Startliste for XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Startlist Event 16
|
Competition name |
XIII Fina World Masters Champi |
|
Print Date |
27 July 2010 |
|
|
Competition place |
Gothenburg Valhalla |
|
Print Time |
12:55 |
|
|
Organizer |
Fina/SSF |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
2010-08-06 |
|
|
|
|
Event 16, 50m Free Men |
Finals (135) |
Start time 09:00 |
|
Heat 1 (135) |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
1260 |
2 |
Jean-Jacques Storz |
1914 |
95+ |
Dijon |
|
25m |
|
3609 |
3 |
Sverre Bryne |
1919 |
90-94 |
Oslo IL |
|
50m |
1:05.00 |
4433 |
4 |
Björn Wennberg |
1917 |
90-94 |
SK NEPTUN |
|
50m |
56.36 |
63 |
5 |
George Corones |
1918 |
90-94 |
Twin Towns |
|
50m |
45.50 |
4604 |
6 |
Nils Ferm |
1917 |
90-94 |
HELLAS |
|
50m |
48.47 |
308 |
7 |
Sebastiao Silva |
1919 |
90-94 |
PINHEIROS |
|
50m |
1:02.19 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
944 |
3 |
Ilkka Wähälä |
1923 |
85-89 |
Cetus |
|
50m |
1:06.00 |
3261 |
4 |
Katsuzo Shirayama |
1922 |
85-89 |
JPN Neptun |
|
50m |
50.50 |
3163 |
5 |
Jiro Kobayashi |
1925 |
85-89 |
Tokyo Dome |
|
50m |
42.00 |
2320 |
6 |
Werner Fritzsche |
1924 |
85-89 |
Dresdner |
|
50m |
44.06 |
4068 |
7 |
Vladimir Rabinovich |
1924 |
85-89 |
Moscow |
|
50m |
1:00.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
1297 |
4 |
Villalonga Gabriel |
1927 |
80-84 |
CHATILLON |
|
50m |
56.50 |
728 |
5 |
Antonio Pol |
1927 |
80-84 |
ESMAS |
|
50m |
53.86 |
725 |
6 |
Bartolome Vera |
1930 |
80-84 |
ESMAS |
|
50m |
55.21 |
4928 |
7 |
Martin Hertzberg |
1930 |
80-84 |
Colorado |
|
50m |
57.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4800 |
1 |
Bob Danielson |
1930 |
80-84 |
San Fransi |
|
50m |
50.00 |
1668 |
2 |
Karli Dr. Coburger |
1929 |
80-84 |
AquaBerlin |
|
50m |
48.87 |
4887 |
3 |
Harry Goldsmith |
1929 |
80-84 |
Alameda |
|
50m |
47.00 |
2022 |
4 |
Gerhard Grosser |
1928 |
80-84 |
Langwasser |
|
50m |
45.00 |
3156 |
5 |
Kato Fumiaki |
1929 |
80-84 |
NARITASUIE |
|
50m |
45.00 |
4981 |
6 |
Robert Beach |
1930 |
80-84 |
St Pete |
|
50m |
45.00 |
2902 |
7 |
Alfio Finy Fichera |
1928 |
80-84 |
TAORMINA |
|
50m |
46.46 |
690 |
8 |
Ahmed Ibrahim |
1928 |
80-84 |
Egypt Mas |
|
50m |
48.50 |
4602 |
9 |
Per Bergenholm |
1929 |
80-84 |
HELLAS |
|
50m |
50.00 |
724 |
10 |
Pedro Galmes |
1927 |
80-84 |
ESMAS |
|
50m |
53.84 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2090 |
1 |
Erich Liesner |
1930 |
80-84 |
SG Essen |
|
50m |
41.04 |
1667 |
2 |
Fritz Krüger |
1928 |
80-84 |
AquaBerlin |
|
50m |
39.84 |
3357 |
3 |
Makoto Nishiura |
1930 |
80-84 |
S100 Kyoto |
|
50m |
38.00 |
4876 |
4 |
Frank Manheim |
1930 |
80-84 |
Reston |
|
50m |
36.58 |
62 |
5 |
Max van Gelder |
1930 |
80-84 |
Warringah |
|
50m |
34.01 |
4988 |
6 |
Ken Kimball |
1930 |
80-84 |
San Diego |
|
50m |
35.50 |
448 |
7 |
Espir Aguad |
1930 |
80-84 |
St MARTINA |
|
50m |
37.17 |
1812 |
8 |
Horst Fritsche |
1926 |
80-84 |
BerlinerTS |
|
50m |
39.15 |
4144 |
9 |
Rado Hocevar |
1927 |
80-84 |
Riba |
|
50m |
40.52 |
2439 |
10 |
Ferenc Latin |
1928 |
80-84 |
Ujbuda |
|
50m |
42.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2480 |
1 |
Shio Dutt Ray |
1935 |
75-79 |
Bihar |
|
50m |
46.00 |
4250 |
2 |
Denis Larsson |
1935 |
75-79 |
MÄLARHÖJD |
|
50m |
45.54 |
1126 |
3 |
Alain Kandel |
1931 |
75-79 |
BORDEAUX |
|
50m |
44.00 |
1570 |
4 |
Essam Nasser |
1931 |
75-79 |
Stadtwerke |
|
50m |
42.00 |
4071 |
5 |
Valentin Meshcheriakov |
1933 |
75-79 |
Moscow |
|
50m |
37.00 |
3633 |
6 |
Per Hofmo |
1931 |
75-79 |
Hamar IL |
|
50m |
38.32 |
3754 |
7 |
Janusz Jakobczak |
1933 |
75-79 |
Piaseczno |
|
50m |
42.18 |
106 |
8 |
John Davey |
1932 |
75-79 |
SilverShar |
|
50m |
44.30 |
3368 |
9 |
Miyanaga Akio |
1931 |
75-79 |
YOKOHAMA |
|
50m |
46.00 |
3190 |
10 |
Masafumi Akiyama |
1935 |
75-79 |
Tokyo Bay |
|
50m |
46.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3158 |
1 |
Keiji Hase |
1935 |
75-79 |
WAT |
|
50m |
37.00 |
1391 |
2 |
Brian Evans |
1935 |
75-79 |
Derby |
|
50m |
36.50 |
1435 |
3 |
Arthur Lowe |
1935 |
75-79 |
Birmingham |
|
50m |
34.02 |
3610 |
4 |
Øivind Gunnerud |
1935 |
75-79 |
Oslo IL |
|
50m |
33.50 |
4558 |
5 |
Anders Söderqvist |
1933 |
75-79 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.98 |
3252 |
6 |
Masayasu Kamiya |
1932 |
75-79 |
MAINICH |
|
50m |
32.00 |
3159 |
7 |
Tetsuo Ashizawa |
1931 |
75-79 |
WAT |
|
50m |
33.50 |
270 |
8 |
Henrique Flanzer |
1935 |
75-79 |
Fluminense |
|
50m |
35.00 |
1393 |
9 |
Frank Taylor |
1931 |
75-79 |
Hart SC |
|
50m |
36.86 |
5028 |
10 |
Rocco Bellino |
1931 |
75-79 |
Goyo Tavio |
|
50m |
37.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
3397 |
2 |
Kenichi Aomi |
1940 |
70-74 |
Blue Expre |
|
50m |
41.50 |
4714 |
3 |
Sami Gemicioglu |
1938 |
70-74 |
Galatasara |
|
50m |
41.50 |
1665 |
4 |
Manfred Ujma |
1939 |
70-74 |
AquaBerlin |
|
50m |
40.50 |
3365 |
5 |
Koro Furuhata |
1936 |
70-74 |
HOTAKA SC |
|
50m |
40.00 |
21 |
6 |
Miguel B O´´farrell |
1939 |
70-74 |
JOCKEY BA |
|
50m |
40.00 |
693 |
7 |
Bahig Mikhail |
1940 |
70-74 |
Egypt Mas |
|
50m |
41.00 |
2781 |
8 |
Giorgio Amato |
1936 |
70-74 |
TORINO SS |
|
50m |
41.50 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2226 |
1 |
Günter Peck |
1939 |
70-74 |
Marl-Hüls |
|
50m |
39.61 |
1415 |
2 |
Maurice James McDonald |
1938 |
70-74 |
Liverpool |
|
50m |
39.31 |
1103 |
3 |
Bontzolakis Michel |
1938 |
70-74 |
albi |
|
50m |
37.89 |
1814 |
4 |
Klaus Rohde |
1940 |
70-74 |
BerlinerTS |
|
50m |
37.12 |
3268 |
5 |
Takei Kazuo |
1940 |
70-74 |
TOKIWADAI |
|
50m |
36.50 |
2049 |
6 |
Wolfdieter Reibel |
1939 |
70-74 |
SSV Lahr |
|
50m |
37.03 |
476 |
7 |
Michael Stollmeyer |
1937 |
70-74 |
Acuacol |
|
50m |
37.20 |
4320 |
8 |
Sören Andersson |
1938 |
70-74 |
KARLSTAD |
|
50m |
38.31 |
4600 |
9 |
Göran Bure |
1937 |
70-74 |
HELLAS |
|
50m |
39.42 |
1672 |
10 |
Erhard Schmeltz |
1938 |
70-74 |
AquaBerlin |
|
50m |
39.92 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
551 |
1 |
Arnost Navratil |
1940 |
70-74 |
CZE Neptun |
|
50m |
36.30 |
775 |
2 |
Daniel Roca |
1937 |
70-74 |
Metropole |
|
50m |
36.16 |
2557 |
3 |
Giora Silberberg |
1939 |
70-74 |
ISRAEL |
|
50m |
35.99 |
3341 |
4 |
Takemura Koichi |
1939 |
70-74 |
JPN TAC |
|
50m |
35.50 |
4314 |
5 |
Ernst-Hjalmar Rydahl |
1939 |
70-74 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.17 |
4424 |
6 |
Sewerin Ekman |
1937 |
70-74 |
MKK |
|
50m |
35.29 |
1783 |
7 |
Georg Tölle |
1940 |
70-74 |
GER NA |
|
50m |
35.57 |
4235 |
8 |
Heimo Auer |
1937 |
70-74 |
TÄBY SIM |
|
50m |
36.00 |
2163 |
9 |
Bernd Rehbein |
1938 |
70-74 |
Schöneberg |
|
50m |
36.20 |
2006 |
10 |
Norbert Körber |
1938 |
70-74 |
Neuwieder |
|
50m |
36.36 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
869 |
1 |
Fred H de Bruijn |
1938 |
70-74 |
Terrassa |
|
50m |
34.56 |
2129 |
2 |
Eckhard Mannke |
1939 |
70-74 |
Segeberg |
|
50m |
34.33 |
1493 |
3 |
Derek Gore |
1940 |
70-74 |
Chelmsford |
|
50m |
34.00 |
3338 |
4 |
Igarashi Genichi |
1936 |
70-74 |
SWIN AZAMI |
|
50m |
33.50 |
1151 |
5 |
Fonquernie Philippe |
1940 |
70-74 |
ACBB |
|
50m |
33.00 |
2211 |
6 |
Hans Klosz |
1938 |
70-74 |
Chemnitz |
|
50m |
33.15 |
4945 |
7 |
George Coupe |
1940 |
70-74 |
N England |
|
50m |
33.80 |
2419 |
8 |
Guillermo Gomar |
1937 |
70-74 |
Guatemala |
|
50m |
34.00 |
1488 |
9 |
Roger Patrick |
1937 |
70-74 |
Kettering |
|
50m |
34.50 |
4316 |
10 |
Rolf Otterberg |
1938 |
70-74 |
KARLSTAD |
|
50m |
35.12 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3525 |
1 |
Nic Geers |
1938 |
70-74 |
De Gouwe |
|
50m |
32.20 |
320 |
2 |
Osmar Baptista Silva |
1939 |
70-74 |
PINHEIROS |
|
50m |
32.00 |
2109 |
3 |
Rolf Bernd Helbig |
1940 |
70-74 |
Chemie Zei |
|
50m |
31.44 |
4560 |
4 |
Peter Bergengren |
1938 |
70-74 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.50 |
1453 |
5 |
William Letch |
1940 |
70-74 |
Exmouth |
|
50m |
30.00 |
269 |
6 |
Gyorgy Ferenc Pavetits |
1940 |
70-74 |
Fluminense |
|
50m |
30.25 |
1988 |
7 |
Manfred Bönicke |
1938 |
70-74 |
PoseidonHa |
|
50m |
31.25 |
3963 |
8 |
Adolf Skotarenko |
1940 |
70-74 |
NeptunMosc |
|
50m |
32.00 |
707 |
9 |
Ahmed Hamada |
1939 |
70-74 |
Egypt Mas |
|
50m |
32.05 |
3972 |
10 |
Victor Sarychev |
1936 |
70-74 |
NeptunMosc |
|
50m |
32.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
1381 |
4 |
Anthony Pearce |
1945 |
65-69 |
St Pauls |
|
50m |
38.50 |
4932 |
5 |
Percy Ballantine |
1945 |
65-69 |
Colorado |
|
50m |
38.13 |
821 |
6 |
Adolfo Garcia De Viana |
1941 |
65-69 |
Bahia |
|
50m |
38.14 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2238 |
1 |
Hans-Henning Stoeck |
1942 |
65-69 |
Senftenber |
|
50m |
38.00 |
3694 |
2 |
Javier Lecaros |
1944 |
65-69 |
Peru |
|
50m |
38.00 |
2639 |
3 |
Riccardo Gianni |
1944 |
65-69 |
Eschilo |
|
50m |
37.50 |
1600 |
4 |
Gerd Fritsches |
1942 |
65-69 |
Ansbach |
|
50m |
37.00 |
2074 |
5 |
Kurt Hans Rinken |
1945 |
65-69 |
Düsseldorf |
|
50m |
37.00 |
240 |
6 |
Jorge Enrique Mansilla |
1944 |
65-69 |
Parana |
|
50m |
37.00 |
4912 |
7 |
Kenneth Hickey |
1945 |
65-69 |
022-orlm |
|
50m |
37.00 |
2444 |
8 |
Tamas Csizmadia |
1941 |
65-69 |
Ujbuda |
|
50m |
37.60 |
3258 |
9 |
Nogi Takashi |
1944 |
65-69 |
RN SAKURA |
|
50m |
38.00 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4914 |
1 |
Thomas Stern |
1945 |
65-69 |
Stanford |
|
50m |
36.87 |
4310 |
2 |
Lennart Svärd |
1943 |
65-69 |
KARLSTAD |
|
50m |
36.56 |
651 |
3 |
Mogens Halby |
1944 |
65-69 |
RS |
|
50m |
36.40 |
4924 |
4 |
John Pohlmann |
1943 |
65-69 |
St Louis |
|
50m |
36.17 |
86 |
5 |
John Coles |
1944 |
65-69 |
Myall |
|
50m |
36.03 |
1014 |
6 |
Philippe Feltz |
1942 |
65-69 |
Gien |
|
50m |
36.16 |
4309 |
7 |
Kjell-Åke Högblad |
1943 |
65-69 |
KARLSTAD |
|
50m |
36.24 |
2208 |
8 |
Hasso-Ruediger Tretow |
1945 |
65-69 |
Schoetmar |
|
50m |
36.43 |
1677 |
9 |
Jörg Rettig |
1945 |
65-69 |
AquaBerlin |
|
50m |
36.66 |
4105 |
10 |
Alexander Sukhoparov |
1945 |
65-69 |
Chayka |
|
50m |
37.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3746 |
1 |
Bednarek Lech |
1941 |
65-69 |
Gdynia |
|
50m |
36.00 |
5058 |
2 |
Alejandro Villoria |
1945 |
65-69 |
Vikingos |
|
50m |
35.66 |
774 |
3 |
Mauricio O´Shanahan |
1942 |
65-69 |
Metropole |
|
50m |
35.10 |
3566 |
4 |
Ruud Sloof |
1944 |
65-69 |
De Rijn |
|
50m |
34.57 |
3369 |
5 |
Hiroshi Noda |
1942 |
65-69 |
Higashito |
|
50m |
34.01 |
4312 |
6 |
Lennart Gustavson |
1942 |
65-69 |
KARLSTAD |
|
50m |
34.48 |
4640 |
7 |
Ronnie Paleski |
1943 |
65-69 |
POLISEN |
|
50m |
35.00 |
1392 |
8 |
Alex Brown |
1944 |
65-69 |
Blyth ASC |
|
50m |
35.10 |
4619 |
9 |
Kennerth Persson |
1945 |
65-69 |
HELLAS |
|
50m |
35.80 |
4991 |
10 |
Jim Stewart |
1941 |
65-69 |
Miss Viejo |
|
50m |
36.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
585 |
1 |
Dusan Vatrt |
1943 |
65-69 |
Labem |
|
50m |
34.00 |
1047 |
2 |
Roger Boutillier |
1943 |
65-69 |
Herblay |
|
50m |
33.83 |
168 |
3 |
Paul Kurhajec |
1941 |
65-69 |
Jr Wien |
|
50m |
33.50 |
4242 |
4 |
Klas Funke |
1944 |
65-69 |
NAUTILUS |
|
50m |
33.34 |
1850 |
5 |
Joachim Thiel |
1943 |
65-69 |
GothaArnst |
|
50m |
33.18 |
2247 |
6 |
Ingo Franke |
1944 |
65-69 |
Senftenber |
|
50m |
33.30 |
4641 |
7 |
Håkan Bengtsson |
1942 |
65-69 |
POLISEN |
|
50m |
33.50 |
121 |
8 |
Ekkehard Kubasta |
1941 |
65-69 |
Diana |
|
50m |
33.50 |
969 |
9 |
Einari Kirjavainen |
1942 |
65-69 |
SWIM |
|
50m |
33.84 |
3280 |
10 |
Satoshi Sugiyama |
1944 |
65-69 |
JMSA |
|
50m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
387 |
1 |
Richard Hibbert |
1945 |
65-69 |
TOMS |
|
50m |
33.00 |
4609 |
2 |
Olof Burebo |
1944 |
65-69 |
HELLAS |
|
50m |
32.65 |
1317 |
3 |
Jean-paul Guerrier |
1945 |
65-69 |
MULATIERE |
|
50m |
32.54 |
3634 |
4 |
Terje Benjaminsen |
1943 |
65-69 |
Hamar IL |
|
50m |
32.50 |
659 |
5 |
Finn Hyllested |
1944 |
65-69 |
GI40HERMES |
|
50m |
32.10 |
4441 |
6 |
Gunnar Lenning |
1942 |
65-69 |
SK NEPTUN |
|
50m |
32.10 |
4610 |
7 |
Ingvar Eriksson |
1944 |
65-69 |
HELLAS |
|
50m |
32.50 |
4311 |
8 |
Bo Hansson |
1942 |
65-69 |
KARLSTAD |
|
50m |
32.57 |
974 |
9 |
Karl-Gustav Lönnberg |
1942 |
65-69 |
HSS |
|
50m |
32.76 |
4511 |
10 |
Peder Wehlén |
1945 |
65-69 |
DANDERYD |
|
50m |
33.14 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3992 |
1 |
Alexey Kameshkov |
1943 |
65-69 |
Idel |
|
50m |
32.00 |
571 |
2 |
Frantisek Pokorny |
1941 |
65-69 |
PVK Brno |
|
50m |
31.50 |
4917 |
3 |
Daniel Willert |
1942 |
65-69 |
Walnut Cre |
|
50m |
31.02 |
3724 |
4 |
Józef Rózalski |
1945 |
65-69 |
Ostrowiec |
|
50m |
31.00 |
271 |
5 |
Jose Ferraz |
1945 |
65-69 |
Fluminense |
|
50m |
30.60 |
395 |
6 |
Peter Straka |
1943 |
65-69 |
TOMS |
|
50m |
30.94 |
4839 |
7 |
Joseph Amundsen |
1945 |
65-69 |
1776 |
|
50m |
31.00 |
412 |
8 |
Michael Heath-Eves |
1942 |
65-69 |
TOMS |
|
50m |
31.03 |
2170 |
9 |
Svetozar Zivkovic |
1945 |
65-69 |
Saar Max |
|
50m |
32.00 |
4547 |
10 |
Bengt Furberg |
1941 |
65-69 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.10 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1343 |
1 |
Tony Cherrington |
1942 |
65-69 |
Spencer |
|
50m |
30.50 |
392 |
2 |
Paull Leamen |
1943 |
65-69 |
TOMS |
|
50m |
30.50 |
566 |
3 |
Rudolf Smerda |
1943 |
65-69 |
PVK Brno |
|
50m |
30.30 |
4956 |
4 |
Jack Zakim |
1945 |
65-69 |
Garden S |
|
50m |
30.05 |
3971 |
5 |
Boris Ruzhitskiy |
1944 |
65-69 |
NeptunMosc |
|
50m |
30.00 |
3027 |
6 |
Antonio D´oppido |
1944 |
65-69 |
ASD Europa |
|
50m |
30.05 |
3702 |
7 |
Luis Pazsoldan |
1945 |
65-69 |
Terrazas |
|
50m |
30.10 |
137 |
8 |
Erich Hofmann |
1943 |
65-69 |
Citynet |
|
50m |
30.30 |
1155 |
9 |
Zass Michel |
1941 |
65-69 |
ACBB |
|
50m |
30.50 |
4879 |
10 |
John Whitley |
1943 |
65-69 |
La Jolla |
|
50m |
30.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3930 |
1 |
Novitskiy Yaroslav |
1945 |
65-69 |
All Stars |
|
50m |
29.50 |
2433 |
2 |
Attila Banhidy |
1942 |
65-69 |
Ujbuda |
|
50m |
29.30 |
3964 |
3 |
Alexander Kryukov |
1944 |
65-69 |
NeptunMosc |
|
50m |
29.00 |
4984 |
4 |
Bill Dudley |
1944 |
65-69 |
Georgia |
|
50m |
28.91 |
4916 |
5 |
Robert Olson |
1944 |
65-69 |
Walnut Cre |
|
50m |
27.93 |
1625 |
6 |
Bernd Schroeder |
1943 |
65-69 |
HumboldtBe |
|
50m |
28.79 |
4546 |
7 |
Hans Eriksson |
1945 |
65-69 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.00 |
541 |
8 |
Jindrich Vagner |
1943 |
65-69 |
Bohemias |
|
50m |
29.10 |
1569 |
9 |
Rolf Gitter |
1943 |
65-69 |
Stadtwerke |
|
50m |
29.50 |
4513 |
10 |
Olle Axling |
1945 |
65-69 |
DANDERYD |
|
50m |
30.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
441 |
4 |
Richard Mercier |
1950 |
60-64 |
Quebec |
|
50m |
36.00 |
2662 |
5 |
Giovanni Castracani |
1950 |
60-64 |
AS Sogeis |
|
50m |
36.00 |
23 |
6 |
Bernardo Donnelly |
1950 |
60-64 |
JOCKEY BA |
|
50m |
36.00 |
4883 |
7 |
Jim Altmann |
1955 |
55-59 |
CANEJO |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3370 |
1 |
Takamura Kenji |
1948 |
60-64 |
CHOFU |
|
50m |
36.00 |
84 |
2 |
Warren Cassidy |
1950 |
60-64 |
Fremantle |
|
50m |
36.00 |
3889 |
3 |
Alexander Rossinskiy |
1946 |
60-64 |
43 REGION |
|
50m |
36.00 |
4953 |
4 |
Paul Williams |
1946 |
60-64 |
014-SAC |
|
50m |
35.88 |
4971 |
5 |
John Anderson |
1950 |
60-64 |
Illinois |
|
50m |
35.70 |
368 |
6 |
Flavio Pereira |
1949 |
60-64 |
Brilhante |
|
50m |
35.75 |
3165 |
7 |
Yutaka Shinozaki |
1949 |
60-64 |
ANSCOM |
|
50m |
36.00 |
88 |
8 |
Patrick Mooney |
1946 |
60-64 |
Noosa |
|
50m |
36.00 |
2243 |
9 |
Michael Metz |
1948 |
60-64 |
Senftenber |
|
50m |
36.00 |
1675 |
10 |
Peter Wolf |
1946 |
60-64 |
AquaBerlin |
|
25m |
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3635 |
1 |
Ragnar Jensen |
1948 |
60-64 |
Hamar IL |
|
50m |
35.40 |
538 |
2 |
Zbynek Melichar |
1949 |
60-64 |
Pardubice |
|
50m |
35.20 |
4692 |
3 |
Lennart Palm |
1947 |
60-64 |
KUNGÄLV |
|
50m |
35.00 |
3729 |
4 |
Wlodzimierz Bosowski |
1948 |
60-64 |
Zabrze |
|
50m |
34.49 |
2800 |
5 |
Bruno Forni |
1948 |
60-64 |
Saronno |
|
50m |
34.10 |
4535 |
6 |
Henning Degerman |
1948 |
60-64 |
GÖTEBORG |
|
50m |
34.33 |
19 |
7 |
Pedro Fabiani |
1946 |
60-64 |
JOCKEY BA |
|
50m |
35.00 |
4838 |
8 |
Gary Fine |
1950 |
60-64 |
Minnesota |
|
50m |
35.04 |
572 |
9 |
Petr Mustermann |
1947 |
60-64 |
PVK Brno |
|
50m |
35.39 |
4013 |
10 |
Alexandr Skvortsov |
1946 |
60-64 |
Kasatka |
|
50m |
35.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2920 |
1 |
Marco Monetti |
1949 |
60-64 |
Milano |
|
50m |
34.00 |
4353 |
2 |
Anders Backlund |
1946 |
60-64 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
33.54 |
46 |
3 |
Peter Lord |
1947 |
60-64 |
SurreyPark |
|
50m |
33.40 |
1928 |
4 |
Bernd Willer |
1950 |
60-64 |
Delphine |
|
50m |
33.02 |
4911 |
5 |
William Stage |
1947 |
60-64 |
Kaos WPC |
|
50m |
33.00 |
3726 |
6 |
Stanislaw Kiszczak |
1948 |
60-64 |
Zabrze |
|
50m |
33.02 |
1642 |
7 |
Karl-Heinz Haeger |
1949 |
60-64 |
Butzbach |
|
50m |
33.10 |
1127 |
8 |
Raymond Lonne |
1949 |
60-64 |
BORDEAUX |
|
50m |
33.50 |
2981 |
9 |
Otello Natale |
1947 |
60-64 |
CAM 000087 |
|
50m |
34.00 |
3864 |
10 |
Carel Nicolaas VanHeerden |
1950 |
60-64 |
Wahoo |
|
50m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
72 |
1 |
RoketRod Clarke |
1946 |
60-64 |
Doncaster |
|
50m |
32.50 |
4796 |
2 |
Art Luetke |
1946 |
60-64 |
WMAC |
|
50m |
32.00 |
3393 |
3 |
Shohjiroh Takeuchi |
1948 |
60-64 |
ARITA |
|
50m |
32.00 |
1264 |
4 |
Marc Polledri |
1950 |
60-64 |
ESLPB |
|
50m |
31.65 |
2431 |
5 |
Jozsef Bukolyi |
1949 |
60-64 |
Ujbuda |
|
50m |
31.50 |
393 |
6 |
Phil Rogers |
1950 |
60-64 |
TOMS |
|
50m |
31.60 |
1915 |
7 |
Reinhard Rosada |
1948 |
60-64 |
NeuköllnBe |
|
50m |
32.00 |
469 |
8 |
Octavio Cruz |
1947 |
60-64 |
Acuacol |
|
50m |
32.00 |
4554 |
9 |
Tommy Palstam |
1950 |
60-64 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.00 |
1327 |
10 |
Rabany Gabriel |
1949 |
60-64 |
CN MORLAIX |
|
50m |
33.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
66 |
1 |
Harry Henderson |
1950 |
60-64 |
Hornsby |
|
50m |
31.00 |
3698 |
2 |
Raul Balbuena |
1950 |
60-64 |
Peru |
|
50m |
30.99 |
4354 |
3 |
Lars Backlund |
1949 |
60-64 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
30.70 |
2555 |
4 |
Alexander Moskovits |
1949 |
60-64 |
ISRAEL |
|
50m |
30.31 |
89 |
5 |
Robert Morse |
1949 |
60-64 |
Noosa |
|
50m |
30.00 |
4958 |
6 |
Lawrence Seidman |
1947 |
60-64 |
Garden S |
|
50m |
30.01 |
1565 |
7 |
Mühle Hans |
1946 |
60-64 |
Stadtwerke |
|
50m |
30.50 |
4895 |
8 |
Nate Holt |
1946 |
60-64 |
Longhorn |
|
50m |
30.90 |
4209 |
9 |
Anton Wagner |
1950 |
60-64 |
HS |
|
50m |
31.00 |
3234 |
10 |
Setsuo Terazawa |
1948 |
60-64 |
KICHIJOJI |
|
50m |
31.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4825 |
1 |
Alan Bernard |
1949 |
60-64 |
MPM |
|
50m |
29.99 |
4108 |
2 |
Akmed Anarbaev |
1948 |
60-64 |
PoseidMosc |
|
50m |
29.51 |
4230 |
3 |
Jean-Pierre Saracco |
1949 |
60-64 |
TÄBY SIM |
|
50m |
29.50 |
29 |
4 |
Oscar Jose Michelino |
1950 |
60-64 |
ROSARINA |
|
50m |
29.50 |
4639 |
5 |
Glen Bengtsson |
1949 |
60-64 |
POLISEN |
|
50m |
29.25 |
5029 |
6 |
Jose Viña |
1948 |
60-64 |
Goyo Tavio |
|
50m |
29.40 |
1907 |
7 |
Klaus Merten |
1950 |
60-64 |
NeuköllnBe |
|
50m |
29.50 |
4130 |
8 |
Petr Tkatchenco |
1949 |
60-64 |
AMSC |
|
50m |
29.50 |
4109 |
9 |
Peter Tkachenko |
1949 |
60-64 |
PoseidMosc |
|
50m |
29.88 |
1507 |
10 |
Geoff Edge |
1949 |
60-64 |
Dolphins |
|
50m |
30.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4300 |
1 |
Ulf Gabrielsson |
1948 |
60-64 |
SS04 |
|
50m |
29.14 |
4992 |
2 |
Bruce Rollins |
1949 |
60-64 |
005-GSM |
|
50m |
29.02 |
3939 |
3 |
Lisyunenko Sergey |
1948 |
60-64 |
All Stars |
|
50m |
29.00 |
3706 |
4 |
Andrzej Rubaszkiewicz |
1949 |
60-64 |
WARSZAWA |
|
50m |
29.00 |
4957 |
5 |
Arthur Wein |
1950 |
60-64 |
Garden S |
|
50m |
28.90 |
3062 |
6 |
Bruno Venza |
1950 |
60-64 |
Brescia |
|
50m |
29.00 |
93 |
7 |
John Fussell |
1946 |
60-64 |
Osborne |
|
50m |
29.00 |
4119 |
8 |
Alexsander Bashmakov |
1946 |
60-64 |
PoseidMosc |
|
50m |
29.00 |
1990 |
9 |
Dieter Seifert |
1948 |
60-64 |
PoseidonHa |
|
50m |
29.10 |
5055 |
10 |
Pedro Cruz |
1949 |
60-64 |
Vikingos |
|
50m |
29.19 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
960 |
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
60-64 |
VUS-VSS |
|
50m |
28.53 |
1904 |
2 |
Folkert Meeuw |
1946 |
60-64 |
Wuppertal |
|
50m |
28.10 |
45 |
3 |
Graham Croft |
1948 |
60-64 |
Claremont |
|
50m |
27.80 |
265 |
4 |
Luiz Antonio L. Fagundes |
1950 |
60-64 |
Piracicaba |
|
50m |
27.36 |
2133 |
5 |
Gerhard Schiller |
1949 |
60-64 |
Cannstatt |
|
50m |
27.00 |
3687 |
6 |
Ben van Dyke |
1950 |
60-64 |
Tasman |
|
50m |
27.05 |
3847 |
7 |
Tyrone Tozer |
1950 |
60-64 |
Cape Town |
|
50m |
27.50 |
4128 |
8 |
Bashmakov Alexander |
1946 |
60-64 |
PoseidMosc |
|
50m |
28.09 |
4878 |
9 |
Glenn Gruber |
1949 |
60-64 |
Ventura |
|
50m |
28.32 |
2122 |
10 |
Frank Hesbacher |
1948 |
60-64 |
SwerkeMün |
|
50m |
28.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4327 |
1 |
Göran Wall |
1953 |
55-59 |
BLÅ SIM&HO |
|
50m |
34.00 |
4064 |
2 |
Nikolay Cherkasskiy |
1951 |
55-59 |
Moscow |
|
50m |
34.00 |
3835 |
3 |
Victor Seliceanu |
1952 |
55-59 |
Orca Cluj |
|
50m |
34.00 |
3918 |
4 |
Ivan Rozhin |
1954 |
55-59 |
Yamal Club |
|
50m |
34.00 |
1736 |
5 |
Rolf Peltzer |
1952 |
55-59 |
Erkelenz |
|
50m |
34.00 |
3054 |
6 |
Giampaolo Carucci |
1951 |
55-59 |
Cagliari |
|
50m |
34.00 |
3925 |
7 |
Smelyshev Valeriy |
1953 |
55-59 |
All Stars |
|
50m |
34.00 |
3888 |
8 |
Sergey Izergin |
1954 |
55-59 |
43 REGION |
|
50m |
34.00 |
4149 |
9 |
Bojan Korsika |
1955 |
55-59 |
Olimpija |
|
50m |
34.00 |
3023 |
10 |
Mauro Morino |
1954 |
55-59 |
CC Napoli |
|
50m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
297 |
1 |
Jose Edilson Barros |
1953 |
55-59 |
ACD Dstak |
|
50m |
34.00 |
152 |
2 |
Helmut Jelem |
1952 |
55-59 |
Mermaids |
|
50m |
34.00 |
2805 |
3 |
Maurizio Massoni |
1951 |
55-59 |
Saronno |
|
50m |
33.75 |
3769 |
4 |
Bogdan Bujko |
1954 |
55-59 |
GRYFINO |
|
50m |
33.66 |
2634 |
5 |
Marco Zoppi |
1954 |
55-59 |
Eschilo |
|
50m |
33.58 |
1136 |
6 |
Noel Le Floch |
1955 |
55-59 |
les orques |
|
50m |
33.60 |
2660 |
7 |
Angelo Angius |
1953 |
55-59 |
Nocetta |
|
50m |
33.70 |
1130 |
8 |
Jean-Jacques Capot |
1954 |
55-59 |
BORDEAUX |
|
50m |
33.99 |
2934 |
9 |
Giuseppe Pulito |
1955 |
55-59 |
Bellaria |
|
50m |
34.00 |
1485 |
10 |
Kevin Miller |
1953 |
55-59 |
Leicester |
|
50m |
34.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1204 |
1 |
Bernard Pouvreau |
1955 |
55-59 |
Pays Vienn |
|
50m |
33.49 |
4200 |
2 |
Peter Nahalka |
1953 |
55-59 |
PVK Bratis |
|
50m |
33.49 |
3681 |
3 |
Keith Drummond |
1951 |
55-59 |
NorthShore |
|
50m |
33.04 |
3129 |
4 |
Angelo Angiolini |
1953 |
55-59 |
Reggiana |
|
50m |
33.00 |
4161 |
5 |
Markus Rimensberger |
1955 |
55-59 |
Bremgarten |
|
50m |
32.82 |
2645 |
6 |
Paolo Nesi |
1954 |
55-59 |
Pistoiesi |
|
50m |
33.00 |
4001 |
7 |
Fidail Shayakhmetov |
1954 |
55-59 |
Kasatka |
|
50m |
33.00 |
1468 |
8 |
Mick Swift |
1954 |
55-59 |
Caradon |
|
50m |
33.20 |
4835 |
9 |
Terrell Brown |
1953 |
55-59 |
Minnesota |
|
50m |
33.49 |
128 |
10 |
Fred Sinai |
1953 |
55-59 |
Hakoah |
|
50m |
33.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3892 |
1 |
Nikolay Dronov |
1952 |
55-59 |
Troyka |
|
50m |
32.50 |
1257 |
2 |
Patrick Quirin |
1955 |
55-59 |
AMICALE |
|
50m |
32.48 |
1034 |
3 |
Signol Frederic |
1955 |
55-59 |
US JOIGNY |
|
50m |
32.34 |
1109 |
4 |
Dominique Coppin |
1955 |
55-59 |
COULOMMIER |
|
50m |
32.25 |
956 |
5 |
Tapani Frantsi |
1954 |
55-59 |
HeiI |
|
50m |
32.22 |
1742 |
6 |
Karl-Heinz Stöver |
1954 |
55-59 |
Lueneburg |
|
50m |
32.23 |
4670 |
7 |
Lars Ekdahl |
1954 |
55-59 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
32.28 |
794 |
8 |
Juan M Camara |
1954 |
55-59 |
Fun Claror |
|
50m |
32.39 |
1841 |
9 |
Dieter Reichelt |
1954 |
55-59 |
Ottobrunn |
|
50m |
32.50 |
4087 |
10 |
Akim Denisenko |
1953 |
55-59 |
Pregel |
|
50m |
32.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4794 |
1 |
Roger Williams |
1951 |
55-59 |
Monterey |
|
50m |
32.00 |
4502 |
2 |
Bertil Wennberg |
1952 |
55-59 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
31.94 |
4780 |
3 |
Yuriy Denisov |
1954 |
55-59 |
Lviv Euro |
|
50m |
31.80 |
1445 |
4 |
Ian Woollard |
1954 |
55-59 |
Barnet |
|
50m |
31.53 |
3084 |
5 |
Renato Zanuso |
1955 |
55-59 |
Management |
|
50m |
31.50 |
4381 |
6 |
Lars Nielsen |
1955 |
55-59 |
LASS |
|
50m |
31.51 |
2640 |
7 |
Pascotto Paolo |
1954 |
55-59 |
Modenesi |
|
50m |
31.57 |
1173 |
8 |
Jean Michel Besson |
1951 |
55-59 |
St Raphael |
|
50m |
31.86 |
4577 |
9 |
Eric Germundsson |
1954 |
55-59 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
32.00 |
3850 |
10 |
Rainer Kloos |
1955 |
55-59 |
Cape Town |
|
50m |
32.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3449 |
1 |
Linas Jocius |
1954 |
55-59 |
TAKAS |
|
50m |
31.50 |
1836 |
2 |
Bernd Peters |
1954 |
55-59 |
Ganderkess |
|
50m |
31.40 |
1698 |
3 |
Bernt Dittrich |
1951 |
55-59 |
SSF Bonn |
|
50m |
31.31 |
2720 |
4 |
Roberto Gatti |
1954 |
55-59 |
Wellness |
|
50m |
31.30 |
171 |
5 |
Josef Gokl |
1955 |
55-59 |
USC Traun |
|
50m |
31.04 |
3983 |
6 |
Valery Malachov |
1952 |
55-59 |
Aquasib |
|
50m |
31.05 |
4141 |
7 |
Franc Cargo |
1952 |
55-59 |
Riba |
|
50m |
31.30 |
4364 |
8 |
Per Wengström |
1952 |
55-59 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.39 |
3591 |
9 |
Nils Peder Eriksen |
1952 |
55-59 |
Karasjok |
|
50m |
31.46 |
4955 |
10 |
Olof Franzon |
1952 |
55-59 |
Adirondack |
|
50m |
31.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3997 |
1 |
Oleg Pogoditskiy |
1952 |
55-59 |
Idel |
|
50m |
31.00 |
616 |
2 |
Finn Baekgaard |
1955 |
55-59 |
STT-VAT |
|
50m |
30.78 |
219 |
3 |
Simon Horrell |
1954 |
55-59 |
Bermuda |
|
50m |
30.54 |
1305 |
4 |
Eric Turan |
1954 |
55-59 |
NANTES |
|
50m |
30.20 |
220 |
5 |
Paul Viney |
1955 |
55-59 |
Bermuda |
|
50m |
30.04 |
1772 |
6 |
Thomas Wibbels |
1955 |
55-59 |
Lintorf |
|
50m |
30.12 |
4970 |
7 |
Mark Anderson |
1953 |
55-59 |
Illinois |
|
50m |
30.50 |
3539 |
8 |
Hugo Staudt |
1953 |
55-59 |
Twente |
|
50m |
30.57 |
1254 |
9 |
Joseph Frizzo |
1954 |
55-59 |
USTHayange |
|
50m |
30.79 |
4189 |
10 |
Peter Pontes |
1952 |
55-59 |
Piestany |
|
50m |
31.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1873 |
1 |
Frank Reinemann |
1955 |
55-59 |
SCMagdebg |
|
50m |
30.00 |
895 |
2 |
Luis Antonio Arderíus |
1954 |
55-59 |
LosAlcores |
|
50m |
29.90 |
178 |
3 |
Percival Knowles |
1955 |
55-59 |
Swift |
|
50m |
29.79 |
4820 |
4 |
Mark Buckley |
1953 |
55-59 |
SouthCoast |
|
50m |
29.53 |
4768 |
5 |
Volodumyr Shulzhenko |
1954 |
55-59 |
Kiev |
|
50m |
29.30 |
4538 |
6 |
Bernt Zarnowiecki |
1954 |
55-59 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.40 |
4323 |
7 |
Per Lindqvist |
1955 |
55-59 |
BLÅ SIM&HO |
|
50m |
29.74 |
2088 |
8 |
Eugen Kominek |
1954 |
55-59 |
Aegir-Ess |
|
50m |
29.80 |
420 |
9 |
James Roderick Carmichael |
1951 |
55-59 |
Victoria |
|
50m |
29.90 |
3870 |
10 |
David Eric Arbuthnot |
1953 |
55-59 |
Coelacanth |
|
50m |
30.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
37 |
1 |
Gustavo Gonzalez |
1953 |
55-59 |
AGRUPACION |
|
50m |
29.00 |
2443 |
2 |
Ferenc Erdelyi |
1952 |
55-59 |
Ujbuda |
|
50m |
28.50 |
213 |
3 |
Hans Wijsman |
1955 |
55-59 |
Brabo |
|
50m |
28.15 |
1905 |
4 |
Andreas Petersen |
1951 |
55-59 |
Wuppertal |
|
50m |
28.00 |
1865 |
5 |
Rene Plaeschke |
1954 |
55-59 |
Rostock |
|
50m |
27.88 |
4913 |
6 |
Perry Brown |
1952 |
55-59 |
Nortlander |
|
50m |
27.89 |
2970 |
7 |
Marco Stentella |
1955 |
55-59 |
Forum SC |
|
50m |
28.10 |
915 |
8 |
Peep Kesküla |
1954 |
55-59 |
Tallinn |
|
50m |
28.25 |
2959 |
9 |
Claudio Berrini |
1954 |
55-59 |
Bastia |
|
50m |
28.50 |
61 |
10 |
Gordon Whyte |
1952 |
55-59 |
Warringah |
|
50m |
29.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3490 |
1 |
Luis Pineyro |
1952 |
55-59 |
Sport City |
|
50m |
27.57 |
4994 |
2 |
Tom Hickcox |
1953 |
55-59 |
Arizona |
|
50m |
27.20 |
5012 |
3 |
Eric van Boer |
1954 |
55-59 |
Mud Sharks |
|
50m |
26.80 |
4943 |
4 |
James Montgomery |
1955 |
55-59 |
Dallas |
|
50m |
26.50 |
4552 |
5 |
Leonard Bielicz |
1951 |
55-59 |
GÖTEBORG |
|
50m |
26.02 |
1896 |
6 |
Peter Nocke |
1955 |
55-59 |
Wuppertal |
|
50m |
26.40 |
3631 |
7 |
Alexander Mills |
1951 |
55-59 |
Hamar IL |
|
50m |
26.70 |
4774 |
8 |
Serghiy Fedorov |
1955 |
55-59 |
Lviv Euro |
|
50m |
27.10 |
1819 |
9 |
Rainer Fritsche |
1954 |
55-59 |
BerlinerTS |
|
50m |
27.53 |
24 |
10 |
Carlos D. Morgan |
1953 |
55-59 |
JOCKEY BA |
|
50m |
27.73 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1853 |
3 |
Thomas Saupe |
1957 |
50-54 |
GothaArnst |
|
50m |
33.00 |
435 |
4 |
Michel Marmen |
1960 |
50-54 |
Quebec |
|
50m |
33.00 |
4182 |
5 |
Fritz Keller |
1960 |
50-54 |
SC Thalwil |
|
50m |
33.00 |
747 |
6 |
Omar González |
1959 |
50-54 |
Benidorm |
|
50m |
33.00 |
2869 |
7 |
Roberto Ambrosanio |
1960 |
50-54 |
S Giuliano |
|
50m |
33.00 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4706 |
1 |
Kamil Koseoglu |
1958 |
50-54 |
Genclik |
|
50m |
33.00 |
4888 |
2 |
John Huckabee |
1958 |
50-54 |
USMS PNA |
|
50m |
33.00 |
1105 |
3 |
Sommervogel Jean |
1957 |
50-54 |
CNPI |
|
50m |
32.92 |
2802 |
4 |
Rocco Meo |
1960 |
50-54 |
Saronno |
|
50m |
32.82 |
2126 |
5 |
Herwart Bunge |
1957 |
50-54 |
Segeberg |
|
50m |
32.50 |
4435 |
6 |
Jan Lindberg |
1959 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
32.55 |
2683 |
7 |
Fabio Groppo |
1959 |
50-54 |
ONDABLU |
|
50m |
32.90 |
4093 |
8 |
Alexander Tervinskiy |
1958 |
50-54 |
Pregel |
|
50m |
32.94 |
4873 |
9 |
Steve Cattles |
1959 |
50-54 |
BeeGees |
|
50m |
33.00 |
3914 |
10 |
Sergey Krenevich |
1959 |
50-54 |
Yamal Club |
|
50m |
33.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1594 |
1 |
Gunter Schwarz |
1958 |
50-54 |
DROCHTERS |
|
50m |
32.39 |
2718 |
2 |
Franco de Giuli |
1957 |
50-54 |
Wellness |
|
50m |
32.30 |
4493 |
3 |
Göran Ingelhammar |
1956 |
50-54 |
MASS |
|
50m |
32.02 |
2968 |
4 |
Sergio Attilio Jesi |
1958 |
50-54 |
Forum SC |
|
50m |
32.00 |
25 |
5 |
Andrés Carlos Espina |
1957 |
50-54 |
JOCKEY BA |
|
50m |
31.99 |
4103 |
6 |
Leonard Bogdan |
1960 |
50-54 |
Chayka |
|
50m |
32.00 |
4900 |
7 |
Jerry Needham |
1956 |
50-54 |
Unattached |
|
50m |
32.01 |
2801 |
8 |
Maurizio Amato |
1959 |
50-54 |
Saronno |
|
50m |
32.13 |
4868 |
9 |
Shawn Lambeth |
1960 |
50-54 |
026-KNIG |
|
50m |
32.32 |
1222 |
10 |
Serge Natchoo |
1956 |
50-54 |
CN SALON |
|
50m |
32.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4492 |
1 |
Peter Carlsen |
1958 |
50-54 |
MASS |
|
50m |
31.52 |
456 |
2 |
Tony Choi |
1958 |
50-54 |
Hong Kong |
|
50m |
31.15 |
1560 |
3 |
Wolfram Woiczikowski |
1959 |
50-54 |
SG Lünem |
|
50m |
31.00 |
2613 |
4 |
Carlo Sbordoni Angelotti |
1957 |
50-54 |
Free Time |
|
50m |
31.00 |
2248 |
5 |
Peter Domaschke |
1956 |
50-54 |
Senftenber |
|
50m |
30.92 |
3087 |
6 |
Giacomo Chiofalo |
1960 |
50-54 |
Arno Pisa |
|
50m |
31.00 |
2566 |
7 |
Aldo Pontrandolfo |
1956 |
50-54 |
Livorno |
|
50m |
31.00 |
3981 |
8 |
Alexander Lozhkin |
1957 |
50-54 |
Aquasib |
|
50m |
31.05 |
776 |
9 |
Jose Rodriguez Rodriguez |
1956 |
50-54 |
Metropole |
|
50m |
31.36 |
1039 |
10 |
Brice Suire |
1960 |
50-54 |
LAGRANGE |
|
50m |
31.88 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3639 |
1 |
Per Martin Michelsen |
1960 |
50-54 |
Lambertset |
|
50m |
30.80 |
2567 |
2 |
Andrea Tistarelli |
1959 |
50-54 |
Livorno |
|
50m |
30.63 |
123 |
3 |
Peter Polak |
1960 |
50-54 |
Wiener SC |
|
50m |
30.56 |
4532 |
4 |
Gunnar Ekstedt |
1958 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
50m |
30.30 |
1332 |
5 |
Jannekeyn Richard |
1956 |
50-54 |
St Bruno |
|
50m |
30.26 |
528 |
6 |
Roberto Gomez L |
1957 |
50-54 |
Tennis San |
|
50m |
30.30 |
1824 |
7 |
Thomas-Michael Dr. Winkel |
1960 |
50-54 |
Boebling |
|
50m |
30.54 |
188 |
8 |
Philippe Mattelaer |
1960 |
50-54 |
ARENDONKSE |
|
50m |
30.57 |
3632 |
9 |
Johan Kvæken |
1959 |
50-54 |
Hamar IL |
|
50m |
30.78 |
4211 |
10 |
Kai Zetterström |
1959 |
50-54 |
HS |
|
50m |
30.90 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
154 |
1 |
Stefan Mayer |
1959 |
50-54 |
Mermaids |
|
50m |
30.18 |
1413 |
2 |
David Pirrie |
1957 |
50-54 |
Hempstead |
|
50m |
30.13 |
1653 |
3 |
Klaus Ruthenberg |
1959 |
50-54 |
RotatHalle |
|
50m |
30.07 |
119 |
4 |
Jeff Price |
1959 |
50-54 |
S Pirates |
|
50m |
30.00 |
1750 |
5 |
Viktor Hochhalter |
1959 |
50-54 |
Bamberg |
|
50m |
30.00 |
4052 |
6 |
Boris Bityutskikh |
1960 |
50-54 |
V.Belyaev |
|
50m |
30.00 |
959 |
7 |
Markku Ahonpää |
1956 |
50-54 |
VUS-VSS |
|
50m |
30.03 |
166 |
8 |
Robert Eheim |
1959 |
50-54 |
Mödling |
|
50m |
30.10 |
39 |
9 |
Marcelo Romano |
1956 |
50-54 |
AGRUPACION |
|
50m |
30.15 |
1479 |
10 |
Peter French |
1958 |
50-54 |
Newcastle |
|
50m |
30.20 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2257 |
1 |
Burkhard Feilhaber |
1957 |
50-54 |
Helmstedte |
|
50m |
29.99 |
4359 |
2 |
Peter Lundin |
1959 |
50-54 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
29.92 |
4264 |
3 |
Kalle Magnusson |
1960 |
50-54 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
29.88 |
1664 |
4 |
Bodo Schwertmann |
1960 |
50-54 |
SG Oelde |
|
50m |
29.75 |
2029 |
5 |
Rainer Pawlaczyk |
1960 |
50-54 |
Münster 91 |
|
50m |
29.61 |
635 |
6 |
Søren Toft |
1956 |
50-54 |
GSK |
|
50m |
29.68 |
4009 |
7 |
Ravil Ibatullin |
1958 |
50-54 |
Kasatka |
|
50m |
29.80 |
634 |
8 |
Leif Groenskov |
1958 |
50-54 |
GSK |
|
50m |
29.91 |
811 |
9 |
Felip Sanchez Maso |
1958 |
50-54 |
AQUAMASTE |
|
50m |
29.97 |
4185 |
10 |
Matthias Beusch |
1959 |
50-54 |
SC Thalwil |
|
50m |
30.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
110 |
1 |
Jorn Jacobsen |
1959 |
50-54 |
Sandbern |
|
50m |
29.50 |
4489 |
2 |
Mikael Magnusson |
1958 |
50-54 |
SK ÄGIR |
|
50m |
29.40 |
3416 |
3 |
Pichshenko Alexandr |
1960 |
50-54 |
ASTANA |
|
50m |
29.32 |
1929 |
4 |
Peter Bräunlich |
1958 |
50-54 |
Delphine |
|
50m |
29.11 |
2292 |
5 |
Uwe Seeberger |
1960 |
50-54 |
PoseidonBe |
|
50m |
29.04 |
3982 |
6 |
Vladimir Alexandrov |
1960 |
50-54 |
Aquasib |
|
50m |
29.05 |
706 |
7 |
Mohamed Warda |
1956 |
50-54 |
Egypt Mas |
|
50m |
29.28 |
3599 |
8 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
50-54 |
Oslo IL |
|
50m |
29.33 |
2039 |
9 |
Uwe Hennig |
1960 |
50-54 |
BSVMedizin |
|
50m |
29.50 |
3096 |
10 |
Antonio Pasciuto |
1959 |
50-54 |
Serapo |
|
50m |
29.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1003 |
1 |
Drugeon Charles |
1960 |
50-54 |
BRUNOY |
|
50m |
29.00 |
949 |
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
50-54 |
Cetus |
|
50m |
28.93 |
328 |
3 |
Filip Rosenstein |
1960 |
50-54 |
HEBRAICA |
|
50m |
28.80 |
4184 |
4 |
Richard Niedermann |
1957 |
50-54 |
SC Thalwil |
|
50m |
28.50 |
4372 |
5 |
Anders Törnqvist |
1960 |
50-54 |
ELFSBORG |
|
50m |
28.10 |
2 |
6 |
Carlos Morbelli |
1958 |
50-54 |
BUENOSAIRE |
|
50m |
28.18 |
4462 |
7 |
Dan Liljeroth |
1957 |
50-54 |
SK TRITON |
|
50m |
28.50 |
4603 |
8 |
Bo Fogelberg |
1957 |
50-54 |
HELLAS |
|
50m |
28.90 |
3752 |
9 |
Dariusz Gorbaczow |
1958 |
50-54 |
SOPOT |
|
50m |
29.00 |
773 |
10 |
Jose Carlos SanchezAcosta |
1959 |
50-54 |
Metropole |
|
50m |
29.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4581 |
1 |
Tommy Bencsik |
1960 |
50-54 |
KSLS |
|
50m |
28.06 |
3450 |
2 |
Algimantas Vilkevicius |
1958 |
50-54 |
TAKAS |
|
50m |
28.00 |
1971 |
3 |
Stefan Witte |
1958 |
50-54 |
EHildeshei |
|
50m |
27.90 |
1601 |
4 |
Rainer Nowotny |
1959 |
50-54 |
Ansbach |
|
50m |
27.82 |
1457 |
5 |
Colin Stephenson |
1958 |
50-54 |
Gloucester |
|
50m |
27.75 |
4442 |
6 |
Rolf Gustafsson |
1960 |
50-54 |
SK NEPTUN |
|
50m |
27.80 |
4140 |
7 |
Matja Hribar |
1959 |
50-54 |
Riba |
|
50m |
27.85 |
4420 |
8 |
Thomas Brorson |
1958 |
50-54 |
MKK |
|
50m |
28.00 |
4062 |
9 |
Vladimir Khapkin |
1956 |
50-54 |
Moscow |
|
50m |
28.00 |
4273 |
10 |
Gunnar Holmberg |
1958 |
50-54 |
S 77 |
|
50m |
28.07 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4751 |
1 |
Anatolii Pidoprygora |
1958 |
50-54 |
Kiev |
|
50m |
27.55 |
1045 |
2 |
Mohamed Halimi |
1958 |
50-54 |
Herblay |
|
50m |
27.53 |
2194 |
3 |
Andreas Wagner |
1960 |
50-54 |
Westthuer |
|
50m |
27.36 |
4880 |
4 |
Amro Hassan |
1959 |
50-54 |
Medina SC |
|
50m |
27.20 |
928 |
5 |
Juha Iivonen |
1959 |
50-54 |
LrU |
|
50m |
27.18 |
1395 |
6 |
Tom Greenwood |
1960 |
50-54 |
Hart SC |
|
50m |
27.20 |
539 |
7 |
Daniel Machek |
1959 |
50-54 |
Bohemias |
|
50m |
27.27 |
4842 |
8 |
David Hendrickson |
1957 |
50-54 |
USMS SRosa |
|
50m |
27.50 |
767 |
9 |
Mikel SeminarioMendizabal |
1958 |
50-54 |
CD Fortuna |
|
50m |
27.53 |
3882 |
10 |
Alexander Danilov |
1957 |
50-54 |
Tsunami |
|
50m |
27.72 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1374 |
1 |
Andrew Pratt |
1958 |
50-54 |
Southport |
|
50m |
27.04 |
3474 |
2 |
Hector Leon Trueba |
1960 |
50-54 |
Casablanca |
|
50m |
27.00 |
1538 |
3 |
Paul Hare |
1960 |
50-54 |
Croydon |
|
50m |
27.00 |
4115 |
4 |
Pavel Filatov |
1960 |
50-54 |
PoseidMosc |
|
50m |
26.96 |
1893 |
5 |
Michael Goldmann |
1959 |
50-54 |
SV Hof1911 |
|
50m |
26.85 |
2132 |
6 |
Klaus Spranz |
1960 |
50-54 |
Cannstatt |
|
50m |
26.90 |
36 |
7 |
Roberto Merega |
1960 |
50-54 |
AGRUPACION |
|
50m |
27.00 |
3060 |
8 |
Franco Olivetti |
1960 |
50-54 |
Brescia |
|
50m |
27.00 |
3667 |
9 |
Rune Sjøblom |
1957 |
50-54 |
Kongsten |
|
50m |
27.01 |
4555 |
10 |
Karl Justh |
1957 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
50m |
27.13 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
5 |
1 |
Eduardo Esteban Casanovas |
1960 |
50-54 |
FUERZA |
|
50m |
26.82 |
3961 |
2 |
Konstantin Bublikov |
1959 |
50-54 |
Neva Stars |
|
50m |
26.50 |
1200 |
3 |
Gilles Laffiche |
1959 |
50-54 |
Lagardere |
|
50m |
26.22 |
5031 |
4 |
Ramon Volcan |
1958 |
50-54 |
Venezuela |
|
50m |
25.65 |
2279 |
5 |
Willi Weber |
1958 |
50-54 |
Hamburg SV |
|
50m |
25.26 |
208 |
6 |
Godeaux Lionel |
1960 |
50-54 |
Woluwe |
|
50m |
25.46 |
3647 |
7 |
Øyvind Thorsen |
1960 |
50-54 |
Lambertset |
|
50m |
26.08 |
1767 |
8 |
Michael Urra |
1959 |
50-54 |
Triathlon |
|
50m |
26.50 |
1237 |
9 |
Lionel Pailliez |
1957 |
50-54 |
Nanterre |
|
50m |
26.70 |
4544 |
10 |
Anders Rutqvist |
1958 |
50-54 |
GÖTEBORG |
|
50m |
26.82 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2887 |
2 |
Luca Mencarelli |
1963 |
45-49 |
Tm Marche |
|
25m |
|
3443 |
3 |
Raimondas Garbatavicius |
1961 |
45-49 |
TAKAS |
|
50m |
32.00 |
340 |
4 |
Reinaldo N Do Nascimento |
1965 |
45-49 |
Flamengo |
|
50m |
32.00 |
4865 |
5 |
Viorel Stroie |
1965 |
45-49 |
TRIBEACH |
|
50m |
32.00 |
4241 |
6 |
Mats Jansson |
1965 |
45-49 |
NAUTILUS |
|
50m |
32.00 |
1056 |
7 |
Guillaume de BOYNES |
1965 |
45-49 |
Havrais |
|
50m |
32.00 |
4852 |
8 |
Gabriel Stroie |
1963 |
45-49 |
TRIBEACH |
|
50m |
32.00 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2974 |
1 |
Antonio Santoro |
1965 |
45-49 |
Pertusella |
|
50m |
32.00 |
889 |
2 |
Victor Martinez Brotons |
1961 |
45-49 |
Barcelonet |
|
50m |
31.98 |
3527 |
3 |
Kees-Jan Brantjes |
1963 |
45-49 |
KZC |
|
50m |
31.93 |
4929 |
4 |
William Rodgers |
1961 |
45-49 |
Colorado |
|
50m |
31.90 |
752 |
5 |
Ryszard Majewski |
1965 |
45-49 |
Tenerife |
|
50m |
31.80 |
4614 |
6 |
Leif Eriksson |
1963 |
45-49 |
HELLAS |
|
50m |
31.82 |
4685 |
7 |
Niclas Blücher |
1964 |
45-49 |
SIM ENGELH |
|
50m |
31.90 |
2214 |
8 |
Ingo Wolter |
1962 |
45-49 |
Ostring 93 |
|
50m |
31.94 |
2947 |
9 |
Roberto Bruschi |
1963 |
45-49 |
Bastia |
|
50m |
32.00 |
292 |
10 |
Jose Willekens Nascimento |
1961 |
45-49 |
ACD Dstak |
|
50m |
32.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4148 |
1 |
Robert Slapar |
1961 |
45-49 |
Olimpija |
|
50m |
31.61 |
865 |
2 |
Jordi Ballart |
1965 |
45-49 |
A.E.S.E. |
|
50m |
31.50 |
4931 |
3 |
James Hanson |
1962 |
45-49 |
Colorado |
|
50m |
31.43 |
4368 |
4 |
Dan Borgman |
1964 |
45-49 |
ELFSBORG |
|
50m |
31.40 |
4483 |
5 |
Leif Nyman |
1963 |
45-49 |
SKURU IK |
|
50m |
31.33 |
4655 |
6 |
Stefan Schnell |
1964 |
45-49 |
ALINGSÅS |
|
50m |
31.35 |
488 |
7 |
Dirk Haase Mauss |
1963 |
45-49 |
Delfines H |
|
50m |
31.40 |
4606 |
8 |
Per Nilsson |
1961 |
45-49 |
HELLAS |
|
50m |
31.49 |
4477 |
9 |
Lars Hällgren |
1964 |
45-49 |
SKURU IK |
|
50m |
31.50 |
3085 |
10 |
Savino Fornelli |
1963 |
45-49 |
Management |
|
50m |
31.65 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
527 |
1 |
Willem Bujan |
1962 |
45-49 |
Humboldt |
|
50m |
31.20 |
926 |
2 |
Terence Erasito |
1965 |
45-49 |
Tritons |
|
50m |
31.13 |
2990 |
3 |
Stefano Lodi |
1963 |
45-49 |
Deakker |
|
50m |
31.05 |
2626 |
4 |
Marco Luigi Fravega |
1963 |
45-49 |
Rapallo |
|
50m |
31.00 |
3037 |
5 |
Mauro Serpi |
1964 |
45-49 |
Atlantide |
|
50m |
31.00 |
4709 |
6 |
Sadik Ersoz |
1962 |
45-49 |
Ankara |
|
50m |
31.00 |
18 |
7 |
Amadeo Quiroga |
1962 |
45-49 |
JOCKEY BA |
|
50m |
31.00 |
4035 |
8 |
Dmitriy Cherepanov |
1964 |
45-49 |
Olymp |
|
50m |
31.05 |
2777 |
9 |
Antonio Coppola |
1964 |
45-49 |
FANUM |
|
50m |
31.19 |
4028 |
10 |
Eduard Sagiev |
1964 |
45-49 |
Kasatka |
|
50m |
31.31 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4486 |
1 |
Stefan Aminoff |
1962 |
45-49 |
SK HAJEN |
|
50m |
30.95 |
1656 |
2 |
Thomas Przybilla |
1965 |
45-49 |
Altenessen |
|
50m |
30.89 |
836 |
3 |
Luis M Garcia Rodriguez |
1962 |
45-49 |
Covibar |
|
50m |
30.70 |
3025 |
4 |
Angelo Gulani |
1961 |
45-49 |
ASD Europa |
|
50m |
30.50 |
1687 |
5 |
Thomas Niehaus |
1963 |
45-49 |
SSF Bonn |
|
50m |
30.37 |
496 |
6 |
Luis Mesalles |
1962 |
45-49 |
Delfines H |
|
50m |
30.47 |
4481 |
7 |
Lars Sundermeyer |
1965 |
45-49 |
SKURU IK |
|
50m |
30.65 |
4147 |
8 |
Borut Mlakar |
1961 |
45-49 |
Celulozar |
|
50m |
30.70 |
4588 |
9 |
Christer Rehnström |
1961 |
45-49 |
VARBERG |
|
50m |
30.90 |
3444 |
10 |
Audrius Kiauke |
1962 |
45-49 |
TAKAS |
|
50m |
31.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4082 |
1 |
Komarov Vladimir |
1961 |
45-49 |
ButterflyP |
|
50m |
30.31 |
1825 |
2 |
Marco Foelske |
1964 |
45-49 |
Bremischer |
|
50m |
30.00 |
2976 |
3 |
Marco Preatoni |
1963 |
45-49 |
Pertusella |
|
50m |
30.00 |
1731 |
4 |
Peter Peidl |
1961 |
45-49 |
Erkelenz |
|
50m |
30.00 |
4342 |
5 |
Douglas McPherson |
1965 |
45-49 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
29.90 |
1082 |
6 |
Denis Combaud |
1964 |
45-49 |
ST SEBASTI |
|
50m |
29.97 |
1383 |
7 |
Chris Weeds |
1963 |
45-49 |
Belper |
|
50m |
30.00 |
3812 |
8 |
Joao Silva |
1963 |
45-49 |
Millennium |
|
50m |
30.00 |
4854 |
9 |
Lucian Tintea |
1964 |
45-49 |
TRIBEACH |
|
50m |
30.20 |
2249 |
10 |
Henning Hanschmann |
1963 |
45-49 |
Senftenber |
|
50m |
30.35 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
462 |
1 |
Dominic Tsui |
1962 |
45-49 |
Hong Kong |
|
50m |
29.71 |
4517 |
2 |
Henrik Alsterberg |
1963 |
45-49 |
KANAANS SS |
|
50m |
29.64 |
1852 |
3 |
Mathias Klein |
1961 |
45-49 |
GothaArnst |
|
50m |
29.55 |
4027 |
4 |
Vladislav Borozna |
1965 |
45-49 |
Kasatka |
|
50m |
29.50 |
1562 |
5 |
Ralf Dillig |
1965 |
45-49 |
Duisburger |
|
50m |
29.50 |
2980 |
6 |
Mauro Finiguerra |
1964 |
45-49 |
Lib Sport |
|
50m |
29.50 |
3768 |
7 |
Zbigniew Zubel |
1963 |
45-49 |
Slupsk |
|
50m |
29.51 |
2770 |
8 |
Massimo Cassaghi |
1965 |
45-49 |
Cinisello |
|
50m |
29.60 |
1554 |
9 |
Jan Eversen |
1965 |
45-49 |
Stader SV |
|
50m |
29.65 |
2147 |
10 |
Jörg Mennigke |
1963 |
45-49 |
Stralsund |
|
50m |
29.88 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4363 |
1 |
Jan-Erik Selin |
1965 |
45-49 |
ELFSBORG |
|
50m |
29.40 |
1637 |
2 |
Jens Henning |
1965 |
45-49 |
Limbach |
|
50m |
29.30 |
2078 |
3 |
Lothar Gabriel |
1963 |
45-49 |
Düsseldorf |
|
50m |
29.20 |
1744 |
4 |
Karl-Heinz Eberhard |
1965 |
45-49 |
Wiesbaden |
|
50m |
29.10 |
2267 |
5 |
Rainer Wittneben |
1965 |
45-49 |
Helmstedte |
|
50m |
29.05 |
267 |
6 |
Luciano Castagno |
1963 |
45-49 |
ABMN |
|
50m |
29.10 |
4333 |
7 |
Ulf-Göran Borgström |
1963 |
45-49 |
MARKARYD |
|
50m |
29.18 |
3619 |
8 |
Rolf Martin Breisnes |
1965 |
45-49 |
Sogndal IL |
|
50m |
29.25 |
2332 |
9 |
Erik Dorfeld |
1964 |
45-49 |
Dieburg |
|
50m |
29.30 |
330 |
10 |
Cid Souza |
1963 |
45-49 |
Fortaleza |
|
50m |
29.42 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4742 |
1 |
Viktor Zolotko |
1964 |
45-49 |
Gavrily4 |
|
50m |
29.00 |
4223 |
2 |
Thomas Strand |
1964 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
50m |
29.00 |
4155 |
3 |
Juerg Amman |
1965 |
45-49 |
Aarefisch |
|
50m |
29.00 |
3043 |
4 |
Marco Ciuccoli |
1963 |
45-49 |
PS Eschilo |
|
50m |
29.00 |
946 |
5 |
Marko Lysma |
1965 |
45-49 |
Cetus |
|
50m |
28.89 |
2599 |
6 |
Marco Bocchio |
1965 |
45-49 |
MONTECARLO |
|
50m |
28.91 |
3148 |
7 |
Roberto De Luca |
1964 |
45-49 |
WP Palermo |
|
50m |
29.00 |
1707 |
8 |
Juergen Peters |
1964 |
45-49 |
BSVFriesen |
|
50m |
29.00 |
266 |
9 |
Marcelo Abreu |
1962 |
45-49 |
ABMN |
|
50m |
29.00 |
3852 |
10 |
Werner Ludick |
1963 |
45-49 |
Cape Town |
|
50m |
29.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3654 |
1 |
Torbjørn Berger |
1961 |
45-49 |
Moss SK |
|
50m |
28.80 |
4302 |
2 |
Jörgen Tisell |
1961 |
45-49 |
SS04 |
|
50m |
28.75 |
487 |
3 |
Jaime Garcia Carranza |
1964 |
45-49 |
Indoor |
|
50m |
28.64 |
1559 |
4 |
Ralf Haury |
1961 |
45-49 |
NeckarTeck |
|
50m |
28.56 |
2838 |
5 |
Marco Dallatana |
1965 |
45-49 |
NC Parma |
|
50m |
28.50 |
4388 |
6 |
Göran Fält |
1963 |
45-49 |
LASS |
|
50m |
28.50 |
4567 |
7 |
Hans Bergqvist |
1961 |
45-49 |
SUNDSVALL |
|
50m |
28.60 |
1837 |
8 |
Olaf Doelz |
1965 |
45-49 |
SalachSues |
|
50m |
28.70 |
4510 |
9 |
Erik Bodén |
1965 |
45-49 |
DANDERYD |
|
50m |
28.78 |
4015 |
10 |
Farit Mukhamedyarov |
1963 |
45-49 |
Kasatka |
|
50m |
28.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3554 |
1 |
Philip Trethewie |
1965 |
45-49 |
Old Dutch |
|
50m |
28.41 |
4377 |
2 |
Stefan Svensson |
1962 |
45-49 |
LASS |
|
50m |
28.23 |
4337 |
3 |
Lars Sandberg |
1965 |
45-49 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
28.10 |
234 |
4 |
Eduardo Ferrari |
1962 |
45-49 |
ASTEL |
|
50m |
28.10 |
2538 |
5 |
Andrew Desmond |
1965 |
45-49 |
Trojan |
|
50m |
28.07 |
4636 |
6 |
Harri Mossmyr |
1962 |
45-49 |
POLISEN |
|
50m |
28.08 |
4654 |
7 |
Christer Bäck |
1964 |
45-49 |
KALMAR SS |
|
50m |
28.10 |
691 |
8 |
Mohamed El Deraa |
1964 |
45-49 |
Egypt Mas |
|
50m |
28.11 |
4479 |
9 |
Tomas Hägg |
1964 |
45-49 |
SKURU IK |
|
50m |
28.24 |
4428 |
10 |
Göran Hedbys |
1964 |
45-49 |
MKK |
|
50m |
28.48 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3437 |
1 |
Aivaras Ratkevicius |
1964 |
45-49 |
Vandenynas |
|
50m |
28.05 |
3919 |
2 |
Vladimir Lenchitskiy |
1962 |
45-49 |
Yamal Club |
|
50m |
28.01 |
2899 |
3 |
Drago Daniele |
1965 |
45-49 |
BERGAMO |
|
50m |
28.00 |
4506 |
4 |
Fredrik Hellzén |
1963 |
45-49 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
27.85 |
4299 |
5 |
Lars Hennert |
1961 |
45-49 |
SS04 |
|
50m |
27.77 |
3946 |
6 |
Sergey Skorobogatov |
1962 |
45-49 |
Neva Stars |
|
50m |
27.77 |
4265 |
7 |
Anders Bergqvist |
1965 |
45-49 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
28.00 |
2819 |
8 |
Lorenzo Piccardi |
1964 |
45-49 |
Malaspina |
|
50m |
28.00 |
273 |
9 |
Sergio Chiesa |
1964 |
45-49 |
Curitibano |
|
50m |
28.04 |
3408 |
10 |
Kuat Mukhtarov |
1962 |
45-49 |
Kazakhstan |
|
50m |
28.05 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1870 |
1 |
Jörg Oertel |
1964 |
45-49 |
SCMagdebg |
|
50m |
27.70 |
1761 |
2 |
Frank Martin |
1965 |
45-49 |
Zwickau |
|
50m |
27.56 |
4225 |
3 |
Per Gustafsson |
1964 |
45-49 |
TÄBY SIM |
|
50m |
27.50 |
3354 |
4 |
Masahito Sasaki |
1964 |
45-49 |
SUKOYAKA |
|
50m |
27.50 |
2177 |
5 |
Dietmar Klee |
1964 |
45-49 |
Saar Max |
|
50m |
27.50 |
4545 |
6 |
Torbjörn Wolffram |
1964 |
45-49 |
GÖTEBORG |
|
50m |
27.50 |
4011 |
7 |
Vladimir Fadeev |
1961 |
45-49 |
Kasatka |
|
50m |
27.50 |
3024 |
8 |
Giancarlo Ciotti |
1965 |
45-49 |
ASD Europa |
|
50m |
27.50 |
2024 |
9 |
Ingo Benneweg |
1963 |
45-49 |
SG Elbe |
|
50m |
27.64 |
2782 |
10 |
Andrea Gabellini |
1963 |
45-49 |
Maranello |
|
50m |
27.70 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3954 |
1 |
Sergey Frolov |
1964 |
45-49 |
Neva Stars |
|
50m |
27.50 |
4383 |
2 |
Hans-Peter Magnusson |
1964 |
45-49 |
LASS |
|
50m |
27.46 |
41 |
3 |
Eduardo Gardiasz |
1963 |
45-49 |
HERNANDEZ |
|
50m |
27.20 |
4772 |
4 |
Serhiy Zhykh |
1962 |
45-49 |
Lviv Euro |
|
50m |
27.20 |
1547 |
5 |
Ralf Müller |
1964 |
45-49 |
Melle 03 |
|
50m |
27.03 |
4724 |
6 |
Oleksii Borodai |
1964 |
45-49 |
Aqva |
|
50m |
27.20 |
170 |
7 |
Günter Pressl |
1963 |
45-49 |
Aktiv |
|
50m |
27.20 |
4249 |
8 |
Peter Kihlström |
1964 |
45-49 |
KARLSKO SF |
|
50m |
27.26 |
2306 |
9 |
Jens Lutschin |
1964 |
45-49 |
Leipzig |
|
50m |
27.50 |
4785 |
10 |
Stepan Delyatynskyy |
1965 |
45-49 |
Lviv Euro |
|
50m |
27.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2623 |
1 |
Fabio Ricciardi |
1965 |
45-49 |
Rapallo |
|
50m |
27.00 |
4580 |
2 |
Per-Ola Quist |
1961 |
45-49 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
27.00 |
4266 |
3 |
Torbjörn Svensk |
1964 |
45-49 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
27.00 |
4181 |
4 |
Julian Plumley |
1965 |
45-49 |
Geneve |
|
50m |
26.92 |
5026 |
5 |
Henry Bustamante Ramirez |
1965 |
45-49 |
Anzoategui |
|
50m |
26.50 |
4679 |
6 |
Niklas Bencsik |
1963 |
45-49 |
SIM ENGELH |
|
50m |
26.80 |
3705 |
7 |
Francisco Monroy |
1964 |
45-49 |
Terrazas |
|
50m |
26.95 |
4845 |
8 |
Brad Johns |
1965 |
45-49 |
Pacific NW |
|
50m |
27.00 |
2577 |
9 |
Fabio Rizzi |
1964 |
45-49 |
Tuatha De |
|
50m |
27.00 |
3089 |
10 |
Mauro Rodella |
1963 |
45-49 |
Torino |
|
50m |
27.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4059 |
1 |
Igor Markitantov |
1965 |
45-49 |
DucksCreek |
|
50m |
26.50 |
1384 |
2 |
Mike Brett |
1963 |
45-49 |
Belper |
|
50m |
26.40 |
4393 |
3 |
Mats Norlin |
1965 |
45-49 |
SKK |
|
50m |
26.29 |
205 |
4 |
Olivier Delfosse |
1963 |
45-49 |
Woluwe |
|
50m |
26.25 |
1553 |
5 |
Andreas Walter |
1962 |
45-49 |
Stader SV |
|
50m |
26.11 |
4579 |
6 |
Tomas Lindgren |
1961 |
45-49 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
26.25 |
2761 |
7 |
Mario Fasola |
1965 |
45-49 |
Cinisello |
|
50m |
26.26 |
3703 |
8 |
Gustavo Pescetto |
1964 |
45-49 |
Terrazas |
|
50m |
26.30 |
1899 |
9 |
Juergen Stinzendoerfer |
1964 |
45-49 |
Wuppertal |
|
50m |
26.50 |
2311 |
10 |
Andreas Köpping |
1961 |
45-49 |
Leipzig |
|
50m |
26.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2765 |
1 |
Stefano Bertatti |
1965 |
45-49 |
Cinisello |
|
50m |
26.00 |
3915 |
2 |
Konstantin Lyagin |
1962 |
45-49 |
Yamal Club |
|
50m |
26.00 |
3673 |
3 |
Jørgen J. Berg |
1965 |
45-49 |
Haldens SK |
|
50m |
25.80 |
1358 |
4 |
Carl Barkley |
1965 |
45-49 |
Etwall |
|
50m |
25.75 |
1158 |
5 |
Blanc Pierre |
1965 |
45-49 |
ACBB |
|
50m |
25.30 |
1153 |
6 |
Neuville Laurent |
1965 |
45-49 |
ACBB |
|
50m |
25.50 |
4131 |
7 |
Mouhamedou Diop |
1964 |
45-49 |
CNDG |
|
50m |
25.75 |
3432 |
8 |
Kaspars Pone |
1965 |
45-49 |
Kipsala |
|
50m |
25.82 |
1442 |
9 |
Mark Reynolds |
1963 |
45-49 |
Barnet |
|
50m |
26.00 |
4253 |
10 |
Gustav Foghammar |
1964 |
45-49 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
26.06 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4827 |
1 |
Michael Soderlund |
1962 |
45-49 |
Stingrays |
|
50m |
25.19 |
4662 |
2 |
Anders Haglund |
1961 |
45-49 |
TUREBERG |
|
50m |
25.13 |
535 |
3 |
Zoran Tansek |
1964 |
45-49 |
ZAGREB |
|
50m |
25.00 |
2814 |
4 |
Marco Mattia Conti |
1964 |
45-49 |
Malaspina |
|
50m |
24.90 |
4754 |
5 |
Volodymyr Tkachenko |
1965 |
45-49 |
Kiev |
|
50m |
24.22 |
958 |
6 |
Janne Virtanen |
1964 |
45-49 |
Kaleva |
|
50m |
24.79 |
2816 |
7 |
Metello Angelo Savino |
1963 |
45-49 |
Malaspina |
|
50m |
25.00 |
3921 |
8 |
Vitaliy Krasavin |
1965 |
45-49 |
Sibmasters |
|
50m |
25.10 |
4757 |
9 |
Andrii Khloptsov |
1964 |
45-49 |
Kiev |
|
50m |
25.15 |
2953 |
10 |
Gianluca Giglietti |
1961 |
45-49 |
Bastia |
|
50m |
25.20 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2498 |
1 |
Ramakanth Bhat Kemthur |
1968 |
40-44 |
Basavanagu |
|
50m |
31.00 |
2740 |
2 |
Maurizio Cancellieri |
1968 |
40-44 |
Sassari |
|
50m |
31.00 |
2789 |
3 |
Enrico Cimador |
1966 |
40-44 |
Due Ponti |
|
50m |
31.00 |
3035 |
4 |
Andrea Petretto |
1967 |
40-44 |
Atlantide |
|
50m |
31.00 |
721 |
5 |
Miguel Boscana |
1967 |
40-44 |
ESMAS |
|
50m |
31.00 |
489 |
6 |
Federico Rojas |
1970 |
40-44 |
Delfines H |
|
50m |
31.00 |
785 |
7 |
Santiago Platas |
1967 |
40-44 |
Metropole |
|
50m |
31.00 |
2709 |
8 |
Sandro Spano |
1970 |
40-44 |
Olbia |
|
50m |
31.00 |
3799 |
9 |
Fernando Mascarenhas |
1967 |
40-44 |
Leixoes |
|
50m |
31.00 |
2905 |
10 |
Piero Mascitelli |
1968 |
40-44 |
OSTIENSIS |
|
50m |
31.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3493 |
1 |
Francisco Delgado A |
1967 |
40-44 |
Sport City |
|
50m |
31.00 |
3355 |
2 |
Takashi Kamimura |
1968 |
40-44 |
EIYUKAI |
|
50m |
31.00 |
3417 |
3 |
Timur Seipilmalikov |
1969 |
40-44 |
WPC Astana |
|
50m |
31.00 |
2762 |
4 |
Massimiliano Rinco |
1966 |
40-44 |
Cinisello |
|
50m |
31.00 |
443 |
5 |
Benoit Castonguay |
1966 |
40-44 |
Quebec |
|
50m |
30.99 |
2873 |
6 |
Liberati Paolo |
1967 |
40-44 |
Bel Poggio |
|
50m |
30.99 |
2106 |
7 |
Olaf Weyrauch |
1968 |
40-44 |
Wetterau |
|
50m |
31.00 |
2939 |
8 |
Todd James Kendall |
1970 |
40-44 |
Partenope |
|
50m |
31.00 |
4859 |
9 |
Liviu Zarnovean |
1970 |
40-44 |
TRIBEACH |
|
50m |
31.00 |
2629 |
10 |
Enrico Tacchini |
1969 |
40-44 |
Rapallo |
|
50m |
31.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2874 |
1 |
Carpi Massimiliano |
1969 |
40-44 |
Bel Poggio |
|
50m |
30.99 |
4205 |
2 |
Patrick Byrd |
1968 |
40-44 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
30.94 |
1080 |
3 |
Sébastien Namy |
1968 |
40-44 |
ST SEBASTI |
|
50m |
30.90 |
3676 |
4 |
Christian Børresen |
1970 |
40-44 |
Haldens SK |
|
50m |
30.85 |
4252 |
5 |
Christopher Sandström |
1970 |
40-44 |
GUSTAVSBER |
|
50m |
30.80 |
3675 |
6 |
Rune Offerdal |
1969 |
40-44 |
Haldens SK |
|
50m |
30.82 |
4018 |
7 |
Konstantin Chaplygin |
1966 |
40-44 |
Kasatka |
|
50m |
30.90 |
4697 |
8 |
Rikard Waerme |
1966 |
40-44 |
KUNGÄLV |
|
50m |
30.90 |
2502 |
9 |
Bhushan K. M. Sudhamurthy |
1970 |
40-44 |
Basavanagu |
|
50m |
30.98 |
3620 |
10 |
Simon Augustsson |
1968 |
40-44 |
Skjetten |
|
50m |
30.99 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
5027 |
1 |
Jairo Caraballo |
1969 |
40-44 |
Anzoategui |
|
50m |
30.75 |
2882 |
2 |
Massimiliano Giacomini |
1970 |
40-44 |
G-UDINE |
|
50m |
30.75 |
4352 |
3 |
Niclas Renman |
1966 |
40-44 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
30.69 |
4394 |
4 |
Kristofer Lyberg |
1968 |
40-44 |
SKK |
|
50m |
30.62 |
2792 |
5 |
Stefano Maretti |
1970 |
40-44 |
Saronno |
|
50m |
30.50 |
389 |
6 |
Chris Cupidio |
1968 |
40-44 |
TOMS |
|
50m |
30.50 |
937 |
7 |
Sami Kähkönen |
1969 |
40-44 |
NumKis |
|
50m |
30.64 |
596 |
8 |
Eddy Krage |
1967 |
40-44 |
HELSINGØR |
|
50m |
30.75 |
640 |
9 |
Jess Brink |
1966 |
40-44 |
GSK |
|
50m |
30.75 |
4566 |
10 |
Jörgen Edin |
1970 |
40-44 |
SUNDSVALL |
|
50m |
30.78 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
138 |
1 |
Markus Prackwieser |
1968 |
40-44 |
Citynet |
|
50m |
30.50 |
4024 |
2 |
Artur Kalmetyev |
1970 |
40-44 |
Kasatka |
|
50m |
30.49 |
4726 |
3 |
Stanislav Minkovskiy |
1969 |
40-44 |
Dynamo SC |
|
50m |
30.20 |
2021 |
4 |
Stefan Stuhlmüller |
1968 |
40-44 |
Greiz |
|
50m |
30.15 |
3405 |
5 |
Dmitriy Kuznetsov |
1970 |
40-44 |
Kazakhstan |
|
50m |
30.07 |
130 |
6 |
Michael Renner |
1966 |
40-44 |
Hakoah |
|
50m |
30.10 |
4010 |
7 |
Renat Nugaybekov |
1970 |
40-44 |
Kasatka |
|
50m |
30.20 |
2012 |
8 |
Dietmar Funke |
1967 |
40-44 |
MTV Heide |
|
50m |
30.32 |
624 |
9 |
Jan Farving |
1970 |
40-44 |
AULUM |
|
50m |
30.49 |
2820 |
10 |
Andrea Zanon |
1968 |
40-44 |
SNP |
|
50m |
30.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2843 |
2 |
Enrico Spelta |
1967 |
40-44 |
CORSICO |
|
50m |
30.00 |
4156 |
3 |
Alfonso Die |
1967 |
40-44 |
Aarefisch |
|
50m |
30.00 |
3692 |
4 |
David Stekert |
1966 |
40-44 |
RK Masters |
|
50m |
30.00 |
1119 |
5 |
Nicolas Romain |
1966 |
40-44 |
COULOMMIER |
|
50m |
29.80 |
1360 |
6 |
Clive Smith |
1969 |
40-44 |
Etwall |
|
50m |
29.97 |
4861 |
7 |
Paul Gabor |
1968 |
40-44 |
TRIBEACH |
|
50m |
30.00 |
2919 |
8 |
Paolo Foschi |
1967 |
40-44 |
flaminio |
|
50m |
30.00 |
2836 |
9 |
Stefano Gobbi |
1966 |
40-44 |
NC Parma |
|
50m |
30.00 |
494 |
10 |
Juan Quiros |
1967 |
40-44 |
Delfines H |
|
50m |
30.03 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1815 |
1 |
Thomas Wappke |
1967 |
40-44 |
BerlinerTS |
|
50m |
29.73 |
4347 |
2 |
Håkan Augustsson |
1968 |
40-44 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
29.68 |
3053 |
3 |
Stefano Pilloni |
1970 |
40-44 |
Cagliari |
|
50m |
29.60 |
1083 |
4 |
Philippe Audouin |
1969 |
40-44 |
ST SEBASTI |
|
50m |
29.51 |
1424 |
5 |
Gordon Oliphant |
1970 |
40-44 |
Camden |
|
50m |
29.50 |
4008 |
6 |
Rafael Adzhigitov |
1968 |
40-44 |
Kasatka |
|
50m |
29.50 |
3781 |
7 |
Jörg Löhken |
1968 |
40-44 |
HomesPlace |
|
50m |
29.56 |
438 |
8 |
Louis Deragon |
1968 |
40-44 |
Quebec |
|
50m |
29.64 |
347 |
9 |
João Neto |
1966 |
40-44 |
Flamengo |
|
50m |
29.69 |
3866 |
10 |
Francois Jacobus Grobler |
1968 |
40-44 |
Wahoo |
|
50m |
29.75 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1714 |
1 |
Hans Meyer-Hermann |
1969 |
40-44 |
SCSeevetal |
|
50m |
29.44 |
4219 |
2 |
Tommy Eriksson |
1966 |
40-44 |
MOTALA SS |
|
50m |
29.30 |
1561 |
3 |
Stephan Bettke |
1968 |
40-44 |
Duisburger |
|
50m |
29.30 |
1734 |
4 |
Harald Hallen |
1966 |
40-44 |
Erkelenz |
|
50m |
29.07 |
4077 |
5 |
Dmitry Amosov |
1966 |
40-44 |
ButterflyP |
|
50m |
29.00 |
3902 |
6 |
Andrey Petrov |
1966 |
40-44 |
Troyka |
|
50m |
29.00 |
768 |
7 |
Javier Correa Guimerá |
1966 |
40-44 |
Metropole |
|
50m |
29.29 |
2374 |
8 |
Stephan Arndt |
1968 |
40-44 |
FrankfurtO |
|
50m |
29.30 |
1110 |
9 |
Arnaud Sterle |
1970 |
40-44 |
COULOMMIER |
|
50m |
29.34 |
1920 |
10 |
Stephan Eisner |
1966 |
40-44 |
Eilenburg |
|
50m |
29.49 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2835 |
1 |
Andrea Cozzani |
1968 |
40-44 |
NC Parma |
|
50m |
29.00 |
2652 |
2 |
Massimo Zucchini |
1966 |
40-44 |
Cortona |
|
50m |
29.00 |
3683 |
3 |
Per Henrik Engberg |
1966 |
40-44 |
Masterton |
|
50m |
28.95 |
490 |
4 |
Enzio Von-Saalfeld |
1969 |
40-44 |
Delfines H |
|
50m |
28.80 |
4307 |
5 |
Lars Axelsson |
1966 |
40-44 |
KARLSTAD |
|
50m |
28.75 |
4893 |
6 |
Timothy Taylor |
1966 |
40-44 |
Sacramento |
|
50m |
28.78 |
446 |
7 |
Rodolfo Bennewitz |
1967 |
40-44 |
Condes |
|
50m |
28.81 |
4676 |
8 |
Christer Kågström |
1966 |
40-44 |
LULEÅ SS |
|
50m |
28.98 |
2821 |
9 |
Andrea Bettin |
1970 |
40-44 |
SNP |
|
50m |
29.00 |
4237 |
10 |
Thomas Bäckman |
1966 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
29.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1606 |
1 |
Boris Schlander |
1966 |
40-44 |
REUTLINGEN |
|
50m |
28.55 |
1794 |
2 |
Olaf Andresen |
1969 |
40-44 |
FTVHamburg |
|
50m |
28.50 |
3415 |
3 |
Krasnov Vladimir |
1967 |
40-44 |
ASTANA |
|
50m |
28.49 |
2778 |
4 |
Marco Spendolini |
1968 |
40-44 |
FANUM |
|
50m |
28.40 |
2303 |
5 |
Wolfgang Nickel |
1967 |
40-44 |
Würzburg |
|
50m |
28.15 |
4499 |
6 |
Jan Lundberg |
1966 |
40-44 |
IKSU |
|
50m |
28.30 |
961 |
7 |
Christer Burman |
1968 |
40-44 |
VUS-VSS |
|
50m |
28.43 |
4076 |
8 |
Sergey Korotkov |
1967 |
40-44 |
ButterflyP |
|
50m |
28.50 |
4263 |
9 |
Michael Brinkenstjärna |
1967 |
40-44 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
28.50 |
3774 |
10 |
Fernando Ribeiro |
1966 |
40-44 |
AAC |
|
50m |
28.59 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2080 |
1 |
Thomas Saes |
1966 |
40-44 |
Möllner SV |
|
50m |
28.11 |
4341 |
2 |
Jan Johansson |
1968 |
40-44 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
28.06 |
4402 |
3 |
Peter Liljegren |
1969 |
40-44 |
MKK |
|
50m |
28.01 |
4833 |
4 |
Robert Rosell |
1970 |
40-44 |
Minnesota |
|
50m |
28.00 |
2529 |
5 |
Robert Frize |
1967 |
40-44 |
Aer Lingus |
|
50m |
27.99 |
3907 |
6 |
Igor Penchukov |
1967 |
40-44 |
Sprut |
|
50m |
28.00 |
117 |
7 |
Craig Smith |
1968 |
40-44 |
S Pirates |
|
50m |
28.00 |
2823 |
8 |
Andrea Piron |
1967 |
40-44 |
SNP |
|
50m |
28.03 |
277 |
9 |
Leopoldino Abreu |
1967 |
40-44 |
Curitibano |
|
50m |
28.10 |
4288 |
10 |
Per Göransson |
1967 |
40-44 |
UPSALA S |
|
50m |
28.15 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
968 |
1 |
Mika Meller |
1967 |
40-44 |
JUK |
|
50m |
27.90 |
4864 |
2 |
Gabriel Mitache |
1968 |
40-44 |
TRIBEACH |
|
50m |
27.80 |
3600 |
3 |
Thomas H Wikberg |
1967 |
40-44 |
Oslo IL |
|
50m |
27.74 |
3674 |
4 |
Kjetil Fjellstad |
1968 |
40-44 |
Haldens SK |
|
50m |
27.70 |
745 |
5 |
Juan A Iniesta Sevillano |
1969 |
40-44 |
Benidorm |
|
50m |
27.57 |
967 |
6 |
Jarkko Myllymäki |
1970 |
40-44 |
JUK |
|
50m |
27.63 |
4452 |
7 |
Per-Ola Nilsson |
1968 |
40-44 |
KARLSHAMN |
|
50m |
27.72 |
3146 |
8 |
Riccardo Abbate |
1966 |
40-44 |
WP Palermo |
|
50m |
27.80 |
2991 |
9 |
David Pinto |
1969 |
40-44 |
Deakker |
|
50m |
27.82 |
1586 |
10 |
Andreas Bayer |
1966 |
40-44 |
Laupheim |
|
50m |
27.95 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2841 |
1 |
Fabio Cavalli |
1967 |
40-44 |
CORSICO |
|
50m |
27.50 |
2401 |
2 |
Ralf Dauner |
1967 |
40-44 |
Niefern |
|
50m |
27.50 |
4183 |
3 |
Robert Mundschin |
1966 |
40-44 |
SC Thalwil |
|
50m |
27.50 |
4091 |
4 |
Victor Lyubavin |
1966 |
40-44 |
Pregel |
|
50m |
27.38 |
3660 |
5 |
Aril Bråten |
1966 |
40-44 |
NOR Roma |
|
50m |
27.30 |
1605 |
6 |
Armin Süssenbach |
1969 |
40-44 |
REUTLINGEN |
|
50m |
27.30 |
2565 |
7 |
Marco Betti |
1969 |
40-44 |
Livorno |
|
50m |
27.50 |
1359 |
8 |
Garry Vickers |
1968 |
40-44 |
Etwall |
|
50m |
27.50 |
3114 |
9 |
Andrea Patroncini |
1969 |
40-44 |
Vigili |
|
50m |
27.50 |
4675 |
10 |
Mikael Andreasson |
1967 |
40-44 |
LULEÅ SS |
|
50m |
27.51 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3047 |
1 |
Giancarlo Saltini |
1967 |
40-44 |
ALBATROS |
|
50m |
27.10 |
70 |
2 |
David Fielding |
1970 |
40-44 |
Brisbane N |
|
50m |
27.01 |
2180 |
3 |
Andreas Luippold |
1969 |
40-44 |
Biberach |
|
50m |
27.00 |
4293 |
4 |
Michael Atkinson |
1970 |
40-44 |
SS04 |
|
50m |
27.00 |
3751 |
5 |
Tomasz Zapalski |
1970 |
40-44 |
SOPOT |
|
50m |
27.00 |
2579 |
6 |
Davide Melli |
1968 |
40-44 |
Tuatha De |
|
50m |
27.00 |
2772 |
7 |
Maurizio Mastrorilli |
1969 |
40-44 |
ASDNapoli |
|
50m |
27.00 |
4134 |
8 |
Dusan Kravos |
1967 |
40-44 |
Aktivcek |
|
50m |
27.00 |
2925 |
9 |
Leif Janzén |
1969 |
40-44 |
Valdobbiad |
|
50m |
27.06 |
452 |
10 |
Craig Millar |
1967 |
40-44 |
Hong Kong |
|
50m |
27.27 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4495 |
1 |
Niclas Ekelund |
1970 |
40-44 |
MASS |
|
50m |
26.95 |
2813 |
2 |
Alessandro Costa |
1966 |
40-44 |
Malaspina |
|
50m |
26.91 |
4243 |
3 |
Magnus Johansson |
1970 |
40-44 |
NAUTILUS |
|
50m |
26.81 |
13 |
4 |
Guillermo Lopez |
1966 |
40-44 |
LIBERTADOR |
|
50m |
26.74 |
1095 |
5 |
Laurent Schellaert |
1966 |
40-44 |
EXOCET |
|
50m |
26.60 |
4412 |
6 |
Peter Linnander |
1969 |
40-44 |
MKK |
|
50m |
26.65 |
1817 |
7 |
Per Zwiesigk |
1967 |
40-44 |
BerlinerTS |
|
50m |
26.75 |
3440 |
8 |
Vaidotas Gumbis |
1966 |
40-44 |
ILGAPLAUKI |
|
50m |
26.90 |
2817 |
9 |
Pierfranco Belfiori |
1966 |
40-44 |
Malaspina |
|
50m |
26.95 |
1026 |
10 |
Franck Loschi |
1967 |
40-44 |
Bro |
|
50m |
27.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
161 |
1 |
Christopher Kennedy |
1968 |
40-44 |
Donau |
|
50m |
26.50 |
3058 |
2 |
Graziano Turolo |
1970 |
40-44 |
Brescia |
|
50m |
26.50 |
4413 |
3 |
Bill Strömberg |
1967 |
40-44 |
MKK |
|
50m |
26.48 |
4803 |
4 |
Steve Robling |
1970 |
40-44 |
S MAC |
|
50m |
26.30 |
5851 |
5 |
Edward Bockius |
1966 |
40-44 |
MIT |
|
50m |
26.20 |
4409 |
6 |
Henrik Jangvall |
1966 |
40-44 |
MKK |
|
50m |
26.29 |
1781 |
7 |
Wolf Gieseke |
1968 |
40-44 |
Schwäbisch |
|
50m |
26.43 |
3991 |
8 |
Ruslan Sultanov |
1969 |
40-44 |
Idel |
|
50m |
26.50 |
1921 |
9 |
Tilo Niedermanner |
1969 |
40-44 |
Eilenburg |
|
50m |
26.50 |
4226 |
10 |
Dan Anderberg |
1967 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
26.57 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2391 |
1 |
Marco Fischer |
1970 |
40-44 |
Coburg1920 |
|
50m |
26.16 |
2011 |
2 |
Kai Westensee |
1970 |
40-44 |
MTV Heide |
|
50m |
26.13 |
3083 |
3 |
Marco Poltronieri |
1968 |
40-44 |
Management |
|
50m |
26.10 |
804 |
4 |
Angel Garcia Quintana |
1970 |
40-44 |
Las Palmas |
|
50m |
26.09 |
2508 |
5 |
Maneesh Birthre |
1967 |
40-44 |
Indore |
|
50m |
26.01 |
4049 |
6 |
Alexey Kuznetsov |
1968 |
40-44 |
V.Belyaev |
|
50m |
26.02 |
886 |
7 |
Daniel Canales Ingram |
1969 |
40-44 |
MIJAS |
|
50m |
26.10 |
3588 |
8 |
Geert Wijn |
1967 |
40-44 |
Gelenberg |
|
50m |
26.11 |
2200 |
9 |
Ronald Buschhart |
1968 |
40-44 |
Waiblingen |
|
50m |
26.14 |
3484 |
10 |
Gabriel Luiscastillo |
1968 |
40-44 |
Sport City |
|
50m |
26.19 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
360 |
1 |
Frederico Padilha |
1966 |
40-44 |
Flamengo |
|
50m |
25.99 |
2994 |
2 |
Riccardo Ghetti |
1968 |
40-44 |
Ravenna |
|
50m |
25.80 |
4505 |
3 |
Peter Rosvall |
1968 |
40-44 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
25.74 |
1720 |
4 |
Heiko Krumbeck |
1967 |
40-44 |
Spok |
|
50m |
25.70 |
1498 |
5 |
Stephen Smith |
1968 |
40-44 |
Colne ASC |
|
50m |
25.58 |
4571 |
6 |
Stefan Andersson |
1970 |
40-44 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.70 |
4569 |
7 |
Tony Danielsson |
1969 |
40-44 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.70 |
5019 |
8 |
Andrew Farrell |
1970 |
40-44 |
Lauderdale |
|
50m |
25.78 |
1258 |
9 |
Olivier Durand |
1970 |
40-44 |
CN TULLE |
|
50m |
25.92 |
2477 |
10 |
Parveen Kumar Tokas |
1967 |
40-44 |
DELHI SA |
|
50m |
26.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3686 |
1 |
Mark Weldon |
1969 |
40-44 |
Mt Roskill |
|
50m |
25.50 |
3993 |
2 |
Airat Karimov |
1968 |
40-44 |
Idel |
|
50m |
25.50 |
1377 |
3 |
Iain Teaz |
1969 |
40-44 |
Glasgow |
|
50m |
25.35 |
237 |
4 |
Alexandre Boeira |
1968 |
40-44 |
Gremio |
|
50m |
25.00 |
688 |
5 |
Efrain Paredes |
1970 |
40-44 |
CDDQ |
|
50m |
24.99 |
4114 |
6 |
Ravil Nogumanov |
1968 |
40-44 |
PoseidMosc |
|
50m |
25.00 |
1901 |
7 |
Jochen Bruha |
1969 |
40-44 |
Wuppertal |
|
50m |
25.10 |
3935 |
8 |
Kuznetsov Alexey |
1968 |
40-44 |
All Stars |
|
50m |
25.50 |
4233 |
9 |
Harald Kruger |
1967 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.50 |
4962 |
10 |
Michael Sorensen |
1968 |
40-44 |
Alaska |
|
50m |
25.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2553 |
1 |
John Cunningham |
1970 |
40-44 |
Limerick |
|
50m |
24.91 |
957 |
2 |
Ari Ailio |
1969 |
40-44 |
Kaleva |
|
50m |
24.84 |
2995 |
3 |
Cristiano Baldini |
1968 |
40-44 |
Ravenna |
|
50m |
24.80 |
4674 |
4 |
Henrik Johansson Berlin |
1968 |
40-44 |
LULEÅ SS |
|
50m |
24.19 |
5015 |
5 |
Vlad Pyshnenko |
1970 |
40-44 |
ThermoSoft |
|
50m |
23.50 |
2896 |
6 |
Gialdi Massimiliano |
1968 |
40-44 |
BERGAMO |
|
50m |
23.86 |
4055 |
7 |
Predkin Vladimir |
1969 |
40-44 |
DucksCreek |
|
50m |
24.73 |
272 |
8 |
Edilson Silva Junior |
1970 |
40-44 |
Remo |
|
50m |
24.80 |
4222 |
9 |
Jan Karlsson |
1968 |
40-44 |
TÄBY SIM |
|
50m |
24.90 |
4503 |
10 |
Stefan Rosvall |
1966 |
40-44 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
24.97 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2064 |
1 |
Cord Wolkehauer |
1975 |
35-39 |
Hamburg |
|
50m |
29.80 |
2872 |
2 |
di Fulvio Valerio |
1974 |
35-39 |
Bel Poggio |
|
50m |
29.80 |
2534 |
3 |
Fred Hickey |
1971 |
35-39 |
Aer Lingus |
|
50m |
29.80 |
3723 |
4 |
Robert Woznicki |
1972 |
35-39 |
SZCZECIN |
|
50m |
29.80 |
4006 |
5 |
Albert Khusainov |
1975 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
29.77 |
519 |
6 |
Robles Sergio |
1974 |
35-39 |
Milenio |
|
50m |
29.79 |
1211 |
7 |
Lionel Perea |
1975 |
35-39 |
Seynod |
|
50m |
29.80 |
3021 |
8 |
Massimiliano Riso |
1972 |
35-39 |
CC Napoli |
|
50m |
29.80 |
2711 |
9 |
Francesco Manconi |
1973 |
35-39 |
Olbia |
|
50m |
29.80 |
3170 |
10 |
Daisuke Toba |
1972 |
35-39 |
Umeda |
|
50m |
29.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4534 |
1 |
Aleksandar Nesic |
1971 |
35-39 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.73 |
4016 |
2 |
Ruslan Maksutov |
1971 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
29.70 |
1550 |
3 |
Stefan Pfeiffer |
1974 |
35-39 |
Bodenteich |
|
50m |
29.68 |
124 |
4 |
Wolfgang Raml |
1971 |
35-39 |
Wiener SC |
|
50m |
29.61 |
2856 |
5 |
Fabio Amadio |
1975 |
35-39 |
CORSICO |
|
50m |
29.50 |
4471 |
6 |
Torgny Eriksson |
1975 |
35-39 |
SKURU IK |
|
50m |
29.54 |
3776 |
7 |
Joao Pedro Freire Matias |
1974 |
35-39 |
AAC |
|
50m |
29.64 |
2600 |
8 |
Riccardo Buffa |
1972 |
35-39 |
MONTECARLO |
|
50m |
29.70 |
1690 |
9 |
Claus Lewandowski |
1972 |
35-39 |
SSF Bonn |
|
50m |
29.72 |
2997 |
10 |
Marco Pedrini |
1974 |
35-39 |
Firenze |
|
50m |
29.75 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2828 |
1 |
Negri Paolo |
1975 |
35-39 |
Aq. Novi |
|
50m |
29.50 |
2732 |
2 |
Marco Colonna |
1975 |
35-39 |
Benfica |
|
50m |
29.50 |
2521 |
3 |
Thomas Quinn |
1973 |
35-39 |
NAC Master |
|
50m |
29.31 |
840 |
4 |
Jorge Ibañez |
1975 |
35-39 |
NADAMAS |
|
50m |
29.29 |
4271 |
5 |
Daniel Gertmo |
1973 |
35-39 |
S 77 |
|
50m |
29.25 |
2698 |
6 |
Massimo Primon |
1971 |
35-39 |
Pianeta |
|
50m |
29.27 |
2098 |
7 |
Stefan Schrank |
1973 |
35-39 |
H Einbeck |
|
50m |
29.29 |
2284 |
8 |
Andreas Voigt |
1974 |
35-39 |
Helbersdor |
|
50m |
29.40 |
342 |
9 |
Vinicius Castro Passos |
1975 |
35-39 |
Flamengo |
|
50m |
29.50 |
1049 |
10 |
L´horset Cyrille |
1975 |
35-39 |
Havrais |
|
50m |
29.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2519 |
1 |
Iman Djavaheri |
1972 |
35-39 |
Iran |
|
50m |
29.00 |
3001 |
2 |
Andrea Pagano |
1973 |
35-39 |
Firenze |
|
50m |
29.00 |
4267 |
3 |
Ola Wallberg |
1972 |
35-39 |
BOLLNÄS SS |
|
50m |
28.80 |
71 |
4 |
Adrian Hirsch |
1974 |
35-39 |
West Coast |
|
50m |
28.75 |
1097 |
5 |
Cyrille Papillon |
1973 |
35-39 |
CASCOL |
|
50m |
28.60 |
4003 |
6 |
Denis Kozlov |
1974 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
28.74 |
874 |
7 |
Sergio Margenat |
1974 |
35-39 |
Cuatro Cam |
|
50m |
28.79 |
4021 |
8 |
Vladimir Rubtsov |
1973 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
28.80 |
3042 |
9 |
Marco De Vita |
1972 |
35-39 |
PS Eschilo |
|
50m |
29.00 |
606 |
10 |
Thomas Rise Sønderskov |
1974 |
35-39 |
NEPTUN |
|
50m |
29.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2766 |
1 |
Marcello Garrapa |
1971 |
35-39 |
Cinisello |
|
50m |
28.50 |
786 |
2 |
Sergio Ortega |
1973 |
35-39 |
Metropole |
|
50m |
28.50 |
4279 |
3 |
Oskar Börjesson |
1973 |
35-39 |
S 77 |
|
50m |
28.39 |
2669 |
4 |
Matteo Rossignoli |
1974 |
35-39 |
BELLUNO |
|
50m |
28.19 |
2795 |
5 |
Malco Massoni |
1975 |
35-39 |
Saronno |
|
50m |
28.16 |
639 |
6 |
Kaj Hansen |
1974 |
35-39 |
GSK |
|
50m |
28.19 |
4208 |
7 |
Richard Nilsson |
1971 |
35-39 |
HS |
|
50m |
28.28 |
3739 |
8 |
Jacek Patera |
1971 |
35-39 |
Plywacki |
|
50m |
28.49 |
530 |
9 |
Temujin Hawkins |
1971 |
35-39 |
San Jose |
|
50m |
28.50 |
4204 |
10 |
Anders Sjögren |
1971 |
35-39 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
28.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3142 |
1 |
Michele De Benedittis |
1973 |
35-39 |
Roma flam |
|
50m |
28.02 |
2815 |
2 |
Claudio Fabbri |
1972 |
35-39 |
Malaspina |
|
50m |
28.00 |
2593 |
3 |
Fabrizio Cametti |
1972 |
35-39 |
CC Aniene |
|
50m |
28.00 |
4339 |
4 |
Jonas Petersson |
1974 |
35-39 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
28.00 |
2010 |
5 |
Jens Korth |
1975 |
35-39 |
MTV Heide |
|
50m |
27.98 |
2476 |
6 |
Chandar Prakash Tokas |
1971 |
35-39 |
DELHI SA |
|
50m |
28.00 |
3127 |
7 |
Massimiliano Dibitonto |
1971 |
35-39 |
Reggiana |
|
50m |
28.00 |
1048 |
8 |
Choisit Maxime |
1973 |
35-39 |
TOULOUSAIN |
|
50m |
28.00 |
2478 |
9 |
Rajbir Tokas |
1971 |
35-39 |
DELHI SA |
|
50m |
28.00 |
790 |
10 |
Jose M De Hoyos Rodriguez |
1973 |
35-39 |
CEI Lleida |
|
50m |
28.04 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3636 |
1 |
Bjørn Harald Olstad |
1974 |
35-39 |
Lambertset |
|
50m |
27.91 |
3622 |
2 |
Morgan Degerstrøm |
1975 |
35-39 |
Vadsø SK |
|
50m |
27.80 |
1354 |
3 |
Chris Rolle |
1974 |
35-39 |
Etwall |
|
50m |
27.78 |
1225 |
4 |
Emmanuel Cloez |
1971 |
35-39 |
Marcq |
|
50m |
27.64 |
1376 |
5 |
Alan Macintyre |
1972 |
35-39 |
Glasgow |
|
50m |
27.60 |
4531 |
6 |
Roger Andrée |
1971 |
35-39 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
27.63 |
179 |
7 |
Olivier Kalek |
1975 |
35-39 |
Brussels |
|
50m |
27.77 |
416 |
8 |
Christopher Oviatt |
1971 |
35-39 |
SilverTide |
|
50m |
27.80 |
1069 |
9 |
Daniel Lovince |
1973 |
35-39 |
CACHAN |
|
50m |
27.89 |
4500 |
10 |
Örjan Olsson |
1972 |
35-39 |
IKSU |
|
50m |
27.97 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2540 |
1 |
John Ryan |
1972 |
35-39 |
New Ross |
|
50m |
27.52 |
2548 |
2 |
Adrian O´Connor |
1972 |
35-39 |
Cork |
|
50m |
27.50 |
3468 |
3 |
Graco Morlan |
1975 |
35-39 |
Casablanca |
|
50m |
27.40 |
2779 |
4 |
Andrea Mattutini |
1975 |
35-39 |
FANUM |
|
50m |
27.33 |
2364 |
5 |
Lars Kellermann |
1974 |
35-39 |
Badenweil |
|
50m |
27.27 |
1004 |
6 |
Benvel Mathias |
1974 |
35-39 |
BRUNOY |
|
50m |
27.30 |
4335 |
7 |
Magnus Lundin |
1973 |
35-39 |
FALUN |
|
50m |
27.37 |
1307 |
8 |
Guillet Christophe |
1973 |
35-39 |
CHALLANS |
|
50m |
27.43 |
2949 |
9 |
Vittorio Mariani |
1974 |
35-39 |
Bastia |
|
50m |
27.50 |
2561 |
10 |
Pierandrea Dall´Acqua |
1974 |
35-39 |
Treviso |
|
50m |
27.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4278 |
1 |
Johan Meurling |
1973 |
35-39 |
S 77 |
|
50m |
27.22 |
2663 |
2 |
Marco Turrina |
1974 |
35-39 |
AS Sogeis |
|
50m |
27.16 |
3486 |
3 |
Rodrigo De Los Cobos |
1975 |
35-39 |
Sport City |
|
50m |
27.01 |
2861 |
4 |
Andrea Liberati |
1971 |
35-39 |
Padovani |
|
50m |
27.00 |
1835 |
5 |
Alois Riedl |
1975 |
35-39 |
Burghausen |
|
50m |
26.80 |
2051 |
6 |
Timo Ruppel |
1974 |
35-39 |
WVWunstorf |
|
50m |
27.00 |
1025 |
7 |
Raphael Mathon |
1973 |
35-39 |
Bro |
|
50m |
27.00 |
4487 |
8 |
Dennis Wikström |
1971 |
35-39 |
SK ÄGIR |
|
50m |
27.15 |
1068 |
9 |
Hervé Dugachard |
1974 |
35-39 |
CACHAN |
|
50m |
27.17 |
307 |
10 |
Jose Moura |
1974 |
35-39 |
PINHEIROS |
|
50m |
27.27 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4935 |
1 |
Michael Tartaglione |
1971 |
35-39 |
GAJA |
|
50m |
26.79 |
1002 |
2 |
Sanchez Patrice |
1973 |
35-39 |
BRUNOY |
|
50m |
26.70 |
1070 |
3 |
Ludovic Fressier |
1972 |
35-39 |
CACHAN |
|
50m |
26.55 |
134 |
4 |
Christian Speckbacher |
1973 |
35-39 |
Citynet |
|
50m |
26.50 |
4395 |
5 |
Per Helgesson |
1972 |
35-39 |
SKK |
|
50m |
26.46 |
1046 |
6 |
Philippe De Martini |
1971 |
35-39 |
Herblay |
|
50m |
26.46 |
2687 |
7 |
Lorenzo Idi |
1973 |
35-39 |
ONDABLU |
|
50m |
26.51 |
719 |
8 |
David Llanos |
1975 |
35-39 |
Isabel II |
|
50m |
26.57 |
516 |
9 |
Weisleder Rodney |
1971 |
35-39 |
Milenio |
|
50m |
26.72 |
2867 |
10 |
Andrea Fileccia |
1971 |
35-39 |
S Giuliano |
|
50m |
26.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1631 |
1 |
Harald Duesberg |
1973 |
35-39 |
Dortmund |
|
50m |
26.40 |
3839 |
2 |
Gary Hall |
1972 |
35-39 |
RSAPhoenix |
|
50m |
26.20 |
5860 |
3 |
Adam Carroll |
1971 |
35-39 |
RK Masters |
|
50m |
26.05 |
2511 |
4 |
Sharad Patel |
1972 |
35-39 |
Indore |
|
50m |
26.01 |
2583 |
5 |
Emiliano Caprioli |
1972 |
35-39 |
Tuatha De |
|
50m |
26.00 |
4019 |
6 |
Shamil Zakirov |
1973 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
26.01 |
1717 |
7 |
Blaschta Torsten |
1973 |
35-39 |
Spok |
|
50m |
26.03 |
4262 |
8 |
Fredrik Pålsson |
1975 |
35-39 |
SK LAXEN |
|
50m |
26.17 |
4017 |
9 |
Sergey Vasilyev |
1971 |
35-39 |
Kasatka |
|
50m |
26.30 |
3589 |
10 |
Marcel van Winssen |
1971 |
35-39 |
Gelenberg |
|
50m |
26.41 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
447 |
1 |
Victor R Nilo Poyanco |
1974 |
35-39 |
Stadio |
|
50m |
26.00 |
4657 |
2 |
Niclas Ohman |
1974 |
35-39 |
FAGERSTA |
|
50m |
25.93 |
4771 |
3 |
Oleksandr Syrbu |
1972 |
35-39 |
Lviv Euro |
|
50m |
25.80 |
209 |
4 |
Balancier Pascal |
1974 |
35-39 |
Woluwe |
|
50m |
25.74 |
550 |
5 |
Petr Gregor |
1973 |
35-39 |
Bruntal |
|
50m |
25.70 |
2369 |
6 |
Marco Meissner |
1972 |
35-39 |
FrankfurtO |
|
50m |
25.72 |
2575 |
7 |
Ettore Ansaloni |
1973 |
35-39 |
Tuatha De |
|
50m |
25.80 |
2002 |
8 |
Igor Misovic |
1975 |
35-39 |
PoseidonAs |
|
50m |
25.90 |
3844 |
9 |
Kieren Jon Lawrenson |
1974 |
35-39 |
East Coast |
|
50m |
25.93 |
2608 |
10 |
Stefano Cascio |
1973 |
35-39 |
Sambenede |
|
50m |
26.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4942 |
1 |
Mark Glass |
1974 |
35-39 |
Dallas |
|
50m |
25.52 |
4756 |
2 |
Volodymyr Krasykov |
1973 |
35-39 |
Kiev |
|
50m |
25.50 |
4677 |
3 |
Thomas Lundberg |
1971 |
35-39 |
KARLSKRONA |
|
50m |
25.40 |
350 |
4 |
Alberto Motta |
1973 |
35-39 |
Flamengo |
|
50m |
24.96 |
3893 |
5 |
Sergey Firichenko |
1973 |
35-39 |
Troyka |
|
50m |
24.80 |
250 |
6 |
Rafael Weibert Fonseca |
1973 |
35-39 |
MAC-NINA |
|
50m |
24.93 |
4788 |
7 |
Igor Shchotkin |
1972 |
35-39 |
Lviv Euro |
|
50m |
25.30 |
4061 |
8 |
Ivan Agarkov |
1974 |
35-39 |
Moscow |
|
50m |
25.50 |
3890 |
9 |
Boris Konkin |
1971 |
35-39 |
43 REGION |
|
50m |
25.50 |
4231 |
10 |
Hans Roosmark |
1971 |
35-39 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.69 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4758 |
1 |
Sergii Golub |
1972 |
35-39 |
Kiev |
|
50m |
24.70 |
2879 |
2 |
Davide Stell |
1973 |
35-39 |
Busto |
|
50m |
24.37 |
2310 |
3 |
Sven Guske |
1973 |
35-39 |
Leipzig |
|
50m |
24.00 |
5848 |
4 |
Leonardo Ribas-Gomes |
1974 |
35-39 |
Borges |
|
50m |
23.81 |
2251 |
5 |
Timo Nolte |
1973 |
35-39 |
WF Hannove |
|
50m |
23.11 |
355 |
6 |
Claudio Motta |
1975 |
35-39 |
Flamengo |
|
50m |
23.50 |
319 |
7 |
Mauro Tozzi Netto |
1972 |
35-39 |
PINHEIROS |
|
50m |
23.90 |
681 |
8 |
Thor Anders Kilen |
1975 |
35-39 |
U.S.G |
|
50m |
24.25 |
3193 |
9 |
Tatsuaki Shirata |
1974 |
35-39 |
GOLD RUSH |
|
50m |
24.50 |
4107 |
10 |
Anton Zaykov |
1971 |
35-39 |
PoseidMosc |
|
50m |
24.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
3419 |
4 |
Viktor Kan |
1978 |
30-34 |
WPC Astana |
|
50m |
28.80 |
4712 |
5 |
Nurettin Ünal |
1979 |
30-34 |
Galatasara |
|
50m |
28.80 |
2537 |
6 |
Shane Gibney |
1978 |
30-34 |
Trojan |
|
50m |
28.80 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
5052 |
2 |
Jairo Peluffo |
1980 |
30-34 |
Galenos |
|
50m |
28.80 |
2675 |
3 |
Marco Mazzitelli |
1978 |
30-34 |
Camogli |
|
50m |
28.80 |
2998 |
4 |
Claudio Novello |
1976 |
30-34 |
Firenze |
|
50m |
28.80 |
1446 |
5 |
Adam Freer |
1977 |
30-34 |
Barnet |
|
50m |
28.80 |
3418 |
6 |
Margarita Yaganova |
1979 |
30-34 |
WPC Astana |
|
50m |
28.80 |
2769 |
7 |
Gianfranco Negri |
1976 |
30-34 |
Cinisello |
|
50m |
28.80 |
4328 |
8 |
Anders Jorlin |
1976 |
30-34 |
BLÅ SIM&HO |
|
50m |
28.80 |
4711 |
9 |
Nurettin Unal |
1979 |
30-34 |
Galatasara |
|
50m |
28.80 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
4020 |
1 |
Rail Galiev |
1978 |
30-34 |
Kasatka |
|
50m |
28.75 |
3778 |
2 |
Ricardo Silvestre |
1979 |
30-34 |
CNLA |
|
50m |
28.75 |
3710 |
3 |
Maciej Kopka |
1978 |
30-34 |
WARTA |
|
50m |
28.70 |
795 |
4 |
Hector Peris Correa |
1976 |
30-34 |
Castalia |
|
50m |
28.58 |
2651 |
5 |
Marco Mencacci |
1976 |
30-34 |
Cortona |
|
50m |
28.50 |
4872 |
6 |
Thomas Schmall |
1977 |
30-34 |
Southern |
|
50m |
28.58 |
2657 |
7 |
Gava Gianpaolo |
1980 |
30-34 |
Nottoli |
|
50m |
28.65 |
4490 |
8 |
Martijn Caarls |
1976 |
30-34 |
SK ÄGIR |
|
50m |
28.75 |
465 |
9 |
Brian Goldberg |
1977 |
30-34 |
Hong Kong |
|
50m |
28.75 |
4556 |
10 |
Kieran Griffin |
1979 |
30-34 |
GÖTEBORG |
|
50m |
28.76 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3574 |
1 |
Pieter Ponne |
1976 |
30-34 |
Heerenveen |
|
50m |
28.50 |
738 |
2 |
Javier Navalon |
1980 |
30-34 |
CN Madrid |
|
50m |
28.39 |
3128 |
3 |
Luca Passeri |
1976 |
30-34 |
Reggiana |
|
50m |
28.30 |
2520 |
4 |
Hugh O Connor |
1977 |
30-34 |
NAC Master |
|
50m |
28.22 |
1116 |
5 |
Alexandre Leininger |
1980 |
30-34 |
COULOMMIER |
|
50m |
28.16 |
358 |
6 |
Paulo Monteiro Jr. |
1977 |
30-34 |
Flamengo |
|
50m |
28.22 |
1067 |
7 |
Jean-Christophe Suire |
1978 |
30-34 |
CACHAN |
|
50m |
28.23 |
1252 |
8 |
Arnaud Roffe |
1980 |
30-34 |
USTHayange |
|
50m |
28.33 |
207 |
9 |
Vincent Guillaume |
1976 |
30-34 |
Woluwe |
|
50m |
28.50 |
2466 |
10 |
Andras Schonek |
1977 |
30-34 |
Fortuna |
|
50m |
28.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2886 |
1 |
Alberto Toneatto |
1976 |
30-34 |
G-UDINE |
|
50m |
28.10 |
1362 |
2 |
Bahram Benisi |
1978 |
30-34 |
Bletchly |
|
50m |
28.05 |
4247 |
3 |
Per Markusson |
1978 |
30-34 |
HERRLJUNGA |
|
50m |
28.02 |
2361 |
4 |
Andreas Böhm |
1978 |
30-34 |
Potsdamer |
|
50m |
28.00 |
1790 |
5 |
Thomas Bahr |
1977 |
30-34 |
FTVHamburg |
|
50m |
28.00 |
2775 |
6 |
Alessandro Nardinocchi |
1978 |
30-34 |
FANUM |
|
50m |
28.00 |
2903 |
7 |
Andrea Falardi |
1977 |
30-34 |
OSTIENSIS |
|
50m |
28.00 |
3535 |
8 |
Gino Martijn |
1979 |
30-34 |
Roermondse |
|
50m |
28.03 |
2207 |
9 |
Sascha Sauer |
1979 |
30-34 |
WSSV |
|
50m |
28.06 |
3816 |
10 |
Nuno Antunes |
1978 |
30-34 |
Leiria |
|
50m |
28.10 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2847 |
1 |
Claudio Minelli |
1980 |
30-34 |
CORSICO |
|
50m |
28.00 |
1961 |
2 |
Christian Gerken |
1977 |
30-34 |
Vegesack |
|
50m |
28.00 |
2446 |
3 |
Roland Sándor |
1980 |
30-34 |
Vaci Vizmu |
|
50m |
27.80 |
2633 |
4 |
Samuel Campani |
1976 |
30-34 |
TRICOLORE |
|
50m |
27.70 |
4745 |
5 |
Dmytro Gunjko |
1980 |
30-34 |
Kiev |
|
50m |
27.55 |
4378 |
6 |
Doman Maciejko |
1977 |
30-34 |
LASS |
|
50m |
27.59 |
3804 |
7 |
Nuno Guerra |
1977 |
30-34 |
Leixoes |
|
50m |
27.79 |
2035 |
8 |
Kevin Wedekind |
1980 |
30-34 |
BSVMedizin |
|
50m |
27.80 |
20 |
9 |
Diego Tricárico |
1977 |
30-34 |
JOCKEY BA |
|
50m |
28.00 |
2889 |
10 |
Enrico Gaoni |
1977 |
30-34 |
Tm Marche |
|
50m |
28.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2774 |
1 |
Stefano Camilli Meletani |
1978 |
30-34 |
FANUM |
|
50m |
27.50 |
2046 |
2 |
Jens Austermann |
1976 |
30-34 |
SSV Lahr |
|
50m |
27.37 |
3575 |
3 |
Kars Luttik |
1978 |
30-34 |
Alkmaar |
|
50m |
27.30 |
523 |
4 |
Jose Ignacio Rodriguez |
1977 |
30-34 |
Milenio |
|
50m |
27.23 |
954 |
5 |
Raino Nieminen |
1979 |
30-34 |
HeiI |
|
50m |
27.18 |
857 |
6 |
Luis M Sanchez Gutierrez |
1977 |
30-34 |
Jerez |
|
50m |
27.21 |
3594 |
7 |
Petter Koch |
1980 |
30-34 |
Modum SK |
|
50m |
27.28 |
1162 |
8 |
Rodolphe Franchet |
1976 |
30-34 |
Chauvigny |
|
50m |
27.34 |
1800 |
9 |
Martin Kessler |
1976 |
30-34 |
SG Glems |
|
50m |
27.50 |
2591 |
10 |
Paolo Baragatti |
1979 |
30-34 |
CC Aniene |
|
50m |
27.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2217 |
1 |
André Borries |
1980 |
30-34 |
Ostring 93 |
|
50m |
27.08 |
2673 |
2 |
Marco Bozzo |
1978 |
30-34 |
Camogli |
|
50m |
27.00 |
2676 |
3 |
Fabrizio Ginocchio |
1976 |
30-34 |
Camogli |
|
50m |
27.00 |
314 |
4 |
Rodrigo Botequio DeMoraes |
1977 |
30-34 |
PINHEIROS |
|
50m |
27.00 |
3103 |
5 |
Davide Nebiolo |
1980 |
30-34 |
Derthona |
|
50m |
27.00 |
2853 |
6 |
Marcello Ciancetti |
1979 |
30-34 |
CORSICO |
|
50m |
27.00 |
3134 |
7 |
Federico Di Cola |
1977 |
30-34 |
TREVIGLIO |
|
50m |
27.00 |
4867 |
8 |
Sean Dowling |
1978 |
30-34 |
TRIBEACH |
|
50m |
27.00 |
4915 |
9 |
Joseph Trapp |
1980 |
30-34 |
Air Force |
|
50m |
27.00 |
1032 |
10 |
Eric Stoffel |
1980 |
30-34 |
CN OSTWALD |
|
50m |
27.11 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2650 |
1 |
Alessandro D´Oppido |
1978 |
30-34 |
Cortona |
|
50m |
27.00 |
4025 |
2 |
Alexander Belousov |
1979 |
30-34 |
Kasatka |
|
50m |
26.90 |
4678 |
3 |
Per Ekwall |
1979 |
30-34 |
SIM ENGELH |
|
50m |
26.90 |
4469 |
4 |
Fredrik Fordén |
1977 |
30-34 |
SKURU IK |
|
50m |
26.88 |
1248 |
5 |
Christophe Le Roux |
1977 |
30-34 |
Trappes |
|
50m |
26.64 |
796 |
6 |
Juan Luis Castello Piquer |
1977 |
30-34 |
Castalia |
|
50m |
26.81 |
1231 |
7 |
Julien Lamy |
1980 |
30-34 |
Marcq |
|
50m |
26.88 |
3833 |
8 |
Radu Claudiu |
1976 |
30-34 |
Napoca |
|
50m |
26.90 |
1093 |
9 |
Julien Marignier |
1978 |
30-34 |
Alencon |
|
50m |
26.95 |
4501 |
10 |
Anders Somstedt |
1979 |
30-34 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
27.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1467 |
1 |
John Major |
1979 |
30-34 |
S Hunsley |
|
50m |
26.60 |
1414 |
2 |
Ben Bradley |
1980 |
30-34 |
Maidenehad |
|
50m |
26.50 |
3565 |
3 |
Dennis van Beek |
1978 |
30-34 |
ZVDO´74 |
|
50m |
26.44 |
2030 |
4 |
Markus Wünsch |
1976 |
30-34 |
STChemnitz |
|
50m |
26.30 |
5044 |
5 |
Argenis Rojas |
1978 |
30-34 |
UCV |
|
50m |
26.20 |
965 |
6 |
Matti Seuri |
1979 |
30-34 |
FrY |
|
50m |
26.26 |
4966 |
7 |
John Lindstrom |
1978 |
30-34 |
Illinois |
|
50m |
26.41 |
818 |
8 |
Francisco J. Aledo M-I |
1979 |
30-34 |
CARTAGONOV |
|
50m |
26.49 |
4274 |
9 |
Weine Högberg |
1978 |
30-34 |
S 77 |
|
50m |
26.57 |
1807 |
10 |
Thomas Hoeppner |
1977 |
30-34 |
SG Glems |
|
50m |
26.60 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3074 |
1 |
Roberto Zatti |
1979 |
30-34 |
Bonelli |
|
50m |
26.02 |
3524 |
2 |
Bas van den Nouwelant |
1980 |
30-34 |
Vlaardinge |
|
50m |
26.01 |
253 |
3 |
Luiz Carlos F. Martins |
1980 |
30-34 |
MAC-NINA |
|
50m |
26.00 |
482 |
4 |
Mauricio Calderon |
1980 |
30-34 |
Indoor |
|
50m |
25.97 |
3716 |
5 |
Armin Hummel |
1978 |
30-34 |
KS Neptun |
|
50m |
25.80 |
1001 |
6 |
Joni Penttinen |
1980 |
30-34 |
GPolare |
|
50m |
25.84 |
4425 |
7 |
Jonas Falk |
1979 |
30-34 |
MKK |
|
50m |
25.97 |
4403 |
8 |
Mattias Ohlin |
1978 |
30-34 |
MKK |
|
50m |
26.00 |
1716 |
9 |
Brichta Robert |
1979 |
30-34 |
Spok |
|
50m |
26.01 |
1075 |
10 |
Benjamin Bruneau |
1980 |
30-34 |
RHODIA |
|
50m |
26.13 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1432 |
1 |
Richard Bradford |
1979 |
30-34 |
Stourbridg |
|
50m |
25.71 |
225 |
2 |
Luciano L D´agostini |
1976 |
30-34 |
Borges |
|
50m |
25.66 |
2094 |
3 |
Thomas Haemmer |
1978 |
30-34 |
NeptunKie |
|
50m |
25.51 |
2404 |
4 |
Torsten Scholz |
1979 |
30-34 |
WF Hannove |
|
50m |
25.38 |
648 |
5 |
Aleks Danmark |
1977 |
30-34 |
AALBORG |
|
50m |
25.28 |
4041 |
6 |
Andrey Sidelev |
1976 |
30-34 |
BlackSepia |
|
50m |
25.35 |
4404 |
7 |
Ola Fagerstrand |
1977 |
30-34 |
MKK |
|
50m |
25.49 |
852 |
8 |
German Alcala Ordoñez |
1978 |
30-34 |
Jerez |
|
50m |
25.56 |
1484 |
9 |
Jason Liong |
1976 |
30-34 |
Ealing |
|
50m |
25.69 |
2679 |
10 |
Alberto Cassol |
1978 |
30-34 |
ONDABLU |
|
50m |
25.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3008 |
1 |
Nicola Tacconi |
1980 |
30-34 |
Firenze |
|
50m |
25.00 |
1321 |
2 |
Besson Rémi |
1980 |
30-34 |
Rquebrune |
|
50m |
25.00 |
3825 |
3 |
Retezan Remus |
1976 |
30-34 |
Resita |
|
50m |
25.00 |
502 |
4 |
Alejandro Dada |
1980 |
30-34 |
CAAR |
|
50m |
24.84 |
4434 |
5 |
Carlos Moran |
1976 |
30-34 |
SK NEPTUN |
|
50m |
24.80 |
2706 |
6 |
William Careddu |
1977 |
30-34 |
Olbia |
|
50m |
24.80 |
4002 |
7 |
Ayrat Gazimov |
1980 |
30-34 |
Kasatka |
|
50m |
24.94 |
1956 |
8 |
Alexander Bergenthal |
1980 |
30-34 |
Hamm |
|
50m |
25.00 |
453 |
9 |
Philip Sohmen |
1978 |
30-34 |
Hong Kong |
|
50m |
25.00 |
4720 |
10 |
Andriy Proskura |
1978 |
30-34 |
Krystal |
|
50m |
25.15 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2909 |
1 |
Massimiliano Quagliani |
1978 |
30-34 |
Tuscolano |
|
50m |
24.78 |
2063 |
2 |
Volker Windeck |
1978 |
30-34 |
Hamburg |
|
50m |
24.70 |
609 |
3 |
Jonathan Ahm |
1978 |
30-34 |
GENTOFTE |
|
50m |
24.43 |
2408 |
4 |
Stephan Kunzelmann |
1978 |
30-34 |
WF Hannove |
|
50m |
24.33 |
1268 |
5 |
Adrian Visinescu |
1976 |
30-34 |
THIONVILLO |
|
50m |
24.20 |
1573 |
6 |
Dominik Poethen |
1980 |
30-34 |
Stadtwerke |
|
50m |
24.22 |
1977 |
7 |
Holger Ladenthin |
1979 |
30-34 |
Hannover |
|
50m |
24.39 |
3601 |
8 |
Fredrik Jensen |
1977 |
30-34 |
Oslo IL |
|
50m |
24.49 |
717 |
9 |
Emilio beltran Diaz |
1977 |
30-34 |
Isabel II |
|
50m |
24.78 |
3677 |
10 |
Håkon Skaarud Karlsen |
1979 |
30-34 |
Varg, IL |
|
50m |
24.79 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
279 |
1 |
Flavio Mildemberg |
1979 |
30-34 |
Curitibano |
|
50m |
24.11 |
3823 |
2 |
Ioan Stefan Gherghel |
1978 |
30-34 |
Resita |
|
50m |
24.00 |
249 |
3 |
Leandro Kenzo-Okuda |
1978 |
30-34 |
MAC-NINA |
|
50m |
23.90 |
907 |
4 |
Danil Haustov |
1980 |
30-34 |
NRK |
|
50m |
23.58 |
4259 |
5 |
Mathias Hageneier |
1980 |
30-34 |
SK LAXEN |
|
50m |
22.91 |
2544 |
6 |
Botond Solymossy |
1980 |
30-34 |
Westwood |
|
50m |
23.37 |
4744 |
7 |
Oleg Lisogor |
1979 |
30-34 |
Kiev |
|
50m |
23.70 |
3102 |
8 |
Michele Galvagno |
1978 |
30-34 |
Derthona |
|
50m |
24.00 |
182 |
9 |
Didier Vanlancker |
1978 |
30-34 |
Nivelles |
|
50m |
24.07 |
2794 |
10 |
Matteo Mattacchione |
1978 |
30-34 |
Saronno |
|
50m |
24.16 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1113 |
3 |
Sebastien Agnolin |
1984 |
25-29 |
COULOMMIER |
|
50m |
28.20 |
2710 |
4 |
Simone Cerqua |
1981 |
25-29 |
Olbia |
|
50m |
28.20 |
275 |
5 |
Gustavo Ferreira |
1981 |
25-29 |
Curitibano |
|
50m |
28.20 |
3013 |
6 |
Simone Vaccani |
1981 |
25-29 |
Ispra |
|
50m |
28.20 |
802 |
7 |
Arturo Vera Campanalunga |
1983 |
25-29 |
Las Palmas |
|
50m |
28.20 |
2585 |
8 |
Marco Marani |
1981 |
25-29 |
CC Aniene |
|
50m |
28.20 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3719 |
1 |
Marcin Login |
1984 |
25-29 |
SZCZECIN |
|
50m |
28.20 |
125 |
2 |
Viktor Konakovsky |
1985 |
25-29 |
HAK |
|
50m |
28.20 |
4350 |
3 |
Patrick Josefsson |
1982 |
25-29 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
28.19 |
493 |
4 |
Alexander Kaune |
1983 |
25-29 |
Delfines H |
|
50m |
28.18 |
2982 |
5 |
Sergio Dolei |
1981 |
25-29 |
Catania |
|
50m |
28.09 |
51 |
6 |
James Wright |
1982 |
25-29 |
NorthSydne |
|
50m |
28.10 |
2503 |
7 |
Anil Kumar Sulagiah Ashok |
1981 |
25-29 |
Basavanagu |
|
50m |
28.18 |
185 |
8 |
Laurent Deroo |
1983 |
25-29 |
CHTHN |
|
50m |
28.20 |
184 |
9 |
Vincent Joskin |
1985 |
25-29 |
CHTHN |
|
50m |
28.20 |
3593 |
10 |
Audun Nilsen |
1983 |
25-29 |
Modum SK |
|
50m |
28.20 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2845 |
1 |
Daniele Salamone |
1983 |
25-29 |
CORSICO |
|
50m |
28.00 |
2649 |
2 |
Federico Villanacci |
1983 |
25-29 |
Cortona |
|
50m |
28.00 |
2504 |
3 |
Sulagiah Ashok Anil Kumar |
1981 |
25-29 |
Basavanagu |
|
50m |
28.00 |
2169 |
4 |
Dirk Dillenkofer |
1984 |
25-29 |
Saar Max |
|
50m |
28.00 |
4680 |
5 |
Daniel Snygg |
1982 |
25-29 |
SIM ENGELH |
|
50m |
27.91 |
4417 |
6 |
Julius Kratzer |
1982 |
25-29 |
MKK |
|
50m |
27.98 |
2501 |
7 |
Pruthvi Srinivas |
1982 |
25-29 |
Basavanagu |
|
50m |
28.00 |
2791 |
8 |
Claudio Licciulli |
1983 |
25-29 |
Saronno |
|
50m |
28.00 |
2610 |
9 |
Antonio Capocasa |
1981 |
25-29 |
Sambenede |
|
50m |
28.00 |
1085 |
10 |
Jérémy Moriniere-ngoc |
1981 |
25-29 |
ST SEBASTI |
|
50m |
28.04 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1588 |
1 |
Holger Wiest |
1981 |
25-29 |
Laupheim |
|
50m |
27.85 |
2062 |
2 |
Manuel Siegert |
1983 |
25-29 |
Hamburg |
|
50m |
27.80 |
4430 |
3 |
Twaha Ali |
1984 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
50m |
27.71 |
873 |
4 |
Pablo García |
1982 |
25-29 |
Cuatro Cam |
|
50m |
27.56 |
780 |
5 |
Pablo López Busón |
1983 |
25-29 |
Metropole |
|
50m |
27.52 |
3618 |
6 |
Jørgen Gallis |
1985 |
25-29 |
Tønsberg |
|
50m |
27.56 |
740 |
7 |
Rafael Pacheco |
1983 |
25-29 |
CN Madrid |
|
50m |
27.60 |
1306 |
8 |
Bodet Arnaud |
1984 |
25-29 |
CHALLANS |
|
50m |
27.77 |
1336 |
9 |
Benjamin Cazin |
1984 |
25-29 |
Franconvil |
|
50m |
27.81 |
3014 |
10 |
Simone Coronin |
1981 |
25-29 |
Ispra |
|
50m |
27.90 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
288 |
1 |
Alan Magalhães |
1985 |
25-29 |
Planet Spo |
|
50m |
27.50 |
3088 |
2 |
Andrea Lupo |
1983 |
25-29 |
Torino |
|
50m |
27.50 |
2032 |
3 |
Sven Forth |
1983 |
25-29 |
BSVMedizin |
|
50m |
27.41 |
966 |
4 |
Mika Silvennoinen |
1984 |
25-29 |
FrY |
|
50m |
27.37 |
2680 |
5 |
Francesco D´isep |
1982 |
25-29 |
ONDABLU |
|
50m |
27.31 |
3592 |
6 |
Jarle Stærkebye Ødegård |
1982 |
25-29 |
Modum SK |
|
50m |
27.36 |
1320 |
7 |
Amari Julien |
1982 |
25-29 |
JeanneDArc |
|
50m |
27.40 |
741 |
8 |
Ryohei Ueta |
1985 |
25-29 |
CN Madrid |
|
50m |
27.42 |
1587 |
9 |
Martin Dangelmayr |
1982 |
25-29 |
Laupheim |
|
50m |
27.50 |
2186 |
10 |
Christian Wald |
1983 |
25-29 |
Homburger |
|
50m |
27.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3115 |
1 |
Filippo Ligabue |
1983 |
25-29 |
Vigili |
|
50m |
27.30 |
2497 |
2 |
Krishna Nandan Ananth |
1985 |
25-29 |
Basavanagu |
|
50m |
27.18 |
3763 |
3 |
Jacek Szymczyk |
1981 |
25-29 |
Warsaw |
|
50m |
27.11 |
2256 |
4 |
Cjell Feilhaber |
1981 |
25-29 |
Helmstedte |
|
50m |
27.10 |
172 |
5 |
Michael Brandl |
1981 |
25-29 |
USC Traun |
|
50m |
27.06 |
2500 |
6 |
Ujrebail Venkatraj Bhat |
1983 |
25-29 |
Basavanagu |
|
50m |
27.08 |
4390 |
7 |
Henrik Stenberg |
1982 |
25-29 |
SKK |
|
50m |
27.10 |
4583 |
8 |
Peter Wikander |
1984 |
25-29 |
KSLS |
|
50m |
27.12 |
2127 |
9 |
Thorben Hamann |
1983 |
25-29 |
Segeberg |
|
50m |
27.20 |
4284 |
10 |
Samuel Bengtson |
1982 |
25-29 |
UMEÅ SS |
|
50m |
27.31 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
877 |
1 |
Antonio Ramirez Asensio |
1983 |
25-29 |
Barcelona |
|
50m |
27.02 |
1293 |
2 |
Thomas Ladent |
1985 |
25-29 |
BELLEGARDE |
|
50m |
27.00 |
2592 |
3 |
Dario Romano |
1984 |
25-29 |
CC Aniene |
|
50m |
27.00 |
2922 |
4 |
Alessandro V. Vasquez |
1983 |
25-29 |
Acquambien |
|
50m |
26.98 |
1111 |
5 |
Corentin Labranche |
1984 |
25-29 |
COULOMMIER |
|
50m |
26.83 |
2111 |
6 |
Björn Fuchs |
1983 |
25-29 |
Letmathe |
|
50m |
26.83 |
187 |
7 |
Sylvain Faticoni |
1983 |
25-29 |
CHTHN |
|
50m |
27.00 |
3133 |
8 |
Marco Pontoglio |
1981 |
25-29 |
TREVIGLIO |
|
50m |
27.00 |
2921 |
9 |
Marco Sfriso |
1984 |
25-29 |
Acquambien |
|
50m |
27.00 |
649 |
10 |
Martin Hansen |
1984 |
25-29 |
AALBORG |
|
50m |
27.04 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
3529 |
1 |
Martijn Giezen |
1985 |
25-29 |
Montferlan |
|
50m |
26.73 |
4439 |
2 |
Nils Zätterström |
1981 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
50m |
26.65 |
1448 |
3 |
Scott Nelson |
1984 |
25-29 |
Severnside |
|
50m |
26.52 |
2318 |
4 |
Thomas Moschke |
1985 |
25-29 |
Dresdner |
|
50m |
26.50 |
2287 |
5 |
Robert Keil |
1985 |
25-29 |
PoseidonBe |
|
50m |
26.50 |
3116 |
6 |
Stefano Bonacini |
1982 |
25-29 |
Vigili |
|
50m |
26.50 |
1801 |
7 |
Henning Hayn |
1981 |
25-29 |
SG Glems |
|
50m |
26.51 |
646 |
8 |
Kris Kristensen |
1985 |
25-29 |
AALBORG |
|
50m |
26.60 |
4344 |
9 |
Henrik Åkerberg |
1983 |
25-29 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
26.73 |
645 |
10 |
Bjørn Selvejer Sørensen |
1985 |
25-29 |
AALBORG |
|
50m |
26.80 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2744 |
1 |
Marco Lazzari |
1984 |
25-29 |
San Marino |
|
50m |
26.50 |
1361 |
2 |
Philip Eccles |
1982 |
25-29 |
Hoylake |
|
50m |
26.40 |
158 |
3 |
Daniel Ossmann |
1982 |
25-29 |
WSV Spar |
|
50m |
26.35 |
3497 |
4 |
Omar Huerta |
1983 |
25-29 |
Mexico |
|
50m |
26.05 |
1077 |
5 |
Romain Leparoux |
1984 |
25-29 |
ST SEBASTI |
|
50m |
26.03 |
1521 |
6 |
Stephen Barton |
1982 |
25-29 |
CityLiver |
|
50m |
26.04 |
2131 |
7 |
Lars Sperling |
1983 |
25-29 |
Westick |
|
50m |
26.29 |
1168 |
8 |
Christopher Pimot |
1982 |
25-29 |
Courbevoie |
|
50m |
26.38 |
1879 |
9 |
Sebastian Bartz |
1984 |
25-29 |
SCMagdebg |
|
50m |
26.48 |
2568 |
10 |
Mauro Zanetti |
1983 |
25-29 |
Tuatha De |
|
50m |
26.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1703 |
1 |
Thomas Schubert |
1983 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
26.00 |
4392 |
2 |
Robert Grynner |
1983 |
25-29 |
SKK |
|
50m |
26.00 |
4443 |
3 |
Roberto Prestinoni |
1981 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
50m |
26.00 |
3775 |
4 |
Gonçalo Sorger |
1985 |
25-29 |
AAC |
|
50m |
26.00 |
1247 |
5 |
Simon David |
1984 |
25-29 |
Auxerre |
|
50m |
25.90 |
1706 |
6 |
Ralf Wölfer |
1982 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
25.90 |
1171 |
7 |
Alexandre Papadopoulos |
1981 |
25-29 |
Courbevoie |
|
50m |
26.00 |
4454 |
8 |
Björn Eriksson |
1981 |
25-29 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
26.00 |
2066 |
9 |
Arne Jendretzki |
1981 |
25-29 |
Burg Grete |
|
50m |
26.00 |
2393 |
10 |
Mathias Fest |
1985 |
25-29 |
Coburg1920 |
|
50m |
26.01 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1878 |
1 |
Sebastian Arnholdt |
1982 |
25-29 |
SCMagdebg |
|
50m |
25.85 |
1281 |
2 |
Julien Valli |
1981 |
25-29 |
FRANeptun |
|
50m |
25.80 |
5033 |
3 |
Frank Vargas |
1983 |
25-29 |
Venezuela |
|
50m |
25.50 |
1271 |
4 |
Thibault Martin |
1982 |
25-29 |
FRANeptun |
|
50m |
25.32 |
1482 |
5 |
Michael Worth |
1982 |
25-29 |
Peterborou |
|
50m |
25.20 |
2380 |
6 |
Matthias Steinicke |
1981 |
25-29 |
FrankfurtO |
|
50m |
25.25 |
1270 |
7 |
Yannick Thiry |
1982 |
25-29 |
FRANeptun |
|
50m |
25.50 |
2326 |
8 |
Dennis Hermanski |
1985 |
25-29 |
Northeim |
|
50m |
25.76 |
2721 |
9 |
Gian Michele Lai |
1982 |
25-29 |
Wellness |
|
50m |
25.82 |
1030 |
10 |
Guy Victor |
1985 |
25-29 |
CN OSTWALD |
|
50m |
25.87 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
1708 |
1 |
Markus Reinbacher |
1985 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
25.10 |
3714 |
2 |
Alfred Zemier |
1985 |
25-29 |
KS Neptun |
|
50m |
25.10 |
3017 |
3 |
Romano Giorgio |
1985 |
25-29 |
Ispra |
|
50m |
25.07 |
2025 |
4 |
Mathias Kopp |
1984 |
25-29 |
SG Elbe |
|
50m |
25.04 |
357 |
5 |
Marcus Augusto Ferreira |
1984 |
25-29 |
Flamengo |
|
50m |
25.00 |
3715 |
6 |
Filip Zemier |
1984 |
25-29 |
KS Neptun |
|
50m |
25.00 |
999 |
7 |
Miko Okko |
1983 |
25-29 |
GPolare |
|
50m |
25.06 |
1704 |
8 |
Nils Dehne |
1984 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
25.09 |
2220 |
9 |
Ingmar Zacharias |
1981 |
25-29 |
Grosskrotz |
|
50m |
25.10 |
4661 |
10 |
Pontus Karlsson |
1984 |
25-29 |
TUREBERG |
|
50m |
25.11 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
2061 |
1 |
Nils Scharfe |
1983 |
25-29 |
Hamburg |
|
50m |
25.00 |
1291 |
2 |
Matthieu Ladent |
1982 |
25-29 |
BELLEGARDE |
|
50m |
24.85 |
2850 |
3 |
Stefano Drago |
1982 |
25-29 |
CORSICO |
|
50m |
24.80 |
1510 |
4 |
Steven Dickinson |
1985 |
25-29 |
Ashington |
|
50m |
24.75 |
685 |
5 |
Eliseo Ibanez Mieles |
1983 |
25-29 |
Rancho SF |
|
50m |
24.51 |
3455 |
6 |
Miguel A Aparicio Jordan |
1983 |
25-29 |
Queretaro |
|
50m |
24.70 |
1702 |
7 |
Tobias Erdbrink |
1985 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
24.75 |
4476 |
8 |
David Jonsson |
1984 |
25-29 |
SKURU IK |
|
50m |
24.83 |
2372 |
9 |
Mitja Severjuk |
1984 |
25-29 |
FrankfurtO |
|
50m |
24.98 |
4719 |
10 |
Mykola Berezhnyi |
1982 |
25-29 |
Zaporozhie |
|
50m |
25.00 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
251 |
1 |
Rodrigo Triviño |
1984 |
25-29 |
MAC-NINA |
|
50m |
24.40 |
1483 |
2 |
Neal Taylor |
1985 |
25-29 |
Oddicombe |
|
50m |
24.30 |
3956 |
3 |
Andrey Mavrov |
1981 |
25-29 |
Neva Stars |
|
50m |
24.20 |
872 |
4 |
Eugenio Miralles |
1984 |
25-29 |
Cuatro Cam |
|
50m |
24.04 |
1705 |
5 |
André Meißner |
1984 |
25-29 |
BSVFriesen |
|
50m |
24.01 |
231 |
6 |
Roberto Facchini |
1981 |
25-29 |
Itamirim |
|
50m |
24.02 |
206 |
7 |
Quentin Herman |
1983 |
25-29 |
Woluwe |
|
50m |
24.07 |
186 |
8 |
David Alessandro |
1983 |
25-29 |
CHTHN |
|
50m |
24.24 |
1420 |
9 |
Craig Ward |
1985 |
25-29 |
Stockport |
|
50m |
24.40 |
4438 |
10 |
Dan Cornelius |
1981 |
25-29 |
SK NEPTUN |
|
50m |
24.50 |
ID |
Lane |
Name |
Born |
Age Group |
Club |
|
Pool |
Time |
|
672 |
1 |
Andreas Overbeck |
1983 |
25-29 |
U.S.G |
|
50m |
24.00 |
1242 |
2 |
Guy Romain |
1985 |
25-29 |
JSA NAT |
|
50m |
23.83 |
2403 |
3 |
Frank Trettin |
1984 |
25-29 |
Karlsruhe |
|
50m |
23.80 |
261 |
4 |
Piero Rodigheri |
1983 |
25-29 |
Viva ACD |
|
50m |
23.35 |
2378 |
5 |
Christopher A. Grahlemann |
1983 |
25-29 |
FrankfurtO |
|
50m |
22.88 |
4659 |
6 |
Dennis Hedö |
1985 |
25-29 |
TUREBERG |
|
50m |
23.13 |
1481 |
7 |
Stuart Clarke |
1982 |
25-29 |
Peterborou |
|
50m |
23.80 |
1011 |
8 |
Gil Panchoo |
1985 |
25-29 |
TOEC |
|
50m |
23.80 |
1492 |
9 |
Matthew Thomas |
1983 |
25-29 |
Swindon |
|
50m |
23.90 |
671 |
10 |
Ronnie Dalsgaard |
1983 |
25-29 |
U.S.G |
|
50m |
24.00 |
Generated by WinGrodan 1.18.00 |
Print Date |
27 July 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet |
Print Time |
12:55 |
|