Program för Malmö Open 2020
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
50m Freestyle Women S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
28.81 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
31.09 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
3 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
31.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
31.43 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
34.14 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
34.35 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Mille Dige From |
2004 |
Denmark |
DEN |
34.44 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
34.90 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
9 |
136 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
35.22 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
10 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
35.33 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
36.87 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
12 |
138 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
38.81 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
39.33 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
40.83 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
42.14 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
43.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
45.00 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
48.26 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
19 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
49.86 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
20 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
50.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
51.18 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
33 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
51.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
23 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
51.41 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
24 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
53.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
57.56 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
26 |
131 |
|
Védís Harðardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
58.26 |
|
DS |
|
|
|
|
|
27 |
60 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:01.02 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
28 |
58 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:10.31 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
29 |
141 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
SWE |
1:55.00 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
30 |
114 |
|
Karen Axelsdóttir |
1992 |
ÖSP |
ISL |
2:23.62 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
31 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
2:33.63 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
32 |
22 |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:47.32 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
33 |
54 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:16.39 |
|
DS,EXT |
|
|
|
|
|
34 |
123 |
|
Kristjana Líf Albertsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:19.18 |
|
DS,EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
50m Freestyle Men S1-S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
26.98 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
27.26 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
27.57 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
28.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
28.94 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
29.57 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
29.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
30.12 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
31.05 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
31.26 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
11 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
31.42 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
32.47 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
37.77 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
39.25 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
15 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
39.66 |
L |
S6 |
|
|
|
|
|
16 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
39.85 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
17 |
129 |
|
Birnir Snær Jökulsson |
2007 |
Fjördur |
ISL |
42.96 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
44.77 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
19 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
47.39 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
47.61 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
21 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
47.77 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
22 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
48.16 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
23 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
49.00 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
24 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
51.69 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
25 |
19 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
53.28 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
26 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
54.24 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
27 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
1:00.08 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
28 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:09.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
29 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
1:30.00 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
30 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:38.95 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
31 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
27.48 |
|
Ö,EXT |
|
|
|
|
|
32 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
36.99 |
L |
Ö,EXT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
25m Butterfly Women K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
70 |
|
Frida Walméus |
1990 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
33.68 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
2 |
23 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:08.07 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
25m Butterfly Men K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Henrik Mohnke-Karlsson |
2003 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
18.51 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
22.86 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
27.33 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Meon Ande Johannes |
1997 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
200m Freestyle Women S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
2:10.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:37.28 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
2:39.40 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
2:50.39 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
5 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
2:52.41 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
136 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:54.58 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
3:03.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
3:04.05 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
9 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
3:07.04 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
10 |
94 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Denmark |
DEN |
3:22.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
87 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Denmark |
DEN |
3:23.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:29.24 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
90 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Denmark |
DEN |
3:32.66 |
|
DS |
|
|
|
|
|
14 |
85 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Denmark |
DEN |
3:35.43 |
|
DS |
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
3:50.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
4:27.72 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
4:28.43 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
4:30.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
19 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
4:51.14 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
4:59.32 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
21 |
123 |
|
Kristjana Líf Albertsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
6:40.20 |
|
DS |
|
|
|
|
|
22 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
10:16.51 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
73 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
25 |
54 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Freestyle Men S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:14.52 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
2:14.89 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
2:19.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:25.30 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:26.22 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
2:28.99 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
2:44.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
2:45.92 |
|
DS |
|
|
|
|
|
9 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
3:03.31 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
10 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
3:05.50 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:10.45 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
3:38.10 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
13 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
3:38.93 |
|
DS |
|
|
|
|
|
14 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
3:57.52 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
15 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
4:14.32 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
16 |
129 |
|
Birnir Snær Jökulsson |
2007 |
Fjördur |
ISL |
4:58.07 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
|
|
S6,EFT |
|
|
|
|
|
18 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
19 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
20 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
Ö |
|
|
|
|
|
22 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
400m Freestyle Women S6-S14, DS. Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
32 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
5:23.37 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
2 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
5:50.39 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
3 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
6:01.07 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
4 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
6:04.36 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
6:15.01 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
6 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
6:40.25 |
|
DS |
|
|
|
|
|
7 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
6:48.12 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
91 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
DEN |
6:50.64 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
7:44.97 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
10 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
8:02.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
8:33.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
400m Freestyle Men S6-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
4:49.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
4:52.64 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
4:57.32 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
4:57.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
5:02.57 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
6 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
5:07.69 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
5:08.59 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
8 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
5:09.70 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
5:22.05 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
5:34.56 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
11 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
5:43.48 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
5:59.52 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
13 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
8:43.19 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
14 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
9:23.87 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
15 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
25m Backstroke Women K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
25.91 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
2 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
35.71 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
37.83 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
116 |
|
Anna Emilsdóttir |
2001 |
ÖSP |
ISL |
40.12 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Lovisa Berg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
42.19 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Frida Walméus |
1990 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
7 |
24 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
8 |
66 |
|
Thea Johannesson |
2007 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
10 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
25m Backstroke Men K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
75 |
|
Meon Ande Johannes |
1997 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
21.43 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
22.33 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
24.07 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
72 |
|
Ludvig Liam |
2003 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
26.74 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Føroyar |
FAR |
27.00 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
29.55 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
7 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
34.71 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
8 |
71 |
|
Linus Hansson |
2007 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
37.47 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
9 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
52.09 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Bob Strandell |
1993 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
52.78 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
11 |
30 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:22.21 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
12 |
46 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
13 |
2 |
|
Christopher Humphreys |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
14 |
3 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
15 |
65 |
|
Lukas Velentin-Hjort |
2006 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
16 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Ind. Medley Women, SM5-SM14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:10.28 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:21.37 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
3 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:22.80 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:30.10 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
5 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
1:33.61 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
6 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:33.71 |
|
SM9 |
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Mille Dige From |
2004 |
Denmark |
DEN |
1:34.74 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
8 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
1:35.72 |
|
SM9 |
|
|
|
|
|
9 |
138 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:41.76 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
10 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:42.39 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
11 |
136 |
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:43.75 |
|
SM8,EFT |
|
|
|
|
|
12 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:45.74 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:45.90 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
14 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:48.47 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
DEN |
1:50.00 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
16 |
87 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Denmark |
DEN |
1:50.00 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
17 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:50.50 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
18 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:52.58 |
|
DS |
|
|
|
|
|
19 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:55.37 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
20 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:08.16 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
21 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
2:08.80 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
22 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
2:15.50 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
23 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:16.25 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
24 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
2:23.63 |
|
DS |
|
|
|
|
|
25 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:25.78 |
|
SM8 |
|
|
|
|
|
26 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
2:29.04 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
2:31.41 |
|
SM6 |
|
|
|
|
|
28 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
3:23.03 |
|
DS |
|
|
|
|
|
29 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
3:59.01 |
|
DS |
|
|
|
|
|
30 |
33 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
31 |
36 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Ind. Medley Men SM5-SM14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:09.99 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:10.55 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
3 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:14.55 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
4 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:17.84 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:19.28 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
6 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:19.82 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
7 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:21.11 |
|
SM13 |
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:21.76 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:24.71 |
|
SM9 |
|
|
|
|
|
10 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:25.51 |
|
SM9 |
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:30.71 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:35.12 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
1:37.69 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
14 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
1:49.35 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
15 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
1:52.91 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
16 |
48 |
|
Lukas Åkerman Berntsson |
1997 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
1:57.80 |
|
DS |
|
|
|
|
|
17 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:58.84 |
|
DS |
|
|
|
|
|
18 |
19 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:15.26 |
|
SM3 |
|
|
|
|
|
19 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
2:25.58 |
|
SM7 |
|
|
|
|
|
20 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
2:35.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:35.04 |
|
SM14 |
|
|
|
|
|
22 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
23 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
|
|
SM8 |
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
|
|
SM6,EFT |
|
|
|
|
|
25 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
SM7,EFT |
|
|
|
|
|
26 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
Ö |
|
|
|
|
|
27 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
25m Breaststroke Women K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
39.01 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
41.04 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
42.03 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Lovisa Berg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
43.81 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
116 |
|
Anna Emilsdóttir |
2001 |
ÖSP |
ISL |
47.13 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
7 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
8 |
24 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
25m Breaststroke Men K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
25.70 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
32.30 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
33.32 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
39.80 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
5 |
71 |
|
Linus Hansson |
2007 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
43.74 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
49.09 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
30 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
59.81 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
9 |
65 |
|
Lukas Velentin-Hjort |
2006 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
10 |
5 |
|
Bob Strandell |
1993 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
50m Butterfly Women S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
32.39 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
34.36 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
36.22 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
32 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
40.48 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
5 |
138 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
40.91 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
42.70 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
7 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
44.67 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
46.78 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
9 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
47.56 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
94 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Denmark |
DEN |
48.17 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
49.67 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
12 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
50.30 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
13 |
85 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Denmark |
DEN |
51.49 |
|
DS |
|
|
|
|
|
14 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
52.78 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
53.00 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
55.22 |
|
DS |
|
|
|
|
|
17 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
55.66 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
18 |
90 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Denmark |
DEN |
56.57 |
|
DS |
|
|
|
|
|
19 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
57.04 |
|
DS |
|
|
|
|
|
20 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
57.24 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
58.11 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:04.66 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
23 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
1:16.55 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
24 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
1:17.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
36 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:23.93 |
|
DS |
|
|
|
|
|
26 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
1:26.79 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
2:35.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
28 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
4:45.54 |
|
S3,EFT |
|
|
|
|
|
29 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
|
|
S14 |
|
|
|
|
|
30 |
22 |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
50m Butterfly Men S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
30.16 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
30.47 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
30.61 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
31.25 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
5 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
31.89 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
32.34 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
33.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
33.57 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
9 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
33.59 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
33.71 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
11 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
34.28 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
35.31 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
13 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
35.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
37.24 |
L |
Ö |
|
|
|
|
|
15 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
37.55 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
37.68 |
|
DS |
|
|
|
|
|
17 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
39.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
40.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
19 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
43.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
44.49 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
21 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
47.16 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
22 |
48 |
|
Lukas Åkerman Berntsson |
1997 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
47.69 |
|
DS |
|
|
|
|
|
23 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
49.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
24 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
50.23 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
25 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
50.39 |
L |
S6 |
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
52.67 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:02.24 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
28 |
19 |
|
Mikael Fredriksson |
1990 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:05.14 |
L |
S3 |
|
|
|
|
|
29 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
1:20.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
30 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
1:41.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
31 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:49.50 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
32 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
33 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4x50m Medley Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
97 |
|
Denmark Team 1 |
2000 |
Denmark |
DEN |
2:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
55 |
|
Solens Idrottsförening |
1983 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Denmark Team 2 |
2000 |
Denmark |
DEN |
2:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
99 |
|
Denmark Team 3 |
2000 |
Denmark |
DEN |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
150 |
|
ÖSP Team 1 |
2000 |
ÖSP |
ISL |
3:58.37 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
6 |
61 |
|
Varbergs Parasportförening |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:59.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
ÖSP Team 2 |
2000 |
ÖSP |
ISL |
4:30.51 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
25 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
5:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
149 |
|
Nacka HI |
2000 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
50m Breaststr. Women, SB1-SB14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
37.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
40.50 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
40.88 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
91 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
DEN |
46.05 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
85 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Denmark |
DEN |
49.39 |
|
DS |
|
|
|
|
|
6 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
50.41 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
7 |
78 |
|
Mille Dige From |
2004 |
Denmark |
DEN |
51.68 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
52.09 |
|
SB10 |
|
|
|
|
|
9 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
52.21 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
52.87 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
11 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
53.31 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
12 |
33 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
54.43 |
L |
SB14 |
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
54.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
14 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
54.62 |
|
DS |
|
|
|
|
|
15 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
55.30 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
16 |
14 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
56.85 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
17 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
57.23 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
18 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
58.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
19 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
58.57 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
20 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
58.64 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
21 |
35 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
58.75 |
L |
SB9 |
|
|
|
|
|
22 |
11 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:00.31 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
23 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:00.37 |
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
131 |
|
Védís Harðardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
1:01.41 |
|
DS |
|
|
|
|
|
25 |
9 |
|
India Buska |
1997 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:01.47 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
26 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:01.86 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
27 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:08.21 |
L |
SB14 |
|
|
|
|
|
28 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:08.90 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
29 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
1:09.59 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
30 |
60 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:09.63 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
31 |
73 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:10.58 |
|
DS |
|
|
|
|
|
32 |
58 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:13.52 |
L |
SB14 |
|
|
|
|
|
33 |
54 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:16.19 |
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
36 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:19.65 |
|
DS |
|
|
|
|
|
35 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.28 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
36 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
1:20.38 |
|
DS |
|
|
|
|
|
37 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
1:20.84 |
|
DS |
|
|
|
|
|
38 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:40.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
39 |
67 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
2:25.17 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
40 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
2:25.90 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
41 |
22 |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:39.20 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
42 |
141 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
SWE |
2:51.00 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
43 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
|
|
SB14 |
|
|
|
|
|
44 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
|
|
SB7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
50m Breaststroke Men SB1-SB14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
31.06 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
34.36 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
36.48 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
38.25 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
39.32 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
39.55 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
7 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
41.07 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
8 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
41.74 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
9 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
42.56 |
|
SB13 |
|
|
|
|
|
10 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
43.37 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
11 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
43.66 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
12 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
44.38 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
13 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
47.86 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
14 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
49.25 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
15 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
49.75 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
16 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
50.09 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
17 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
50.89 |
|
DS |
|
|
|
|
|
18 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
52.14 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
52.67 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
20 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
53.46 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
53.67 |
L |
Ö |
|
|
|
|
|
22 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
54.82 |
|
SB14,EFT |
|
|
|
|
|
23 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
56.54 |
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:01.00 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
25 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:03.37 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
1:06.00 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
27 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:06.86 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
28 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:08.47 |
|
DS |
|
|
|
|
|
29 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
1:10.14 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
30 |
133 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:17.44 |
|
DS |
|
|
|
|
|
31 |
13 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:24.56 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
32 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
1:26.03 |
|
DS |
|
|
|
|
|
33 |
8 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:33.81 |
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:39.38 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
35 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
|
|
SB8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
50m Breaststroke Women K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Anna Emilsdóttir |
2001 |
ÖSP |
ISL |
1:15.14 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:22.66 |
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:24.11 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:25.47 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
5 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
1:27.55 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
23 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:55.76 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
7 |
24 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
K2 |
|
|
|
|
|
8 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
50m Breaststroke Men K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Henrik Mohnke-Karlsson |
2003 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
46.24 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
75 |
|
Meon Ande Johannes |
1997 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
53.93 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
57.73 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
1:06.30 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:12.13 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:20.06 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:33.97 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Bob Strandell |
1993 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
100m Backstroke Women S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:13.37 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:19.92 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:26.39 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:30.02 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:30.71 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
6 |
52 |
|
Linnéa Bäckman |
1989 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:31.65 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:32.92 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
1:32.96 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
9 |
139 |
|
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:35.25 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
1:35.25 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:38.49 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
138 |
|
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:39.75 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:43.17 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
14 |
90 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Denmark |
DEN |
1:47.82 |
|
DS |
|
|
|
|
|
15 |
94 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:47.96 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
87 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Denmark |
DEN |
1:48.88 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:55.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:56.27 |
|
DS |
|
|
|
|
|
19 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
1:57.11 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:59.31 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
21 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:59.84 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:01.89 |
|
DS |
|
|
|
|
|
23 |
35 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:05.70 |
L |
S10 |
|
|
|
|
|
24 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
2:09.06 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
2:11.84 |
|
DS |
|
|
|
|
|
26 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:16.25 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
2:18.61 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
28 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:18.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
29 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
2:18.67 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
30 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:20.23 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
31 |
11 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:20.62 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
32 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
2:30.95 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
33 |
12 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:35.78 |
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
54 |
|
Klara Hafvenström |
1995 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:37.50 |
|
DS |
|
|
|
|
|
35 |
73 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
2:41.10 |
|
DS |
|
|
|
|
|
36 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:59.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
37 |
60 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:15.50 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
38 |
141 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
SWE |
3:45.00 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
39 |
123 |
|
Kristjana Líf Albertsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
3:45.27 |
|
DS |
|
|
|
|
|
40 |
67 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
3:54.83 |
L |
S6 |
|
|
|
|
|
41 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
4:10.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
42 |
114 |
|
Karen Axelsdóttir |
1992 |
ÖSP |
ISL |
4:22.20 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
43 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
5:11.28 |
|
S3,EFT |
|
|
|
|
|
44 |
4 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Backstroke Men S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:05.93 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:10.70 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:11.00 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:15.42 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:15.64 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:17.80 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:18.42 |
L |
S9 |
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:19.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
1:20.67 |
|
DS |
|
|
|
|
|
10 |
50 |
|
Gustav Ljungberg |
1991 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
1:22.32 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
1:22.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
12 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:23.02 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
13 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:28.87 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
14 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
1:34.23 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
15 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:36.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:39.11 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
17 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:52.54 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
18 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
2:08.01 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
19 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
2:09.38 |
|
DS |
|
|
|
|
|
20 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:10.13 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
21 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:20.71 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
22 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:22.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
23 |
129 |
|
Birnir Snær Jökulsson |
2007 |
Fjördur |
ISL |
2:25.99 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
24 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:27.70 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
2:28.02 |
L |
S7 |
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
2:30.00 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
27 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
2:41.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
28 |
53 |
|
Manfred Åsman |
2005 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
3:31.07 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
29 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
30 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
S8 |
|
|
|
|
|
31 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
|
|
S6 |
|
|
|
|
|
32 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
25m Freestyle Women K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
74 |
|
Marina Simic |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
22.27 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
22.91 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
3 |
116 |
|
Anna Emilsdóttir |
2001 |
ÖSP |
ISL |
27.16 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
28.54 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
28.95 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
70 |
|
Frida Walméus |
1990 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
32.08 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
7 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
8 |
66 |
|
Thea Johannesson |
2007 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
9 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
10 |
31 |
|
Lovisa Berg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
25m Freestyle Men K1-K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
75 |
|
Meon Ande Johannes |
1997 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
16.99 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
17.34 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
19.77 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
118 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Føroyar |
FAR |
21.22 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
22.06 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Ludvig Liam |
2003 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
25.88 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
7 |
71 |
|
Linus Hansson |
2007 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
32.12 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
8 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
33.75 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
9 |
5 |
|
Bob Strandell |
1993 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
44.35 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
10 |
46 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
SWE |
1:17.80 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
11 |
30 |
|
Erik Bendz Lundberg |
2011 |
Osby Simsällskap |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Lukas Velentin-Hjort |
2006 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
13 |
63 |
|
Elias Sjöber |
2008 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
14 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
15 |
2 |
|
Christopher Humphreys |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
16 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
17 |
3 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
|
|
K4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
4x50m Freestyle Mixed |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
97 |
|
Denmark Team 1 |
2000 |
Denmark |
DEN |
1:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
55 |
|
Solens Idrottsförening |
1983 |
Solens Idrottsförening |
SWE |
2:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
99 |
|
Denmark Team 3 |
2000 |
Denmark |
DEN |
2:31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
98 |
|
Denmark Team 2 |
2000 |
Denmark |
DEN |
2:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
62 |
|
Varbergs Parasportförening |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
3:47.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
150 |
|
ÖSP Team 1 |
2000 |
ÖSP |
ISL |
4:03.14 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
ÖSP Team 2 |
2000 |
ÖSP |
ISL |
5:03.77 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
8 |
26 |
|
Kungsbacka Simsällskap |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
6:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
18 |
|
Krokom Parasport IF lag 2 |
1975 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
149 |
|
Nacka HI |
2000 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
11 |
17 |
|
Krokom Parasport IF Lag 1 |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Breast. Women, S6-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:22.36 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:31.82 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
91 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
DEN |
1:42.88 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
85 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Denmark |
DEN |
1:47.94 |
|
DS |
|
|
|
|
|
5 |
87 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Denmark |
DEN |
1:50.00 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
1:52.96 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
7 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
1:53.78 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
8 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:56.45 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
9 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:57.60 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
10 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:01.43 |
|
DS |
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:01.57 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
12 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
2:02.60 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
13 |
33 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:03.42 |
L |
SB14 |
|
|
|
|
|
14 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
2:04.99 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
15 |
14 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:07.08 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
16 |
11 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:07.51 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
17 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:09.88 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
18 |
35 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:14.11 |
L |
SB9 |
|
|
|
|
|
19 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
2:18.69 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
20 |
131 |
|
Védís Harðardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
2:21.04 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
9 |
|
India Buska |
1997 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:34.13 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
22 |
60 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:35.08 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
23 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
2:38.04 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
24 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:40.03 |
|
DS |
|
|
|
|
|
25 |
58 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:45.52 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
26 |
36 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:52.64 |
|
DS |
|
|
|
|
|
27 |
67 |
|
Rishika Jansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
4:56.40 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
28 |
141 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
SWE |
5:50.00 |
|
SB3 |
|
|
|
|
|
29 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
|
|
SB7 |
|
|
|
|
|
30 |
73 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
31 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
|
|
SB9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Breaststroke Men, S6-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:22.70 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:26.91 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
3 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:30.51 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
4 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
1:30.96 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
5 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
1:31.06 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
6 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:34.78 |
|
SB13 |
|
|
|
|
|
7 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
1:36.19 |
|
DS |
|
|
|
|
|
8 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:37.84 |
L |
SB14 |
|
|
|
|
|
9 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:40.30 |
|
SB9 |
|
|
|
|
|
10 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:45.88 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
11 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
1:50.61 |
|
SB6 |
|
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:52.70 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
13 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
1:54.59 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
14 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
2:00.37 |
|
SB14,EFT |
|
|
|
|
|
15 |
21 |
|
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:00.47 |
L |
DS |
|
|
|
|
|
16 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:01.58 |
L |
SB5 |
|
|
|
|
|
17 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
2:03.87 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
18 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
2:07.20 |
|
DS |
|
|
|
|
|
19 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
2:28.95 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
20 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:30.44 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
2:36.49 |
|
SB7 |
|
|
|
|
|
22 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:38.12 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
23 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
2:40.00 |
|
SB8 |
|
|
|
|
|
24 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
2:55.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
25 |
13 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
3:10.53 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
26 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
DS |
|
|
|
|
|
27 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
|
|
Ö |
|
|
|
|
|
28 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
50m Freestyle Women, K1-K4, DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
90 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Denmark |
DEN |
41.34 |
|
DS |
|
|
|
|
|
2 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
42.71 |
|
DS |
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
45.31 |
|
DS |
|
|
|
|
|
4 |
74 |
|
Marina Simic |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
46.36 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
5 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
51.34 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
6 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
52.86 |
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:03.23 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:05.65 |
|
DS |
|
|
|
|
|
9 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
1:11.64 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
10 |
70 |
|
Frida Walméus |
1990 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:12.92 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
11 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
1:22.54 |
|
DS |
|
|
|
|
|
12 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:35.44 |
|
DS |
|
|
|
|
|
13 |
12 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:39.12 |
|
DS |
|
|
|
|
|
14 |
23 |
|
Tuva Agevall |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:52.49 |
|
K3 |
|
|
|
|
|
15 |
24 |
|
Vilma Mellegård |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:11.81 |
|
K2 |
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
50m Freestyle Men, K1-K4, DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
47 |
|
Henrik Mohnke-Karlsson |
2003 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
33.71 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
75 |
|
Meon Ande Johannes |
1997 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
36.63 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
3 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
37.25 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
SWE |
39.35 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
39.89 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
48 |
|
Lukas Åkerman Berntsson |
1997 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
42.32 |
|
DS |
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
47.87 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
8 |
118 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Føroyar |
FAR |
49.34 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
9 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
50.72 |
|
DS |
|
|
|
|
|
10 |
133 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:00.82 |
|
DS |
|
|
|
|
|
11 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
1:06.26 |
|
DS |
|
|
|
|
|
12 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:10.05 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:17.84 |
|
DS |
|
|
|
|
|
14 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:26.38 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
15 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
16 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
100m Freestyle Women, S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
SWE |
1:01.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:08.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
3 |
28 |
|
Lina Nilsson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:10.73 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
78 |
|
Mille Dige From |
2004 |
Denmark |
DEN |
1:16.05 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
5 |
76 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Denmark |
DEN |
1:16.16 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
6 |
122 |
|
Herdís Rut Guðbjartsdóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:18.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
120 |
|
Anna Rósa Þrastardóttir |
2004 |
Fjördur |
ISL |
1:18.99 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
119 |
|
Hrefna María Heiðarsdóttir |
2005 |
ÖSP |
ISL |
1:20.92 |
|
Ö |
|
|
|
|
|
9 |
82 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:23.34 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Denmark |
DEN |
1:24.01 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
40 |
|
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
SWE |
1:24.20 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
12 |
94 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:29.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
13 |
57 |
|
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:29.97 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
56 |
|
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:31.93 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
15 |
87 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Denmark |
DEN |
1:35.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
16 |
130 |
|
Katrín Erla Kristjánsdóttir |
2000 |
Fjördur |
ISL |
1:36.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
17 |
44 |
|
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:36.30 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
18 |
125 |
|
Sigrún Kjartansdóttir |
2003 |
Fjördur |
ISL |
1:38.14 |
|
DS |
|
|
|
|
|
19 |
90 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Denmark |
DEN |
1:38.26 |
|
DS |
|
|
|
|
|
20 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:38.65 |
|
DS |
|
|
|
|
|
21 |
121 |
|
Emelía Ýr Gunnarsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:43.82 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
22 |
37 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:49.26 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
23 |
35 |
|
Agnes Munters |
1996 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:52.50 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
24 |
135 |
|
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
1:54.24 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
25 |
127 |
|
Victoría Lind Karenardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
1:55.74 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
26 |
128 |
|
Kristrún Helga Þórðardóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:56.75 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
33 |
|
Louise Olsson |
1992 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:59.58 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
28 |
77 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Denmark |
DEN |
2:09.74 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
29 |
124 |
|
Steinunn Ella Sigurðardóttir |
2006 |
Fjördur |
ISL |
2:11.71 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
30 |
14 |
|
Stina Rothoff |
1985 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:13.61 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
31 |
108 |
|
Katrín Anna Heiðarsdóttir |
1997 |
ÖSP |
ISL |
2:15.19 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
32 |
60 |
|
Stina Gustafsson |
1989 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:23.40 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
33 |
36 |
|
Josefine Skoog |
1995 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:31.06 |
|
DS |
|
|
|
|
|
34 |
131 |
|
Védís Harðardóttir |
2002 |
Fjördur |
ISL |
2:32.14 |
|
DS |
|
|
|
|
|
35 |
9 |
|
India Buska |
1997 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:34.13 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
36 |
73 |
|
Malin Andersson |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
2:34.81 |
|
DS |
|
|
|
|
|
37 |
58 |
|
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
2:42.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
38 |
11 |
|
Maria Karlsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:43.63 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
39 |
123 |
|
Kristjana Líf Albertsdóttir |
2005 |
Fjördur |
ISL |
3:02.84 |
|
DS |
|
|
|
|
|
40 |
16 |
|
Ellinor Svan |
1978 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
3:36.76 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
41 |
141 |
|
Hana Silná |
2003 |
ABAK |
SWE |
3:44.00 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
42 |
114 |
|
Karen Axelsdóttir |
1992 |
ÖSP |
ISL |
4:05.99 |
|
S4 |
|
|
|
|
|
43 |
39 |
|
Lova Johansson |
2004 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
4:38.76 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
44 |
22 |
|
Mathilda Einarsson |
1996 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
5:42.72 |
|
S3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100m Freestyle Men, S1-S14, DS, Ö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
27 |
|
Andreas Nordh |
1991 |
Osby Simsällskap |
SWE |
59.44 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
2 |
143 |
|
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:00.14 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
3 |
7 |
|
Jesper Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
1:00.67 |
L |
S14 |
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
1:01.84 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
5 |
88 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Denmark |
DEN |
1:02.68 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
6 |
86 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:05.20 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
7 |
95 |
|
Niklas Jakobsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:05.21 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
8 |
93 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Denmark |
DEN |
1:06.06 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
9 |
41 |
|
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
SWE |
1:06.10 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
10 |
42 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:07.38 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
11 |
81 |
|
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:08.25 |
|
S13 |
|
|
|
|
|
12 |
29 |
|
Fabian Claeson |
2002 |
Osby Simsällskap |
SWE |
1:10.10 |
L |
S9 |
|
|
|
|
|
13 |
92 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Denmark |
DEN |
1:11.46 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
14 |
96 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Denmark |
DEN |
1:12.27 |
|
DS |
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Denmark |
DEN |
1:12.31 |
|
S9 |
|
|
|
|
|
16 |
38 |
|
Sebastian Häregård |
2002 |
Varabygdens Simsällskap |
SWE |
1:21.21 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
17 |
59 |
|
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs Parasportförening |
SWE |
1:21.56 |
L |
Ö |
|
|
|
|
|
18 |
79 |
|
Simon Fancello |
2006 |
Denmark |
DEN |
1:23.03 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
19 |
34 |
|
Johan Hannus |
1988 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:24.08 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
20 |
112 |
|
Daníel Ísak Sölvason |
1994 |
ÖSP |
ISL |
1:30.36 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
21 |
43 |
|
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
SWE |
1:32.70 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
22 |
68 |
|
Angelo Varisco |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:37.60 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
23 |
89 |
|
Oliver Roug Nielsen |
1995 |
Denmark |
DEN |
1:39.10 |
|
DS |
|
|
|
|
|
24 |
144 |
|
Edvin Söderlind |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
SWE |
1:43.00 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
25 |
83 |
|
Magnus Ropdrup |
2005 |
Denmark |
DEN |
1:49.29 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
26 |
110 |
|
Jón Þorri Jónsson |
1989 |
ÖSP |
ISL |
1:50.72 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
27 |
20 |
|
Robin Boisen |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
1:51.07 |
|
S5 |
|
|
|
|
|
28 |
126 |
|
Guðmundur Atli Sigurðsson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
1:53.04 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
29 |
69 |
|
Elias Cederås |
2000 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
1:54.40 |
|
DS |
|
|
|
|
|
30 |
129 |
|
Birnir Snær Jökulsson |
2007 |
Fjördur |
ISL |
1:56.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
31 |
145 |
|
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
1:59.80 |
|
S7,EFT |
|
|
|
|
|
32 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
2:00.21 |
|
DS |
|
|
|
|
|
33 |
45 |
|
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
SWE |
2:01.23 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
34 |
111 |
|
Hjalti Geir Guðmundsson |
1998 |
ÖSP |
ISL |
2:07.04 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
35 |
84 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Denmark |
DEN |
2:07.22 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
36 |
134 |
|
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
SWE |
2:45.16 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
37 |
140 |
|
Vaclav Dostal |
1998 |
ABAK |
SWE |
3:10.00 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
38 |
13 |
|
Andreas Liv |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
3:10.53 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
50m Backstroke Women, K1-K4, DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
101 |
|
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
50.26 |
|
DS |
|
|
|
|
|
2 |
74 |
|
Marina Simic |
2001 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
52.92 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
3 |
10 |
|
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
54.72 |
|
DS |
|
|
|
|
|
4 |
4 |
|
Elsa Swalander |
2001 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
55.71 |
|
DS |
|
|
|
|
|
5 |
113 |
|
Erna Styrmisdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
56.01 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
146 |
|
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
58.67 |
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
7 |
12 |
|
Elin Lindberg |
1975 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:08.22 |
|
DS |
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Úlfhildur Einarsdóttir |
2004 |
ÖSP |
ISL |
1:28.03 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
9 |
115 |
|
Sigrún Berglind Pálsdóttir |
2002 |
ÖSP |
ISL |
1:30.02 |
|
DS |
|
|
|
|
|
10 |
105 |
|
Glódís Erla Ólafsdóttir |
1998 |
ÖSP |
ISL |
1:45.78 |
|
DS |
|
|
|
|
|
11 |
64 |
|
Julia Hansson |
1999 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
|
|
K1 |
|
|
|
|
|
12 |
148 |
|
Ella Nikander |
2003 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K4,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Hylliebadet |
Arrangör: |
FIFH |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 8 feb 2020 till den 9 feb 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
50m Backstroke Men, K1-K4, DS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
117 |
|
Ári Muller |
2003 |
Parasport Føroyar |
FAR |
43.28 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
2 |
106 |
|
Daníel Smári Hafþórsson |
2003 |
ÖSP |
ISL |
47.87 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
3 |
109 |
|
Ýmir Snær Hlynsson |
2002 |
ÖSP |
ISL |
52.24 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
4 |
46 |
|
Erik Swensson |
2003 |
Simklubben Solsta |
SWE |
53.84 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
5 |
118 |
|
Hóri Hemmingson |
2006 |
Parasport Føroyar |
FAR |
56.44 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
6 |
72 |
|
Ludvig Liam |
2003 |
För. Idrott För Handikappade |
SWE |
58.98 |
|
K1 |
|
|
|
|
|
7 |
48 |
|
Lukas Åkerman Berntsson |
1997 |
Föreningen Trelleborg Sim |
SWE |
59.11 |
|
DS |
|
|
|
|
|
8 |
133 |
|
Wilmer Fritzen |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
1:08.86 |
|
DS |
|
|
|
|
|
9 |
15 |
|
Erik Söderlund |
1994 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:10.18 |
|
DS |
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Clas Thuresson |
2000 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
1:11.35 |
|
K4 |
|
|
|
|
|
11 |
104 |
|
Pétur Mikael Helgason |
2003 |
ÖSP |
ISL |
1:19.82 |
|
DS |
|
|
|
|
|
12 |
8 |
|
Axel Andersson |
1992 |
Krokom Parasport IF |
SWE |
1:25.66 |
|
DS |
|
|
|
|
|
13 |
103 |
|
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K3 |
|
|
|
|
|
14 |
132 |
|
Leo Austmann Baldursson |
2005 |
Fjördur |
ISL |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
15 |
147 |
|
Oskar Johansson |
2006 |
Nacka Handikappidrottsförening |
SWE |
|
|
K1,EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-07 20:20:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.5 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|