uimaseura 2:38.26
951 Joel Paukkonen 2004 FIN
17 Gladius Kirkkonummi 2:42.85 RES
249 Matteus Einiö 2004 FIN
18 Tuusulan Uimaseura ry 2:47.15 RES
720 Jaska Schoenmakers 2004 FIN
19 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 2:47.81 RES
480 Linus Rutanen 2004 FIN
13 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
5 4X100m T15 SKU
12-15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 229 Cetus Espoo 1 2005 Cetus Espoo FIN 4:18.68
2 1801 Oulun Uinti 1 2005 Oulun Uinti 1906 FIN 4:19.82
3 1914 ÅSK 1 2005 Åbo Simklubb FIN 4:23.08
4 235 Cetus Espoo 2 2005 Cetus Espoo FIN 4:23.23
5 356 Helsingfors Simsällskap 2005 Helsingfors Simsällskap FIN 4:24.66
6 Vanders 4:27.17
790 Vanders 1 2005 FIN
7 Uinti Tampere 4:28.75
2562 Uinti Tampere 1 2006 FIN
8 Raision Urheilijat 4:30.22
2081 Raision Urheilijat 2005 FIN
9 Cetus Espoo 4:31.57 RES
242 Cetus Espoo 3 2005 FIN
10 Aurajoen Uinti Ry 4:32.61 RES
2018 Aurajoen Uinti 1 2005 FIN
11 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 4:32.77 RES
1489 Vaasan Uimaseura - Vasa
Simsällskap
2005 FIN
2020-11-16 14.49.51 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
6 P14,15,16 800m VU
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 57 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo FIN 8:42.16
2 191 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo FIN 8:44.24
3 741 Nico Kulju 2006 Vanders FIN 8:59.12
4 1751 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 9:05.36
5 246 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi FIN 9:08.19
6 Raision Urheilijat 9:08.89
2025 Lauri Aho 2006 FIN
7 ORCA Helsinki 9:10.71
419 Aleksandr Vysotskiy 2006 FIN
8 Helsingfors Simsällskap 9:14.82
321 Christian Nummi 2006 FIN
9 ORCA Helsinki 9:24.42
400 Matias Viktor Kukkonen 2006 FIN
10 Raision Urheilijat 9:25.94
2074 Ville Suojasto 2006 FIN
11 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:28.56
1428 Ilari Hatunen 2006 FIN
12 Åbo Simklubb 9:34.12
1843 Santeri Holmberg 2006 FIN
13 Hyvinkään Uimaseura 9:34.26
499 Aaro Imppola 2006 FIN
14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:36.16
1484 Viljo Varsanpää 2006 FIN
15 Cetus Espoo 9:39.17
171 Mikael Rasinmäki 2006 FIN
16 Aurajoen Uinti Ry 9:39.33
1982 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 FIN
17 Lappeenrannan Kisa-Toverit 9:42.39 RES
974 Luka Valtonen 2006 FIN
18 Race Club Sveitsi 9:46.72 RES
607 Andreas Kinnunen 2006 FIN
19 Åbo Simklubb 9:50.30 RES
1894 Frans Sandblom 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1939 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry FIN 8:45.46
2 457 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit FIN 8:55.09
3 2033 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat FIN 8:56.43
4 Lahden Uimaseura 9:02.74
2252 Topias Tynjä 2005 FIN
5 Helsingfors Simsällskap 9:03.38
314 Veikka Leväsalo 2005 FIN
6 Aurajoen Uinti Ry 9:05.61
2002 Konsta Vainio 2005 FIN
7 Lappeenrannan Uimarit 9:09.44
1008 Nooa Matela 2005 FIN
8 Swimming Jyväskylä 9:12.74
1137 Vilho Tikkanen 2005 FIN
9 Cetus Espoo 9:17.31
126 Teo Mattelmäki 2005 FIN
10 Gladius Kirkkonummi 9:17.70
260 Anton Kettunen 2005 FIN
11 Åbo Simklubb 9:18.97
1868 Aarni Linderborg 2005 FIN
12 Hyvinkään Uimaseura 9:22.52
521 Nico Peltonen 2005 FIN
13 Simmis Grani 9:28.69
434 Tomas Lipponen 2005 FIN
14 Helsingfors Simsällskap 9:31.08
333 Tuukka Richardson 2005 FIN
15 Aurajoen Uinti Ry 9:32.36
1964 Luka Laaksonen 2005 FIN
16 Cetus Espoo 9:36.63
23 Ivan Gavrilov 2005 FIN
17 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:41.01 RES
1466 Salomo Pihlaja 2005 FIN
18 Joensuun Uimaseura ry 9:50.41 RES
831 Konsta Kauppinen 2005 FIN
19 Lahden Uimaseura 9:57.21 RES
2222 Kasperi Haverinen 2005 FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 284 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap FIN 8:43.42
2 Lahden Uimaseura 8:45.03
2217 Taavi Backman 2004 FIN
3 Simmis Wanda ry 8:45.47
672 Joona Kuitu 2004 FIN
4 Oulun Uinti 1906 8:54.45
1687 Jere Hannuksela 2004 FIN
5 Cetus Espoo 8:55.75
163 Juuso Pulkkinen 2004 FIN
6 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 9:00.84
1469 Pietari Puutio 2004 FIN
7 Cetus Espoo 9:05.06
182 Samuel Saari 2004 FIN
8 Helsingfors Simsällskap 9:06.04
326 Waldemar Palombi 2004 FIN
9 Salon Uimarit 9:10.92
2092 Olli Havia 2004 FIN
10 Gladius Kirkkonummi 9:16.05
249 Matteus Einiö 2004 FIN
11 Uinti Tampere 9:23.68
2542 Ilja Syrjä 2004 FIN
12 ORCA Helsinki 9:23.73
417 Arttu Valonen 2004 FIN
13 Cetus Espoo 9:24.64
84 Nuutti Laitinen 2004 FIN
14 TaTu Tampere 9:34.57
2328 Atte Nieminen 2004 FIN
15 Oulun Uinti 1906 9:36.54
1709 Jami Kenttälä 2004 FIN
16 Åbo Simklubb 9:38.55
1879 Jaakko Pihlava 2004 FIN
17 ORCA Helsinki 9:43.15 RES
408 Lauri Pyykkö 2004 FIN
18 TaTu Tampere 9:45.36 RES
2351 Oskar Tuominen 2004 FIN
19 Lahden Kaleva 9:48.82 RES
2216 Aaro Tenhu 2004 FIN
13 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.47 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
7 T12,13,14,15 100m RU
12 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 428 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani FIN 1:16.37
2 1511 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit FIN 1:17.01
3 1957 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry FIN 1:20.57
4 821 Nicola Burman 2008 Joensuun Uimaseura ry FIN 1:21.28
5 632 Veera Mustonen 2008 Riihimäen Uimaseura FIN 1:22.02
6 Swimming Jyväskylä 1:22.24
1108 Nelli Kiho 2008 FIN
7 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:22.70
2402 Maija Mikkonen 2008 FIN
8 Oulun Uinti 1906 1:23.21
1781 Vilja Säntti 2008 FIN
9 Rauman Uimaseura 1:23.21
1337 viivi Elonen 2008 FIN
10 Lappeenrannan Uimarit 1:24.24
982 Ella Hynönen 2008 FIN
11 Oulun Uinti 1906 1:24.29
1788 Lotta Torppa 2008 FIN
12 ORCA Helsinki 1:24.65
396 Sira Katavisto 2008 FIN
13 Joensuun Uimaseura ry 1:25.03
847 Anri Parviainen 2008 FIN
14 Riihimäen Uimaseura 1:25.26
623 Helmi Kittelä 2008 FIN
15 Vanders 1:25.94
733 Fiia Immonen 2008 FIN
16 Simmis Wanda ry 1:26.22
701 Emilia Wall 2008 FIN
17 Aurajoen Uinti Ry 1:26.42 RES
1994 Emilie Sjösten 2008 FIN
18 Kouvolan Uimarit 1:26.94 RES
913 Netta Korkalainen 2008 FIN
19 Simmis Wanda ry 1:27.33 RES
676 Jonna Kurki 2008 FIN
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 96 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo FIN 1:15.65
2 2063 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat FIN 1:16.08
3 1622 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet FIN 1:16.43
4 Cetus Espoo 1:16.49
123 Milka Marjakaarto 2007 FIN
5 Swimming Club Rovaniemi 1:17.30
1824 Sofia Palojärvi 2007 FIN
6 Oulun Uinti 1906 1:17.69
1774 Salli Sepponen 2007 FIN
7 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:17.70
2404 Hertta Nieminen 2007 FIN
8 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:18.18
1430 Joanna Högback 2007 FIN
9 Oulun Lohet 1:18.20
1636 Pinja Niskanen 2007 FIN
10 Lahden Uimaseura 1:18.22
2223 Siiri Haverinen 2007 FIN
11 Nivalan Saukot 1:18.41
1283 Eerika Ekdahl 2007 FIN
12 Cetus Espoo 1:18.44
72 Jenni Korkeamäki 2007 FIN
13 Cetus Espoo 1:18.59
142 Petra Nieminen 2007 FIN
14 Aurajoen Uinti Ry 1:18.76
1948 Mirelle Hirsiniemi 2007 FIN
15 Oulun Lohet 1:18.85
1656 Iinu Tiainen 2007 FIN
16 Joensuun Uimaseura ry 1:18.99
822 Esra Ergüner 2007 FIN
17 Lappeenrannan Uimarit 1:19.46 RES
1007 Anni Mäki-Hokkonen 2007 FIN
18 Joensuun Uimaseura ry 1:21.32 RES
824 Inka Hämäläinen 2007 FIN
19 Oulun Uinti 1906 1:21.51 RES
1713 Saimi Kiviniemi 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1742 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 1:09.77
2 Åbo Simklubb 1:09.80
1846 Ellen Kaituri 2006 FIN
3 Cetus Espoo 1:11.82
140 Emmi Nieminen 2006 FIN
4 Cetus Espoo 1:12.43
25 Janina Granberg 2006 FIN
5 Åbo Simklubb 1:13.00
1866 Daniela Lietzén 2006 FIN
6 Cetus Espoo 1:13.29
168 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 FIN
7 Helsingfors Simsällskap 1:13.33
338 Wilma Sundt 2006 FIN
8 Vanders 1:13.95
738 Milla Kiviranta 2006 FIN
9 Simmis Grani 1:14.24
437 Sofie Nauklér 2006 FIN
10 Uinti Tampere 1:15.23
2460 Saaga Keränen 2006 FIN
11 Järvenpään Uintiklubi ry 1:16.07
537 Helmi Käkelä 2006 FIN
12 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:16.10
2412 Silva Salonniemi 2006 FIN
13 Hyvinkään Uimaseura 1:16.40
508 Elli Lenkkeri 2006 FIN
14 Lahden Uimaseura 1:16.48
2250 Tinka Tamminen 2006 FIN
15 Lappeenrannan Uimarit 1:16.81
999 Anniina Kurvinen 2006 FIN
16 Porin Uimaseura 1:17.23
1311 Emilia Rahola 2006 FIN
17 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.68 RES
1488 Ellen Williamsson 2006 FIN
18 Uinti Tampere 1:18.08 RES
2479 Isla Leinonen 2006 FIN
19 Nivalan Saukot 1:18.93 RES
1284 Tiia Mielonen 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Oulun Uinti 1906 1:10.64
1780 Viivi Säntti 2005 FIN
2 Oulun Uinti 1906 1:11.22
1746 Saara Niemi 2005 FIN
3 Cetus Espoo 1:12.03
159 Tuuli Pippuri 2005 FIN
4 Joensuun Uimaseura ry 1:13.39
835 Maria Korkalainen 2005 FIN
5 Kokkolan Uimaseura 1:14.06
1235 Teea Jestoi 2005 FIN
6 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:14.20
1447 Enni Kinnunen 2005 FIN
7 Cetus Espoo 1:14.54
215 Inka Vahtola 2005 FIN
8 Vanders 1:14.87
774 Milla Strandberg 2005 FIN
9 Salon Uimarit 1:15.14
2112 Kiia Metsäkonkola 2005 FIN
10 Cetus Espoo 1:15.19
65 Ellen Kettunen 2005 FIN
11 Raision Urheilijat 1:15.25
2043 Milla Karttunen 2005 FIN
12 Oulun Uinti 1906 1:15.83
1766 Amanda Riuttanen 2005 FIN
13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:16.28
1482 Veera Välivainio 2005 FIN
14 ORCA Helsinki 1:16.51
389 Sofi Andström 2005 FIN
15 Vanders 1:16.92
752 Melissa Miettinen 2005 FIN
16 Cetus Espoo 1:17.09
173 Kaarina Rihte 2005 FIN
17 Porin Uimaseura 1:17.92 RES
1303 Viola Karismaa 2005 FIN
18 2399 Jenna Luoma Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:18.83 RES
2005 FIN
19 901 Aino Ollikainen Keuruun Toverit 1:19.29 RES
2005 FIN
11 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.09 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
8 P13-16 100m SKU
13-16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1864 Juuso Leppänen 2004 Åbo Simklubb FIN 59.60
2 2110 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit FIN 59.89
3 513 Joonas Maaranen 2004 Hyvinkään Uimaseura FIN 59.99
4 2240 Santeri Pulkkinen 2004 Lahden Uimaseura FIN 1:00.10
5 2327 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere FIN 1:00.37
6 Cetus Espoo 1:00.62
131 Boris Minkovski 2006 FIN
7 Åbo Simklubb 1:01.18
1852 Aapo Kinnunen 2004 FIN
8 Aurajoen Uinti Ry 1:01.19
1939 Ajjuub Ezzat 2005 FIN
9 Swimming Jyväskylä 1:02.13
1140 Markus Veckman 2004 FIN
10 Uimaseura Kangasalan Kuohu 1:02.64
2406 Miklas Pikkuhuhta 2005 FIN
11 Uinti Tampere 1:02.78
2515 Oliver Priimägi 2005 FIN
12 Uinti Tampere 1:02.81
2425 Riccardo Castagno 2004 FIN
13 Uinti Tampere 1:03.10
2521 Sebastian Rasimus 2004 FIN
14 Rauman Uimaseura 1:03.42
1341 Sakari Korri 2005 FIN
15 Salon Uimarit 1:03.53
2108 verneri lehtovaara 2004 FIN
16 TaTu Tampere 1:03.94
2311 Niilo Kilpeläinen 2004 FIN
17 Uinti Tampere 1:04.16 RES
2529 Antte Säilä 2004 FIN
18 Aurajoen Uinti Ry 1:04.22 RES
1947 Mikael Hirsiniemi 2004 FIN
19 Vanders 1:04.28 RES
746 Jesse Lintusalo 2004 FIN
12 and younger
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
No participants
2020-11-16 14.49.50 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto
Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
9 T13,14,15 200m PU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 1683 Edith Ervasti 2007 Oulun Uinti 1906 FIN 2:29.27
2 1883 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb FIN 2:30.40
3 2288 Petra Soini 2007 Nokian Pyry FIN 2:33.64
4 9