Program för UGP 2 2019-2020, Karlstad
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 25/1 kl. 10.00 (Insim kl. 08.50-09.50)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Ungdoms GP 2 2019-2020 Karlstad & Karlstad Simsprint 2020
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sundstabadet |
Arrangör: |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Rydahls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Ida Emilsson |
2006 |
NORA SS |
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
2 |
|
Hilda Karlsson |
2007 |
ÅMÅLS SS |
3:02.34 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Ellen Aronsson |
2007 |
GRUMS SS |
2:56.52 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
4 |
|
Julia Nyrén |
2002 |
HK SIM |
2:53.45 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Wilma Jonsson |
2007 |
GRUMS SS |
2:53.68 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
6 |
|
My Semstrand |
2004 |
NORA SS |
2:59.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
7 |
|
Mari Sletvold-Walby |
2005 |
KARLSKO SF |
3:10.03 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
1 |
|
Allis Vernersson |
2007 |
ARVIKA SS |
2:51.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
|
Emilia Tallberg |
2006 |
KARLSTAD |
2:43.47 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
3 |
|
Amanda Malmström |
2007 |
ESKILSTUNA |
2:42.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Ella Bäcker |
2007 |
GRUMS SS |
2:36.77 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
121 |
5 |
|
Cornelia Sörqvist |
2007 |
ÅMÅLS SS |
2:41.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
122 |
6 |
|
Vilma Thorpman |
2006 |
ÅMÅLS SS |
2:42.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
7 |
|
Linneá Therus |
2005 |
KARLSKO SF |
2:45.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
8 |
|
Linnéa Magnusson |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:53.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
1 |
|
Alice Bergström |
2004 |
KARLSKO SF |
2:35.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Tyra Håkanson Reneström |
2003 |
STRÄNGNÄS |
2:35.58 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
3 |
|
Ester Costa |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:31.54 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
4 |
|
Ellen Roos |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:28.75 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
5 |
|
Amanda Johansson |
2005 |
KARLSTAD |
2:30.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
6 |
|
Alva Granzell |
2006 |
KARLSTAD |
2:34.95 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
7 |
|
Alice Roos |
2007 |
ESKILSTUNA |
2:35.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
8 |
|
Thea Eriksson |
2006 |
ÅMÅLS SS |
2:36.44 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
1 |
|
Frida Karlsson |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:27.27 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Ronja Eir Kristjánsdóttir-Larsén |
2006 |
ESKILSTUNA |
2:25.09 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
3 |
|
Maja Nyberg |
2004 |
KARLSKO SF |
2:23.07 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
4 |
|
Isabelle Johansson |
2005 |
KARLSKO SF |
2:21.94 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
5 |
|
Alice Johnson |
2005 |
KARLSTAD |
2:22.57 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
6 |
|
Ebba Locken |
2006 |
SÄFFLE SS |
2:24.76 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
7 |
|
Mia Larsson |
2006 |
KARLSKO SF |
2:25.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
117 |
8 |
|
Amanda Orban |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:27.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
1 |
|
Maja Björkbacka |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:18.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Alva Abrahamsson |
2004 |
ESKILSTUNA |
2:15.29 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Joline Bakken |
2005 |
KARLSTAD |
2:13.32 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
4 |
|
Maja Eriksson |
2002 |
ESKILSTUNA |
2:05.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
5 |
|
Ella Sjöbom |
2005 |
GRUMS SS |
2:13.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
6 |
|
Tilde Halldan |
2005 |
SÄFFLE SS |
2:15.11 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
7 |
|
Miranda Wahlstedt |
2006 |
KARLSTAD |
2:17.56 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Elin Logander |
2005 |
ESKILSTUNA |
2:19.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-01-25 19:10:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|