2019-11-15   18:27:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM (25m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 13 november 2019 kl. 09:30

Document
Startlista
SM/JSM (25m) 2019
Plats: Munktellbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 13 nov 2019 till den 17 nov 2019
2 200m Medley Damer Senior
Sponsor: ICA Maxi Eskilstuna
WR 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Ungern HUN Doha QAT 2014-12-06
WJ 2:04.64 Kayla Sanchez 2001 Kanada CAN Sheffield GBR 2018-12-14
ER 2:01.86 Katinka Hosszu 1989 Ungern HUN Doha QAT 2014-12-06
EJ 2:07.65 JEB 1900 2015-01-01
NR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Sverige SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
NJ 2:09.98 Louise Hansson 1996 Sverige SWE Göteborg SWE 2013-11-20
SR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
SJ 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
MR 2:06.29 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Helsingborg SWE 2015-11-04
EM 2:12.08
FM: Hanna Bergman (2001) 2:12.94 FJ: Edith Jernstedt (2002) 2:13.19
# ID Namn Klubb Född Licens Bass. Anm tid Status
1 491 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 25m 2:13.19
2 354 Emilia Rönningdal S 71 2002 AC6202 25m 2:15.09
3 416 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 25m 2:15.66
4 158 Annie Hegmegi Jönköpings Simsällskap 2003 AA1403 25m 2:15.92
5 160 Wilma Johansson Jönköpings Simsällskap 2001 AT7401 25m 2:17.01
6 154 Nilla Atzmannstorfer Jönköpings Simsällskap 1998 AB6498 25m 2:17.49
7 402 Emma Sundstrand Södertälje Simsällskap 2001 AJ3201 25m 2:17.70
8 370 Hilja Schimmel Skövde Simsällskap 2003 AV3603 25m 2:17.73 EFT
9 285 Christine Ekman Simklubben Neptun 1994 AE8294 25m 2:17.90
10 358 Lisa Nystrand Sala Simsällskap 2006 AA1206 25m 2:18.40
11 259 Tea Winblad Malmö Kappsimningsklubb 2004 AH7404 25m 2:19.88
12 461 Cornelia Eklund Väsby Simsällskap 2000 AC1800 25m 2:20.17
13 463 Tova Andersson Väsby Simsällskap 2001 AH8201 25m 2:20.30
14 409 Greta Nykvist Södertörns Simsällskap 1996 AU7496 25m 2:20.36
15 498 Felicia Rogell Västerås Simsällskap 2003 AQ6603 25m 2:20.50
16 305 Tuva Glimmerud Gullbjörk Simklubben Neptun 2000 BP6600 25m 2:20.96
17 319 Elsa Bergh Njurunda Simsällskap 2002 AG7202 25m 2:21.86
18 253 Johanna Andersson Malmö Kappsimningsklubb 2002 AK8202 25m 2:21.96
19 434 Esther Rydbeck Nordén Täby Sim 2001 BN8801 25m 2:22.68
20 28 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 25m 2:23.24
21 146 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 25m 2:23.27
22 524 Marit Cuperus Föreningen Uddevalla Sim 2002 BD0202 25m 2:23.41
23 367 Linn Suchomel Skövde Simsällskap 2003 AD2203 25m 2:23.64
24 228 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 2:23.69
25 318 Elise Öberg Njurunda Simsällskap 2002 AE8402 50m 2:23.76
26 460 Anna Miram Väsby Simsällskap 1999 AG7299 25m 2:23.81
27 85 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 2:25.05
28 225 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 50m 2:25.17
29 10 Moa Holmquist Jönköpings Simsällskap 2004 AG1604 25m 2:25.55
30 97 Ella Laurén Simklubben Hajen 2001 AO1201 25m 2:26.07
31 91 Selma Avdic Förening Göteborg Sim 2003 AM6803 25m 2:27.10
32 503 Clara Örnhem Växjö Simsällskap 2002 AE2402 25m 2:27.60
2019-11-06 12:59:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Svensk Simidrott

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner