Program for Sundsvall Arena Cup 2020
Below are all entry- and startlists shown by session.
Pass 3 - Söndag- Tävlingsstart 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Himlabadet (50m) |
Arrangör: |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
400m Frisim Herrar A-B |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
3:46.77 |
|
Anders Holmertz |
1968 |
Spårvägens SF (SWE) |
Barcelona, ESP |
1992-07-29 |
|
|
SJR |
3:47.33 |
|
Victor Johansson |
1998 |
Jönköpings SS (SWE) |
Stockholm |
2018-04-05 |
|
|
WR |
3:40.07 |
|
Paul Biedermann |
1986 |
Germany (Ger) |
Rome |
2009-07-26 |
|
|
|
|
15 och äldre |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
231 |
|
Simon Lundgren |
2001 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
239 |
|
Viktor Svärd |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
242 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
197 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
4:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
240 |
|
Alexander Rydefjord |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
71 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
4:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
247 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
121 |
|
Simon Ryd |
2005 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
4:59.40 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
196 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
5:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
217 |
|
Teodor Lidberg |
2002 |
Täby Sim |
SWE |
5:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
198 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
5:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
SWE |
5:23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13-14 år |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
202 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
252 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
4:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
84 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
SWE |
5:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
210 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:37.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
208 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:54.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
211 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
6:03.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
207 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
6:11.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-25 21:33:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|