Startliste for SydCup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Syd Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-01 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Woman |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
Dorthea Jørgensen |
1998 |
9824AG |
KOLDING |
|
25m |
|
342 |
3 |
Annemette Schmidt |
1999 |
9944AM |
BOV |
|
25m |
1:52.48 |
187 |
4 |
Marie Kusch |
2000 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
1:58.10 |
648 |
5 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Franziska Teichmann |
1999 |
|
SG ELBE |
|
25m |
1:44.09 |
329 |
2 |
Litten Fleggaard |
1997 |
9742AN |
BOV |
|
25m |
1:36.36 |
136 |
3 |
Saskia Klugmann |
1996 |
|
SSC BERLIN |
|
25m |
1:33.30 |
339 |
4 |
Simone Seberg Pedersen |
1997 |
9722AQ |
BOV |
|
25m |
1:34.55 |
592 |
5 |
Signe Terp |
1998 |
9876AM |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:42.27 |
185 |
6 |
Alexandra Bräuer |
1999 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
1:48.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
99 |
1 |
Kristina Korshøj Adsbøl |
1997 |
9762AS |
HORSENS |
|
25m |
1:31.08 |
171 |
2 |
Elisabeth Rudolph |
1999 |
260436 |
POSEIDON B |
|
25m |
1:30.90 |
169 |
3 |
Louisa Möser |
1999 |
225236 |
POSEIDON B |
|
25m |
1:28.20 |
102 |
4 |
Sara Sofia Benzarti |
1997 |
9766AR |
HORSENS |
|
50m |
1:30.07 |
326 |
5 |
Mette Brendstrup Petersen |
1996 |
9642AO |
BOV |
|
25m |
1:30.92 |
182 |
6 |
Elif Kuscu |
1998 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
1:31.63 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Marie-Charlene Jensen |
1996 |
246687 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:23.92 |
183 |
2 |
Louisa Aluede |
1999 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
1:23.20 |
675 |
3 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
25m |
1:21.55 |
367 |
4 |
Sophie Teichmann |
1997 |
|
SG ELBE |
|
25m |
1:21.88 |
578 |
5 |
Julie Troldtoft Holm |
1994 |
9424AD |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:23.21 |
131 |
6 |
Laura Betzholz |
1994 |
|
SSC BERLIN |
|
25m |
1:25.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
25m |
1:18.78 |
112 |
2 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
25m |
1:14.91 |
142 |
3 |
Nancy Schuchhardt |
1995 |
|
SSC BERLIN |
|
25m |
1:06.42 |
355 |
4 |
Katharina Karolewicz |
1995 |
|
SG ELBE |
|
25m |
1:08.03 |
47 |
5 |
Cecilie Holten |
1996 |
9608AF |
TRITON B |
|
50m |
1:17.21 |
177 |
6 |
Alexandra Roman |
1995 |
|
SGS BERLIN |
|
25m |
1:20.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
111 |
1 |
Laura Westergaard |
1995 |
9528AP |
HORSENS |
|
25m |
1:18.13 |
440 |
2 |
Sina Möller |
1995 |
184066 |
FLENSBURG |
|
25m |
1:14.39 |
360 |
3 |
Kea Körner |
1994 |
|
SG ELBE |
|
25m |
1:05.96 |
80 |
4 |
Louise G. Riget |
1995 |
9584AB |
TRITON B |
|
25m |
1:07.83 |
587 |
5 |
Anne-Mette Müller |
1995 |
9542AD |
SØNDERBORG |
|
25m |
1:16.16 |
143 |
6 |
Vivien Schuchhardt |
1992 |
|
SSC BERLIN |
|
25m |
1:19.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
25m |
1:17.28 |
212 |
2 |
Camilla Clausen |
1997 |
9716AO |
OSLF |
|
50m |
1:12.20 |
282 |
3 |
Cosima Kleine |
1997 |
|
NIXE |
|
25m |
1:05.00 |
26 |
4 |
Jahnay Benson |
1995 |
9566AF |
TRITON B |
|
50m |
1:07.59 |
40 |
5 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
9702AC |
TRITON B |
|
25m |
1:15.72 |
362 |
6 |
Lisa-Marie Nuppenau |
1996 |
|
SG ELBE |
|
25m |
1:19.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
01 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|