Program for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer |
Indledende (7) |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 55.48 07-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 22-08-2014 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.15 30-06-2017 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
403 |
1 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:14.18 |
211 |
2 |
Anna Olivia Kirchhoff |
2005 |
0566AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:13.82 |
76 |
3 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
50m |
1:12.73 |
310 |
4 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
FARUM |
|
50m |
1:11.97 |
434 |
5 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
0402AH |
VEST |
|
50m |
1:12.10 |
52 |
6 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:13.43 |
141 |
7 |
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
0594AJ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:13.86 |
404 |
8 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:15.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
50m |
1:11.34 |
346 |
2 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
50m |
1:10.93 |
335 |
3 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:10.25 |
325 |
4 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:10.18 |
113 |
5 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
KØGE |
|
50m |
1:10.19 |
102 |
6 |
Frederikke Elster |
2004 |
0404AY |
LYNGBY |
|
50m |
1:10.64 |
68 |
7 |
Sofie Lykke Petersen |
2005 |
0512AI |
ROSKILDE |
|
50m |
1:11.27 |
140 |
8 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:11.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
182 |
1 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.84 |
183 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.31 |
89 |
3 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:09.18 |
25 |
4 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
SOLRØD |
|
50m |
1:08.93 |
389 |
5 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
50m |
1:09.14 |
270 |
6 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.29 |
409 |
7 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
1:09.31 |
384 |
8 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
50m |
1:09.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
108 |
1 |
Olivia Lildballe Møller |
2004 |
0452AF |
KØGE |
|
50m |
1:08.91 |
261 |
2 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
0576AG |
GSK |
|
50m |
1:08.74 |
397 |
3 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
GTI-TUNE |
|
50m |
1:07.83 |
268 |
4 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.79 |
205 |
5 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
1:07.82 |
63 |
6 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.16 |
94 |
7 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:08.89 |
275 |
8 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:08.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:07.35 |
90 |
2 |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
50m |
1:05.72 |
326 |
3 |
Schastine Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:02.85 |
145 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:01.76 |
422 |
5 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.20 |
294 |
6 |
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.68 |
416 |
7 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:06.58 |
72 |
8 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
50m |
1:07.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
366 |
1 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
50m |
1:07.18 |
293 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:05.68 |
290 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.82 |
291 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.74 |
10 |
5 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:01.86 |
228 |
6 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:03.23 |
169 |
7 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.41 |
223 |
8 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:07.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
382 |
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
SØLLERØD |
|
50m |
1:06.91 |
288 |
2 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
50m |
1:04.27 |
187 |
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
SØLLERØD |
|
50m |
1:02.30 |
467 |
4 |
Emilie Beckmann |
1997 |
9778AG |
GTI-TUNE |
|
50m |
58.77 |
254 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI-GREVE |
|
50m |
1:01.76 |
16 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
A6JYLLINGE |
|
50m |
1:02.92 |
123 |
7 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
KØGE |
|
50m |
1:06.32 |
407 |
8 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
50m |
1:07.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:00 |
|