Program för UGP3 2019-2020, Eskilstuna (50m-bassäng)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ungdoms GP 3 (50m) 2019-2020 Eskilstuna
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 7 mar 2020 till den 8 mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Ungdoms-GP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
4:45.03 |
|
|
|
|
110 |
|
Lex Albringer |
2007 |
SWE |
S |
|
|
2 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:22.16 |
|
|
|
|
233 |
|
Simon Jansson |
2007 |
SWE |
S |
|
|
3 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:26.52 |
|
|
|
|
234 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
SWE |
S |
|
|
4 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:28.14 |
|
|
|
|
206 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
SWE |
S |
|
|
5 |
|
|
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
5:29.74 |
|
|
|
|
303 |
|
Sigvard Göransson |
2007 |
SWE |
S |
|
|
6 |
113 |
|
Alexander Albringer |
|
Karlstads Simsällskap |
|
5:34.48 |
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
S |
|
|
7 |
120 |
|
Zander Holmgren |
|
Karlstads Simsällskap |
|
6:04.41 |
|
|
|
|
|
2007 |
SWE |
S |
|
|
14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
4:27.54 |
|
|
|
|
215 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
SWE |
S |
|
|
2 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
4:34.83 |
|
|
|
|
220 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
SWE |
S |
|
|
3 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
4:35.59 |
|
|
|
|
202 |
|
Filip Hallin |
2006 |
SWE |
S |
|
|
4 |
|
|
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
4:56.26 |
|
|
|
|
24 |
|
Eric Åhlén |
2006 |
SWE |
S |
|
|
5 |
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
4:58.84 |
|
|
|
|
84 |
|
Viktor Hellberg |
2006 |
SWE |
S |
|
|
6 |
|
|
|
|
Åmåls Simsällskap |
|
5:10.72 |
|
|
|
|
279 |
|
Hayk Hakobyan |
2006 |
SWE |
S |
|
|
7 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:14.30 |
|
|
|
|
228 |
|
Martin Carlsson |
2006 |
SWE |
S |
|
|
8 |
|
|
|
|
Vansbro AIK Simklubb |
|
5:32.84 |
|
|
|
|
301 |
|
Isac Forsman |
2006 |
SWE |
S |
|
|
9 |
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
5:37.27 |
|
|
|
|
64 |
|
Axel Pagard |
2006 |
SWE |
S |
|
|
10 |
|
|
|
|
Eskilstuna Simklubb |
|
5:41.03 |
|
|
|
|
37 |
|
Carl Larsson |
2006 |
SWE |
S |
|
|
11 |
|
|
|
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
5:44.71 |
|
|
|
|
66 |
|
Albin Glaas |
2006 |
SWE |
S |
|
|
12 |
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
5:47.76 |
|
|
|
|
93 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
SWE |
S |
|
|
13 |
|
|
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
6:15.11 |
|
|
|
|
138 |
|
Anton Löfgren |
2006 |
SWE |
S |
|
|
14 |
|
|
|
|
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
72 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
SWE |
|
|
15 |
|
|
|
|
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
137 |
|
David Cederlöf |
2006 |
SWE |
|
|
15 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
|
|
|
|
Säffle Simsällskap |
|
4:23.02 |
|
|
|
|
178 |
|
Erik Mulikov |
2005 |
SWE |
S |
|
|
2 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
4:33.79 |
|
|
|
|
219 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
SWE |
S |
|
|
3 |
|
|
|
|
Karlstads Simsällskap |
|
4:41.86 |
|
|
|
|
109 |
|
Erik Pellfolk |
2005 |
SWE |
S |
|
|
4 |
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
4:54.60 |
|
|
|
|
85 |
|
Lukas Franz |
2005 |
SWE |
S |
|
|
5 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
4:56.69 |
|
|
|
|
194 |
|
Markus Brenning |
2005 |
SWE |
S |
|
|
6 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:13.62 |
|
|
|
|
211 |
|
Ravi Parekh |
2005 |
SWE |
S |
|
|
7 |
|
|
|
|
Strängnäs Simklubb |
|
5:16.36 |
|
|
|
|
302 |
|
Hugo Klang |
2005 |
SWE |
S |
|
|
8 |
|
|
|
|
Upsala Simsällskap |
|
5:22.08 |
|
|
|
|
210 |
|
Artur Norman |
2005 |
SWE |
S |
|
|
9 |
|
|
|
|
Borlänge Simsällskap |
|
6:30.00 |
|
|
|
4 |
|
Osama Bahssas |
2005 |
SWE |
|
|
10 |
|
|
|
|
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
91 |
|
Axel Florenius |
2005 |
SWE |
|
|
16 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
153 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
4:23.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Hugo Koivumäki |
2004 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
4:30.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
4:44.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
125 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Katrineholms Simsällskap |
SWE |
4:46.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17-18 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
19 |
|
Eskil Jonsson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
4:22.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
240 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
4:31.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
243 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
4:32.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
108 |
|
Filip Hedin |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
4:34.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
81 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
4:39.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
280 |
|
William Forsström |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
5:04.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
74 |
|
Anton Sölveskog |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
SWE |
5:06.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
6 |
|
Alex Kalinichenko |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
6:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-06 19:54:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|