Program för Citadellsim
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
08:50 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Finaler (6) |
Sponsor: Kupolium |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
426 |
3 |
Filip Svennblad |
1997 |
AL5997 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:20.06 |
137 |
4 |
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
AL5196 |
SS IDEN |
|
25m |
1:19.14 |
223 |
5 |
Anton Giwercman |
1997 |
AN8397 |
SK RAN |
|
25m |
1:19.59 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
483 |
1 |
Simon Henriksson |
1997 |
AK0397 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:17.16 |
227 |
2 |
Max Andersson |
1996 |
AC6196 |
SK RAN |
|
25m |
1:16.54 |
456 |
3 |
Yusef Yucel |
1997 |
ah1997 |
POSEIDON |
|
50m |
1:13.86 |
16 |
4 |
Adam Åkesson |
1996 |
AR7996 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:12.14 |
433 |
5 |
Philip Hermansson-Barak |
1997 |
AM7997 |
POSEIDON |
|
50m |
1:12.88 |
434 |
6 |
Markus Benner-Lundqvist |
1997 |
AQ9797 |
POSEIDON |
|
25m |
1:16.44 |
228 |
7 |
Fredrik Olsson |
1997 |
AL1797 |
SK RAN |
|
25m |
1:16.80 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
229 |
1 |
Jonatan Albrecht |
1996 |
AT6396 |
SK RAN |
|
50m |
1:10.31 |
104 |
2 |
Mattias Andersson |
1996 |
AP3196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:08.86 |
283 |
3 |
Benjamin Schneider |
1997 |
AK8597 |
HS |
|
25m |
1:07.53 |
46 |
4 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
AG3197 |
MKK |
|
25m |
1:07.24 |
375 |
5 |
Erik Nilsson |
1996 |
AL7996 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.44 |
42 |
6 |
Simon Karlsson |
1997 |
AK4397 |
MKK |
|
25m |
1:08.59 |
344 |
7 |
Alexander Stjepanetic' |
1997 |
ad6197 |
HS |
|
50m |
1:09.48 |
182 |
8 |
Anton Andersson |
1997 |
AI4997 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:10.85 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Jonas Andersson |
1996 |
AE2396 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:06.47 |
428 |
2 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
AK9796 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:05.29 |
103 |
3 |
David Olsson |
1996 |
AD3596 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:04.88 |
123 |
4 |
Tom Hangård |
1996 |
AL3796 |
SS IDEN |
|
25m |
1:03.99 |
282 |
5 |
Cruiz Llupa |
1997 |
AG9397 |
HS |
|
25m |
1:04.03 |
424 |
6 |
Alexander Olsson |
1996 |
AK1796 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:05.17 |
224 |
7 |
Ali Hariri |
1996 |
AK7196 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.72 |
280 |
8 |
Alexander Almeida Sundell |
1997 |
AH3597 |
HS |
|
25m |
1:07.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
225 |
1 |
Sigfrid Lindberg |
1996 |
AK6196 |
SK RAN |
|
25m |
1:03.65 |
164 |
2 |
Oliver Blomdell |
1996 |
AT8996 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.43 |
279 |
3 |
Oskar Nilsson |
1997 |
AH4597 |
HS |
|
25m |
1:01.36 |
277 |
4 |
Otto Schippert |
1996 |
AG7996 |
HS |
|
25m |
1:01.28 |
15 |
5 |
Fredrik Liljedahl-Olsson |
1997 |
AD2797 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:01.31 |
165 |
6 |
Victor Möller |
1996 |
AN5196 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:01.44 |
45 |
7 |
Marcus Andersson-Arvidsso |
1996 |
AF8996 |
MKK |
|
25m |
1:02.67 |
276 |
8 |
Filip Dolk |
1996 |
AG5996 |
HS |
|
25m |
1:03.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
281 |
1 |
Fabian Steen |
1996 |
AH9596 |
HS |
|
25m |
1:00.46 |
44 |
2 |
Oscar Fridh |
1996 |
|
MKK |
|
25m |
1:00.08 |
275 |
3 |
Efrem Ghirmai |
1996 |
AC1396 |
HS |
|
25m |
57.28 |
368 |
4 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
25m |
55.40 |
102 |
5 |
Viktor Kertes |
1996 |
AP5196 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
55.88 |
17 |
6 |
Johan Christiansson |
1996 |
AD4396 |
YSTADS SS |
|
25m |
59.61 |
278 |
7 |
Enzo Schön |
1996 |
AN1396 |
HS |
|
25m |
1:00.12 |
43 |
8 |
Anton Fransson |
1996 |
AN5596 |
MKK |
|
25m |
1:01.02 |
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
08:50 |
|