2019-12-14   16:40:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 17 november 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
48 100m Frisim Herrar Junior
Sponsor: ICA Maxi Eskilstuna
WR 44.94 Amaury Leveaux 1985 Frankrike FRA Rijeka CRO 2008-12-13
WJ 46.11 Kliment Kolesnikov 2000 Ryssland RUS S:t Petersburg RUS 2018-12-21
ER 44.94 Amaury Leveaux 1985 Frankrike FRA Rijeka CRO 2008-12-13
EJ 45.68 JEB 1900 2015-01-01
NR 45.54 Stefan Nystrand 1981 Sverige SWE Stockholm SWE 2009-11-10
NJ 47.57 Kregor Zirk 1999 Estland EST Kolding DEN 2017-12-09
SR 45.54 Stefan Nystrand 1981 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2009-11-10
SJ 47.75 Robin Hanson 2001 Järfälla Simsällskap SWE Eriksdalsbadet SWE 2018-11-18
MR 46.75 Jonas Persson 1983 Malmö KK SWE Göteborg SWE 2009-11-26
EM 47.63
FM: Christoffer Carlsen (1992) 47.68 FJ: Robin Hanson (2001) 48.36
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 375 Robin Hanson Spårvägen Simförening 2001 AA2701 25m 47.75
2 299 Olle Sköld Simklubben Neptun 1999 AK4599 25m 49.53
3 391 Björn Seeliger Stockholms
Kappsimningsklubb
2000 BA7300 50m 49.57
4 187 Emil Hassling Landskrona Simsällskap 2000 AC1900 25m 49.66
5 257 Elias Persson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AI7902 25m 49.78
6 386 Erik Brandt Stockholms
Kappsimningsklubb
1999 AD5999 25m 49.84
7 116 Daniel Fischer Helsingborgs Simsällskap 2002 AC0302 25m 50.33
8 441 Felix Bengs Stattin Umeå Simsällskap 2002 AD4702 25m 50.93
9 304 Wiggo Frohde Simklubben Neptun 2000 AX3300 25m 51.04
10 334 Gustav Östlund Simklubben Poseidon 2000 AH1100 25m 51.23
11 333 Isak Larsson Simklubben Poseidon 2000 AF4900 25m 51.24
12 113 John Brolin Helsingborgs Simsällskap 2002 AB6302 25m 51.65
13 54 Anes Cavka Simklubben Elfsborg 1999 AG9799 25m 51.67
14 115 Johan Rydahl Helsingborgs Simsällskap 2001 AF4901 25m 51.78
15 455 Erik Stensson Värnamo Simsällskap 2002 AC2902 25m 51.99
16 376 Adam Karlsson Spårvägen Simförening 2000 AK5900 25m 52.11
17 411 Anton Mylläri Södertörns Simsällskap 2001 AB9501 25m 52.13
18 341 David Falk Simklubben Poseidon 2003 AD3103 25m 52.15
19 400 Jens Christiansen Simklubben Sydsim 2001 AJ7901 25m 52.17
20 117 Dante Vollmer Helsingborgs Simsällskap 2001 AH3501 25m 52.37
21 298 Karl Gustav Gérnyi Simklubben Neptun 1999 AG9599 25m 52.52
22 260 Anders Ludvigsson Malmö Kappsimningsklubb 2000 AV8500 25m 53.46
23 472 Jonathan Douib Väsby Simsällskap 2000 AS8100 25m 53.86
24 120 Malte Lundgren Helsingborgs Simsällskap 2002 AC5302 25m 54.06
2019-11-06 13:00:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner