2021-01-26   21:34:08
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
4 100m Sekauinti Miehet
ME 50.66 Vladimir MOROZOV 1992 RUS RUS Berlin, GER 30.8.2016
SE 53.10 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Malmö 30.1.1996
NSE 53.78 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 21.11.1992
Pojat 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 93 Oliver Kuulpak TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:13.29
2 450 Eetu Autio Uimaseura Aquila 2007 07A014 25m 1:17.08
3 227 Ville-Veikko Luomala Järvenpään Uintiklubi ry 2007 07A602 25m 1:20.05
4 325 Tommy Palm Cetus Espoo 2007 07A542 25m 1:24.04
5 94 Karl Erik Ojavere TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:24.71
6 169 Veikko Moilanen Helsingin Uimarit 2007 07A262 25m 1:24.79
7 102 Ragnar Praun TOP Ujumisklubi 2009 25m 1:25.25
8 95 Aksel Haava TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:26.10
9 98 Ernest Kopjev TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:26.17
10 264 Angelos Toledos Simmis Grani 2007 07A434 25m 1:27.90
11 96 Frode Andresson TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:28.62
12 398 Voitto Vuorenjuuri Gladius Kirkkonummi 2007 07A586 25m 1:29.21
13 27 Rome Pukk Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:30.54
14 440 Danil Sulkonen ORCA Helsinki 2008 08A335 25m 1:31.89
15 321 Eemil Hujala Cetus Espoo 2007 07A465 25m 1:32.55
16 364 Leevi Immonen Lahden Uimaseura 2007 07A249 25m 1:34.17
17 442 Eerik Välipakka ORCA Helsinki 2007 07A891 25m 1:35.92
18 19 Karl Kuldkepp Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:41.63
19 128 Oiva Mandelin HTU Stadi 2009 09A357 25m 1:48.47
20 378 Denis Karvanen Lahden Uimaseura 2009 09A428 25m 1:52.47
21 324 Nooa Koskela Cetus Espoo 2009 09A115 25m 1:53.29
22 343 Thomas  Brutel Cetus Espoo 2008 08A477 25m 1:57.46
23 266 Rron Shala Simmis Grani 2007 07A673 25m
24 237 Antti Huuskonen Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A400 25m
25 274 Sebastian Järvenpää Simmis Grani 2009 09A490 25m
26 439 Jaakko Karppinen ORCA Helsinki 2007 07A607 25m
Pojat 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 88 Robin Lill TOP Ujumisklubi 2005 25m 1:04.96
2 89 Lars Kuljus TOP Ujumisklubi 2005 25m 1:07.80
3 356 Santeri Salonen Heinolan Isku 2005 05A686 25m 1:09.85
4 395 Mikael Böckerman Gladius Kirkkonummi 2006 06A338 25m 1:12.47
5 453 Aleksi Määttä Uimaseura Aquila 2005 05A505 25m 1:17.87
6 40 Aaron Sepp Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:19.00
7 39 Sander Kadak Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:20.45
8 473 Jesper Dolk Nurmijärven Uinti 2005 05B105 25m 1:24.41
9 129 Adam-Emil Kisiel HTU Stadi 2005 05B190 25m 1:24.50
10 357 Casper Häll Heinolan Isku 2005 05A963 25m 1:26.46
11 172 Henri Piipponen Helsingin Uimarit 2005 05A848 25m 1:28.05
12 483 Hendrik Värk RAM Talinn 2006 25m 1:30.11
13 360 Topi Hassinen Heinolan Isku 2005 05B226 25m 1:34.52
14 452 Eemeli Sipari Uimaseura Aquila 2006 06A208 25m 1:39.54
15 336 Niilo Helkearo Cetus Espoo 2006 06A932 25m 1:44.66
Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 84 Aleksander Kampus TOP Ujumisklubi 2001 25m 1:00.89
2 415 Elias Filippovits ORCA Helsinki 2002 02A955 25m 1:05.23
3 85 Harri Veski TOP Ujumisklubi 2003 25m 1:05.74
4 289 Pyry Kurunsaari Cetus Espoo 2001 01A729 25m 1:10.29
5 114 Max Walther HTU Stadi 2003 03A799 25m 1:10.58
6 284 ville lauslahti Cetus Espoo 2001 01A254 25m 1:10.99
7 113 Jenson Lih Shan Li HTU Stadi 2002 02A835 25m 1:13.13
8 422 Arttu Valonen ORCA Helsinki 2004 04A796 25m 1:13.25
9 313 Joonas Pylvänäinen Cetus Espoo 2004 04B178 25m 1:18.28
10 220 Joona Saarnio Järvenpään Uintiklubi ry 2004 04A671 25m 1:20.31
2019-12-13 08.05.44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner