Program för Wadköpingsdoppet 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 19/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Bra Assistans |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A 17 oä |
49.92 |
|
Robin Andréasson |
1988 |
Mölndals ASS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2010-09-25 |
|
|
B 15-16 |
53.20 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
Mölndals ASS (SWE) |
Örebro (SWE) |
2012-09-22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
2 |
|
Gustav Yttermalm |
2004 |
ÖSA |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Felix Eriksson |
2005 |
KATRINEHOL |
1:13.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
4 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:08.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
234 |
5 |
|
Emil Johanson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
273 |
6 |
|
Artur Norman |
2005 |
UPSALA S |
1:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
7 |
|
Felix Westerberg Eriksson |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:14.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
434 |
0 |
|
Hugo Klang |
2005 |
STRÄNGNÄS |
1:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
1 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
LASS |
1:06.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
2 |
|
Måns Rydergren |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
3 |
|
Oskar Glawing |
2005 |
FINSPÅNG |
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
4 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
ÖSA |
1:02.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
5 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
STRÄNGNÄS |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
6 |
|
August Jansson |
2005 |
ÖSA |
1:04.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
7 |
|
Filip Hägglund |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
8 |
|
Thor Pedro |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
440 |
9 |
|
Thure Essén |
2005 |
STRÄNGNÄS |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
322 |
0 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
380 |
1 |
|
Axel Skoglund |
2004 |
ÖSA |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
2 |
|
Isak Rehnman |
2004 |
VÄSTERÅS |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
3 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
KARLSTAD |
1:00.67 |
L |
|
|
S14 - 0 |
|
85 |
4 |
|
Filip Hedin |
2003 |
KARLSTAD |
1:00.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
5 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
SÖDERTÖRN |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
6 |
|
Alvin Hamzehnejad |
2004 |
SÖDERTÖRN |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
346 |
7 |
|
Gustav Löfqvist |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:00.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
8 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
UPSALA S |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
283 |
9 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
UPSALA S |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
0 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
SÄFFLE SS |
59.68 |
|
S14 |
|
158 |
1 |
Elvis Ericson |
2005 |
LASS |
59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Samuel Paulson |
2004 |
ESKILSTUNA |
58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
383 |
3 |
|
David Eriksson |
2004 |
ÖSA |
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
KATRINEHOL |
58.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
5 |
|
Robin Daremo |
2005 |
LASS |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SÄFFLE SS |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
7 |
|
Lucas Vainio |
2004 |
SÖDERTÖRN |
59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
319 |
8 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
VÄSTERÅS |
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
9 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
UPSALA S |
1:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
0 |
|
Per Granlund |
2002 |
VÄSTERÅS |
57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
1 |
|
Lucas Humling |
2005 |
LASS |
56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Mattias Grynning |
1999 |
LASS |
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
247 |
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Daniel Olsson |
1996 |
LASS |
50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
5 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
LASS |
52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
6 |
|
Alfred Åström |
1997 |
LASS |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
7 |
|
William Barkehed |
2003 |
LASS |
55.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
8 |
|
Gustav Edlund |
2004 |
LASS |
56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
9 |
|
Max Antonsson |
2004 |
VÄSTERÅS |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
316 |
0 |
|
Max Fahlén |
2001 |
VÄSTERÅS |
57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1 |
|
Henry Plavans |
2005 |
SÖDERTÖRN |
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
ÖSA |
54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
|
Kevin Grahn |
2003 |
KATRINEHOL |
53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Johan Rydahl |
2001 |
HS |
50.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
5 |
|
Tom Andersson |
1998 |
LASS |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
6 |
|
Nicola Lundqvist |
2002 |
LASS |
54.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
7 |
|
Anton Wallin |
2000 |
MASS |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
8 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
KARLSTAD |
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
9 |
|
Isak Ekman |
2004 |
SÖDERTÖRN |
58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Herrar A-B |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
0 |
|
Henrik Kraemer |
2005 |
LIDKÖPING |
56.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Ruben Staaf |
2002 |
LASS |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
2 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
KARLSTAD |
54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
3 |
|
Petter Cyrén |
1996 |
LASS |
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Jonathan Kling |
1993 |
ESKILSTUNA |
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
371 |
5 |
|
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
ÖSA |
51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
6 |
|
Noah Svensson |
1999 |
VÄSTERÅS |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
7 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
8 |
|
Markus Stahre |
2004 |
LASS |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
367 |
9 |
|
Kevin Shiva |
2002 |
ÖSA |
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-22 18:44:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|