Startliste for Silkeborg Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 2
|
Stævne navn |
Swim Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
21 august 2010 |
|
|
Stævne by |
Silkeborg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|
|
Arrangør |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-08-21 |
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer |
Finaler (4) |
14 år og yngre: Joachim Mortensen (1995) 2:43.15 2009-08-22 |
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 |
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 |
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
304 |
1 |
Martin Holmershøj |
1998 |
|
SILKEBORG |
|
50m |
|
97 |
2 |
Jonatan Balladone |
1997 |
9793AH |
AGF |
|
50m |
|
315 |
3 |
Martin Lindblad |
1999 |
9975AE |
SILKEBORG |
|
25m |
4:32.16 |
9 |
4 |
Tobias Jensen |
1997 |
9765AI |
OPNØR |
|
25m |
3:58.40 |
308 |
5 |
Mikkel Kirkegaard |
1999 |
9939AI |
SILKEBORG |
|
25m |
4:16.40 |
133 |
6 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
|
AGF |
|
50m |
|
142 |
7 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Simon Nørgård |
1997 |
9723AH |
GRINDSTED |
|
50m |
3:48.91 |
314 |
2 |
Anders Laursen |
1998 |
9803AM |
SILKEBORG |
|
50m |
3:40.17 |
288 |
3 |
Martin Harder Bruun |
1998 |
9843AA |
SILKEBORG |
|
50m |
3:21.86 |
16 |
4 |
Daniel Ydegaard |
1996 |
9649AK |
OPNØR |
|
50m |
3:18.75 |
177 |
5 |
Magnus Troest |
1997 |
9737AP |
DRAGØR |
|
25m |
3:21.01 |
55 |
6 |
Jakob Bjørn Hyldgaard |
1998 |
9867AJ |
HOLSTEBRO |
|
25m |
3:30.14 |
8 |
7 |
Nikolai Schack Husted |
1994 |
9439AM |
OPNØR |
|
50m |
3:41.93 |
313 |
8 |
Morgan Lauritsen |
1996 |
9655AO |
SILKEBORG |
|
50m |
3:58.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
370 |
1 |
Cedric Rzesacz |
1998 |
|
BRAUNSCHWE |
|
50m |
3:03.31 |
248 |
2 |
Mads Ingeman Hansen |
1997 |
9719AC |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.46 |
53 |
3 |
Dennis Skov Gravsen |
1991 |
9139AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:56.35 |
264 |
4 |
Rasmus Rothausen |
1994 |
9431AR |
ODDER |
|
25m |
2:53.13 |
39 |
5 |
Teddi Rasmussen |
1996 |
9693AE |
GRINDSTED |
|
50m |
2:55.55 |
349 |
6 |
Alex Terp |
1997 |
9721AF |
STRUER |
|
25m |
2:56.55 |
244 |
7 |
Nicolai Billenstein |
1996 |
9693AN |
NÆSTVED |
|
25m |
2:57.52 |
34 |
8 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
50m |
3:11.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Andreas Levin Pedersen |
1995 |
9533AF |
SILKEBORG |
|
50m |
2:48.20 |
38 |
2 |
Christian Rasmussen |
1993 |
9325AK |
GRINDSTED |
|
50m |
2:42.72 |
101 |
3 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
AGF |
|
50m |
2:38.01 |
282 |
4 |
David Adelskov |
1987 |
8709AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:27.93 |
250 |
5 |
Kristian Jensen |
1994 |
9499AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:34.43 |
124 |
6 |
Gustav Emil Lings |
1996 |
9619AH |
AGF |
|
50m |
2:40.82 |
215 |
7 |
Martin Madsen |
1990 |
9057AC |
KØGE |
|
50m |
2:45.09 |
246 |
8 |
Nikolai P. Christiansen |
1996 |
9655AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
2:50.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
21 august 2010 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|