Program för Malmö TYR Invitational
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Malmö TYR invitational |
|
Utskriftsdatum |
02 februari 2020 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2020 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Frisim Damer |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
393 |
1 |
Hanna Olsson |
2004 |
bo6804 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
351 |
2 |
Tindra Karlsson |
2006 |
AE2806 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:20.71 |
263 |
3 |
Emilia Kryger |
2004 |
BR6804 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:17.24 |
225 |
4 |
Lisa Harde |
2006 |
AH7406 |
SK RAN |
|
25m |
1:13.21 |
235 |
5 |
Wilma Sonesson |
2007 |
AH5407 |
SK RAN |
|
25m |
1:14.01 |
314 |
6 |
Nellie Hånell |
2006 |
AN4606 |
SK TRITON |
|
25m |
1:17.89 |
193 |
7 |
Maja Kruse |
2005 |
BL2205 |
MKK |
|
25m |
1:23.03 |
389 |
8 |
Emilia Sandström |
2004 |
ay7204 |
SK SYDSIM |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
236 |
1 |
Edina Kvakic |
2003 |
CA0803 |
SK RAN |
|
25m |
1:11.95 |
177 |
2 |
Emma Ingner |
2005 |
AW3805 |
MKK |
|
50m |
1:11.11 |
309 |
3 |
Liv Stalbohm |
2007 |
AC9807 |
SK TRITON |
|
25m |
1:09.91 |
347 |
4 |
Nellie Emilsson |
2005 |
AN8205 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.47 |
373 |
5 |
Freja Härstedt |
2007 |
AB5407 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:09.67 |
315 |
6 |
Nellie Siöland |
2005 |
BD0405 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.27 |
180 |
7 |
Charlotte Krüger |
2007 |
AF9407 |
MKK |
|
50m |
1:11.12 |
237 |
8 |
Alexandra Engström |
2006 |
BI0406 |
SK RAN |
|
25m |
1:12.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
233 |
1 |
Lina Malmgren |
2004 |
BJ4604 |
SK RAN |
|
25m |
1:08.23 |
266 |
2 |
Nellie Björkqvist |
2007 |
AX2207 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:08.11 |
277 |
3 |
Jennie Christiansen |
2004 |
AL3204 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:07.96 |
353 |
4 |
Olivia Malmborg |
2006 |
AE0806 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:07.77 |
133 |
5 |
Alma Palmö |
2006 |
BL9606 |
HS |
|
25m |
1:07.94 |
306 |
6 |
Jenny Nilsson |
2005 |
AV9805 |
SK TRITON |
|
25m |
1:08.04 |
123 |
7 |
Emma Jönsson |
2006 |
AQ6406 |
HS |
|
25m |
1:08.15 |
357 |
8 |
Alice Strömberg |
2007 |
AB4207 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:08.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
231 |
1 |
Alva Larsson |
2004 |
BJ8604 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.15 |
197 |
2 |
Lava Piuva |
2006 |
BO9806 |
MKK |
|
25m |
1:07.07 |
112 |
3 |
Klara Pantev |
2005 |
AO6805 |
HS |
|
25m |
1:07.00 |
250 |
4 |
Rebecka Ungureanu |
2004 |
AX7404 |
S 71 |
|
25m |
1:06.44 |
253 |
5 |
Lovisa Fast |
2006 |
AJ9206 |
S 71 |
|
25m |
1:06.70 |
229 |
6 |
Elena Seitzberg |
2005 |
AX3205 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.04 |
241 |
7 |
Amelia Johansson Lindkvist |
2006 |
BS1806 |
SK RAN |
|
25m |
1:07.09 |
196 |
8 |
Sarah Fransson |
2006 |
BL4406 |
MKK |
|
25m |
1:07.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
103 |
1 |
Anna Nilsson |
2003 |
BF3203 |
HS |
|
25m |
1:05.94 |
385 |
2 |
Isabella Hua |
2007 |
AE0607 |
RINGSJÖ SK |
|
25m |
1:05.92 |
157 |
3 |
Nicole Ahlbeck |
2003 |
AR2603 |
MKK |
|
25m |
1:05.82 |
223 |
4 |
Linnea Nimander |
2002 |
BQ8802 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.52 |
300 |
5 |
Lina Plantin |
2005 |
AJ7605 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.59 |
173 |
6 |
Teodora Petric |
2005 |
AP5205 |
MKK |
|
25m |
1:05.85 |
281 |
7 |
Ella Bodell |
2005 |
AX2605 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:05.93 |
359 |
8 |
Tindra Alstierna |
2006 |
AO4606 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:06.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.47 |
251 |
2 |
Veronika Ruzic |
2006 |
AH1606 |
S 71 |
|
25m |
1:05.25 |
163 |
3 |
Beatrice Ask |
2005 |
AG3405 |
MKK |
|
25m |
1:04.98 |
371 |
4 |
Tova Kjellberg |
2004 |
AF5204 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:04.48 |
307 |
5 |
Julia Nilsson |
2006 |
AK9806 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.61 |
305 |
6 |
Julia Erkselius |
2006 |
AK7806 |
SK TRITON |
|
25m |
1:05.23 |
219 |
7 |
Isabella Frykholm |
2001 |
BD9201 |
SK RAN |
|
25m |
1:05.44 |
352 |
8 |
Felicia Leo |
2006 |
AE8606 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:05.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
261 |
1 |
Sofie Jönsson |
2007 |
AI9607 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:04.33 |
274 |
2 |
Johanna Melin |
2003 |
AL7403 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:04.22 |
319 |
3 |
Klara Rödin |
2003 |
AE2603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
1:04.03 |
243 |
4 |
Alexandra Petersen |
2003 |
AC1803 |
S 71 |
|
25m |
1:03.79 |
301 |
5 |
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.02 |
110 |
6 |
Izabelle Agrell |
2006 |
AF5406 |
HS |
|
25m |
1:04.12 |
182 |
7 |
Emily Li |
2004 |
BO5804 |
MKK |
|
25m |
1:04.22 |
118 |
8 |
Ella Berg |
2006 |
AQ0606 |
HS |
|
25m |
1:04.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Carolina Åsberg |
2002 |
AJ1802 |
POSEIDON |
|
25m |
1:03.68 |
156 |
2 |
Lina Ostreus |
2002 |
AV4202 |
MKK |
|
25m |
1:02.67 |
334 |
3 |
Matilda Åkesson |
1999 |
AL9699 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:02.08 |
296 |
4 |
Siri Bokander |
2003 |
BF8403 |
SK TRITON |
|
25m |
1:01.89 |
130 |
5 |
Nina Podric |
2004 |
BU7604 |
HS |
|
25m |
1:01.94 |
258 |
6 |
Emy Ek |
2003 |
BK3403 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:02.42 |
85 |
7 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
25m |
1:03.08 |
280 |
8 |
Maja Kiceec |
2006 |
AL9806 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:03.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
81 |
1 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
25m |
1:01.75 |
377 |
2 |
Tilde Anderberg-Richard |
1999 |
AU5499 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:01.44 |
101 |
3 |
Cajsa Wöhl |
2004 |
AP3204 |
HS |
|
25m |
1:01.29 |
203 |
4 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
POSEIDON |
|
25m |
1:01.08 |
394 |
5 |
Ester Eilertsson |
2003 |
ae0203 |
MKK |
|
50m |
1:01.10 |
92 |
6 |
Hanna Pettersson |
2003 |
AR1803 |
HS |
|
25m |
1:01.30 |
94 |
7 |
Karla Stjepanetic |
2003 |
AT2803 |
HS |
|
25m |
1:01.63 |
380 |
8 |
Julia Olsson |
2004 |
AL0804 |
KIVIKS SK |
|
25m |
1:01.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Hildur Andersson |
2005 |
AO7605 |
HS |
|
25m |
1:00.46 |
216 |
2 |
Boel Bergquist |
2003 |
BI2803 |
POSEIDON |
|
25m |
1:00.24 |
246 |
3 |
Emma Ragnarsson |
2004 |
AI4203 |
S 71 |
|
25m |
1:00.18 |
115 |
4 |
Vega Vollmer |
2005 |
AO3805 |
HS |
|
25m |
1:00.03 |
370 |
5 |
Vilma Andersson |
2004 |
AE5604 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:00.18 |
291 |
6 |
Mica Nolén |
2004 |
AG1204 |
SK TRITON |
|
25m |
1:00.22 |
212 |
7 |
Mary Lagoguez |
2001 |
BD9801 |
POSEIDON |
|
25m |
1:00.42 |
119 |
8 |
Liv Bexell |
2005 |
BD2205 |
HS |
|
25m |
1:00.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
1 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
MKK |
|
25m |
59.60 |
381 |
2 |
Thea Brünjes |
2004 |
BF3604 |
KIVIKS SK |
|
25m |
59.30 |
217 |
3 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
25m |
59.02 |
198 |
4 |
Elin Melin |
2000 |
AB4800 |
POSEIDON |
|
25m |
58.65 |
79 |
5 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
25m |
58.75 |
93 |
6 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
25m |
59.03 |
166 |
7 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
25m |
59.32 |
374 |
8 |
Erma Duratovic |
2005 |
AP2205 |
TRELLEBORG |
|
25m |
59.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
25m |
58.11 |
141 |
2 |
Anna Grahovac |
1999 |
AM5899 |
MKK |
|
25m |
57.48 |
70 |
3 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
25m |
55.50 |
201 |
4 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
25m |
55.05 |
68 |
5 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
25m |
55.06 |
165 |
6 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
56.71 |
379 |
7 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
25m |
58.00 |
298 |
8 |
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
SK TRITON |
|
25m |
58.40 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
02 februari 2020 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
12:46 |
|