Startliste for Viking Line - uinnit
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Aurajoen Uinti ry |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 8, 2020 to Feb 8, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Individual Medley Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
9 |
|
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
2:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
149 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:24.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
131 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:27.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
155 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:27.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
129 |
|
Minka Halava |
2001 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
150 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:28.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
153 |
|
Minttu Kiili |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:29.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
74 |
|
Emma Uusküla |
2002 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
265 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:30.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
130 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
86 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
FIN |
2:31.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
263 |
|
Anni Hyttinen |
2004 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:34.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
136 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
10 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
2:35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
268 |
|
Elsa Vira |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:37.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
134 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
133 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:37.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
27 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:39.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
7 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
2:39.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
33 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:40.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
46 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:40.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
35 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
370 |
|
Milla Lempiälä |
2005 |
Eura Swimming Team |
FIN |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
166 |
|
Kaisla Korvonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
32 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
2:41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
15 |
|
Sofia Oksa |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
2:44.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
143 |
|
Sonila Selimi |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
49 |
|
Hanna Törmä |
2007 |
Porin Uimaseura |
FIN |
2:46.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
144 |
|
Wilma Turpeinen |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
439 |
|
Sanni Jouppi |
2004 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
2:48.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
283 |
|
Erin Gonzalez Catón |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
433 |
|
Heidi Javanainen |
2003 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
2:50.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
138 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:52.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
292 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:53.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
289 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
2:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
375 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
2:53.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
371 |
|
Ulla Haarala |
2004 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
2:57.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
308 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
312 |
|
Nella Imponen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:02.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
399 |
|
Ella Haavisto |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
3:03.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
334 |
|
Aino Lehtinen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Pinja Suominen |
2006 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
3:07.13 |
S |
LATE |
|
|
|
|
|
43 |
307 |
|
Roosa Junnila |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
55 |
|
Ronja Rantanen |
2005 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:07.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
42 |
|
Amanda Rahola |
2003 |
Porin Uimaseura |
FIN |
3:10.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
188 |
|
Lotta Luotola |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
179 |
|
Saara Pakomäki |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:13.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
328 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:16.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
185 |
|
Vilja Suominen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
377 |
|
Alina Vanhatalo |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
3:23.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
249 |
|
Anni Lappalainen |
2010 |
Nokian Pyry |
FIN |
3:26.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
26 |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
FIN |
3:28.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
3 |
|
Waula Taimela |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
3:29.15 |
S |
LATE |
|
|
|
|
|
54 |
17 |
|
Helmi Oksa |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
FIN |
3:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
313 |
|
Yasemin Yilmaz |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:35.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
5 |
|
Janika Hinkkanen |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
3:44.15 |
|
LATE |
|
|
|
|
|
57 |
372 |
|
Aino Norrdal |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
3:50.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
190 |
|
Emma Karimäki |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
327 |
|
Iiris Paloposki |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
3:54.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
194 |
|
Lisette Schaper |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
3:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
199 |
|
Ida sulonen |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
4:00.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
62 |
330 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
4:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
198 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
187 |
|
Annika Andersen |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
353 |
|
Elsi Tuominen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
196 |
|
Viola Tojander |
2010 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
455 |
|
Ilona Nordman |
2008 |
Swimming Team Rauma |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
407 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
359 |
|
Lulu Luukkaa |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
206 |
|
Emma Nygård |
2008 |
Åbo Simklubb |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
378 |
|
Emilia Leinonen |
2007 |
Uimaseura Kaarina |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-08 08.48.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|