Startliste for Danske Bank Cup 2010, Esbjerg
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 2 | Beyer Anne | 1995 | TOMMERUP | 9586AV | 25 m | 1:19.22 | |
2 | 199 | Pedersen Emilie | 1995 | VEJEN | 9588AS | 25 m | 1:19.26 | |
3 | 40 | Kristensen Nanna | 1996 | WEST SWIM | 9604AG | 25 m | 1:21.57 | |
4 | 233 | Kofoed Frederikke | 1995 | ST ESBJERG | 9592AB | 25 m | 1:23.18 | |
5 | 204 | Sørensen Josephine | 1996 | VEJEN | 9602AP | 25 m | 1:23.25 | |
6 | 109 | Theilgaard Kirstine | 1997 | WEST SWIM | 9734AV | 25 m | 1:23.80 | |
7 | 127 | Frandsen Simone | 1995 | KOLDING | 9558AM | 25 m | 1:25.75 | |
8 | 184 | Jepsen Ane | 1995 | VARDE | 9564AU | 25 m | 1:26.26 | |
9 | 230 | Jensen Natashia | 1994 | ST ESBJERG | 9448AK | 25 m | 1:26.51 | |
10 | 225 | Armstrong Shanna | 1998 | ST ESBJERG | 9894AG | 25 m | 1:27.18 | |
11 | 236 | Schmidt Julie | 1997 | ST ESBJERG | 9786AR | 25 m | 1:28.81 | |
12 | 238 | Urhøj Nicoline Møller | 1996 | ST ESBJERG | 9628AT | 25 m | 1:28.90 | |
13 | 136 | Kling-Petersen Alberte | 1996 | KOLDING | 9686AO | 25 m | 1:31.47 | |
14 | 124 | Elmann Julie | 1996 | KOLDING | 9608AO | 25 m | 1:31.71 | |
15 | 172 | Dahlgaard Cathrine | 1996 | VARDE | 9602AS | 25 m | 1:32.02 | |
16 | 142 | Møller-Sørensen Camille | 1996 | KOLDING | 9664AW | 25 m | 1:32.15 | |
17 | 66 | Nielsen Charlotte | 1996 | FREM | 9666AY | 25 m | 1:32.45 | |
18 | 196 | Larsen Louise B. | 1996 | VEJEN | 9652AU | 25 m | 1:34.09 | |
19 | 4 | Frydendal Ninna | 1995 | TOMMERUP | 9556AV | 25 m | 1:34.10 | |
20 | 245 | Heick Jessica | 1995 | KOLDING | 9596AU | 25 m | 1:34.15 | |
21 | 70 | Vestergaard-Lund Lea | 1998 | FREM | 9854AK | 25 m | 1:35.94 | |
22 | 191 | Hermansen Sarah | 1994 | VEJEN | 9432AP | 25 m | 1:36.54 | |
23 | 190 | Christensen Katrine | 1996 | VEJEN | 9604AP | 25 m | 1:38.16 | |
24 | 21 | Kristensen Camilla B. | 1997 | NYBORG | 9786AM | 25 m | 1:43.01 | |
25 | 10 | Sørensen Kathrine Sejer | 1996 | TOMMERUP | 25 m | 1:44.04 | ||
26 | 29 | Schmidt Ida | 1997 | NYBORG | 9734AL | 25 m | 1:49.33 | |
27 | 163 | Hansen Cathrine Skau | 1999 | DELTA | 9978AP | 25 m | 1:56.54 | |
28 | 111 | Thulin Line Bæk | 2000 | WEST SWIM | 0006AC | 25 m | 1:59.50 | |
29 | 135 | Kjærholler Amalie | 1996 | KOLDING | 9626AX | 25 m | 2:00.80 | |
30 | 6 | Iversen Anna Vad | 1994 | TOMMERUP | 25 m | 2:01.39 | ||
31 | 133 | Jørgensen Anne Katrine | 2000 | KOLDING | 0006AE | 25 m | 2:04.66 | |
32 | 173 | Nielsen Line | 1999 | VARDE | 9938AG | 25 m | 2:10.95 | |
33 | 16 | Gadegaard Sørine M | 1998 | NYBORG | 9806AU | 25 m | 2:13.06 | |
34 | 98 | Hansen Sara | 1996 | WEST SWIM | 9616AV | 25 m | 2:18.75 | |
35 | 187 | Vogt Nadia Nørskov | 2000 | VARDE | 0046AC | 25 m | 2:19.30 | |
36 | 154 | Wiis Celina R. | 1999 | KOLDING | 9998AO | 25 m | 2:25.84 | |
37 | 73 | Eggers Juliane | 2000 | OSK | 0056AJ | 25 m | 2:35.85 | |
38 | 118 | Andersen Victoria | 1994 | KOLDING | 9494AV | 25 m | ||
39 | 60 | Nikolajsen Nanette | 2000 | WEST SWIM | 0004AK | 25 m | ||
40 | 149 | Rasmussen Malene | 1996 | KOLDING | 9638AV | 25 m | ||
41 | 151 | Sharafat-Vaziri Nazli | 1997 | KOLDING | 9712AQ | 25 m | ||
42 | 159 | Bisgaard Charlotte | 2001 | DELTA | 0134AE | 25 m | ||
43 | 162 | Eriksen Camilla | 1998 | DELTA | 9878AW | 25 m | ||
44 | 167 | Ryser Isabella S | 2001 | DELTA | 0146AD | 25 m | ||
45 | 146 | Pasalic Amila | 1997 | KOLDING | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 04 juni 2010 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 09:07 |