2021-01-26   23:09:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
17 100m Vapaauinti Naiset
ME 50.58 Sarah SJÖSTRÖM 1993 SWE SWE Eindhoven, NED 11.8.2017
SE 52.28 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Rijeka, CRO 11.12.2008
NSE 54.79 Hanna-Maria Seppälä 1984 KeUi FIN Tallinna, EST 11.11.2001
Tytöt 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 245 Sofia Oksa Nummelan Kisaajat 2007 07A269 25m 1:07.60
2 81 Miriam Jürisoo TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:09.59
3 77 Kirke Mõtsnik TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:10.47
4 41 Eliise Loit Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:10.76
5 374 Awa Laukkanen Lahden Uimaseura 2008 08A536 25m 1:10.83
6 79 Greete Kikas TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:11.28
7 117 Eevi Hirsi HTU Stadi 2007 07A102 25m 1:11.97
8 367 Liisi Lehtiö Lahden Uimaseura 2008 08A101 25m 1:13.31
9 22 Triin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2007 25m 1:13.57
10 162 Teela Saarentaus Helsingin Uimarit 2007 07A070 25m 1:13.90
11 78 Johanna Sepp TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:15.35
12 330 Liinu Nevalainen Cetus Espoo 2009 09A151 25m 1:15.38
13 56 Marta Leo Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:16.93
14 461 Oona Söderlund Uimaseura Aquila 2007 07A618 25m 1:17.90
15 371 Lotta Järvinen Lahden Uimaseura 2008 08A304 25m 1:18.01
16 42 Marilin Markson Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:20.00
17 311 Emmi Pernaa Cetus Espoo 2008 08A186 25m 1:20.02
18 32 Annela Sõgel Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:20.23
19 160 Pinja Lepistö Helsingin Uimarit 2007 07A051 25m 1:20.32
20 122 Venla Hämäläinen HTU Stadi 2007 07A373 25m 1:20.46
21 316 Emilia Elizaveta Karulina Cetus Espoo 2008 08A192 25m 1:21.55
22 43 Carola Roostik Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:21.73
23 50 Grete Liis Üürike Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 1:22.21
24 23 Laura-Lota Melih Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:22.75
25 334 Iiris Myllymäki Cetus Espoo 2008 08A395 25m 1:22.84
26 460 Veera Haukka Uimaseura Aquila 2007 07A486 25m 1:22.93
27 174 Maisa Vihola Helsingin Uimarit 2009 09A046 25m 1:24.19
28 4 Annika Hälvin Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:24.37
29 182 Hazel Liuska Helsingin Uimarit 2008 08A255 25m 1:24.47
30 51 Aleksandra Kurs Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 1:25.34
31 327 Vilma Päivärinta Cetus Espoo 2009 09A125 25m 1:25.73
32 57 Evelina Kastjuk Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 1:26.01
33 340 Ronja Taskinen Cetus Espoo 2008 08A441 25m 1:26.17
34 339 Elle Liikkanen Cetus Espoo 2009 09A184 25m 1:26.67
35 118 Anni Luhtanen HTU Stadi 2007 07A107 25m 1:27.43
36 6 Joanna Ilmarinen Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:27.95
37 130 Siiri Pesonen HTU Stadi 2008 08A691 25m 1:28.19
38 17 Mirt Sissel Kolk Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:28.43
39 279 Skylar Graves Tuusulan Uimaseura ry 2009 09A225 25m 1:29.58
40 168 Ilona Sauliala Helsingin Uimarit 2008 08A114 25m 1:30.05
41 344 Leonie Hildén Cetus Espoo 2008 08A521 25m 1:30.34
42 338 Aada Tuononen Cetus Espoo 2009 09A185 25m 1:30.70
43 83 Sofja Kartasova TOP Ujumisklubi 2008 25m 1:30.71
44 188 Stella Lahtinen Helsingin Uimarit 2009 09A191 25m 1:30.79
45 262 Veera Tawast Simmis Grani 2009 09A071 25m 1:33.45
46 375 Annabel Salo Lahden Uimaseura 2010 10A128 25m 1:34.94
47 1 Tessa Erin Adamson Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:35.09
48 25 Kristin Meltsar Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:36.46
49 190 Lumi Lintula Helsingin Uimarit 2008 08A511 25m 1:36.69
50 233 Tara Hallia Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A260 25m 1:36.85
51 31 Marianne Ristmägi Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:36.92
52 386 Sophie Storbjörk Octopus Lohja 2008 08A756 25m 1:38.87
53 385 Viivi Valkama Octopus Lohja 2008 08A677 25m 1:39.87
54 384 Eevi Saarinen Octopus Lohja 2008 08A319 25m 1:40.17
55 183 Leia Heinonen Helsingin Uimarit 2009 09A090 25m 1:41.09
56 411 Miia Salminen Gladius Kirkkonummi 2009 09A533 25m 1:41.67
57 443 Ella Liimatainen ORCA Helsinki 2009 09A458 25m 1:42.24
58 234 Viivi Paavola Järvenpään Uintiklubi ry 2009 09A648 25m 1:42.53
59 7 Liisbet Jaamaste Kalevi Ujumiskool 2011 25m 1:47.32
60 18 Ida Kovanen Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:47.34
61 187 Siiri Paavonen Helsingin Uimarit 2008 08A407 25m 1:47.56
62 353 Elsaliisa Mänttäri Cetus Espoo 2009 09A670 25m 1:50.87
63 21 Katrin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:51.49
64 126 Helmi  Tynkkynen HTU Stadi 2007 07A694 25m 1:51.82
65 352 Almaleena Mänttäri Cetus Espoo 2009 09A669 25m 1:51.97
66 383 EMILIA HAVIA Octopus Lohja 2008 08A275 25m
67 412 Ilona Lehtonen Gladius Kirkkonummi 2008 08A884 25m
68 134 Ronja Ryynänen HTU Stadi 2007 07B001 25m
Tytöt 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 71 Angelina Praun TOP Ujumisklubi 2005 25m 1:02.28
2 72 Loreen Ulp TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:03.05
3 300 Anna Hakkarainen Cetus Espoo 2005 05A514 25m 1:03.40
4 307 Lumi Rossi Cetus Espoo 2005 05A779 25m 1:04.25
5 298 Säde Ryynänen Cetus Espoo 2005 05A460 25m 1:05.11
6 294 Hanna Martola Cetus Espoo 2005 05A203 25m 1:05.84
7 306 Lotta Nevalainen Cetus Espoo 2005 05A744 25m 1:06.75
8 437 Liina Saario ORCA Helsinki 2006 06A816 25m 1:07.26
9 157 Rauha Heikkinen Helsingin Uimarit 2005 05A366 25m 1:07.60
10 416 Maria Mustonen ORCA Helsinki 2005 05A222 25m 1:08.40
11 458 Veera Westerlund Uimaseura Aquila 2006 06A596 25m 1:08.46
12 52 Emma Kivimäe Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:09.17
13 409 Ellen Kivistö Gladius Kirkkonummi 2005 05B196 25m 1:09.71
14 290 Juulia Lindfors Cetus Espoo 2005 05A074 25m 1:10.24
15 53 Mirjette Sillamaa Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:11.18
16 158 selma korhonen Helsingin Uimarit 2006 06A143 25m 1:11.30
17 291 Venla Varvikko Cetus Espoo 2005 05A076 25m 1:13.80
18 155 Lumi Öller Helsingin Uimarit 2006 06A074 25m 1:14.02
19 208 Milla Paavola Helsingin Uimarit 2005 05B246 25m 1:16.05
20 181 Kiti Konttinen Helsingin Uimarit 2006 06A745 25m 1:16.09
21 419 Lada Belozjorova ORCA Helsinki 2006 06A129 25m 1:18.42
22 349 Isla Kalteinen Cetus Espoo 2006 06B045 25m 1:19.55
23 348 Viivi Olkkonen Cetus Espoo 2005 05B174 25m 1:21.07
24 115 SAARA TURUNEN HTU Stadi 2005 05A283 25m 1:22.62
25 250 Nelli Salonen Nummelan Kisaajat 2005 05B204 25m 1:30.23
26 363 Edith Nuutinen Lahden Kaleva 2005 05B199 25m
Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 145 Annika Toiviainen Helsingin Uimarit 2002 02A155 25m 1:04.38
2 107 Julia Kekkonen HTU Stadi 2000 00A088 25m 1:04.83
3 170 Beatriz Coloma Vanhala Helsingin Uimarit 2003 03B192 25m 1:05.07
4 146 Meri Ojala Helsingin Uimarit 2000 00A737 25m 1:06.79
5 302 Linda Ilonen Cetus Espoo 2004 04A986 25m 1:08.61
6 362 Kreetta Somero Lahden Kaleva 2004 04A700 25m 1:08.66
7 309 Linnea Alakörkkö Cetus Espoo 2004 04B094 25m 1:08.82
8 431 Ilona Kajava ORCA Helsinki 2004 04B168 25m 1:10.50
9 301 Maisa Brusila Cetus Espoo 2004 04A887 25m 1:10.92
10 424 Alessia Omeri ORCA Helsinki 2001 01B347 25m 1:11.14
11 320 Heidi Työppönen Cetus Espoo 2004 04B191 25m 1:20.76
12 249 Aada Purje Nummelan Kisaajat 2004 04B326 25m 1:27.18
13 278 Patrisia Kaisla Tuusulan Uimaseura ry 1998 98A444 25m 1:39.08
2019-12-13 08.05.48 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner