2021-01-26   22:48:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
18 100m Vapaauinti Miehet
ME 44.94 Amaury LEVEAUX 1985 FRA FRA Rijeka, CRO 13.12.2008
SE 47.55 Matias Koski 1994 Georgia U. FIN Windsor, CAN 10.12.2016
NSE 48.59 Severi Allonen 1991 SWIM FIN Jyväskylä 31.10.2009
Pojat 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 430 Mark Kellinsalmi ORCA Helsinki 2007 07A341 25m 1:03.85
2 381 Sisu Siitonen Lappeenrannan Kisa-Toverit 2007 07A511 25m 1:06.18
3 351 Noah El-Nagdy Cetus Espoo 2007 07B080 25m 1:11.08
4 398 Voitto Vuorenjuuri Gladius Kirkkonummi 2007 07A586 25m 1:11.53
5 101 Martin Potsepp TOP Ujumisklubi 2009 25m 1:14.14
6 20 Aaron Läänesaar Kalevi Ujumiskool 2007 25m 1:14.92
7 48 Emil Herman Antero
Halttunen
Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:15.02
8 341 Otso Johansson Cetus Espoo 2008 08A456 25m 1:15.11
9 314 Severi Tammihovi Cetus Espoo 2009 09A062 25m 1:15.17
10 54 Rasmus Välk Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:15.54
11 365 Aleksi Salo Lahden Uimaseura 2008 08A115 25m 1:15.65
12 12 Ragnar Kalvet Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:15.68
13 49 Martin Nõmm Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:16.86
14 100 Krister Milk TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:17.30
15 321 Eemil Hujala Cetus Espoo 2007 07A465 25m 1:17.44
16 269 Eero Hedemäki Simmis Grani 2008 08A452 25m 1:17.57
17 315 Elmeri Lajolinna Cetus Espoo 2007 07A403 25m 1:18.16
18 2 Kaspar Alvin Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:18.90
19 372 Jaakko Bogdanov Lahden Uimaseura 2009 09A130 25m 1:19.99
20 96 Frode Andresson TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:21.11
21 333 Erik Lillandt Cetus Espoo 2008 08A389 25m 1:22.37
22 259 Patrik Ventus Simmis Grani 2007 07A204 25m 1:22.61
23 322 Eino Lantto Cetus Espoo 2008 08A296 25m 1:23.12
24 194 Renaldo Rosental Helsingin Uimarit 2007 07A875 25m 1:23.13
25 252 Mikko Salmi Nummelan Kisaajat 2007 07A942 25m 1:23.17
26 173 Leo Niemi Helsingin Uimarit 2008 08A136 25m 1:24.01
27 8 Ingo Jagomägi Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:24.51
28 19 Karl Kuldkepp Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:24.78
29 9 Marten-Mattias Jõgila Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:24.79
30 132 Leo Kervinen HTU Stadi 2008 08A783 25m 1:24.91
31 62 Chris Cevor Kirtsi Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 1:25.00
32 359 Elias Manskinen Heinolan Isku 2008 08A537 25m 1:25.62
33 99 Jonas Nurmsalu TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:26.36
34 347 Joona Salminen Cetus Espoo 2008 08A656 25m 1:26.41
35 462 Artur Kavtaskin Uimaseura Aquila 2007 07A691 25m 1:26.66
36 237 Antti Huuskonen Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A400 25m 1:27.09
37 103 Mark Anders Prants TOP Ujumisklubi 2010 25m 1:27.11
38 179 KALLE-AKSELI Kantomaa Helsingin Uimarit 2007 07A360 25m 1:27.12
39 377 Onni Honkanen Lahden Uimaseura 2008 08A708 25m 1:27.79
40 26 Robin Nikolajev Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:28.46
41 15 Kenneth Keiv Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:28.49
42 378 Denis Karvanen Lahden Uimaseura 2009 09A428 25m 1:29.33
43 230 Oskar Huotari Järvenpään Uintiklubi ry 2008 08A588 25m 1:29.52
44 232 Semen Karhu Järvenpään Uintiklubi ry 2008 08A795 25m 1:29.81
45 376 Samu Tirkkonen Lahden Uimaseura 2008 08A705 25m 1:30.69
46 335 Atte Malinen Cetus Espoo 2008 08A390 25m 1:32.13
47 404 Arttu Kaskimies Gladius Kirkkonummi 2008 08A463 25m 1:33.39
48 203 Matias Pontalti Helsingin Uimarit 2007 07B037 25m 1:33.75
49 198 Riku Higashi Helsingin Uimarit 2009 09A500 25m 1:35.50
50 184 Niilo Kommeri Helsingin Uimarit 2007 07A494 25m 1:35.70
51 192 Topias Verneri Heikkinen Helsingin Uimarit 2009 09A300 25m 1:38.66
52 197 Ville Luukkanen Helsingin Uimarit 2008 08A778 25m 1:43.14
53 176 Amos Åberg Helsingin Uimarit 2009 09A047 25m 1:55.42
Pojat 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 332 Boris Minkovski Cetus Espoo 2006 06A905 25m 59.16
2 395 Mikael Böckerman Gladius Kirkkonummi 2006 06A338 25m 59.57
3 389 Anton Kettunen Gladius Kirkkonummi 2005 05A144 25m 1:00.12
4 454 Vladislav Shavyrin Uimaseura Aquila 2005 05A606 25m 1:01.84
5 59 Mathias Käär Orca Swim Club MTÜ 2005 25m 1:03.85
6 163 Miska Sarkkinen Helsingin Uimarit 2005 05A510 25m 1:03.87
7 420 Serhat Kalin ORCA Helsinki 2005 05A411 25m 1:06.57
8 432 Matias Viktor Kukkonen ORCA Helsinki 2006 06A714 25m 1:08.23
9 265 Tomas Lipponen Simmis Grani 2005 05B108 25m 1:08.47
10 91 Andreas Iilane TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:09.71
11 90 Franz Andresson TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:10.00
12 63 Dominic Tõnisson Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:11.97
13 121 Anton Visulainen HTU Stadi 2005 05A796 25m 1:12.16
14 129 Adam-Emil Kisiel HTU Stadi 2005 05B190 25m 1:12.38
15 473 Jesper Dolk Nurmijärven Uinti 2005 05B105 25m 1:13.16
16 172 Henri Piipponen Helsingin Uimarit 2005 05A848 25m 1:15.20
17 127 Joni Lähdemäki HTU Stadi 2006 06B013 25m 1:17.68
18 235 Patrick Tiihonen Järvenpään Uintiklubi ry 2006 06B187 25m 1:18.50
19 159 Caspar Åberg Helsingin Uimarit 2006 06A158 25m 1:19.02
20 427 Niko Partanen ORCA Helsinki 2005 05A767 25m 1:19.98
21 92 Ruut Kristjan Keerend TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:22.16
22 177 Daniel Tapiovaara Helsingin Uimarit 2006 06A601 25m 1:22.45
Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 86 Hans-Mikk Kuulpak TOP Ujumisklubi 2004 25m 52.25
2 84 Aleksander Kampus TOP Ujumisklubi 2001 25m 53.38
3 112 Tino Kaukonen HTU Stadi 2004 04A213 25m 54.35
4 355 Eemeli Nylund Heinolan Isku 2003 03A915 25m 57.53
5 111 Onni Järvinen HTU Stadi 2002 02A765 25m 57.53
6 391 Heikki Väkeväinen Gladius Kirkkonummi 2002 02B021 25m 59.41
7 254 Yufei Meng Simmis Grani 2004 04A333 25m 59.53
8 295 Nuutti Laitinen Cetus Espoo 2004 04A588 25m 59.70
9 114 Max Walther HTU Stadi 2003 03A799 25m 59.94
10 313 Joonas Pylvänäinen Cetus Espoo 2004 04B178 25m 1:00.01
11 390 Daniel Ruotsi Gladius Kirkkonummi 2002 02A968 25m 1:00.01
12 241 Kasper Holopainen Nummelan Kisaajat 2003 03A423 25m 1:00.60
13 255 Justus Holtari Simmis Grani 2004 04A618 25m 1:01.12
14 253 Masih Noah Tantula Simmis Grani 2004 04A158 25m 1:01.61
15 261 Kaius Kulmala Simmis Grani 2004 04B145 25m 1:01.70
16 422 Arttu Valonen ORCA Helsinki 2004 04A796 25m 1:02.61
17 116 Petri Rahko HTU Stadi 1965 65A068 25m 1:03.75
18 HTU Stadi 25m 1:03.88
110 Henri Erlund 2003 03A226
19 ORCA Helsinki 25m 1:08.45
421 Aleksandr Petukhov 2004 04A793
2019-12-13 08.05.48 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner