Program för Sum-Sim riksfinal 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7 december 2019 kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sum-Sim (25m) 2019 riksfinal
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Navet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Umeå Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 dec 2019 till den 8 dec 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16
|
Direktfinal 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Comfort Hotel Winn |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-16 |
2:00.81 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Järfälla S |
SWE |
Eskilstuna |
SWE |
2017-12-09 |
|
|
FM: Daniel Fischer (2002) 2:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1093 |
1 |
|
Gabriel Eriksson |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:14.53 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1796 |
2 |
|
Alan Jovic |
2004 |
HS |
2:14.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1536 |
3 |
|
Felix Jedbratt |
2003 |
MASS |
2:14.13 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
628 |
4 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
NORRTÄLJE |
2:13.81 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
510 |
5 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
VÄSTERÅS |
2:13.82 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1876 |
6 |
|
Simon Persson |
2003 |
KK KARPEN |
2:14.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
679 |
7 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
SK NEPTUN |
2:14.48 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
884 |
8 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
SÖDERTÖRN |
2:15.72 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2311 |
1 |
|
Linus Forsgren |
2003 |
SK TRITON |
2:13.55 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1101 |
2 |
|
Viktor Henrysson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:13.33 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1124 |
3 |
|
Job Sanders |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:13.14 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1566 |
4 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
MASS |
2:12.23 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
463 |
5 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
UPSALA S |
2:12.90 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
841 |
6 |
|
Erik Lööw |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
2:13.25 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2366 |
7 |
|
Hugo Stenskepp |
2003 |
VELLINGE-N |
2:13.38 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
945 |
8 |
|
Gustav Ahlqvist |
2003 |
TÄBY SIM |
2:13.62 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m medley pojkar 15-16 |
Direktfinal 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
1 |
|
Melker Rosengren |
2003 |
SUNDSVALL |
2:12.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1811 |
2 |
|
William Lundblad |
2004 |
HS |
2:11.20 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
UPSALA S |
2:10.51 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1773 |
4 |
|
Axel Auer |
2003 |
HS |
2:08.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2207 |
5 |
|
David Falk |
2003 |
POSEIDON |
2:09.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
747 |
6 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
SPÅRVÄGEN |
2:10.64 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
916 |
7 |
|
August Eriksson |
2004 |
TUREBERG |
2:12.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1232 |
8 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
MOTALA SS |
2:12.18 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-12-06 19:41:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|