2021-01-19   10:04:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Tonntu-uinnit 2019

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Document
Entry List
Tonttu-uinnit
Place: Pirkkolan uimahalli Organizer: HTU Stadi
Pool: 25m Competition Date: Dec 14, 2019 to Dec 14, 2019
10 100m Rintauinti Miehet
ME 55.61 1988 RSA RSA Berlin, GER 15.11.2009
SE 58.37 Eetu Karvonen 1986 UiTa FIN Dubai, AE 1.9.2014
NSE 1:01.33 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Kemi 4.2.2011
Pojat 12
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 267 Carl-Victor Nykvist Simmis Grani 2007 07A732 25m 1:26.62
2 93 Oliver Kuulpak TOP Ujumisklubi 2007 25m 1:27.89
3 326 Leo Mannonen Cetus Espoo 2007 07A537 25m 1:28.39
4 325 Tommy Palm Cetus Espoo 2007 07A542 25m 1:29.81
5 54 Rasmus Välk Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:33.01
6 456 Tuomas Heikkilä Uimaseura Aquila 2008 08A043 25m 1:36.40
7 33 Rudolf Suharov Kalevi Ujumiskool 2009 25m 1:36.73
8 46 Jüri Robin Tiidus Orca Swim Club MTÜ 2007 25m 1:37.50
9 462 Artur Kavtaskin Uimaseura Aquila 2007 07A691 25m 1:38.33
10 428 Leo Nieminen ORCA Helsinki 2007 07A208 25m 1:39.06
11 397 Noel Ehrlund Gladius Kirkkonummi 2007 07A533 25m 1:39.16
12 341 Otso Johansson Cetus Espoo 2008 08A456 25m 1:42.02
13 318 Leo Tuomainen Cetus Espoo 2008 08A194 25m 1:43.34
14 175 Miklas Sarkkinen Helsingin Uimarit 2007 07A317 25m 1:44.47
15 24 Mattias Mell Kalevi Ujumiskool 2008 25m 1:46.95
16 270 Joona Korte Simmis Grani 2007 07A803 25m 1:47.34
17 365 Aleksi Salo Lahden Uimaseura 2008 08A115 25m 1:51.05
18 404 Arttu Kaskimies Gladius Kirkkonummi 2008 08A463 25m 1:52.14
19 335 Atte Malinen Cetus Espoo 2008 08A390 25m 1:52.20
20 19 Karl Kuldkepp Kalevi Ujumiskool 2010 25m 1:55.31
21 403 Kaspar Ragnar Markus Varik Gladius Kirkkonummi 2007 07A748 25m 2:02.70
22 333 Erik Lillandt Cetus Espoo 2008 08A389 25m 2:03.51
23 343 Thomas  Brutel Cetus Espoo 2008 08A477 25m 2:06.93
24 376 Samu Tirkkonen Lahden Uimaseura 2008 08A705 25m
Pojat 14
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 332 Boris Minkovski Cetus Espoo 2006 06A905 25m 1:11.48
2 88 Robin Lill TOP Ujumisklubi 2005 25m 1:12.02
3 356 Santeri Salonen Heinolan Isku 2005 05A686 25m 1:17.93
4 40 Aaron Sepp Orca Swim Club MTÜ 2006 25m 1:19.05
5 224 Aaron Pirinen Järvenpään Uintiklubi ry 2005 05A567 25m 1:29.23
6 265 Tomas Lipponen Simmis Grani 2005 05B108 25m 1:30.69
7 172 Henri Piipponen Helsingin Uimarit 2005 05A848 25m 1:30.97
8 152 Lasse Niemi Helsingin Uimarit 2006 06A032 25m 1:31.57
9 427 Niko Partanen ORCA Helsinki 2005 05A767 25m 1:33.28
10 248 Robert Cranston Nummelan Kisaajat 2006 06B034 25m 1:33.46
11 121 Anton Visulainen HTU Stadi 2005 05A796 25m 1:35.49
12 127 Joni Lähdemäki HTU Stadi 2006 06B013 25m 1:35.55
13 164 Aatto Korhonen Helsingin Uimarit 2006 06A289 25m 1:36.80
14 171 Otso Koskela Helsingin Uimarit 2005 05A836 25m 1:38.72
15 120 Aaro Ruuskanen HTU Stadi 2005 05A774 25m 1:39.43
16 235 Patrick Tiihonen Järvenpään Uintiklubi ry 2006 06B187 25m 1:41.03
17 417 Nikita Shishinin ORCA Helsinki 2006 06A116 25m 1:41.99
18 92 Ruut Kristjan Keerend TOP Ujumisklubi 2006 25m 1:47.25
19 463 Eetu Aronen Uimaseura Aquila 2006 06B098 25m
Miehet
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 104 Eerikki Rutanen Helsingfors Simsällskap 1972 72A002 25m 1:11.66
2 219 Ukko-Pekka Luomala Järvenpään Uintiklubi ry 2004 04A593 25m 1:12.29
3 355 Eemeli Nylund Heinolan Isku 2003 03A915 25m 1:14.00
4 220 Joona Saarnio Järvenpään Uintiklubi ry 2004 04A671 25m 1:17.07
5 255 Justus Holtari Simmis Grani 2004 04A618 25m 1:18.26
6 114 Max Walther HTU Stadi 2003 03A799 25m 1:19.00
7 113 Jenson Lih Shan Li HTU Stadi 2002 02A835 25m 1:21.26
8 421 Aleksandr Petukhov ORCA Helsinki 2004 04A793 25m 1:33.05
2019-12-13 08.05.46 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: HTU Stadi

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner