2021-01-26   22:24:57
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
5 50m Vapaauinti Naiset
ME 22.93 1990 NED NED Berlin, GER 7.8.2017
SE 24.17 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 17.12.2017
NSE 25.04 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Antwerpen, BEL 13.12.2001
Tytöt 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 81 Miriam Jürisoo TOP Ujumisklubi 2008 25m 30.61
2 244 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat 2007 07A113 25m 31.29
3 245 Sofia Oksa Nummelan Kisaajat 2007 07A269 25m 31.65
4 400 Ella Haavisto Gladius Kirkkonummi 2007 07A573 25m 32.17
5 79 Greete Kikas TOP Ujumisklubi 2007 25m 33.30
6 77 Kirke Mõtsnik TOP Ujumisklubi 2007 25m 33.57
7 461 Oona Söderlund Uimaseura Aquila 2007 07A618 25m 33.85
8 226 Silvia Koskela Järvenpään Uintiklubi ry 2007 07A257 25m 33.89
9 330 Liinu Nevalainen Cetus Espoo 2009 09A151 25m 34.08
10 479 Grete Pali RAM Talinn 2008 25m 34.91
11 22 Triin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2007 25m 35.13
12 123 Siiri Tapaninen HTU Stadi 2009 09A140 25m 35.71
13 66 Inessa Sorokin Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 35.73
14 160 Pinja Lepistö Helsingin Uimarit 2007 07A051 25m 35.74
15 402 Fanni Mäkelä Gladius Kirkkonummi 2007 07A745 25m 35.87
16 23 Laura-Lota Melih Kalevi Ujumiskool 2009 25m 35.95
17 61 Lenna Marii Pruunlep Orca Swim Club MTÜ 2010 25m 36.25
18 14 Iris Kase Kalevi Ujumiskool 2009 25m 36.26
19 401 Liine Raantse Gladius Kirkkonummi 2008 08A344 25m 36.29
20 32 Annela Sõgel Kalevi Ujumiskool 2009 25m 36.39
21 311 Emmi Pernaa Cetus Espoo 2008 08A186 25m 36.40
22 13 Britta Karlson Kalevi Ujumiskool 2009 25m 36.49
23 434 Olga Kaiser ORCA Helsinki 2008 08A276 25m 36.54
24 118 Anni Luhtanen HTU Stadi 2007 07A107 25m 37.08
25 11 Sarah Maria Kaare Kalevi Ujumiskool 2009 25m 37.11
26 231 Susanne Hein Järvenpään Uintiklubi ry 2008 08A582 25m 37.20
27 477 Mia Maar RAM Talinn 2007 25m 37.25
28 42 Marilin Markson Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 37.40
29 21 Katrin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2009 25m 37.45
30 30 Birgit Reinaru Kalevi Ujumiskool 2009 25m 37.89
31 130 Siiri Pesonen HTU Stadi 2008 08A691 25m 37.92
32 56 Marta Leo Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 38.00
33 35 Charlotte-Sophia Suuroja Kalevi Ujumiskool 2010 25m 38.15
34 47 Grete Hallikivi Orca Swim Club MTÜ 2009 25m 38.25
35 43 Carola Roostik Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 38.50
36 28 Ines Elisabeth Raidma Kalevi Ujumiskool 2009 25m 38.55
37 51 Aleksandra Kurs Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 38.80
38 50 Grete Liis Üürike Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 38.81
39 83 Sofja Kartasova TOP Ujumisklubi 2008 25m 38.84
40 137 Nina Wu HTU Stadi 2007 07B082 25m 38.90
41 323 Anna Ryhänen Cetus Espoo 2008 08A309 25m 39.04
42 4 Annika Hälvin Kalevi Ujumiskool 2008 25m 39.21
43 6 Joanna Ilmarinen Kalevi Ujumiskool 2008 25m 39.40
44 17 Mirt Sissel Kolk Kalevi Ujumiskool 2008 25m 39.43
45 16 Marianne Kokk Kalevi Ujumiskool 2010 25m 39.78
46 34 Gloria Sulg Kalevi Ujumiskool 2008 25m 39.79
47 380 Aida Laukkanen Lahden Uimaseura 2009 09A505 25m 40.04
48 57 Evelina Kastjuk Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 40.62
49 1 Tessa Erin Adamson Kalevi Ujumiskool 2009 25m 40.63
50 125 Fan Wu HTU Stadi 2009 09A177 25m 41.49
51 60 Laura Leben Orca Swim Club MTÜ 2010 25m 41.64
52 478 Emma Eliise Ilves RAM Talinn 2008 25m 42.21
53 236 Melania Smirnova Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A395 25m 42.31
54 412 Ilona Lehtonen Gladius Kirkkonummi 2008 08A884 25m 42.42
55 25 Kristin Meltsar Kalevi Ujumiskool 2009 25m 43.38
56 234 Viivi Paavola Järvenpään Uintiklubi ry 2009 09A648 25m 43.78
57 126 Helmi  Tynkkynen HTU Stadi 2007 07A694 25m 46.20
58 18 Ida Kovanen Kalevi Ujumiskool 2010 25m 46.69
59 411 Miia Salminen Gladius Kirkkonummi 2009 09A533 25m 47.30
60 31 Marianne Ristmägi Kalevi Ujumiskool 2008 25m 47.58
61 29 Berit Reinaru Kalevi Ujumiskool 2010 25m 47.93
62 138 Aino Weckström HTU Stadi 2008 08A958 25m 48.04
63 136 Ronja Usmi HTU Stadi 2010 10A238 25m 48.23
64 45 Ronja Seeman Orca Swim Club MTÜ 2010 25m 48.50
65 7 Liisbet Jaamaste Kalevi Ujumiskool 2011 25m 48.93
66 124 Bea Ahtosalo HTU Stadi 2010 10A028 25m 53.87
67 133 Netta Virtanen HTU Stadi 2007 07A995 25m 54.19
68 131 Sofia Turunen HTU Stadi 2012 12A010 25m 56.92
69 134 Ronja Ryynänen HTU Stadi 2007 07B001 25m
Tytöt 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 221 Emma-Lotta Ahola Järvenpään Uintiklubi ry 2005 05A527 25m 28.02
2 71 Angelina Praun TOP Ujumisklubi 2005 25m 28.35
3 310 Sofia Rinne Cetus Espoo 2005 05A850 25m 28.72
4 72 Loreen Ulp TOP Ujumisklubi 2006 25m 29.24
5 150 Nelli Vihola Helsingin Uimarit 2005 05A051 25m 29.28
6 247 Marikki Vuorisalo Nummelan Kisaajat 2005 05B081 25m 29.69
7 156 Tilla Saarentaus Helsingin Uimarit 2005 05A335 25m 29.72
8 58 Miia Kesa Orca Swim Club MTÜ 2005 25m 29.99
9 298 Säde Ryynänen Cetus Espoo 2005 05A460 25m 30.56
10 471 Laura Saarela Nurmijärven Uinti 2006 06A748 25m 30.60
11 437 Liina Saario ORCA Helsinki 2006 06A816 25m 30.78
12 157 Rauha Heikkinen Helsingin Uimarit 2005 05A366 25m 31.28
13 294 Hanna Martola Cetus Espoo 2005 05A203 25m 31.49
14 53 Mirjette Sillamaa Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 31.73
15 243 Saara Seppälä Nummelan Kisaajat 2005 05A504 25m 31.91
16 166 Janna Pysäys Helsingin Uimarit 2005 05A644 25m 32.89
17 208 Milla Paavola Helsingin Uimarit 2005 05B246 25m 32.93
18 273 Venla Almira Simmis Grani 2006 06B087 25m 33.00
19 393 Sofie Johansson Gladius Kirkkonummi 2005 05A346 25m 33.22
20 291 Venla Varvikko Cetus Espoo 2005 05A076 25m 33.23
21 165 Fanni Hynninen Helsingin Uimarit 2006 06A347 25m 33.69
22 349 Isla Kalteinen Cetus Espoo 2006 06B045 25m 33.97
23 457 Sofia Chadromtseva Uimaseura Aquila 2006 06A474 25m 34.03
24 228 Aino Suominen Järvenpään Uintiklubi ry 2006 06B004 25m 34.06
25 161 Kaisa Mäkinen Helsingin Uimarit 2005 05A447 25m 34.37
26 73 Anee Lillo TOP Ujumisklubi 2006 25m 35.22
27 475 Alexandra Aasala RAM Talinn 2006 25m 36.98
28 348 Viivi Olkkonen Cetus Espoo 2005 05B174 25m 37.31
29 476 Patricia Ainsam RAM Talinn 2006 25m 38.86
30 474 Anna Mercedes Preden RAM Talinn 2006 25m 39.11
31 387 Hanna Lehtilä Octopus Lohja 2006 06B171 25m 43.39
32 363 Edith Nuutinen Lahden Kaleva 2005 05B199 25m
Tytöt 16
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 69 Hanna Grete Vutt TOP Ujumisklubi 2003 25m 28.24
2 154 Tilda Selonen Helsingin Uimarit 2003 03A772 25m 28.76
3 70 Martine Margna TOP Ujumisklubi 2003 25m 29.77
4 170 Beatriz Coloma Vanhala Helsingin Uimarit 2003 03B192 25m 29.88
5 288 Ciara Wacklin Cetus Espoo 2004 04A037 25m 30.00
6 222 Alisa Hänninen Järvenpään Uintiklubi ry 2003 03B021 25m 30.06
7 449 Eevi Peltonen Uimaseura Aquila 2004 04A564 25m 30.27
8 362 Kreetta Somero Lahden Kaleva 2004 04A700 25m 30.68
9 302 Linda Ilonen Cetus Espoo 2004 04A986 25m 31.44
10 301 Maisa Brusila Cetus Espoo 2004 04A887 25m 32.42
11 472 Heli Havantola Nurmijärven Uinti 2003 03B260 25m 34.33
12 320 Heidi Työppönen Cetus Espoo 2004 04B191 25m 35.27
Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 10 Kertu Kaare Kalevi Ujumiskool 2002 25m 25.71
2 105 Nelli Määttänen Helsingfors Simsällskap 1993 93A361 25m 28.03
3 145 Annika Toiviainen Helsingin Uimarit 2002 02A155 25m 28.09
4 239 Lotta Linnea Partanen Nummelan Kisaajat 2001 01A819 25m 28.31
5 107 Julia Kekkonen HTU Stadi 2000 00A088 25m 28.88
6 218 Vilja Laaksonen Järvenpään Uintiklubi ry 2002 02A941 25m 28.94
7 153 Essi Helle Helsingin Uimarit 2002 02A942 25m 29.80
8 286 Verna Rostedt Cetus Espoo 2002 02A101 25m 29.85
9 225 Laura Pitkänen Järvenpään Uintiklubi ry 2002 02B208 25m 31.89
10 424 Alessia Omeri ORCA Helsinki 2001 01B347 25m 32.43
11 354 Jenny Myllynen Heinolan Isku 2000 00B130 25m 33.70
2019-12-13 08.05.45 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner