Program för DM & JDM VSSF 2010
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 6
|
Tävling |
DM/JDM VSSF 2010 |
|
Utskriftsdatum |
18 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Västsvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-19 |
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer |
Finaler (3) |
Distriktrekord Seniorer: Therese Lundin (1970) 1:01.24 1991-01-01 |
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:02.19 2005-07-02 |
|
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
97 |
1 |
Kristin Ivansson |
1994 |
BU0894 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:13.28 |
234 |
2 |
Maja Leander |
1993 |
ay0893 |
MASS |
|
50m |
1:13.07 |
2 |
3 |
Sanna Andersson |
1995 |
AO2695 |
SK 1970 |
|
50m |
1:12.94 |
36 |
4 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:12.33 |
77 |
5 |
Ida Almbratt |
1994 |
BS9294 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:11.22 |
115 |
6 |
Sandra Olsson |
1992 |
AP4692 |
S 02 |
|
50m |
1:11.31 |
111 |
7 |
Karin Jarenfors |
1993 |
AV9893 |
S 02 |
|
50m |
1:12.55 |
206 |
8 |
Nike Kruners |
1996 |
AN3496 |
VARBERG |
|
50m |
1:12.96 |
30 |
9 |
Jacintha Bailey |
1991 |
BZ4691 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.24 |
13 |
10 |
Josefine Heintz |
1994 |
AC8694 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:13.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
195 |
1 |
Amanda Sundström |
1995 |
AD9295 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:10.91 |
63 |
2 |
Emma Stokland |
1990 |
BE4890 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.92 |
244 |
3 |
Malin Sjöström |
1995 |
ba2295 |
MASS |
|
50m |
1:08.82 |
148 |
4 |
Ida Pettersson |
1993 |
AY1693 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.49 |
1 |
5 |
Martina Granström |
1991 |
BF3691 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:07.39 |
49 |
6 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
BA4692 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.94 |
186 |
7 |
Janina Fredriksson |
1994 |
AB0694 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:08.56 |
69 |
8 |
Ulrika von Otter |
1993 |
AO3693 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.29 |
118 |
9 |
Klara Simonsson |
1995 |
AO8495 |
S 02 |
|
50m |
1:10.09 |
210 |
10 |
Ida Laurén |
1994 |
BS3894 |
VARBERG |
|
50m |
1:11.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
61 |
1 |
Amanda Rutqvist |
1991 |
BC8291 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.35 |
154 |
2 |
Caroline Adolfsson |
1993 |
AE4293 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:06.31 |
182 |
3 |
Natalie Andersson |
1988 |
BC8888 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:02.61 |
156 |
4 |
Céline Bertrand |
1995 |
AB7295 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:02.37 |
222 |
5 |
Miranda Bånnsgård |
1992 |
ay3492 |
MASS |
|
50m |
1:01.33 |
42 |
6 |
Isabelle Höstman |
1990 |
BR8890 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:01.99 |
136 |
7 |
Malin Ekstrand |
1991 |
AL6891 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:02.43 |
180 |
8 |
Frida Andersson |
1991 |
AK1491 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:02.70 |
11 |
9 |
Felicia Eriksson |
1994 |
AH8894 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:07.32 |
58 |
10 |
Saskia Rehder |
1986 |
AQ9686 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:07.38 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
18 juni 2010 |
Licensierad till: Västsvenska Simförbundet |
Utskriftstid |
15:47 |
|