2020-11-23   20:23:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma IKM-Finaalit 2020

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
IKM 2020 Finaalit
Place: Organizer: Aurajoen Uinti & Åbo Simklubb
Pool: 25m Competition Date: marras 27, 2020 to marras 29, 2020
31 P13,14,15,16 200m RU
13 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 2354 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere FIN 2:38.39
2 438 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani FIN 2:44.32
3 2410 Juho Rosenström 2007 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:46.41
4 1026 Onni Scharin 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:49.04
5 990 Rasmus Karjalainen 2007 Lappeenrannan Uimarit FIN 2:50.22
6 Oulun Uinti 1906 2:50.80
1793 Leevi Väyrynen 2007 FIN
7 Helsingin Uimarit 2:51.28
364 Otso Heikkinen 2007 FIN
8 Åbo Simklubb 2:52.48
1838 Christian Edelman 2007 FIN
9 Cetus Espoo 2:52.58
116 Leo Mannonen 2007 FIN
10 Nurmijärven Uinti 2:53.43
574 Oiva Koppelmäki 2007 FIN
11 Kuopion Uimaseura 2:54.86
936 Cristian Cannizzaro 2007 FIN
12 Helsingfors Simsällskap 2:57.82
287 Eetu Autio 2007 FIN
13 Kempeleen Pyrintö 2:57.93
1596 Veeti Palo 2007 FIN
14 Joensuun Uimaseura ry 2:58.34
846 Topias Partinen 2007 FIN
15 Uinti Tampere 2:59.17
2453 Thomas Jürgens 2007 FIN
16 Aurajoen Uinti Ry 2:59.60
1954 Alvar Kankare 2007 FIN
17 Uinti Tampere 2:59.76 RES
2548 Mikael Uitto 2007 FIN
18 Cetus Espoo 3:01.05 RES
154 Tommy Palm 2007 FIN
19 Seinäjoen Uimarit -58 ry 3:02.14 RES
1357 Lauri Jumppanen 2007 FIN
14 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 131 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo FIN 2:32.13
2 1760 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 FIN 2:33.56
3 419 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki FIN 2:37.13
4 Raision Urheilijat 2:38.69
2025 Lauri Aho 2006 FIN
5 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:39.85
1428 Ilari Hatunen 2006 FIN
6 Keuruun Toverit 2:41.26
899 Kaapo Laaja 2006 FIN
7 TaTu Tampere 2:42.52
2344 Sebastian Sojolin 2006 FIN
8 Vieskan Uimarit 2:42.84
1523 Torsti Saarela 2006 FIN
9 Cetus Espoo 2:44.21
145 Aarne Nuutinen 2006 FIN
10 Aurajoen Uinti Ry 2:44.60
1982 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 FIN
11 Cetus Espoo 2:44.81
171 Mikael Rasinmäki 2006 FIN
12 Hämeenlinnan Uimaseura 2:45.39
2187 Ilmari Partanen 2006 FIN
13 Kuopion Uimaseura 2:45.54
955 Uuri Aaron Ilmari Ranz 2006 FIN
14 Kouvolan Uimarit 2:46.94
914 Konsta Kukkonen 2006 FIN
15 Uinti Tampere 2:49.82
2480 Matias Leiwo 2006 FIN
16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:49.83
1454 Erik Kotanen 2006 FIN
17 Nokian Pyry 2:49.91 RES
2273 Luka Hirvonen 2006 FIN
18 Aurajoen Uinti Ry 2:49.94 RES
1937 Joonatan Davie 2006 FIN
19 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:50.30 RES
1445 Iivari Kautiainen 2006 FIN
15 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 2406 Miklas Pikkuhuhta 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu FIN 2:31.34
2 Lappeenrannan Uimarit 2:31.69
1008 Nooa Matela 2005 FIN
3 Uinti Tampere 2:33.14
2530 Samuel Sainio 2005 FIN
4 Vanders 2:33.23
753 Antti Musikka 2005 FIN
5 Salon Uimarit 2:33.47
2114 Miika Nurminen 2005 FIN
6 Aurajoen Uinti Ry 2:33.66
1939 Ajjuub Ezzat 2005 FIN
7 Aurajoen Uinti Ry 2:33.90
2002 Konsta Vainio 2005 FIN
8 Oulun Uinti 1906 2:34.54
1694 Roni Heikkinen 2005 FIN
9 Swimming Jyväskylä 2:35.30
1137 Vilho Tikkanen 2005 FIN
10 Helsingfors Simsällskap 2:38.82
314 Veikka Leväsalo 2005 FIN
11 Uinti Tampere 2:38.95
2515 Oliver Priimägi 2005 FIN
12 Oulun Uinti 1906 2:39.07
1777 Lauri Siurua 2005 FIN
13 Kuopion Uimaseura 2:42.61
938 Tuomas Hämäläinen 2005 FIN
14 Riihimäen Uimaseura 2:42.73
633 Valtteri Niemimuukko 2005 FIN
15 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:43.84
1438 Konsta Joensuu 2005 FIN
16 Porin Uimaseura 2:43.93
1323 Juho Törmä 2005 FIN
17 ORCA Helsinki 2:44.18 RES
394 Serhat Kalin 2005 FIN
18 Uinti Tampere 2:44.25 RES
2467 Daniel Kontula 2005 FIN
19 Aurajoen Uinti Ry 2:44.87 RES
1964 Luka Laaksonen 2005 FIN
16 years
# ID Name Born Team Nat Entry time Status
1 Helsingfors Simsällskap 2:17.95
315 Davin Lindholm 2004 FIN
2 Salon Uimarit 2:25.33
2110 Alexander Malyshkov 2004 FIN
3 Helsingfors Simsällskap 2:25.36
284 Onni Äijälä 2004 FIN
4 Hyvinkään Uimaseura 2:28.66
513 Joonas Maaranen 2004 FIN
5 Hyvinkään Uimaseura 2:29.40
512 Akseli Maaranen 2004 FIN
6 Oulun Uinti 1906 2:36.97
1693 Jere Heikkilä 2004 FIN
7 Lahden Uimaseura 2:37.75
2224 Jesse Hyppönen 2004 FIN
8 Vesihelmen Uimaseura 2:39.09
2164 Santeri Ahinko 2004 FIN
9 TaTu Tampere 2:40.59
2311 Niilo Kilpeläinen 2004 FIN
10 Lahden Uimaseura 2:41.26
2229 Aapo Koskinen 2004 FIN
11 Järvenpään Uintiklubi ry 2:42.61
546 Joona Saarnio 2004 FIN
12 Lahden Uimaseura 2:43.31
2242 Antero Ruban 2004 FIN
13 Swimming Team Rauma 2:46.37
1417 vilho verronen 2004 FIN
14 Race Club Sveitsi 2:47.67
611 Alexander Nyman 2004 FIN
15 Simmis Wanda ry 2:49.27
687 Aleksi Rissanen 2004 FIN
16 Kokkolan Uimaseura 2:52.29
1240 Lassi Lahtinen 2004 FIN
17 Keuruun Toverit 2:52.36 RES
902 Juuso Salenius 2004 FIN
18 1213 Joona Kinnunen Alavuden Urheilijat 2:52.56 RES
2004 FIN
19 995 Olli-Pekka Kitinoja Lappeenrannan Uimarit 2:56.59 RES
2004 FIN
2020-11-16 14.49.54 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Suomen Uimaliitto

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner