2021-01-26   22:48:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
3 100m Sekauinti Naiset
ME 56.51 Katinka HOSSZU 1989 HUN HUN Berlin, GER 7.8.2017
SE 58.86 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Istanbur, TUR 12.12.2009
NSE 1:00.73 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Istanbul, TUR 11.12.2009
Tytöt 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 258 IIda Tawast Simmis Grani 2007 07A124 25m 1:15.56
2 82 Polina Sovtsa TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:20.03
3 81 Miriam Jürisoo TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:20.33
4 77 Kirke Mõtsnik TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:21.84
5 80 Alice Agathe Luhala TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:23.80
6 78 Johanna Sepp TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:24.53
7 117 Eevi Hirsi HTU Stadi 2007 07A102 25m 1:24.59
8 374 Awa Laukkanen Lahden Uimaseura 2008 08A536 25m 1:24.79
9 358 Krista Kurvinen Heinolan Isku 2007 07A412 25m 1:24.84
10 41 Eliise Loit Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:25.17
11 263 Linnea Heikkilä Simmis Grani 2008 08A210 25m 1:26.73
12 459 Iisa-Erika Auranen Uimaseura Aquila 2007 07A404 25m 1:26.78
13 367 Liisi Lehtiö Lahden Uimaseura 2008 08A101 25m 1:27.80
14 226 Silvia Koskela Järvenpään Uintiklubi ry 2007 07A257 25m 1:28.06
15 460 Veera Haukka Uimaseura Aquila 2007 07A486 25m 1:30.72
16 438 Sira Katavisto ORCA Helsinki 2008 08A329 25m 1:31.65
17 334 Iiris Myllymäki Cetus Espoo 2008 08A395 25m 1:31.97
18 329 Lotta Martikainen Cetus Espoo 2008 08A343 25m 1:32.26
19 366 Lotta Koskinen Lahden Uimaseura 2008 08A096 25m 1:34.06
20 231 Susanne Hein Järvenpään Uintiklubi ry 2008 08A582 25m 1:34.72
21 368 Saaga Pitkänen Lahden Uimaseura 2008 08A111 25m 1:35.01
22 277 Elin Louise Taipale Ekenäs Simsällskap 2007 07B018 25m 1:35.59
23 83 Sofja Kartasova TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:37.51
24 21 Katrin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:37.84
25 435 Lilja Hirsikko ORCA Helsinki 2008 08A278 25m 1:39.61
26 408 Iida Pahkala Gladius Kirkkonummi 2010 10A139 25m 1:44.37
27 345 Emma Grönberg Cetus Espoo 2010 10A074 25m 1:45.31
28 337 Raakel Rihte Cetus Espoo 2008 08A431 25m 1:45.47
29 233 Tara Hallia Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A260 25m 1:47.51
30 47 Grete Hallikivi Orca Swim Club MTÜ 2009 25m 1:47.63
31 443 Ella Liimatainen ORCA Helsinki 2009 09A458 25m 1:47.89
32 38 Mia Adriana Viilup Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:47.93
33 375 Annabel Salo Lahden Uimaseura 2010 10A128 25m 1:48.54
34 434 Olga Kaiser ORCA Helsinki 2008 08A276 25m 1:48.89
35 342 Nelly Åström Cetus Espoo 2008 08A460 25m 1:49.91
36 37 Laura Tõrra Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:51.11
37 379 Veera Järvinen Lahden Uimaseura 2010 10A162 25m 1:52.54
38 346 Helena Kujamo Cetus Espoo 2008 08A555 25m 1:53.40
39 461 Oona Söderlund Uimaseura Aquila 2007 07A618 25m
Tytöt 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 75 Katarina Vutt TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:13.17
2 221 Emma-Lotta Ahola Järvenpään Uintiklubi ry 2005 05A527 25m 1:13.37
3 74 Hanna-Marleen Mõtsnik TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:13.51
4 307 Lumi Rossi Cetus Espoo 2005 05A779 25m 1:14.22
5 72 Loreen Ulp TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:14.81
6 451 Lumi Nokso Uimaseura Aquila 2005 05A379 25m 1:16.88
7 458 Veera Westerlund Uimaseura Aquila 2006 06A596 25m 1:17.88
8 52 Emma Kivimäe Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:18.97
9 306 Lotta Nevalainen Cetus Espoo 2005 05A744 25m 1:19.67
10 423 Sofi Andström ORCA Helsinki 2005 05A556 25m 1:22.98
11 304 Taru Lax Cetus Espoo 2005 05A739 25m 1:24.32
12 228 Aino Suominen Järvenpään Uintiklubi ry 2006 06B004 25m 1:24.60
13 409 Ellen Kivistö Gladius Kirkkonummi 2005 05B196 25m 1:24.65
14 455 Saga Koho Uimaseura Aquila 2005 05A607 25m 1:24.78
15 273 Venla Almira Simmis Grani 2006 06B087 25m 1:27.72
16 419 Lada Belozjorova ORCA Helsinki 2006 06A129 25m 1:30.76
17 370 Isabel Rumask Lahden Uimaseura 2006 06A823 25m 1:34.33
18 119 Helmi Koikkalainen HTU Stadi 2006 06A340 25m 1:35.08
19 181 Kiti Konttinen Helsingin Uimarit 2006 06A745 25m 1:36.35
20 396 Janika Hinkkanen Gladius Kirkkonummi 2005 05A832 25m 1:38.13
21 348 Viivi Olkkonen Cetus Espoo 2005 05B174 25m 1:51.59
22 363 Edith Nuutinen Lahden Kaleva 2005 05B199 25m
Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 239 Lotta Linnea Partanen Nummelan Kisaajat 2001 01A819 25m 1:13.36
2 108 Annika Tietz HTU Stadi 2001 01A200 25m 1:15.74
3 148 Aava Aula Helsingin Uimarit 2004 04A128 25m 1:15.76
4 222 Alisa Hänninen Järvenpään Uintiklubi ry 2003 03B021 25m 1:17.14
5 299 Delia Aho Cetus Espoo 2003 03A962 25m 1:18.08
6 149 Anni Seppälä Helsingin Uimarit 2003 03A398 25m 1:18.14
7 146 Meri Ojala Helsingin Uimarit 2000 00A737 25m 1:18.50
8 109 Wilma Walther HTU Stadi 2001 01A522 25m 1:18.94
9 297 Beáta Koroknay-Pál Cetus Espoo 2004 04A678 25m 1:19.82
10 287 Piia Kaivola Cetus Espoo 1999 99B106 25m 1:21.03
11 309 Linnea Alakörkkö Cetus Espoo 2004 04B094 25m 1:21.99
12 180 Matilda Nyberg Helsingin Uimarit 2004 04B177 25m 1:22.08
13 296 Katarina Kobycheva Cetus Espoo 2004 04A648 25m 1:25.63
14 278 Patrisia Kaisla Tuusulan Uimaseura ry 1998 98A444 25m 1:59.39
15 145 Annika Toiviainen Helsingin Uimarit 2002 02A155 25m
16 257 Lea Heinzmann Simmis Grani 2004 04A851 25m
2019-12-13 08.05.44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner