2021-01-26   22:46:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
11 50m Selkäuinti Naiset
ME 25.67 Etiene MEDEIROS 1991 BRA BRA Doha, QAT 7.12.2014
SE 26.52 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Copenhagen, DEN 16.12.2017
NSE 27.92 Lotta Upanne 1998 HSS FIN Netanya, ISR 5.12.2015
Tytöt 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 41 Eliise Loit Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 35.20
2 258 IIda Tawast Simmis Grani 2007 07A124 25m 36.13
3 245 Sofia Oksa Nummelan Kisaajat 2007 07A269 25m 36.59
4 80 Alice Agathe Luhala TOP Ujumisklubi 2007 25m 36.61
5 77 Kirke Mõtsnik TOP Ujumisklubi 2007 25m 37.44
6 30 Birgit Reinaru Kalevi Ujumiskool 2009 25m 39.32
7 358 Krista Kurvinen Heinolan Isku 2007 07A412 25m 39.38
8 79 Greete Kikas TOP Ujumisklubi 2007 25m 39.90
9 317 Ronja Pyrhönen Cetus Espoo 2008 08A193 25m 40.84
10 13 Britta Karlson Kalevi Ujumiskool 2009 25m 40.96
11 32 Annela Sõgel Kalevi Ujumiskool 2009 25m 41.21
12 401 Liine Raantse Gladius Kirkkonummi 2008 08A344 25m 41.33
13 4 Annika Hälvin Kalevi Ujumiskool 2008 25m 42.19
14 23 Laura-Lota Melih Kalevi Ujumiskool 2009 25m 42.46
15 11 Sarah Maria Kaare Kalevi Ujumiskool 2009 25m 42.74
16 461 Oona Söderlund Uimaseura Aquila 2007 07A618 25m 43.15
17 477 Mia Maar RAM Talinn 2007 25m 43.22
18 246 Helmi Oksa Nummelan Kisaajat 2009 09A137 25m 43.51
19 14 Iris Kase Kalevi Ujumiskool 2009 25m 43.57
20 1 Tessa Erin Adamson Kalevi Ujumiskool 2009 25m 44.23
21 61 Lenna Marii Pruunlep Orca Swim Club MTÜ 2010 25m 44.28
22 57 Evelina Kastjuk Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 44.39
23 66 Inessa Sorokin Orca Swim Club MTÜ 2008 25m 45.20
24 56 Marta Leo Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 46.00
25 17 Mirt Sissel Kolk Kalevi Ujumiskool 2008 25m 46.08
26 438 Sira Katavisto ORCA Helsinki 2008 08A329 25m 46.65
27 233 Tara Hallia Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A260 25m 47.41
28 130 Siiri Pesonen HTU Stadi 2008 08A691 25m 47.64
29 60 Laura Leben Orca Swim Club MTÜ 2010 25m 47.79
30 182 Hazel Liuska Helsingin Uimarit 2008 08A255 25m 47.99
31 375 Annabel Salo Lahden Uimaseura 2010 10A128 25m 49.09
32 38 Mia Adriana Viilup Kalevi Ujumiskool 2010 25m 49.12
33 25 Kristin Meltsar Kalevi Ujumiskool 2009 25m 49.48
34 234 Viivi Paavola Järvenpään Uintiklubi ry 2009 09A648 25m 49.78
35 16 Marianne Kokk Kalevi Ujumiskool 2010 25m 50.10
36 29 Berit Reinaru Kalevi Ujumiskool 2010 25m 50.17
37 125 Fan Wu HTU Stadi 2009 09A177 25m 51.21
38 18 Ida Kovanen Kalevi Ujumiskool 2010 25m 51.53
39 236 Melania Smirnova Järvenpään Uintiklubi ry 2010 10A395 25m 51.98
40 379 Veera Järvinen Lahden Uimaseura 2010 10A162 25m 53.25
41 412 Ilona Lehtonen Gladius Kirkkonummi 2008 08A884 25m 53.63
42 21 Katrin Mäekivi Kalevi Ujumiskool 2009 25m 54.49
43 126 Helmi  Tynkkynen HTU Stadi 2007 07A694 25m 55.23
44 31 Marianne Ristmägi Kalevi Ujumiskool 2008 25m 57.05
45 386 Sophie Storbjörk Octopus Lohja 2008 08A756 25m
46 134 Ronja Ryynänen HTU Stadi 2007 07B001 25m
Tytöt 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 71 Angelina Praun TOP Ujumisklubi 2005 25m 31.76
2 300 Anna Hakkarainen Cetus Espoo 2005 05A514 25m 33.96
3 247 Marikki Vuorisalo Nummelan Kisaajat 2005 05B081 25m 34.06
4 72 Loreen Ulp TOP Ujumisklubi 2006 25m 34.20
5 293 Jasmin Savonen Cetus Espoo 2005 05A119 25m 34.33
6 58 Miia Kesa Orca Swim Club MTÜ 2005 25m 34.63
7 75 Katarina Vutt TOP Ujumisklubi 2006 25m 35.21
8 52 Emma Kivimäe Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 35.69
9 304 Taru Lax Cetus Espoo 2005 05A739 25m 36.01
10 53 Mirjette Sillamaa Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 37.23
11 243 Saara Seppälä Nummelan Kisaajat 2005 05A504 25m 39.11
12 76 Elis Leetmaa TOP Ujumisklubi 2006 25m 39.29
13 161 Kaisa Mäkinen Helsingin Uimarit 2005 05A447 25m 39.44
14 451 Lumi Nokso Uimaseura Aquila 2005 05A379 25m 39.69
15 409 Ellen Kivistö Gladius Kirkkonummi 2005 05B196 25m 40.03
16 155 Lumi Öller Helsingin Uimarit 2006 06A074 25m 40.17
17 394 Pinja Suominen Gladius Kirkkonummi 2006 06A141 25m 41.11
18 73 Anee Lillo TOP Ujumisklubi 2006 25m 42.90
19 119 Helmi Koikkalainen HTU Stadi 2006 06A340 25m 44.18
20 419 Lada Belozjorova ORCA Helsinki 2006 06A129 25m 46.25
21 370 Isabel Rumask Lahden Uimaseura 2006 06A823 25m 46.70
22 387 Hanna Lehtilä Octopus Lohja 2006 06B171 25m 50.38
23 393 Sofie Johansson Gladius Kirkkonummi 2005 05A346 25m
Naiset
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 10 Kertu Kaare Kalevi Ujumiskool 2002 25m 29.30
2 69 Hanna Grete Vutt TOP Ujumisklubi 2003 25m 30.06
3 286 Verna Rostedt Cetus Espoo 2002 02A101 25m 33.11
4 288 Ciara Wacklin Cetus Espoo 2004 04A037 25m 33.22
5 449 Eevi Peltonen Uimaseura Aquila 2004 04A564 25m 33.23
6 222 Alisa Hänninen Järvenpään Uintiklubi ry 2003 03B021 25m 33.77
7 362 Kreetta Somero Lahden Kaleva 2004 04A700 25m 33.98
8 239 Lotta Linnea Partanen Nummelan Kisaajat 2001 01A819 25m 34.61
9 218 Vilja Laaksonen Järvenpään Uintiklubi ry 2002 02A941 25m 34.80
10 109 Wilma Walther HTU Stadi 2001 01A522 25m 35.08
11 297 Beáta Koroknay-Pál Cetus Espoo 2004 04A678 25m 35.17
12 225 Laura Pitkänen Järvenpään Uintiklubi ry 2002 02B208 25m 35.29
13 70 Martine Margna TOP Ujumisklubi 2003 25m 35.79
14 309 Linnea Alakörkkö Cetus Espoo 2004 04B094 25m 37.21
15 107 Julia Kekkonen HTU Stadi 2000 00A088 25m 37.35
16 180 Matilda Nyberg Helsingin Uimarit 2004 04B177 25m 37.37
17 320 Heidi Työppönen Cetus Espoo 2004 04B191 25m 40.29
18 242 Kia Kivelä Nummelan Kisaajat 2003 03A685 25m 41.34
2019-12-13 08.05.47 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner