Startliste for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 01-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:25.98 06-08-2018 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Frida Hvirring Kragh |
2004 |
0474AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:00.27 |
252 |
2 |
Lærke Marie Clausen |
2005 |
0504AE |
GTI-GREVE |
|
50m |
2:59.61 |
417 |
3 |
Luna Luminari |
2005 |
0534AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:58.62 |
421 |
4 |
Cille Kirketerp |
2005 |
0526AK |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:57.26 |
236 |
5 |
Johanne Weber |
2005 |
0574AH |
HELSINGØR |
|
50m |
2:57.29 |
263 |
6 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
50m |
2:59.13 |
26 |
7 |
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
0548AJ |
SOLRØD |
|
50m |
2:59.66 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
217 |
1 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:56.03 |
322 |
2 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
50m |
2:54.79 |
383 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
50m |
2:50.38 |
177 |
4 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:49.83 |
436 |
5 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
2:50.23 |
103 |
6 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:53.26 |
303 |
7 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:55.66 |
156 |
8 |
Gry Emilie Kudsk Olsen |
2005 |
0552AK |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:56.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
50m |
2:48.58 |
220 |
2 |
Amanda Hietala |
2002 |
0204AK |
HELSINGØR |
|
50m |
2:47.04 |
143 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:42.59 |
414 |
4 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:35.95 |
370 |
5 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:39.86 |
60 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:43.98 |
47 |
7 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:47.59 |
389 |
8 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
2:49.68 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:47.88 |
222 |
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:46.20 |
81 |
3 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
2:42.12 |
415 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:27.72 |
368 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:38.28 |
95 |
6 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
0166AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:43.11 |
410 |
7 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
2:47.23 |
166 |
8 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:49.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
431 |
1 |
Natascha Packert-Frandsen |
2005 |
0588AJ |
VEST |
|
50m |
2:47.67 |
226 |
2 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
2:44.52 |
367 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:40.67 |
28 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.91 |
91 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.21 |
129 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:42.79 |
393 |
7 |
Emma Lünell Bruhn |
2002 |
0206AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:47.11 |
39 |
8 |
Asta Højberg |
2005 |
0546AB |
BIRKERØD |
|
50m |
2:49.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|