2019-11-15   19:12:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
6 100m Bröstsim Damer Senior
Sponsor: Max Fastigheter
WR 1:02.36 Ruta Meilutyte 1997 Litauen LTU Moskva RUS 2013-10-12
WJ 1:02.36 JWB 1900 2015-01-01
ER 1:02.36 Ruta Meilutyte 1997 Litauen LTU Moskva RUS 2013-10-12
EJ 1:02.36 JEB 1900 2015-01-01
NR 1:03.74 Rikke Møller Pedersen 1989 Danmark DEN Berlin GER 2013-08-10
NJ 1:05.28 Sophie Hansson 1998 Sverige SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
SR 1:04.94 Jennie Johansson 1988 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2014-11-19
SJ 1:05.26 Sophie Hansson 1998 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2016-11-04
MR 1:04.94 Jennie Johansson 1988 SK Neptun SWE Stockholm SWE 2014-11-19
EM 1:06.48
FM: Hannah Brunzell (2001) 1:07.40 FJ: Hannah Brunzell (2001) 1:06.70
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 416 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 25m 1:07.79
2 335 Hanna Bergman Simklubben Poseidon 2001 AF9601 25m 1:08.24
3 324 Sara Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1999 AJ2899 25m 1:08.43
4 509 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 25m 1:08.74
5 449 Linnéa Englund Föreningen Varbergs Sim 2003 AI5403 25m 1:09.47
6 465 Julia Björkén Väsby Simsällskap 2001 AL1601 25m 1:09.98
7 402 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 25m 1:10.09
8 370 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 1:10.35
9 153 Klara Thormalm Jönköpings Simsällskap 1998 AA4898 50m 1:10.45
10 490 Filippa Sterling Västerås Simsällskap 2002 AE7402 25m 1:10.53
11 119 Nelly Rasmusson Helsingborgs Simsällskap 2001 AO7201 25m 1:10.59
12 306 Alexandra Vartiainen Simklubben Neptun 2001 BW1801 25m 1:10.59
13 149 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 25m 1:10.71
14 118 Lisa Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2002 AE5802 25m 1:10.75
15 133 Alva Landälv Helsingborgs Simsällskap 2005 AO4605 25m 1:10.76
16 175 Olivia Klint Ipsa Kristianstads SLS 2005 AK0205 25m 1:10.83
17 154 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 25m 1:10.94
18 201 Edith Axelsson-Wiesel Simklubben Laxen 2002 AO3602 25m 1:11.19
19 214 Tea Gladher Linköpings Allmänna SS 2000 AB1400 25m 1:11.21
20 319 Elsa Bergh Njurunda Simsällskap 2002 AG7202 25m 1:11.24
21 494 Adelina Walldén Västerås Simsällskap 2002 AS2602 25m 1:11.49
22 206 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 25m 1:11.66
23 202 Moa Bergdahl Simklubben Laxen 2003 BB8603 25m 1:11.77
24 503 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 25m 1:11.88
25 294 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 1:12.15
26 132 Elly Palm Helsingborgs Simsällskap 2001 BP4401 25m 1:12.16
27 477 Michelle Wissinger Väsby Simsällskap 2004 BN3604 25m 1:12.35
28 332 Stina Lindberg Simklubben Poseidon 2000 AC6200 25m 1:12.46
29 359 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 1:12.67
30 181 Lina Dahlgren Kungsbacka Simsällskap 2005 AD8805 50m 1:12.82
31 81 Moa Holmström Falu Simsällskap 2001 AD0201 25m 1:12.91
32 253 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 25m 1:12.91
33 326 Ella Lindroth Norrköpings
Kappsimningsklubb
2001 AE1201 25m 1:12.93
34 442 Wilma Henriksson Umeå Simsällskap 2001 BM9601 25m 1:12.97
35 34 Vilma Lindberg Södertälje Simsällskap 2004 AL9204 25m 1:13.05
36 521 Lovisa Alsop Föreningen Uddevalla Sim 2001 AJ9601 25m 1:13.14
37 259 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 1:13.18
38 56 Matilda Stenberg Simklubben Elfsborg 2001 AS5401 25m 1:13.22
39 448 Cornelia Almqvist Föreningen Varbergs Sim 2002 AJ6602 25m 1:13.31
40 8 Viola Berlin Förening Göteborg Sim 2002 BO9602 25m 1:14.60
41 16 Randi Arnesen Luleå Simsällskap 2005 AW8405 50m 1:15.69
2019-11-06 12:59:45 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner