Program för SM/JSM 2010
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 28
|
Tävling |
SM/JSM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
16 juli 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
20:12 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 juli 2010 |
|
|
|
|
Gren 28, 200m Frisim Damer |
Försök (5) |
Sponsor: Team Gamewi |
Världsrekord Seniorer: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Europarekord Seniorer: Federica Pellegrini (1900) 1:52.98 2009-07-29 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
|
Heat 1 (5) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
334 |
3 |
Matilda Larsson |
1991 |
BD1891 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:12.29 |
2 |
4 |
Erika Sköldberg |
1996 |
AT7496 |
ALINGSÅS |
|
50m |
2:11.69 |
418 |
5 |
Rebecca Holst |
1991 |
BL8891 |
SK TRITON |
|
50m |
2:12.18 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
21 |
1 |
Alicia Lundqvist |
1992 |
BA4692 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:10.49 |
229 |
2 |
Anna Ringborg |
1990 |
AJ2490 |
MASS |
|
50m |
2:10.42 |
189 |
3 |
Nathalie Stenquist |
1991 |
AK8691 |
MKK |
|
50m |
2:10.36 |
442 |
4 |
Elsa Ericsson |
1995 |
AI0895 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:10.19 |
245 |
5 |
Sofia Lärfars |
1990 |
AW1290 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:10.22 |
38 |
6 |
Beatrice Svensson |
1992 |
AF4892 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:10.38 |
73 |
7 |
Johanna Linné |
1993 |
AR0693 |
SS IDEN |
|
50m |
2:10.47 |
390 |
8 |
Frida Börnfors |
1994 |
AP9494 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:10.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
411 |
1 |
Anna Lillieström |
1992 |
AM6292 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:09.73 |
139 |
2 |
Sara Crifält |
1991 |
AS1891 |
LASS |
|
50m |
2:08.98 |
162 |
3 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
AK4493 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:08.46 |
208 |
4 |
Gabriella Ivarsson |
1992 |
AY8692 |
MOTALA SS |
|
50m |
2:07.86 |
276 |
5 |
Anna Jonsson |
1994 |
AK3694 |
NYKÖPING |
|
50m |
2:08.32 |
227 |
6 |
Sofia Lindholm |
1993 |
AM1693 |
MASS |
|
50m |
2:08.60 |
405 |
7 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
AM8893 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:09.15 |
43 |
8 |
Klara Andersson |
1991 |
AV2491 |
HS |
|
50m |
2:10.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
440 |
1 |
Michelle Coleman |
1993 |
AM2493 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:05.73 |
46 |
2 |
Rebecka Ekelund |
1992 |
AZ2492 |
HS |
|
50m |
2:03.52 |
149 |
3 |
Rebecka Palm |
1990 |
AP4690 |
LASS |
|
50m |
2:01.95 |
415 |
4 |
Sarah Sjöström |
1993 |
BN4493 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:57.34 |
552 |
5 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
BN5691 |
TRELLEB K |
|
50m |
2:01.06 |
571 |
6 |
Sarah Henry |
1992 |
BD1392 |
POLISEN |
|
50m |
2:02.67 |
146 |
7 |
Frida Jakobsson |
1992 |
AX7292 |
LASS |
|
50m |
2:04.83 |
85 |
8 |
Erika Carlén |
1994 |
AM5294 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:07.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Charlotte Nilsson |
1989 |
AK4489 |
MKK |
|
50m |
2:08.44 |
563 |
2 |
Angelica Risebrandt |
1987 |
AI4887 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:05.62 |
483 |
3 |
Petra Granlund |
1987 |
AW7887 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:01.19 |
142 |
4 |
Gabriella Fagundez |
1985 |
AA7285 |
LASS |
|
50m |
1:58.32 |
420 |
5 |
Ida Marko-Varga |
1985 |
AB2285 |
SK TRITON |
|
50m |
2:00.67 |
59 |
6 |
Annika Saarnak |
1988 |
AQ4988 |
HS |
|
50m |
2:02.80 |
504 |
7 |
Jonna Nybäck |
1988 |
AS0288 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:07.93 |
177 |
8 |
Liz Hansson |
1988 |
AJ1488 |
MKK |
|
50m |
2:09.25 |
Skapad av WinGrodan 1.18.13 |
Utskriftsdatum |
16 juli 2010 |
Licensierad till: IC Control AB |
Utskriftstid |
20:12 |
|