2020-04-07   21:11:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Jubileumscupen 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Document
Heatlista
Jubileumscupen 2019
Plats: Vara Badhus Arrangör: Varabygdens Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 8 dec 2019 till den 8 dec 2019
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C
Final 1 (8)
Sponsor: Kvänum Energi
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:07
1 25m
69 2 Ellen Rodal 2007 SKARA SS 25m
147 3 Paulina Hultberg 2005 SK ALINGSÅ 1:47.94 25m
117 4 Lova Johansson 2004 VARABYGDEN 4:38.76 25m S3 - A, 7, E , Y
5 25m
6 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:12
160 1 Linn Salén 2007 VARABYGDEN 1:39.02 25m
116 2 Fanny Gunnarsmo 2006 VARABYGDEN 1:28.73 25m
63 3 Nora Forsdahl 2005 MELLERUD 1:26.57 25m
65 4 Tilda Mildh 2006 MELLERUD 1:27.44 25m
113 5 Elin Lindblom 2007 VARABYGDEN 1:31.46 25m
54 6 Hanna Haggård 2007 MARIESTAD 1:40.28 50m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:14
91 1 Ida Vizlin 2004 SKÖVDE SS 1:24.27 25m
62 2 Florence Schneider 2004 MELLERUD 1:23.44 25m
142 3 Mira Löfgren 2005 SK ALINGSÅ 1:21.59 25m
145 4 Alma Haknert 2007 SK ALINGSÅ 1:22.64 25m
85 5 Emilia Höglund 2007 SKÖVDE SS 1:23.96 25m
82 6 Alicia Miteva 2004 SKÖVDE SS 1:25.31 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:17
78 1 Vanja Emanuelsson Fransson 2005 SKÖVDE SS 1:21.42 25m
96 2 Belinda Partanen 2005 SKÖVDE SS 1:19.97 25m
23 3 Tove Öjersson 2005 SK GÖTENE 1:19.90 25m
68 4 Ruslana Hasselberg 2004 MELLERUD 1:19.93 25m
14 5 Clara Jonsson 2006 FALKÖPING 1:21.35 25m
94 6 Stella Andersson 2007 SKÖVDE SS 1:21.56 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:19
144 1 Juliette Erixon 2005 SK ALINGSÅ 1:16.95 25m
70 2 Emma Sunnerdahl 2006 SKARA SS 1:14.61 50m
112 3 Thea Andersson 2003 VARABYGDEN 1:13.95 25m
89 4 Sara Vendel Gunnarsson 2005 SKÖVDE SS 1:14.55 25m
93 5 Saga Leo 2006 SKÖVDE SS 1:16.75 25m
83 6 Isabelle Gereonsson 2007 SKÖVDE SS 1:17.43 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
14:21
Anm tid
Start ca:
34 1 Lilly Axelsson 2006 LIDKÖPING 1:13.37 25m
50 2 Elsa Olsson 2003 MARIESTAD 1:11.63 25m
111 3 Emilia Eliaeson 2000 VARABYGDEN 1:10.24 25m
24 4 Lisa Andersson 2005 SK GÖTENE 1:10.72 25m
30 5 Rebecka Larsson 2003 LIDKÖPING 1:13.02 25m
126 6 Agnes Bennehed 2005 VÄNERSBORG 1:13.74 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:23
10 1 Filippa Lind 2004 FALKÖPING 1:09.27 25m
49 2 Sofia Wallengren 2002 MARIESTAD 1:07.89 25m
36 3 Clara Westh 2004 LIDKÖPING 1:07.28 25m
143 4 Hanna Andrén 2004 SK ALINGSÅ 1:07.68 25m
29 5 Gabriella Björkdahl 2004 LIDKÖPING 1:09.27 25m
15 6 Josefine Stensson 2003 FALKÖPING 1:09.59 25m
Gren 19, 100m Frisim Damer A, B, C Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
14:25
51 1 Ellen Persson 2004 MARIESTAD 1:06.82 25m
11 2 Francesca Clark 2001 FALKÖPING 1:03.66 25m
48 3 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 1:00.65 25m
12 4 Julia Jonsson 2004 FALKÖPING 1:03.02 25m
33 5 Elin Salegård 2005 LIDKÖPING 1:05.96 25m
31 6 Agnes Carlsson-Djerf 2006 LIDKÖPING 1:07.26 25m
2019-12-08 07:46:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner