Program för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholms Simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
3 |
|
Thea Bergström |
2007 |
SS04 |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
4 |
|
Laura Midby |
2006 |
SALTSJÖB |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
529 |
5 |
|
Natalia Ljung |
2004 |
SPIF SF |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
6 |
|
Tilde Jonasson |
2006 |
HELLAS SK |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 2 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
198 |
1 |
|
Anna Malmring |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:24.53 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Ida Sundbom |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:16.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
566 |
3 |
|
Alva Ek |
2006 |
SPIF SF |
3:08.68 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
4 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
SK NEPTUN |
3:03.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
350 |
5 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
TYRESÖ SS |
3:07.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
6 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
SK NEPTUN |
3:09.85 |
25m |
S8 |
|
202 |
7 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:17.06 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
8 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
3:25.30 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 3 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
257 |
1 |
|
Jenny Yelda Bibo |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
3:02.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
2 |
|
Matilda Lobendahl |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
3:01.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
519 |
3 |
|
Stella Gammel |
2006 |
SS04 |
2:58.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
4 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
SKK |
2:56.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
5 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
TYRESÖ SS |
2:56.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
SK NEPTUN |
2:59.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
7 |
|
Karolina Nivenius |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
3:01.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
8 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
SKK |
3:02.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 4 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
197 |
1 |
|
Lisa Danfelter |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:55.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
487 |
2 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
ÖSMO SS |
2:51.00 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
127 |
3 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
SK NEPTUN |
2:48.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
4 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
SÖDERTÖRN |
2:44.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
588 |
5 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
SALTSJÖB |
2:47.12 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
562 |
6 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
SPIF SF |
2:49.92 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
512 |
7 |
|
Leona Arganti |
2004 |
SS04 |
2:54.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
8 |
|
Signe Mueller |
2007 |
SK NEPTUN |
2:55.96 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 5 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
1 |
|
Wilma Groth |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:41.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
2 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
SK NEPTUN |
2:40.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
SKK |
2:40.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
4 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
2:39.83 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
488 |
5 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
ÖSMO SS |
2:39.88 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
6 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
SKK |
2:40.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Else Jomaa |
2004 |
SK NEPTUN |
2:41.63 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
525 |
8 |
|
Moa Karlsson |
2005 |
HELLAS SK |
2:43.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 6 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
554 |
1 |
|
Meja Johansson |
2006 |
SPIF SF |
2:38.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
2 |
|
Felicia Westerdahl |
2006 |
GUSTAVSBER |
2:37.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
3 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:36.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
341 |
4 |
|
Freya Ebert Westerberg |
2005 |
TYRESÖ SS |
2:35.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
540 |
5 |
|
Linn Solehav |
2005 |
SPIF SF |
2:35.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
6 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:36.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
7 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
SK NEPTUN |
2:38.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
8 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
SK NEPTUN |
2:39.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 7 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
1 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
ÖSMO SS |
2:34.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
|
Stella Egmar |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:33.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
3 |
|
Sara Andersson |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
2:32.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
4 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:31.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
GUSTAVSBER |
2:32.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
6 |
|
Elma Ridhagen |
2004 |
TYRESÖ SS |
2:33.17 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
7 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
SKK |
2:34.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
8 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
2:35.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 8 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
1 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
SK NEPTUN |
2:31.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
|
Ella Sörensen |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:30.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
249 |
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
SÖDERTÄLJE |
2:29.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
4 |
|
Elin Grähs |
2004 |
SK NEPTUN |
2:29.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
245 |
5 |
|
Emilia Tshibanda |
2004 |
SÖDERTÄLJE |
2:29.73 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Lea Rodin |
2006 |
SK NEPTUN |
2:30.42 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
248 |
7 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
2:30.74 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
8 |
|
Agnes Thunberg |
2007 |
SPÅRVÄGEN |
2:31.50 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 9 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
126 |
1 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
SK NEPTUN |
2:29.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
2 |
|
Ines Wijk |
2006 |
SK NEPTUN |
2:28.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
3 |
|
Anna Dimitriou |
2006 |
SPIF SF |
2:28.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
485 |
4 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
ÖSMO SS |
2:27.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
5 |
|
Sofia Bang |
2007 |
SK NEPTUN |
2:27.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
6 |
|
Li Elveskog |
2004 |
SK NEPTUN |
2:28.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
7 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
GUSTAVSBER |
2:28.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
299 |
8 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
SÖDERTÖRN |
2:29.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 10 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
531 |
1 |
|
Emelie Söderström |
2003 |
SPIF SF |
2:26.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
2 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
SÖDERTÖRN |
2:26.08 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
411 |
3 |
|
Ella Adman |
2006 |
WISBY SS |
2:25.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Alina Färm |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:24.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
492 |
5 |
|
Elvira Montes |
2004 |
SS04 |
2:24.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
405 |
6 |
|
Nella Silfwergård |
2004 |
WISBY SS |
2:25.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
7 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
SK NEPTUN |
2:26.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
8 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
SÖDERTÖRN |
2:27.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 11 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
1 |
|
Emma Persson |
2006 |
WISBY SS |
2:23.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
2 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
SPÅRVÄGEN |
2:21.36 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
584 |
3 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:20.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
4 |
|
Ella Ekepil |
2005 |
WISBY SS |
2:20.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
237 |
5 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
SKK |
2:20.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
6 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
SÖDERTÖRN |
2:20.87 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
7 |
|
Vida Haesert |
2006 |
SKK |
2:22.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
8 |
|
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
TYRESÖ SS |
2:24.37 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 12 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
1 |
|
Hedda Sköld |
2002 |
WISBY SS |
2:18.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Elsa Djuphammar |
2003 |
SK NEPTUN |
2:17.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
|
Alma Thunberg |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:17.41 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Wilma Eld |
2005 |
SPÅRVÄGEN |
2:15.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
5 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
SK NEPTUN |
2:16.60 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
332 |
6 |
|
Ella Törnqvist |
2003 |
TYRESÖ SS |
2:17.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
300 |
7 |
|
Felicia Klintemar |
2005 |
SÖDERTÖRN |
2:18.24 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
8 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
WISBY SS |
2:20.16 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 13 (13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
279 |
1 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
SÖDERTÖRN |
2:15.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
2 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
SKK |
2:13.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
582 |
3 |
|
Klara Possman |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:12.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
271 |
4 |
|
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
SÖDERTÖRN |
2:07.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
5 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
SPÅRVÄGEN |
2:11.67 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Wilma Åhlén |
2005 |
SK NEPTUN |
2:13.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
7 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
SKK |
2:15.02 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
8 |
|
Alice Velden |
2005 |
SS04 |
2:15.71 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 08:14:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|