Startliste for Swedish Grand Prix 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hylliebadet |
Organizer: |
Svensk Simidrott & Malmö KK |
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Mar 6, 2020 to Mar 8, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Backstroke Men |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
54.76 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
SK Neptun (SWE) |
Stockholm |
2018-04-07 |
|
|
SJ |
55.54 |
|
Petter Fredriksson |
1997 |
Malmö KK (SWE) |
Borås |
2017-07-02 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
270 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
SWE |
55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
SWE |
55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
145 |
|
Andreas März |
2002 |
SG Stadtwerke München |
GER |
56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
24 |
|
Ivan Adamchuk |
2003 |
Team Belarus |
BLR |
56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
57 |
|
Gustav Friberg |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
102 |
|
Austin Namesnik |
2001 |
ZPC Amersfoort |
NED |
57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
13 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
315 |
|
Gustav Henriksen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
268 |
|
Kristian Kron |
1992 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
277 |
|
Emil Kernen |
2002 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
235 |
|
Daniel Olsson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
143 |
|
Finn Schlamp |
2004 |
SG Stadtwerke München |
GER |
59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
131 |
|
Valdemar Brøns |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
12 |
|
Veeti Haikonen |
2001 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
323 |
|
Erik Brandt |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
11 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
234 |
|
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
Linköpings Allmänna SS |
SWE |
1:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
63 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
366 |
|
Johannes Strömberg |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
216 |
|
Carl Lingström |
2002 |
Kalmar Simsällskap |
SWE |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Aaron Morgan |
1997 |
Ealing Swimming Club |
GBR |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
275 |
|
Victor Lovinge |
2000 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
334 |
|
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
SWE |
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
48 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
367 |
|
Emil Svensson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:02.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
347 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
295 |
|
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
252 |
|
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
359 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
271 |
|
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
387 |
|
Edwin Larsson |
2001 |
Föreningen Uddevalla Sim |
SWE |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
281 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
110 |
|
Jørund Kalvenes Drengstig |
2002 |
Stavanger SK |
NOR |
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
352 |
|
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
377 |
|
Carl Göransson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
107 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:07.19 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
94 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:18.42 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
73 |
|
Matz Topkin |
1998 |
Estonia NPC |
EST |
1:33.54 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
31 |
|
Paulius Asmontas |
2001 |
Kaunas "Startas" |
LTU |
1:40.18 |
|
S11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
32 |
|
Marius Skripaitas |
1996 |
Kaunas "Startas" |
LTU |
1:46.90 |
|
S12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
229 |
|
John Olsson |
1995 |
Simklubben Laxen |
SWE |
51.30 |
Y |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
338 |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.65 |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
364 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:06.00 |
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
357 |
|
Jonathan Palminger |
2004 |
Simklubben Triton |
SWE |
1:07.10 |
|
RES |
|
45 |
363 |
|
Oskar Andersson |
|
Upsala Simsällskap |
|
1:07.62 |
|
RES |
|
|
2003 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-07 14:00:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|